Петролопроводът Бургас-Александруполис...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jan 22, 2008 11:01 am

Марфе - двигателя с антиматерия го има - отне ми 0.3 секунди за да го измисля. Дай самата антиматерия ...

Хора - хванете един учебник по физика и химия, става ли? Гордостта на българската държава - Могъщия АЕЦ Козлодуй, забичен на пълна мощност със всичките му стари блокове дава енергия да се захранват около 200 000 коли! Същото и с тец Марица Изток. А само в софия имаме около половин милион автомобила в движение + още един два в цялата страна. Стана ли ви ясно колко добър е нефта?

Сравнете колко време ви трябва за да заредите батерията на мобилния си телефон и да напълните резервоара на колата.

И обвинявайте петролните компании в истинските им грехове - преговори с диктатори, замърсяване, геноцид от време на време, експлоатация на местното население, корупция и какво ли още не. Не ги обвинявайте в спиране на прогреса - защото просто не могат.

Ако някой утре ви каже че е измислил вечен двигател - искайте прототип и използвайте собствен ватметър :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 22, 2008 11:04 am

Бе Драгъне бе, казах, че говоря нАучно-фантастически! Ама! И нали това викам, че зася без нефт не можем, както и твърдя, че освен всичките им други грехове нефтените компании нямат интерес в обозримо бъдеще да проможем без нефт, щото ко ше праят тогава? Диктатурите и мръсните преговори и договорки не са толкова куул, ако никой не те бръсне за слива.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jan 22, 2008 11:07 am

Марфе, ако аз бях шеф на петролна компания, и някой друг беше изобретил двигателя с антиматерия (и беше намерил отнякъде антиматерия), щях да му дам доста пари, за да почне да работи за мен, за да мога да печеля и аз от това. С други думи, петролните компании ще са първите, които ще инвестират в нова екологична и печеливша енергийна технология, точно защото имат много пари, и защото ще им е по-изгодно да не се занимават с диктатори, държавни регулатори и какво ли още не.

Защото не знам как ти го мислиш, ама едно е да избретиш нещо, съвсем друго е да го внедриш в масово производство. Дори и Бил Гейтс, където производствените му разходи са доста ниски, е тръгнал навремето благодарение на солиден инвеститор - IBM, същото важи и за всички други подобни изобретения.
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 22, 2008 11:10 am

Ма Живик, ако ти беше шеф на петролна компания това щеше да е една много яка компания, дето ако случайно допусне нефтен разлив, всичките й служители воглаве с тебе щяха да се юрнат да мият пострадалите фтички. Обаче другите шефове на компании са гадни, алчни империалистически задници, които никога не биха прекратили добива на нефт, докато той им носи сигурен доход в полза на няква си антиматерия! Плюс това, както знаем от Дан Браун, в ЦЕРН вече са успели да я добият! Амаха!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jan 22, 2008 11:12 am

@Марфи - не говориш от научно-фантастична гледна точка а само от фантастична :twisted:

Защо японците които нямат грам нефт не са открили нови технологии, а просто са зверски ефективни, защо китайците не са се отървали от въглищата и се чудят откъде да вземат капките нефт които им трябва - и в двете държави имат много пари и много умни хора. В япония даже и извратени.

Дан Браун - световния капацитет по физика на елементарни частици :twisted:

Да в ЦЕРН имат добри ускорители на частици, и са се появявали частици антиматерия за някакви пикосекунди. И това се получава когато хванеш 2 кубчета протони гониш ги 80 километра със скорост не лоша частица от тази на светлината и ги удариш челно. И се връщаш в зората на времето с енергии от няколко тераелектрон волта. Да не говрим че големия ускорител все още не са го пуснали при който да се наблюдават подобни явления. Той ще си има май собствени електроцентрали.


За да е едно нещо енергоизточник трябва да отдава повече енергия отколкото влагаш. Затова водорода не е енергоизточник, а съхранител на енергия.
Last edited by The Dragon on Tue Jan 22, 2008 11:22 am, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 22, 2008 11:13 am

Щот са извратени, що.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jan 22, 2008 11:16 am

Верно, какво стана с този термоядрен синтез, защото още 70-те години пишеха, че Съюза и Щатите са аха-аха на път да го овладеят :? А то че нефта и газта до 50 г. ще се изчерпат е ясно, особено ако и китаецът масово се качи на фтомобил. А тука днес чета в пресата, че в Германия направили батерии, които били практически вечни - без никакво презареждане :shock: Но не ми се вярва много, де.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jan 22, 2008 11:19 am

Interpreter wrote:Верно, какво стана с този термоядрен синтез, защото още 70-те години пишеха, че Съюза и Щатите са аха-аха на път да го овладеят :? А то че нефта и газта до 50 г. ще се изчерпат е ясно, особено ако и китаецът масово се качи на фтомобил. А тука днес чета в пресата, че в Германия направили батерии, които били практически вечни - без никакво презареждане :shock: Но не ми се вярва много, де.
Ако въпросната преса не е "Капитал" или в краен случай "Дневник", а става дума за някое ВАЦовче - и те си падат по научна фантастика понякога. Ама не я наричат така :lol:

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jan 22, 2008 11:23 am

Всъщност в момента върви проект за студен синтез, във Франция, беше одобрен през 2005 г. и е с подкрепата на ЕС. Инвестициите са от порядъка на 10 млрд. евро, и първите резултати се чакат след около 50 години, може и повече. Ето какво намерих по темата:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4629239.stm
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 22, 2008 11:25 am

Мда, преди десетина години си спомням, че някакви фенове бяха успели да го постигнат и точно преди да им връчат Нобелова награда се оказа, че всъщност само им се е искало да го постигнат. Това е истина де, не си спомням имената им, ма помня случая.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jan 22, 2008 11:25 am

zhivik wrote:Всъщност в момента върви проект за студен синтез, във Франция, беше одобрен през 2005 г. и е с подкрепата на ЕС. Инвестициите са от порядъка на 10 млрд. евро, и първите резултати се чакат след около 50 години, може и повече. Ето какво намерих по темата:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4629239.stm
А също след около 50 години се очаква да посвърши нефтът. Интересно съвпадение...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 22, 2008 11:27 am

Interpreter wrote:Верно, какво стана с този термоядрен синтез, защото още 70-те години пишеха, че Съюза и Щатите са аха-аха на път да го овладеят :? А то че нефта и газта до 50 г. ще се изчерпат е ясно, особено ако и китаецът масово се качи на фтомобил. А тука днес чета в пресата, че в Германия направили батерии, които били практически вечни - без никакво презареждане :shock: Но не ми се вярва много, де.
Има батерии но те не могат да захранят нищо повече от дребен часовник и то то са многооооо скъпи. А на нас ни трябва мощност каквато засега само петрола може да осигури.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 22, 2008 11:27 am

А също след около 50 години се очаква да посвърши нефтът. Интересно съвпадение...
Определено :wink: Ко да не вярва после човек в конспирации! 8-)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jan 22, 2008 11:29 am

passer-by wrote:
zhivik wrote:Всъщност в момента върви проект за студен синтез, във Франция, беше одобрен през 2005 г. и е с подкрепата на ЕС. Инвестициите са от порядъка на 10 млрд. евро, и първите резултати се чакат след около 50 години, може и повече. Ето какво намерих по темата:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4629239.stm
А също след около 50 години се очаква да посвърши нефтът. Интересно съвпадение...
Гарантирам ти че до 2200 година няма да имаме работещ водороден реактор на тези принципи които сега са заложени :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jan 22, 2008 11:32 am

Абе то нефтът може и да не свърши скоро, ако намерят в Северния ледовит океан руснаците ... Пък и когато неволята чука на вратата, все ще се измисли нещо - дали още ядрени централи, дали увеличаване на ефективността на други енергийни източници - "поживем, увидем", както казват руснаците.
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests