My secret diary

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

My secret diary

Post by raff » Fri May 21, 2004 11:47 am

е, ся да видя какво ше кажете за това. ако щете линчувайте ме, ама се сетих да напиша тема за това, така че я пиша.
понеже имам известни наблюдения че тука преобладава мъжката част, мисля че ше се получи яка дискусия.
вдъхновението ми дойде от спомена за филма 'Cruel intentions' където Sebastian, главния герой, имаше дневник. та си помислих "Кои хора имат дневници, защо ги имат, и какво според момчетата е един женски дневник?' :o
некои навит да ми отговори? :)
P.S. Аз лично имам дневник, но ще дам мнението си нататък. :P
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 21, 2004 3:51 pm

Katrin: Your diary... Could you be more queer?
Sebastian: Could you be more desperate to read it?

Дневник си водих само в Канада като бяхме с оркестъра, но не съм го отворил оттогава. Малко болно ми се вижда...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri May 21, 2004 4:15 pm

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 2:38 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Fri May 21, 2004 4:18 pm

Рафф, не искам да те обидя, но (смятам, че мъжката част на форума ще се съгласи) едва ли можеш да измислиш по-лошо наказание за някой мъж от това, да го накараш да си води дневник за повече от 2 месеца. Аз съм почвал 5 пъти и всеки път се отказвах преди да минат две седмици.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri May 21, 2004 4:20 pm

дам, странно ми звучи някой да се затваря всеки ден(или там на колкото време пише) сам и да приказва с книжка.
иначе сега се сетих за филма Queen of the damned, пак за дневник ставаше дума, ма на вампир. Ето това е истински дневник:)- след 100 години надали ще можеш да си спомниш какво си правил, та да си го прочиташ и да си спомняш:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 21, 2004 4:20 pm

Мда, и аз съм започвала няколко пъти (обикновено когато ми е било пределно криво), но никога не успявах да го продължа... така че имам записани само най-депресарските си мисли веднъж годишно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri May 21, 2004 4:25 pm

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 2:41 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri May 21, 2004 4:26 pm

Aз си спомням, че като бях на десетина години ми щукна да си водя дневник, но дори и тогава скоро се отказах, защото ми се видя адски глупаво и безсмислено.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri May 21, 2004 4:39 pm

Аз пък съм си водил дневник през доста дълъг период от живота (рафф не си сама). Може да се смеете или благочестиво да ме обесите на някое дърво за назидание на другите, но днес дори съжалявам, че не го водя вече. Сега ще попитате защо съм спрял... И като се замисля май наистна живота се забърза. Та за колко мига на ден може да спре човек? Ей така, без да чете, без да слуша музика, без да работи, без да учи... Да спре и да си каже- "какво стана днес?" и да си го запише... Понякога си препрочитам писанията. Не е просто интересно... Все едно че виждам себе си отстрани... Метод за самопознание....? Знам ли.... Само знам че вече не го пиша дневника. Просто нещата са се променили. Дневника беше един вид другар с който да споделям всичко, което си помисля (може би просто пубертетска история...), тогава не бих казал, че бях особено щастлив човек и все пак днес не съжалявам... Беше си период от развитието ми един вид. Успешно преживян. Сега дневника е заместен от много други неща (и от усмивки).... А може би и от писането във форуми?
:)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri May 21, 2004 5:03 pm

Ами воденето на дневник си е хубаво нещо, ако имаш търпението и дисциплината да го правиш. В това отношение (за съжаление и в други) и двете ми липсват :wink:

Но е доста добър начин за разтоварване и саморефлексия. Някои влизат и в литературата така - "Дневникът на Самюъл Пиипс", "Записки под възглавката".
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri May 21, 2004 6:12 pm

А пък аз само веднъж на осем започнах дневник, в който обаче писах два дена, после го сложих някъде в бездънното си бюро, отвратен от каузата. Звучеше приблизително така:
"Днес намерихме омряла гарга. Казах на Сашо да я земем да я погребем някаде но тои не искаше и я оставихм на олицата. Сбих се с Станислав от Гъ клас но тои е много тъп и няма пък да, му обращам внимание. Госпожата е много гадна, казах на мама и тя каза че госпожата е абсолутна невротичка ма, не знам какво начи невротичка."
Просто винаги ми е изглеждало глупаво, нали...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Fri May 21, 2004 6:13 pm

като бях в гимназията и постоянно се напивахме с компанията. Бяхме си направили един дневник, където се отразяваха събитията, кой е присъствал, кой припаднал и се пишеха всякакви простотии.

сега вече се разпиляхме, но като се съберем при Пазителя си го четем с кеф и си спомняме за славното минало

един вид е станал нещо като свещенна книга :)))

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri May 21, 2004 6:17 pm

Никога - винаги съм бил прокълнат с отлична памет.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 21, 2004 6:23 pm

Аха, Драгън, и аз тъй:) Даже така да се каже аз съм архивът на нашия клас и все се допитват до мен в трудни за спомняне моменти:)
А иначе, дневник... Хм, и аз кат Морво съм си записвала на хвърчащи листове разни депресарски мисли, обаче да седна и да си записвам ко ми се е случило днес, кой какво и защо ми бил казал и тънъ... Ми не мога бе, не мога!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri May 21, 2004 6:51 pm

Аз, за мое съжаление понякога, не си водя дневник. Казвам за съжаление, щото за разлика от Марфа и Драгън архивните ми способности са общо взето нулеви. Откровено си казвам - аз живея в настоящето. И почти хич не помня миналото. Направо хич даже. Няколко основни или по-забележителни момента, останалото ми е пълна мъгла. Иначе имам отлична памет, да не си помислите сега пък нещо! :oops:
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests