Расов въпрос

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Sun May 25, 2008 2:31 am

Amelia wrote: Някой каза нещо за индийците - и сред тях има готини, но повечето са доста зле по моите естетически критерии. Въобще етноси, в които мъжете масово са с мустаци и са някви по-дребни, не ги намирам за особено привлекателни. Това автоматично премахва и голяма част от арабите и въобще т.нар. "кафяви" хора. Изглеждат ми някак мърляви. Болшинството поне, не казвам, че и сред тях няма красавци.
Съгласна съм отвсякъде. Без да навлизам в семантика относно що е раса, приемам в интерес на спора, че става дума за различия във външния вид - метрични мерки на черепа, черепни индекси, прогнатизъм, форми на очниците, краниологични признаци и пр. Чисто визуално хубави екземпляри се срещат при всички раси, въпроса е процентното съотношение. При изброените от Амелия има много по-малък шанс да срещнем нещо приятно за окото. Но тук в голяма степен играе личното естетическо възприятие. Аз лично смятам че индийците са една от най-грозните раси, а полинезийците - една от най-красивите. Интересно е все пак че при повечето култури по-белите представители се причисляват към по-висша каста, прослойка и т.н.

Съответно моят отговор на въпроса, поставен от Шайхири е ДА! макар че знам че този тип връзки рядко оцеляват. Така че по-вероятния сценарий би бил - по едно бързо на крак и кой откъдето е.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun May 25, 2008 5:31 am

Аз, разбира се, смятам всички хора за равни по рождение. (Даже наскоро се наложи да обяснявам на един приятел защо никой не се ражда "лош" човек.) Културният и социален фон са определящи, наистина, но в никакъв случай дефинитивни - всички сме първо хора и после квото и да е друго. Езици се учат лесно, пък и английският става все по-универсален. Нямам и "естетически" преференции: beauty is only skin deep, цветът пък - хептен. Даже и осезаемо различаващите се телесни миризми на различните раси и етноси не са ми били никакъв проблем (пък и се свиква). Така че нито една от нормалните задръжки в случая не важи за мен.

Остава личният вкус. Повечето хора си имат "свой тип" (макар като са на зор да стават всеядни :roll: ) и при мен, чисто физически, тва е слабата (as in "slim") жена. Ако е и миньонче - още по-добре, мъжът "трябва" да е голям, жената - малка. :wink: Та по тази причина, най-малко, ме тегли на изток. Миньончета у нас се намират, но си е търсене. :? А там на практика всички са. И все още се хранят несравнимо по-правилно, та и поддържат форма.

Така че - всичко друго настрана - отсега си знам, че (юго)източна Азия ми е най по сърце. Ше се ожена за некоя хубава китайка, стига Ефо да не ме изпревари. Или филипинка/индонезийка, добър вкус, Жоро. :) И ше си народим няколко дъщерички и те ше са най-красивите деца на света.

Знаете, че колкото повече се мешат гените, толкова по-добре. (М/у другото точно заради това българките и унгарките са смятани за най-красиви в Европа, щото са ни оджуркали здраво... генофонда. :mrgreen: ) И че точно сред "мелезите" са едни от най-красивите хора - мулати, квартеронки и т.н. А според мен бяла/монголоидна раса комбинацията е възможно най-добрата, особено за жена (синът може да е дребничък, особено както се мятат на майките си). Изглежда ми като най-сигурният начин да оставя нещо красиво след себе си. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Stela
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Sat Jun 21, 2008 9:10 pm

Post by Stela » Sat Jun 21, 2008 9:31 pm

Аз пак съм закъсняла за якото шоу. Според мен всичко е въпрос на твоето желание и начин на мислене. Аз специално никога не бих се "Залюбила" с негър например, просто защото РАСОВИТЕ им белези са доста непривлекателни за мен. Раси (искаме или не) съществуват и ние трябва да го приемем.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Jul 02, 2008 11:51 am

И да изписвам тонове с редове най-вероятно пак няма да разберете какво е моето мнение по въпроса :D Така, че прилагам една снимка
:D
С няколко думи, моят избор е най-обикновена бяла жена, не ща нито азиатки, нито негърки, единствено може би нещо латино би ми хванало окото :P
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Drax
Commoner
Posts: 34
Joined: Mon Jun 16, 2008 10:46 pm

Post by Drax » Wed Jul 02, 2008 9:06 pm

Знаят ме с това, че не ми пука особено за външния вид. Повече ме е грижа за характера, за това какво представлява самият човек. Даже като се замисля май никога не съм харесвала големите красавци, предпочитам по-земни типове, които компенсират с добри качества. :) Така че да, бих се хванала с негър, индиец, латиноамериканец, индианец, китаец, циганин ако щете, стига да си заслужава. Защото както някой преди мен каза(мързи ме да гледам кой), всички сме най-напред хора и после нещо друго. Аз съм на тоя принцип.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 02, 2008 11:33 pm

На загасена лампа всички са... :roll:. Бе като се замисля пак сичко ше е до "частен случай". Категорично твърдение не мога да тръсна. Има си некво "scent of a woman", което директно те фаща неподготвен. Като изключим острото разграничение между хигиена и външен вид другото божа работа :)
:ninja:

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Jul 04, 2008 2:45 pm

Звучи доста клиширано и донякъде лицемерно, но за мен външния вид наистина не е от голямо значение. Така че бих се хванал с всякаква. Като най-малък шанс имат негърките, а най-голям централосевероизточно европейките :)(разбирайте Словакия, Чехия, Полша, Беларус...).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Jul 04, 2008 5:36 pm

Язе като обикновен бивш моряк съм пробвал два други етноса - жълта и мулатка и трябва да ви споделя, че съм доволен - т.е. не ми пречи никак това нящо с етноса!!! :wink:

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Jul 04, 2008 8:18 pm

dellusion wrote:Звучи доста клиширано и донякъде лицемерно, но за мен външния вид наистина не е от голямо значение. Така че бих се хванал с всякаква. Като най-малък шанс имат негърките, а най-голям централосевероизточно европейките :)(разбирайте Словакия, Чехия, Полша, Беларус...).
Стига бе. Външният вид е всичко :? Негърка, азиатка, европейка- всякак би могла да изглежда добре една жена, но каквато и да е ако изглежда така дали би я взел за жена независимо колко мила и умна е :?:
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jul 04, 2008 9:05 pm

Drizzt Do`Urden wrote: Негърка, азиатка, европейка- всякак би могла да изглежда добре една жена, но каквато и да е ако изглежда така дали би я взел за жена независимо колко мила и умна е :?:
Нешо ме кара да се съмнявам, че това изобщо е жена...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sun Jul 06, 2008 11:08 am

shayhiri wrote: (Даже наскоро се наложи да обяснявам на един приятел защо никой не се ражда "лош" човек.)
Абе пич, откъде знаеш, че не се ражда лош. Ако например вярваш в прераждания, би трябвало да знаеш, че всеки си идва тука с мисия и следователно си избира родителите и място на раждане, за да си изкупи дадена карма, да си направи такава и etc. etc. Никой не може да ти каже истината за съществуването ни, но такива генерални изводи...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Jul 06, 2008 11:25 am

Drizzt Do`Urden незнам.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jul 06, 2008 12:00 pm

inkheart wrote:
shayhiri wrote: (Даже наскоро се наложи да обяснявам на един приятел защо никой не се ражда "лош" човек.)
Абе пич, откъде знаеш, че не се ражда лош. Ако например вярваш в прераждания, би трябвало да знаеш, че всеки си идва тука с мисия и следователно си избира родителите и място на раждане, за да си изкупи дадена карма, да си направи такава и etc. etc. Никой не може да ти каже истината за съществуването ни, но такива генерални изводи...
Наоколо се моткат бая теми на религиозна тематика. Нека не засираме и тази, ок? Това в какво вярваш и реалността са две съвсем различни неща ;)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sun Jul 06, 2008 12:13 pm

Добре, ето ти нещо по темата. Мен би ме било много гнус, да правя секс с чернокожа или азиатка. Това прави ли ме расист? Не оспорвам правото на никого, да има живот. Да мразиш някого заради цвета на кожата му е все едно да мразиш друг заради цвета на очите му.
Съгласен съм, че "раса" не е точно определение. Мисля, че думата "вид" е много по-точен израз.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jul 06, 2008 12:22 pm

Ти земи сефтосай с квато и да е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests