Shadowdance #59 e on-line!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Jan 07, 2009 2:24 pm

Симбич, след това включване мога само да цитирам оня виц:
Spoiler: show
Image
Напълно в тон с твоите писания :wink:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Jan 07, 2009 4:43 pm

Фрийлансър в сми??
Иначе за кино критиката им има каво още да се желае. Но май говорите за книгите, защото ако е така, на момент ревютата са доста кратки. Личи си, че автора е бързал да излее негативното

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 07, 2009 4:54 pm

за GW мисля че говори когато Roland им беше редактор.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Jan 07, 2009 4:57 pm

Помня единствено фенското пакетиране на списанието поради липса на кинти. Ама с това GW не отивате ли много оффтопик

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Wed Jan 07, 2009 7:39 pm

Абе вие нормални ли сте?

Shadowdance е баси якото списание. Къде другаде можете да намерите изцяло българско, Фантастика/Фентъзи ориентиерано списание, поднесено по такъв приятен начин, с толкова интересни и многообразни статии, ревюта, интервюта и всичко това безплатно. Ерудицията и стила на авторите многократно надвишава всякакви изисквания за подобно on-line fan-made списание като дори се класира над нивото на някои официални, платени, периодични издания и аз лично нито съм видял, нито скоро очаквам да видя някаква сериозна конкуренция (доколкото конкуренция е точната дума в случая).

Тук всъщност искам да добавя и високата стойност на форума, където по рядко интелигентен и интересен начин можеш да се сдобиеш с компетентно поднесена информация или аргументирано да дискутираш и обсъждаш всякакви въпроси по смислен и обогатяващ начин :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 07, 2009 11:43 pm

Ех, тоя пост направо ми осмисли труда! Ужасно съм благодарна на такива мнения. Изплащаме разходите по сайта от собствения си джоб, а не от реклами, крадем от свободното си време (а то не е много), за да си напишем материалите, без каквато и да е финансова възвръщаемост и това, че някой оценява крайния резултат толкова високо, наистина ни показва, че от тъпия ни идеализъм има смисъл. Ние сме фенове на това, за което пишем и го пишем за други фенове. Не сме крайна инстанция, не страдаме от илюзии и делюзии за интелектуалност и непогрешимост, правим го с много, много обич и по начин, който ни носи удоволствие и удовлетворение. И мисля, че си личи. Благодаря за ласкавите думи на всички! Убедена съм, че и останалите от екипа мислят по този начин.

Иначе това с конкуренцията никога не съм го разбирала. Слънце има за всички.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jan 08, 2009 12:40 am

не знам за другите но мен Shadowdance и статиите на Roland , Amelia и Matrim ме отвориха ( и запалиха) по анимето като цяло- преди бях върл противник :wink:
Друго което ме привлече в Shadowdance бяха Evergreen статиите и разните Dark Chronicles за игрите предлагащи нещо което просто не може да намериш по други сайтове.
Жалко че хрониките изчезнаха но това е нормално- просто това е материал изискващ много свободно време а от собствен опит знам че такова няма.

Иначе списанието съм попадал на него още от най ранните десетина броя но не ми беше особено привлекателно тогава.
Истински се зарибих преди 2-3 години когато спорих с един познат за аниме, припомних си къде съм мярвал статии за аниме, изчетох всичките материали, зарибих се, изчетох и другите материали и те така :).
А във форума се регнах заради някаква доста глупава дискусия за конзоли VS PC и то с рогата напред в спора и останах. Освен това исках да мога да си комуникирам с автори като Моридин, Роланд и AlDim.
Взе че ми допадна- интелигентни хора (за каквито има дефицит по българските форуми и останах), по същото време се бях записал и в Сивостен и в games.bg ама в Сивостена се оказа пълно с дървени философи (без да се обиждат- просто не са мой стил) а в games.bg ми изтриха акаунта докато бях в казармата и сега си направих нов но форума вече не е същия а е малка останка от минало величие.

P.S. Сори за лиричното отклонение но никога не съм писал в темата "как попаднахте тук?" и използвам момента.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Jan 08, 2009 1:59 am

Amelia wrote:Ех, тоя пост направо ми осмисли труда! Ужасно съм благодарна на такива мнения. Изплащаме разходите по сайта от собствения си джоб, а не от реклами, крадем от свободното си време (а то не е много), за да си напишем материалите, без каквато и да е финансова възвръщаемост и това, че някой оценява крайния резултат толкова високо, наистина ни показва, че от тъпия ни идеализъм има смисъл. Ние сме фенове на това, за което пишем и го пишем за други фенове. Не сме крайна инстанция, не страдаме от илюзии и делюзии за интелектуалност и непогрешимост, правим го с много, много обич и по начин, който ни носи удоволствие и удовлетворение. И мисля, че си личи. Благодаря за ласкавите думи на всички! Убедена съм, че и останалите от екипа мислят по този начин.

Иначе това с конкуренцията никога не съм го разбирала. Слънце има за всички.
То понеже струва скъпо плащането на хостинг :lol:
Иначе как попаднах тук. Ами гугъл...

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Jan 08, 2009 3:49 am

То понеже струва скъпо плащането на хостинг
Ей, бастун :wink: , жената казва, че се занимават с идеална цел и не печелят от реклами - не че парите за закуска отиват за хостинг. А, иначе, на всички е ясно, че трудът и времето са истинският ресурс, защото тея шейсетак броя са стотици страници, а да не говорим за мъката да четеш нещо дето не ти е на сърце, за да го ревюираш. Хората правят нещо за теб и влагат от себе си, а ти им броиш парите за хостинга. Даже и повечето от разните му фондации и организации, дето разпределят и издействат пари за сираци и неравностойни, заделят бая за себе си и се ползват от законови и данъчни привилегии. Аз ако бях на тея пичове тука, щях да налепам сайта с банери на де що има издателства и филмови разпространители и вместо да ги критикувам за непрофесионализма, щях да ги рекламирам и да правя пари на техен гръб като пренасочвам към техните он-лайн магазини. Такова нещо тука няма.

Тъй че Симба и компания, да се оплаквате от стила на писане на авторите, освен ако, да кажем, е неграмотен и да използвате тая евтина, изтрита като джинсите ми в пети клас, ирония, е неуместно, досадно и лигаво. Не бъдете досадни, а конструктивни и критикувайте мнения, а не умения. За уменията никой не ви е длъжен. За мненията, мисля, всеки досега си ги е защитавал, когато се наложи и никой не се прави на тъп.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 08, 2009 9:54 am

Много мерси и аз за добрите думи, както на Super M, така и на RRSunknown. Толкова е рядко човек да прочете някакъв подобен отзив за труда си, че понякога се е случвало да се питам има ли изобщо някой от другата страна и струва ли си да се пънем. Но заради подобни хора и отзиви си струва на сто процента :)

А, и не обръщайте внимание на инкheart - той е от Цитаделата :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Jan 08, 2009 5:36 pm

Това са лъжи, не съм от Цитаделата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 08, 2009 5:56 pm

Уф, хем си досаден, хем спамиш, за какво, обясни ми, трябва да продължава тоя фарс? Толкова ли ти е скучно във вашия форум?

ок, не отговаряй на тоя въпрос...
And you can't dance with a devil on your back...

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Jan 08, 2009 6:38 pm

Не знам как така, още шпионите ти не са ти го докладвали, но някъде от есента аз нямам нищо общо с "Цитаделата" :lol:

Да се върнем на топика:
Сайтът ми харесва много. Имате хубави и добре обобщени статии, имате и по-слаби такива. Форумът ми допада, но май като гледам нещо ти преча в него?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 08, 2009 11:00 pm

Не, лазиш ми по нервите с остроумията си, които не са остри и никак не са умни.

Иначе мерси за, ъм, хвалбата :)

Я раздуй в някое ЛС ква е далаверата с Цитаделата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jan 08, 2009 11:02 pm

Аз ти бях казал още преди ама основата е следната - една голяма група отцепници си тръгна оттам и сайта остана само на Спархоук и на хлапетата.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 97 guests