[ВАЖНО] Любими материали

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

[ВАЖНО] Любими материали

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2009 12:56 pm

По причини, които по-нататък ще станат ясни, бихме искали да ви помолим да отделите няколко минути и да се сетите за някои материали от списанието, които сте харесали много - а след това да ги напишете тук :)

Благодарим предварително!
Last edited by Moridin on Tue Jun 16, 2015 7:42 am, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jan 26, 2009 1:03 pm

Частта на Гаро от Обзор на 2007 в брой 51 ми е едно от особено любимите неща, четени на страниците на ШД:


Книга:
Троя: Повелителят на сребърния лък. Аз по принцип чета доста бавно и винаги мога да позная кога една книга наистина ми е допаднала, защото усещам, че неусетно съм забързал темпото. Точно такъв беше и случаят с Троя и купищата интересни истории, които открих в нея.

Филм:
300. Някак си приех филма като наследник на Sin City. Заради смесицата от страхотни герои и разтърсваща визия. Най-впечатляващото кино преживяване за 2007-а година, според мен.

Промяна в ШадоуДенс:
Вътре съм! Удоволствие и предизвикателство е да споделям и информирам, да помагам на други да откриват неща, които са ми се сторили интересни. За това ми харесва да бъда част от екипа и да пиша тук. Това е моята лична промяна по отношение списанието.

Събитие:
Victoria’s Secret Fashion Show. През последните няколко години това се превърна в нещо като предвестник на коледните празници и един малък подарък за почитателите на красиви полуголи жени и изискано бельо. Шоуто на Voctoria’s Secret излъчва толкова много стилен сексапил, грижливо опакован с рекламната панделка на фирмата, че достойно заслужава да бъде отбелязано от всички почитатели на красотата.

Най-добър концерт:
Manowar (Калиакра Рок Фест). Те дойдоха (защото феновете поискаха така)! Те пак ще дойдат (явно феновете са ненаситни)! Една дългогодишна мечта се изпълни и нямаше разочаровани сред хилядите на стадиона в Каварна. Съвсем скоро ще видим и DVD-то с концерта от България, защото феновете искат и обичат Manowar. Защото кралете на метъла направиха най-добрия концерт на годината.

Общи приказки:
Винаги в края на годината имам чувството, че 12-те месеца са навързани като поредица отсъбития, между които дните неусетно се изнизват. Започваме от следновогодишното разтоварване на хранителния режим и неусетно са дошли AVN Awards. След това идва ред на Оскарите, Баба Марта, пролетната шопинг фиеста по улиците и шокът от това как изведнъж мястото по тротоарите драстично е намаляло, защото времето се е стоплило и хората са плъзнали като хлебарки след акция на хигиенисти в мазето на стар панелен блок. Най-опасни през този сезон са така наречените жени-камикадзе. Характерно за тях е, че бързат много, но искат да видят какво ново има в магазините за дрехи с оглед затоплянето на времето и нуждата от освежаване на гардероба. Поради гореизложените факти централните улици са населени от движещи се бързо жени, обърнали глава към околните витрини, което води до чести сблъсъци, ако човек не внимава. Мен лично се опитаха да ме отнесат 4 пъти и от тогава съм нащрек.

Ще познаете пролетта по това, че слепите музиканти отново са на пейките пред Народния театър, пързалките за кънки са история, а кафенетата на открито неумолимо превземат Витошка и околните градинки. С нетърпение ще започнат плановете за отпуската и къде може да попътува човек за няколко седмици. И ето на, лятото е тук, отново сме в собствен сос, а споменът за зимните студове, доколкото ги има с това глобално затопляне, ще звучи като чиста проба романтика на фона на вадичката пот по гърба ми. Вярвам и догодина Цонко Цонев ще осмисли морското пътешествие на няколко десетки хиляди рокаджии, а след това през месец август отново за кратко ще имам моята празна София. Ще се влюбя пак в златната есен и нейните цветове, ще ме изненада неочакван дъжд. Ще започнат поредните сезони на любимите сериали и ще знам, че всичко си е на мястото. Докато не дойде краят на годината и не се замисля за отминалите 12 месеца и за тези, които ме очакват. И май ми се иска да е все така хубаво и пълно с изненади: 2007 – 2008.

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Mon Jan 26, 2009 5:41 pm

Трудна задачка е това. Не за друго, а защото да препрочитам старите броеве е едно от удоволствията в ежедневието ми и любими материали имам много. Все пак като започнах да ровя из броевете ето тези мога да посоча:
Ревюто на Роланд за Gankutsuou /Аниме секцията/ бр. 35
Накара ме да изровя сериите и си струваше.

Статията Време за герои на Матрим, бр.19

Непреведено The lies of Locke Lamora на Роланд, бр.43
Зариби ме по книгата.

Профилът на Стивън Кинг на Демандред, бр.20

Ревюто на Трип за Саблено море на Салваторе, бр.56
Никога, никога не съм се забавлявала така на ревюта.
Щях да включа още едно ревю на Трип, но тъй като отново е за книга на Салваторе, няма да е честно. Всичките са уникали. :D
The good face pain. But the great - they embrace it.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Mon Jan 26, 2009 5:49 pm

Евъргрийните за "Соларис" и "Господарят на Светлината" и статията на Марфа за "Майсторът и Маргарита" са първите, за които се сещам.

А, профилът на Станислав Лем също.

Да се има предвид обаче, че следя списанието от много скоро и не съм чел много от старите броеве - може да съм изпуснал най-яките неща :)

Добавено малко по-късно: ах, как можах да изпусна статията на Роланд от брой 20, "Деградация на вкусовете"? Макар че не съм съгласен на 100%, материалът е страхотен!
Last edited by RAT400 on Mon Jan 26, 2009 6:16 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 26, 2009 5:51 pm

Е, ти ме уби!

На прима виста:

- ревюто на Рол за Файърфлай/Серенити - любимият ми сериал към днешна дата (току-що ми дойдоха ДВД-тата и комиксите впрочем :D )

- ревютата на Емо на български автори и на Салваторе. Книгите не ги чета, но ревюта с марка "Трип" рядко пропускам.

- а, в тази връзка - ревюто на Трип за Телепорт (Jump) - повече ми хареса от самия филм, заклевам се (някой ще каже, че не е трудно :mrgreen: )

- статията от Хумор за ученето на японски от Алексис и Матрим

- общият материал за Дюновете в бр.15, най-вече огромният обзор на шестте книги от Мор

- статията на Мор за феновете и теоретизирането И ПРОДЪЛЖАВАМ ДА НАСТОЯВАМ ЗА СТАТИЯ НА РОЛ С ПРОТИВОПОЛОЖНАТА ТЕЗА. БАЛАНС ТРЕБЕ!

- статията за Д-р Хаус от Амелия и Алексис

- и особено страхотната статия на Рол за мейнстрийма и консуматорството в различни области на изкуството


Има и още доста, но за тези се сещам в първия момент и без да си опреснявам паметта - написах този пост без да поглеждам списанието, честна комсомолска! (пазя си книжката :oops: )
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 27, 2009 2:38 am

Едно уточнение: говорим само за авторски материали. В тази връзка материалът с японския, колкото и да е гениален, за съжаление не върши работа, както и всеки друг преводен материал :)
This is it. Ground zero.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Jan 27, 2009 10:36 am

Ревютата на Трип - всичките :lol: Другото, което се сещам на приа виста - ама не помня чии бяха, историите по Легаси оф Кейн, Файнъл Фентъзи и Ъндаинг - страхотно увлекателни бяха :roll:
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 27, 2009 11:10 am

Плз малко по-конкретно (за ревютата) :)
(например, включваш ли това за Борис Стругацки?)
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 27, 2009 11:14 am

herairness wrote:, историите по Легаси оф Кейн, Файнъл Фентъзи и Ъндаинг - страхотно увлекателни бяха :roll:
same
освен това ревютата на Амелия, Роланд и Матрим за аниме.
ревютата на Трип за долнопробни автори.

но ако говорим за конкретни

Тиха ярост или "Wot the fuck?" материала на Рол от 15 брой
Толкин – еталон за свръхнадцененост? на Моридин и Турин от 18 брой
Истината за "ВИП-хейтърите" или "как всъщност е редно да се пише статия" от Роланд и Трип брой 43
Last edited by RRSunknown on Tue Jan 27, 2009 11:25 am, edited 1 time in total.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 27, 2009 11:16 am

Хора, моля по-конкретно, имена на материали се искат :)
This is it. Ground zero.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Jan 28, 2009 10:43 am

Извинявам се за неуточняването - ревютата на Трип за лошите книги :oops:
Image

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Jan 28, 2009 11:01 am

"Testing the Limits of Rock: The Birth of Art Rock & The Velvet Underground" на Гаро. Ревюто на Кемонозуме на Амелия.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Thu Feb 05, 2009 6:20 pm

1. Ревюто на Ян за Хроники на мъгливото минало
2. колективното на Ян, Роланд и Трип за Перлата на феникса
3. Трип за Завладяването на Америка
4. Трип за Слугата на отломъка ( злобарка с шкурка бе велико умотворение, макар че като жена вероятно не мога да вникна напълно в ужаса на ситуацията ) и всъщност всичко, което включва Трип и Салваторе в едно изречение ( садизмът си е велико нещо :D )
Абсолютно всички "ревюта на Трип за лошите книги".
Моля, само такива да му се дават и за в бъдеще :twisted:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Feb 05, 2009 8:20 pm

Текстът в курсив в старите редакционни :)

нещо го позабравихте, земете се в ръце, особено Ян :)

от по-новите неща - статиите на Трип, определено
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Feb 06, 2009 4:47 pm

Още един глас за статиите на Трип за Салаторе.
Статията на Гибли и Ян за рок-фестивала в Каварна - всъщност май беше единственото отразяване на събитието, което съвпадна с моето усещане.
Рубриката "Станек" кърти мивки.
Статията на Роланд и Трип за ВИП-хейтърите.
Статията на Роланд за "Файърфлай" - накара ме да изгледам сериала, а аз сериали почти не гледам.
Статията на Амелия и Алексис за "Доктор Хаус", макар че него вече го знаех.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests