Случи ми се нещо интересно, Part II

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 21, 2011 1:13 pm

В ироничен контраст с горния ми пост, случи ми се нещо безкрайно интересно - попаднах на свестен и сЪвестен мтелски служител! Ебаси якото вече само при него ще ходя. Е, пак ми идеше да троша телефони след като чаках около 45 мин за удоволствието да си говоря с него, но момчето беше адски точно.

Направо съм решил да пиша похвала на мениджмънта им!
This is it. Ground zero.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 21, 2011 2:11 pm

Недей, ще вземат да си направят бележка че са пуснали без да искат някой компетентент и да го разкарат :)

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Mar 09, 2011 7:33 pm

Бях по празниците в Тирол и беше чудно, карахме ски, покатерихме се на едно връхче последния ден, яка гледка и чудесно време.

на връо, който аз си превеждам като Лявата Ледникова Заобленост (Linker Fernerkogel, 3277m) 3 часа маане нагоре, но гледката си струваше :)
Spoiler: show
Image
Алпийски натюрморт
Spoiler: show
Image
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Mar 10, 2011 2:18 pm

Днес се разгледа НОХД 6746/2011 г. по описа на ВРС. Делото беше за кражба на портфейл, но не това е интересното - такива има много. Пострадалата беше следователка - но все пак и те са хора - случва се.
Интересното в случая беше, че подсъдимият е успял да открадне портфейла на следователката по време на разпит - докато тя го е разпитвала като заподозрян за друго престъпление. :mrgreen:
Тодор Колев да спи спокойно: стигнахме ги американците и даже ги задминахме. По престъпност.
Този случай се нареди на второ място сред най-големите идиотизми в кариерата ми.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Mar 10, 2011 2:30 pm

Сподели как са хванали извършителя.
О, и ако не е секретно, кой случай е на първо място по идиотизъм?

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Mar 10, 2011 3:16 pm

Ами след половин час следователката поискала да отиде до кафе-автомата и си потърсила портфейла. Не могла да го намери. И изведъж си спомнила, че последният разпитван е бил именно джебчия. Пуснали го за издирване и го закопчали още на следващия ден. И портфейла бил у него, и кредитните карти - но повечето парите успял да профука.

А най-големият идиотизъм беше преди около 8 години. С една дама, на която й трябваха 6 месеца да разбере, че изобщо няма никакъв проблем.
Влиза в кантората жена на 40 г., облечена много добре и с вкус, интелигентна и възпитана.
Сяда и започва да плаче.
Питам я какво става.
Отговаря, че в есента на живота си - омъжена и с пълнолетен син - най-сетне била срещнала любовта. Истинската. Голямата. Един от най-добрите приятели на мъжа си.
И ме пита дали трябва да се разведе.
Казвам, че нямам право и не мога да давам такива съвети: виж - ако тя самата вземе решение за развод, тогава ще мога да се заема.
"Не - казва - аз ще Ви платя само за да ме изслушате!"
Оставя ми 50 лв. и ми разказва цялата история, която съм описал в един ред - с подробности, епитети и пр. поетика.
Когато си тръгва, искам да й върна парите - зашото нито съм работил нещо, нито съм поел ангажимент. Но тя не ги иска - казва, че като вземе решение - пак ще дойде.
И след две седмици наистина идва. Отново 50 лв., душевни дилеми и терзания - но никакво решение. А аз нямам право да гоня клиент, който си е платил!
После пак идва - и пак си плаща - този път взела решение. Но решението й било да каже всичко на мъжа си. Той нямал нищо против връзката на жена си. А и имал доверие на приятеля си.
И пак идва: плаща си и ми казва как заживели тримата - в мир, любов, съгласие и страст в техния апартамент, а този на любовника дали под наем.
И пак идва - този път с нови душевни терзания: все пак да се разведяла ли...
И така - 6 месеца. Опитах се да я насоча към свещеник или психоаналитик - не: и едните, и другите не я разбирали. Обърнах се на изповедник и психоаналитик едновременно. Но всеки път си плаща - не мога да я изгоня.
Най-накрая ми светна да ги повикам тримата едновременно. Дойдоха и много бързо взеха решение - да си живеят заедно като едно голямо щастливо семейство. Благодариха ми за разбирането, платиха и си заминаха.
А аз едва не се напих от кеф. :lol:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 10, 2011 3:55 pm

Стига бе! Не вярвах, че такива неща стават наистина:)
Гледай "Средиземноморска диета", ако ти попадне, бтв, точно за такъв случай, при това разказно с чуство и с хумор:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Mar 10, 2011 7:04 pm

О, случвали се и по-странни неща, но повечето от тях за съжаление изобщо не ме карат да се смея, като си ги спомням.
Ако "Средиземноморска диета" е сериал - надали ще го потърся, изпитвам огромно недоверие към сериали. Мисля, че животът е много по-разнообразен и цветен от всичко, което могат да покажат сериалите. И е по-добре човек лично да среща разнообразието и цветовете.
Например в деня, в който прекратих една дълго мъчена безперспективна връзка, ако някой ми беше казал, че само след 5 месеца ще съм щастливо женен за жена от друг континент, друга страна, друга нация, друга вяра и даже друга раса - щях да помисля, че си прави лоша шега. Е, да - ама... :oops:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 10, 2011 11:40 pm

"Средиземноморска диета" е пълнометражен испански филм от по-миналата година - http://www.imdb.com/title/tt1198340/
А иначе - факт, животът поднася всякакви изненади.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Mar 10, 2011 11:47 pm

Morwen wrote:"Средиземноморска диета" е пълнометражен испански филм от по-миналата година - http://www.imdb.com/title/tt1198340/
А иначе - факт, животът поднася всякакви изненади.
Испански?
Зариби ме! :wink:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue May 10, 2011 11:24 am

Ходих в руското посолство тая сутрин. За туристическа виза. Оказа се много организирано и всички бяха учтиви и дори се оправих без да знам руски. Сега остава и визата да ми излезе в уречения срок. :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 10, 2011 12:16 pm

Колко струва бтв? Чувал съм, че са гига трудни за вадене.
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue May 10, 2011 1:23 pm

Сега, това как да го разбирам?
до вас от назначили агент
На вниманието на: Email собственика,
Това е официално да Ви информираме, че сте били избрани победителят в нашата обръща за седмицата. Сумата, която ще получи, ще бъдат оповестени до вас от назначили агент.
Вашият билет номер е: 0811C
Ако сте собственик на този имейл адрес, които са получили това
уведомление, моля пишете г-н Глен Харт ни упълномощен представител за обработката на Вашата претенция. Не забравяйте да включите вашите данни, както следва; име. Адрес. Пол. Епоха. Професия. :roll:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Tue May 10, 2011 1:48 pm

Можеш да го разглеждаш оптимистично или песимистично. Песимистичният подход е, че машинният превод все още не е на ниво. Оптимистичният е, че явно спамерите смятат, че България е достатъчно богата, за да могат по някакъв начин да изкарат пари от български потребители.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue May 10, 2011 1:48 pm

...епоха... :) Това за пръв път го виждам, дори при автоматизираните преводи на спам :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests