Shadowdance #59 e on-line!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 02, 2009 9:22 pm

Roland wrote:Says you. И за двете не съм съгласен. Бибопският филм е страхотен, НО си е просто един по-дълъг епизод, няма усещането за самостоятелно произведение. А за мен духът на сериала в Серенити си е абсолютно наличен, а за "изръшкан" ше те замоля да ми обясниш в топика на сериала кво имаш предвид, че ми стана много интересно.
Опитали са да направят прекалено много в прекалено малко време и крайният резултат е дразнещо пришпорен като темпо. Някои персонажи падат като гръм от ясно небе (оня къв беше... радио водещият примерно), други пукват само за принципа (и колкото и да са ми любими, загубата им просто не ми въздейства, защото е изсмукана от пръстите на Уедън) и въобще има една доста непреодолима сюжетна дупка между сериала и филма, в която липсват поне няколко сезона развитие. Разбирам, че Уедън е искал да даде някакъв завършек на сериала си с филма, но в процеса е застрелял континюитито и фийлинга от упор.
въпросната оценка породи и у мен недоумение и голямо шокиране. Извинявай, но тук съм склонен да смятам, че пристрастието в статията е около 90%, както впрочем и за друг един филм.
Статията е яко фенбойска и оценката е доста крайна предвид цялостните качества на сериала, ма нека се радват хората. В края на краищата всичко е субективно.


Бтв мисля, че щом чувствате необходимост да слагате оценки от рода на "11/10" на Firefly или Dark Knight, значи оценъчната ви система е ненужно шифтната с едно нагоре.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 02, 2009 9:56 pm

Еми не. Просто има много добри неща, които си залсужават 10-ката. А има и изключителни такива, които се срещат много рядко и заслужават бонус точки. Аз така го усещам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 02, 2009 9:58 pm

И аз. Затуй съм я дал точно 3 пъти в живота си тая оценка :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jan 02, 2009 10:00 pm

passer-by wrote:...
Дали би могло поне в някои случаи ревюиращият освен оценка да дава и други заглавия, които според него са подобни на ревюираното? "Тази книга би ви се харесала, ако са ви допаднали А, Б и В" или "Филмът би се харесал на почитатели на...".
+1.

И където се сетя и аз, ще помагам с препоръките. За кво я събирах цялата оная Колекция 5005...

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Fri Jan 02, 2009 10:33 pm

Roland wrote:Не, оценките са просто цифров израз на мнението на автора. Три ревюта от един автор ти стигат, за да знаеш дали и в кои случаи съвпадат вкусовете ти с него. А веднъж щом си наясно с това, тези оценки добиват информативност за теб. Това си мисля аз поне :)
Веднага мога да те оборя, за много неща съм твърдо съгласен с тебе, много повече отколкото не съм. Сега се сещам само за БъФа, и първият Батман, мнениеята ни се различават, ах да и за училищен мюзикъл, за останалото съм почти на същото мнение или в тази насока на мислене.

ПП: Иначе на моменти си крещящо пристрастен и зъл :twisted: :twisted: :twisted: в статиите.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sat Jan 03, 2009 12:25 am

Ужас... ама какво ревю на Пощаков.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 03, 2009 2:22 am

[quote="AlDim за "Серенити""]има една доста непреодолима сюжетна дупка между сериала и филма, в която липсват поне няколко сезона развитие. Разбирам, че Уедън е искал да даде някакъв завършек на сериала си с филма, но в процеса е застрелял континюитито и фийлинга от упор.[/quote]Е как да я няма тая дупка след като кретените от Фокс са резнали сериала още в първия сезон? Уидън може да е имал материал за още няколко сезона, как да го наблъска в два часа?
За дупките между Firefly и Serenity - излезли са два комикса (за толкова знам), които са точно между сериала и филма. В страницата им се твърди, че дават някои отговори. По-добре от нищо.

http://www.amazon.com/Serenity-Those-Le ... 001&sr=1-2 хардкавър, има го и с меки корици
http://www.amazon.com/Serenity-Vol-2-Be ... 079&sr=1-1 този май е само с меки корици
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 03, 2009 2:30 am

Сега гледам произволно подбрани страници от втория комикс на Серенити (функцията Surprise me, за който има акаунт в Амазон) и от раз попаднах на свежа ситуация. Едрият пилот, дето го играе Адам Болдуин (забравих му името) иска съвет от доктора как да свали компаньонката.

- ... and then I stick it in?

Следва дълго обяснение на доктора, че компаньонките не са просто whores.

- A lady takes her cues from her client. If she feels he's respectful, she'll be put at ease.

Пилотът се замисля.

- Right. Put her at ease. (следващ панел) And then I stick it in.


П.П. Ще сложа това и в съответната тема, но нека да остане и тук, моля. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 03, 2009 9:12 am

passer-by wrote:Е как да я няма тая дупка след като кретените от Фокс са резнали сериала още в първия сезон? Уидън може да е имал материал за още няколко сезона, как да го наблъска в два часа?
Естествено, но това не означава, че е добра идея да остави дупката да зее по този начин. Няма нужда да наблъсква каквото и да е в два часа, просто трябваше да ни даде нещо, което се вписва по-добре на фона на това, което направи самия сериал толкова привлекателен.

Бтв на мен ли ми се струва, или с 40-те милиона бюджет на Serenity спокойно можеше просто да се направят още няколко сезона...? Според мен продължаване на сериала щеше да бъде далеч по-успешно от един издънил се в бокс офиса филм. :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 03, 2009 9:24 am

На мен ли ми се струва, че помолих ИЗРИЧНО да се пише в съответната тема? Съобразявайте се.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Sat Jan 03, 2009 4:02 pm

Аз все се дъня с коментирането за нов брой, но иначе всеки път си го чета и му се радвам :oops: Айде поне за новогодишния да кажа, че си го чета в момента с кеф и благодарности на екипа за обикновено пристрастната работа. На мен ми харесва, че е пристрастна. Обичам да усещам какво е почувствал ревюиращият към съответното произведение, така ми се приисква да проверя дали ще се съглася с мнението му.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

Drax
Commoner
Posts: 34
Joined: Mon Jun 16, 2008 10:46 pm

Post by Drax » Sun Jan 04, 2009 2:21 pm

To всичко много хубаво, но това "59-ми" му бърка в здравето на човек.

Иначе за мен бяха интересни материалите за Здрач и Стефани Майер, както и за Мисията на шута и Firefly. Беше ми любопитно как сте ревюирали Приказките на барда Бийдъл, а пред ревюто на новото на Салваторе свалям шапка - ей затова чета Шедоуденс. Евъргрийнът беше много полезен, както винаги.

Като цяло готин подарък, благодарско на екипа.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 04, 2009 2:24 pm

Оправено. Бла, е блял съм, като бързаме в последния момент ;) Ама са 31ви беше неработен простено е ;р :oops:
:ninja:

User avatar
alvinator
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Feb 16, 2008 10:17 am
Contact:

Post by alvinator » Mon Jan 05, 2009 8:05 pm

Аз тъкмо свърших с "Имението на Фарнъм" и въпреки, че в началото ме дразнеше, като цяло ми се струва, че Роланд е прекалил с дразнещия й статус в ревюто.
Да, на моменти възгледите са крайни, но свръхрационалността на Хю обяснява почти всичко. Правилното-сега-е-правилно-за-моят-свят. Егоистично и лесно обяснимо, когато самият егоист разказва.
Странният подход със сюжета - чисто графично да се раздели на половина: една част "семейство робинзон в долината" и после още толкова страници с "бягство от онова, в което се е превърнал света", успява все някак да бъде замаскиран от приличния начин, по който се разказва. Отмерено и увлекателно.

Героите на места са плоски (особено в любовните сцени), но Джо негъра например ми беше много интересен - с метаморфозата и реваншизма на бившия роб, с изчезналата свенливост и смиреност.
Синът пу*ьо, изпълнен до ръба на кухата си лейка с едиповия комплекс и възпитанието на майка си, беше само и единствено за съжаление. За майката също може да се каже нещо хубаво като браз (несимпатична, дразнеща, но ценна като образ), за разлика от другите жени.
А Хю ме отврати само на едно-единствено място и накрая се разкая. Простено му е.

Посредствен финал и все пак усещане за 'беше ок, 300 страници забава'. Със сигурност човек може да попадне на много по-тъпи книги.
Предполагам, че цялата история с 'МНОГО ДРАЗНИ!' е въпрос на очаквания.
Ако някой е решил да чете, моля, нека не гледа задната корица. Пълна е с глупости.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 05, 2009 8:08 pm

Да, тва последното забравих да го напиша и аз. Иначе не знам, аз много си обичам Хайнлайн, не е да съм очаквал ОМГ книгата, просто не очаквах и да ме дразни.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ghibli and 73 guests