Еверест

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Еверест

Post by Beric » Fri May 21, 2004 7:46 pm

Хубава работа, ама Българска.
Отидоха, качиха се и веднага развалиха добрите впечатления и радоста.

26годишният Христо Христов е изчезнал малко преди да покори върха, след като е изсотанал от другите двама алпинисти
Защо не си взеха никаква поука от смъртта на Христ Проданов! Човешката гордост и глупост нямат край, щом нямаш сили спри и се върни.

Дано да го намерят жив, само че вероятността е малка.
Какво излиза, че когато изпратим повече от трима алпинисти, винаги става някаква беля.


:((((

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri May 21, 2004 7:49 pm

бих казал, че си е тяхна работа, ма веднага ще си навлека гнева на Ян:)
Както и да е- българите никога няма да си вземат поука, само ми е чудно как са го забравили тоя?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri May 21, 2004 8:23 pm

Тъжно. Уви един от рисковете на планината. Дано да го спасят хлапето.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat May 22, 2004 9:32 am

Днес са писали във вестниците как са се разделили. Явно не е трябвало да го правят, да не говорим, че той не е имал радиостанция на всичкото отгоре. Драгън - хлапе? Виж му годините :)

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat May 22, 2004 9:43 am

57-ми набор- около 47 години
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Sat May 22, 2004 9:49 am

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 2:44 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat May 22, 2004 10:07 am

so i haven heard well- може и 77 да е, щот и на мене ми се вижда млад, пък чух 57
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Sat May 22, 2004 10:24 am

Днес са писали във вестниците как са се разделили. Явно не е трябвало да го правят, да не говорим, че той не е имал радиостанция на всичкото отгоре.
Всеки се движи с темпото, с което може. Това е причината не всички алпинисти да атакуват заедно върха. Христо не е могъл да подържа темпото на Петков и Боянов.
Хората са знаели рисковете. Само за статистиката - Еверест е изка4ен от 1656 алпинисти, а загиналите при атака за 162 (приблизително 10%)
Сутринта наше време (полунощ тибетско) експедицията е прекратена, след като Иван Вълчев и Иван Темелков се отказали от атака заради падането на температурите
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat May 22, 2004 10:24 am

Знам че сега ще ме избиете ама...
Абе хора не мога да разбера какво сте тръгнали да се вайкате? Загинал, горкия, как може да са толкова глупави...
Как можаха братя Райт да са толкова глупави, че да се мъчат да летят!? Ми я вижте колко хора загиват в самолетни катастрофи... Как може някой да е толкова глупав, че да скача с парашут? Ами то и от това се умира. Ами да кара кола........
И все такива....
Но хората го правят. Хората рискуват. И аз се прекланям пред такива хора, които са готови да рискуват, които искат живота им да е нещо повече от...
И тем подобни. Колкото до това дали е трябвало да се разделят и т.н. Това става като трагедията с ония ученици. Още преди да е ясно какво е станало всички се втурнаха да търсят виновника...
...........
Избора да се качва или не на Еверест е бил негов нали? Дайте да не съдим хората преди да сме наясно какво точно се е случило.
Доколкото знам процента на загиналите при такива изкачвания не е малък.....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 22, 2004 10:47 am

Мне, загубата на човешки живот си е драма при каквито и да е обстоятелства. Далеч съм от това да бутам гладните негърчета под път и над път, но при все това и мене ми е малко, как да се изразя... няколко човека тръгнали да си чешат крастата с излишен адреналин и единият е изчезнал... Ами, гадно е и т.н., ама гладните негърчета поне не страдат от собствената си глупост :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sat May 22, 2004 2:31 pm

И аз не се вайкам за това че е загинал.
принципно всеки сам избира и си знае рисковете.
въпросът е в това, че са били експедиция е сега познай кой ще понесе отговорността. така стана и с първата преди двадесет години, когато загина Христо Проданов.

когато искаш да рискуваш - събери си пари и се качи сам с някой шерп както направи Дойчин Василев преди 7-8 години. Но като си тръгнал с други хора трябва малко по-отговорно.

просто с една гибел се замазват всички постижения на експедицията.
паля се толкова, защото баща ми е бил алпинист и съм си изкарал детството из планините. Просто са ми набили в главата някои правила и затова негодувам, когато се нарушават и умират хора.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat May 22, 2004 3:37 pm

Съгласна съм с Берик.
JaimeLannister, всеки загубен живот е за вайкане... естествено, че е рисковано и че е на негова отговорност. Това не променя факта, че пак е жалко.
Доста от целите, които хората си поставят изглеждат безсмислени и изкуствени (повечето спортове например), но това не значи, че провалът на тези цели е по-малко тъжен.
Между другото, въздушният транспорт стастически е по-сигурен от сухиоземния, така че примерът ти за самолетните катастрофи не е меродавен.
Доколкото знам алпинистът е бил на 26 години, но пак не бих го нарекла хлапе.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Sat May 22, 2004 4:11 pm

Кофти е, че е умрял човека. Кофти е и това, че смъртта му става медийна сензация. В крайна сметка тя си е негова работа.
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat May 22, 2004 10:53 pm

Ами с никой не искам да споря. Просто ако кажа, че ми пука особено, когато чуя по телевизията, че еди си къде някои умрял в катастрофа, ще излъжа. Щом на вас ви пука толкова (?), сигурно просто сте по- добри хора от мен. Но примера ми си е напълно меродавен. За това съм готов да споря...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sun May 23, 2004 12:00 pm

Само искам да отбележа, че - според това, което мен са ме учили - когато няколко души се изкачват заедно, темпото се определя от най-бавния и всички го изчакват, като идеята е такава точно за да не стават подобни сакатлъци. Но все пак там е друго, над 7800 м. се получават халюцинации, та все си мисля, че най-вероятно това е причината.
Last edited by Dilvish the Damned on Sun May 23, 2004 12:32 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 72 guests