Shadowdance #52 е онлайн!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Shadowdance #52 е онлайн!

Post by Roland » Fri Feb 15, 2008 10:28 am

Този път горе-долу по график, новият брой е на линия :)

Томболата с награди си продължава, като за този брой същите са DVD-то Лак за коса, осигурено от Прооптики, и книгата Троя: Гръмотевичният щит, осигурена от ИК ИнфоДАР. За повече подробности - в броя.


http://www.shadowdance.info


Какво друго има вътре:


Ревюта:
КНИГА НА БРОЯ: Чупливи неща (Нийл Геймън) - Роланд, Гаро, The Dragon
Мигновечност (Атанас Славов) - Роланд, Трип
Ангели пазители (Николай Теллалов) - Моридин
Орфеус слиза в ада (Георги Малинов) - Рандъм
Окото на голема (Джонатан Страуд) - The Dragon
Време за огън и мрак (Кевин Андерсън) - The Dragon
Търговецът на оръжие (Хю Лори) - Амелия
Halo: Призраците на Оникс (Ерик Нюланд) - Ян
Омагьосано време (сборник разкази) - Морвен


Интервю:
The Revenge project - Гаро


Evergreen:
Аз съм легенда (Ричард Матисън) - Морвен, Роланд, Рандъм


Непреведено:
The Rai-Kirah Trilogy (Carol Berg) - Ян
Stephen King's The Dark Tower: The Gunslinger Born (Питър Дейвид) - Рандъм


First Look:
Вещерът #1: Последно желание (Анджей Сапковски)
Троя #2: Гръмотевичният щит (Дейвид Гемел)


Профил:
Карол Бърг - Ян


Аниме:
Claymore - Амелия
Elfen Lied - Пъгсли


Филми:
Аз съм легенда - Трип, Морвен, Роланд
Aliens Versus Predator 2 - Трип
Изкупление - Морвен
През вселената - Морвен
Рамбо - Амелия

Любими филми - Хоръри

Сериали: Д-р Хаус - Алексис и Амелия

Класическо кино: Един мъж и една жена (Клод Льолуш) - Гаро

DVD ревюта


Музика:
Кратки ревюта - Ян
Bal-Sagoth - Гаро



Още веднъж адресът: http://www.shadowdance.info

И приятно четене :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 15, 2008 11:16 am

Поздравления за прегледите. Сега, може да не съм съвсем съгласен с Роланд за превода на Геймън (да, и аз си мислех, че на БГ "нещата" ще са "крехки"), но съм съгласен, че това най-вероятно ще е книгата на годината.

User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Fri Feb 15, 2008 1:53 pm

Със Старлайтърите ми вдигнахте настроението с новите бройки. :D Много е хубав февруарския, даже си дръпнах книжките на Карол Бърг и почнах да си чета. И за пореден път се убеждавам, че най-накрая трябва да хвана нещо от Геймън (изненадващо си намерих "Американски богове" и скоро планувам прочитане, след което вероятно ще взема Крехите неща) :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 15, 2008 1:57 pm

Браво, браво :)
Точно тия дни изгледах Клеймора между другото и донякъде съм съгласен с Амелия че са издънили по някои параграфи. Не съм го чел целия брой още но довечера ще намеря време.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 15, 2008 2:29 pm

За Крехките неща се колебаех, но ме убедихте да си го купя. Симо, Гаро, Драгън - :thumbsup:

Явно ще трябва да изтърпя българския превод. :(

Жоро пък ме нави за сборника на Ники Теллалов. 10 на минус 9 и на мен ми хареса. :)

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Feb 15, 2008 2:58 pm

Значи, браво ви на всички!! :mrgreen: Не само сте по график, ами дори ставате скорострелни. И толкова много, че едвам ви смогвам да изчета броя.
Ще гледам да успея да хвърля едно око следобяд. :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Feb 15, 2008 10:28 pm

Дискусията за мигновечност е преместена тук

Хайде в този топик коментарите да са по темата...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Feb 16, 2008 7:37 pm

Няма разказиииии :( Ша плачааааа....

:)
Иначе е хубавко. Мерси. Благодаря. Браво :П
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sun Feb 17, 2008 7:31 am

за новините. Jumper на Steven Gould не е романизация на новия филм. филмът е екранизация по романа от 1992а,

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Feb 17, 2008 1:21 pm

Дам, прав е.

===========================

Ето едно субективно мненийце за броя. Нещо липсват критиките, повечето е празно хвалене, но е поредният брой получил се много добре. :)

===========================

Oт ревютата много ми хареса и ме най-надъха "Орфеус слиза в Ада". Рандъм има много хубав стил на ревюиране и изразяване на мислите като цяло, поняко нещата са му малко сухи и скучни, но това тук се е получило изключително добре.

Хареса ми доста и ревюто за Хейло. Кратко и пределно ясно какво точно представлява книгата. :)

Профилите също са се получили много добре, най-вече зарадо последните им части - как точно пише Карол Бърг и защо трябва да помълчим за Хийт Леджър. Биографията е... суха. Аз поне я скипвам и не ме интересува, по скоро ме интересува какво представлява човека от профила. Трябва си (Едит: биографията), но може би е добре да се сложи най-долу.

Анимето тоя брой мачка. И двете ревюта са много добри, особено това на Амелиа. Форматът в който е направено е много идеен и определено се е получило.

На Гаро статията в Музиката. Не знам, за мен лично пише зверски увлекателно и въпреки, че не се интересувам ги чета само, за да видя как я е написал. Има хляб в това момче :))) (че и кюфтета, баница, палачинки, пица..., бая е събрал ;))

Съдържанието в ревютата просто не се вижда. Хубаво е или да е с големи букви святкащо шаренко, или просто да е разгънато от начало.

Липсват ми статиите, като тази на Моридин преди няколко броя за форумните дискусии. Знам, че се пишат бавно и трудно, но мисля, че в един Sci-fi & Fantasy Magazine те, заедно с ревютата и някой и друг разказ са най-важни, а и поне на мен са ми много интересни.

===========================

П.П. Добре, че е чичо ви Пъгсли да дойде да ви покаже как се пишат оценки... :)
П.П.2 А, да, знам, че ви е станала досадна до немай къде темата с оценките, обаче според мен в този си формат са просто безмислени. За мен са много важни, защото дават цифрово изражение на впечатлението на автора от книгата, но за да ги ползва човек просто трябва да са консистентни.
"Не е важна оценката, чети написаното отгоре."
Може да нямам време/желание да го прочета, може след прочетеното да се колебая за книгата, може да не съм разбрал дали е харесала на автора, освен това оценката за мен е есенцията, кулминацията и най-важното от статията в една цифра. Освен за какво става дума в книгата/анимето/филма искам да знам дали е харесала на автора и колко точно.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 17, 2008 1:31 pm

Ами не знам, при мен оценката винаги изразява точно квото съм имал предвид и в ревюто над нея. Не разбрах какво не ти харесва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Feb 17, 2008 2:39 pm

1. Конкретно при теб 11/10 за "Чупливи неща" и лисата на по-ниска оценка от седмица или шестица евър може би. В момента чета сборника, страхотен е , за мен е на нивото на разказите на Шекли и Зелазни, но такава оценка просто няма в десетобалната система, а не мисля, че се появява за първи път.
2. При някои ревюиращи липсата на амплитуда при оценките - всички книги са между 7.5 и 8.5. Примерно.
3. Липса на консистентност. Критериите на авторите се различават твърде много. Седмицата на един е онова гнусното влажно миризливо от дъното на кошчето, на друг е лека приятна следобедна закуска.

Въпреки, че първото е по-скоро дребнавост, а второто и третото са преувеличени, трите заедно правят нещо като инфлация на оценките. Книга с осмица на един човек е подценена, заради многото деветки и десетки при други автори.

Както и да е, мисля, че това е дъвкано преди няколко броя. Казаното е мое лично мнение, просто за мен това остава недоизпипано.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 17, 2008 2:51 pm

Ами различните автори имат различни оценъчни системи. Смятам, че за 7 години писане читателите са си изградили представа кой на кое колко дава.

Аз лично оценки извън системата давам изключително рядко, всъщност май само още веднъж - за третия Малазан. А по-ниска от 6-7 нямам, щото много придирчиво си подбирам какво да чета, не щото пиша високи оценки :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 17, 2008 5:03 pm

И аз съм така с аниметата. Пиша основно за неща, които харесвам, така че е съвсем в реда на нещата оценките ми да са високи.
Клейморът все пак имаше някое друго качество, достатъчно ценено от мен, че да му докара 6-ица, въпреки останалата гняс в него.

На Елфен-а бих му писала 4. Мисля, че Пъгсли малко е прекалил с тая единица, ама статията си е негова :) Все пак имаше 1-2 неща, които ми харесаха в тва аниме, а и си спада към средностатистическия шит. Има и по-зле. Но чак толкова зле колкото за 1 не съм виждала още.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 17, 2008 5:38 pm

Хмм, може би Каназуки но Мико?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests