Случи ми се нещо интересно, Part II

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Sep 17, 2008 10:46 pm

Присъствах в качеството си на преводач на изключително поучителна бизнес среща на високо равнище (ще предпочета да не споменавам за коя компания иде реч). Та бяхме се разбрали с хората като започнат чужденците да говорят по важен въпрос, да ми се даде знак да започна да превеждам. Такъв знак не последва. Група от около 15тина души се правиха, че разбират чудесно какво им говори друга такава група в продължение на 1 час. След като чуждестранната група спря да говори и драматизира, от българска страна им бяха зададени три въпроса, но хората държаха да не използват отново услугите ми, а така на "техен си" английски да се оправят сами. Срещата приключи, чуждоземците си заминаха.

От мен беше поискано да остана за около половин час да разкажа "детайлите" относно това, което беше казано на срещата. Та питам се аз, що не ми казаха в началото, че като на лекция трябва да си водя записки докато всички се правят на много начетени и ербап? Какъв е този устрем у българина да блъфира така отчаяно?
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Wed Sep 17, 2008 10:52 pm

Типично мъжка проява на ориенталски манталитет. Свиквай. :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Sep 17, 2008 10:57 pm

Ма аз бях направо широко зяпнала. И бтв, повечето в групата бяха "бизнес-дами". :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Wed Sep 17, 2008 11:06 pm

Ти го каза. :mrgreen: Еманципация.

Иначе тва си е работа мечта. Плащат ти, за да НЕ превеждаш. :) Почти като психоаналитиците, от които единственото, което се иска е да кимат със съсредоточено изражение, докато се правят, че слушат, и от време на време да задават въпроса "И това как те накара да се почувстваш?".

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Sep 17, 2008 11:11 pm

Бе аз не превеждам, ама добре че имам сравнително услужлива памет, защото после от мен все пак искаха възпроизвеждане на инфо, при все не и симултантно такова. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Sep 25, 2008 7:15 pm

Платих си таксата за предстоящия семестър. Най-ужасното ми преживяване в последните месеци. Час и половина чакане на опашката, раднообразявано единствено от разни работници, пренасящи мебели по коридорите. Е, имаше го и шума от все още течащата ремонтна дейност във факултета... В понеделник пък трябва да отида и да се запиша... Кой малоумен кретен е измислил системата? Една каса на втория етаж, където трябва да получа печат в книжката, че съм си платил, и един кабинет на първия, в който трябва да получа още един печат, че съм вече редовен студент в трети курс. Тъпо е... Едно, че по този начин и пред двете помещения се образуват ужасни тълпи, друго, че така и не мога да разбера защо, да му се не знае, двата печата не се слагат на едно място.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 25, 2008 8:08 pm

Мдаа, а аз най-сетне след парадна обиколка на софия по трасе Надежда - Ц. гара митница - Младост 3 и 4 - (вкл. цариградско с две верижни по обед и традиционното меле пред СУ, Попа, НДК, ВМА) Лагера - Люлин 4 - Обеля и разгеееееле Надежда днеска мисля да си принтна грамота и почетен медал. Поне след двете ходения надежда - хладилника дет ме разиграваха два дена, най-сетне ми маркираха таратайката в младост срещу благите 40 лева неспоменати лекинко като плащах 400 кинта за застраховката. Иначе временцето и ремонтите тук там по маршрута бяха Благи. Джамците на капки, запотено и кално, а аз надничам като лалугер на полусъединител и не мога да смъкна повечко джама щото плиска отсекъде. ИСКАМ ШИБАНОТО МЕТРО!
:ninja:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Sep 26, 2008 1:00 am

Ходих на театър, "Вечеря за тъпаци" в сатиричния. Киното е overrated, трябва да ходя по-често :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Sep 26, 2008 1:22 am

И аз това си казвам след всеки театър
This is it. Ground zero.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Fri Sep 26, 2008 8:11 am

Ааа, идвайте насам бе:) В Благоевград киното е на супер добри цени;) 4лв е за премиера в скъп час:) А киното е cinemax с DTS звук и супер картина....та си струва;)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Sep 26, 2008 8:27 am

Ъмм... проблемът не е в цените. Театърът е по-скъп от кино. Просто е много много по-яко изживяване :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Sep 26, 2008 11:09 am

Или някой ти подсказва на какво да отидеш, или имаш супер добър късмет*; да нацелиш добра постановка в морето от обичайния ужас си е риск.


*естествено може и много да го разбираш театъра :Р
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Sep 26, 2008 11:29 am

аз досега на слаба постановка не съм ходил :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Sep 26, 2008 11:54 am

Това нищо не доказва, виж по-горе :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 26, 2008 12:01 pm

Последната, на която ходих беше доста незабележителна с нищо и на моменти откровено слаба, но предишната ("За народното творчество") беше невероятна.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests