Весел поздрав от Шайхири!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Dec 19, 2007 12:45 pm

Амелия, знаеш, че хич не съм му фен, ама това беше гадно.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Dec 19, 2007 12:46 pm

Е, няма само той да изгаднява, я. :lol:
А и наистина искам яснота по въпроса. Кое беше провокация, докъде стигна тя, какъв беше ефектът. Ей такива неща.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Алекс Султанов

Post by Алекс Султанов » Wed Dec 19, 2007 12:47 pm

Ланис, извади думата "експеримент" от последния си пост, защото никой никога не я е употребявал освен теб. Всичките 20 пъти.

И вярно айде стига вече. Ако някой наистина се чувства прецакан в досегашното ни форумно (и извънфорумно :lol: ) общуване, му се извинявам веднага, както на Морви. Друг смисъл темата няма, колкото и да се търси.

П.П.: Разбира се, ще отговоря на конкретните въпроси на Амелия. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Dec 19, 2007 12:51 pm

Алекс Султанов wrote:Рисърчът си е рисърч, но и той, и целият смях бяха главно за моя (на Шайхири) сметка, а не за ваша. Заедно се смеехме на едно и също. :) За разлика от варианта на адаша Коен (Борат/Али Джи), където главният герой, жертва и обект на изследване всъщност е публиката, вашите реакции просто създаваха нормалната среда, на фона на която абсурдизираният образ да разцъфне по-ярко.
Ние в моята наука на рисърча му викаме експеримент, когато той не се изчерпва до чиста компилация на данни от статии. Тука статии може и да си чел, но те не са били по темата. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Dec 19, 2007 12:51 pm

Morwen wrote:Калине, само да кажа за провокацията - може да се рабира по няколко начина. Ти може би го разбираш като "Провокация е, щото аз имам такова чувство и ти си ми черен, знам те аз", а може и да се разбира като "Изявлението, че си си правил експерименти с нас (и не виждаш нищо лошо в това) е нормално да провокира лоши реакции и ти би трябвало да го знаеш".
Морв, това е много хубаво пояснение - благодаря за него.

Аз разбрах "провокация" като обратното на "истина". Тоест Алекс ви казва "правих си експеримент" не защото иска да е честен с вас (независимо как ще реагирате) - а за да ви подразни още. А това просто не ми се връзва с написаното от него тук.

Ланис обаче ми е отговорила чудесно - и сегичка ще се закача към нейния отговор.

- - -

Муад - съжалявам, че ще ти го кажа като на идиот (и нарочно ще ти го кажа така) - но нищичко не си разбрал от тия шест страници. Ако още си позволявах да давам съвети, щеше да е нещо от сорта на: Заеби я тая тема, съсрдоточи се върху по-конкретните.

- - -

И - всички:

Всъщност има начин да се игнорират автоматично мненията на конкретен потребител. Сивостен отскоро го въведоха. Който е регистриран там, ще знае за що иде реч.
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Dec 19, 2007 12:53 pm

Алекс, може да не съм нарекла правилно твоето... хм, ето пак трябва да го определя някак. Та как точно да го наречем "Проектът "Шайхири""?

:D

И аз поне нямам нужда от извинения - темата "аз се промених" ми е твърде забавна и не удържах на изкушението да се намеся, признавам си :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Dec 19, 2007 12:53 pm

Ще взема да си сипя една двойна да се отприщят някои мрачни аспекти на подсъзнателното ми "ТО", ма трябва да се спирва вече, факт :?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 19, 2007 12:56 pm

Interpreter wrote:Ще взема да си сипя една двойна да се отприщят някои мрачни аспекти на подсъзнателното ми "ТО", ма трябва да се спирва вече, факт :?
Повече от пол'винка бира и те заключвам докат се освестиш ;р Ае петъка мое мина вида машината, предлагаме вече и съпорт по домовете от Шадоуденс. За съфорумки безплатно.

Иначе ше ми е интересно с повече от 1 изречение да сумаризира тук г-н Султанов резултатите от експеримента, тамън докат се му пресни впечатленията. Тоест в формата в която ше послужи за така наречения концентриран авторов опит по-натам. Обещавам да не копираме в собствените си литературни напъни ситуацията. Интересно ми е аз поне не съм взимал никога на сериозно форумни изпълнения на койото и да е извън техническите нужди и евентуално обезглавяване.
Last edited by Xellos on Wed Dec 19, 2007 1:01 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Dec 19, 2007 12:57 pm

kalein wrote: Всъщност има начин да се игнорират автоматично мненията на конкретен потребител. Сивостен отскоро го въведоха. Който е регистриран там, ще знае за що иде реч.
И поради что да се лишавам от веселбата? Пичът се е забавлявал на наш гръб - ние се забавляваме на неговия. Сега си носи последствията. Що съдиш нас, а него - не?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Алекс Султанов

Post by Алекс Султанов » Wed Dec 19, 2007 1:07 pm

Amelia wrote:Пичът се е забавлявал на наш гръб
Смял съм се с глас на идиотщините на Шайхири, докато ги пиша - точно както и вие. И съм си понасял стоически ответното отношение (вариации на "селския идиот"). На чий гръб е тогава цялата забава?
Amelia wrote:ние се забавляваме на неговия
Хубаво, винаги това е била идеята, ама стига вече. :lol: Ще отшуми историята и няма да ви липсва толкова.

Ако трябва, ще направим нова, ама наистина по-добре да си пусна книгата първо, че дето вика Амелия (и всички останали) - срамота.
Last edited by Алекс Султанов on Wed Dec 19, 2007 1:11 pm, edited 1 time in total.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Dec 19, 2007 1:09 pm

Ланис:

...Наистина много хубави неща си казала - пак благодаря, аз точно тъй обичам да си лафя с хората.

(Ксел - ти що съ прайш на проз, ами ни мъ читеш кат Ланис? Къф ти е проблема?)

Само по тия двете искам да подъвчем още малко, да видим докъде ще я докараме:
Lannis wrote:...
1. Няма съмнение, че хората се променят. Но не ми се вярва да става с едно "аз пък от днес нататък ще се държа по различен начин и ще видите един съвсем нов човек". Освен това, дори когато решиш да измениш поведението си, ти го изменяш спрямо това, което имаш като "стандарт" в себе си - за "добро", "лошо", "смешно", "грубо", "цинично" и т.н. Можеш да обръщаш "цветовете" около тези оси, но те все пак си остават там. Не твърдя, че не са променливи. Не са лесно променливи.. Даже всъщност са доста трудно променливи. От тази гледна точка Шайхири си е само едно друго оцветяване на Алекс или който е там оригиналът:)

2. А и решението да си правиш експерименти с хората и да им го тръсваш в лицето за мен е проява на арогантност. А точно това качество не му липсваше май и на "образа" Шайхири.
По 1 - ама като казваш "хората се променят", ти явно допускаш, че Алекс Султанов по характер Е Шайхири - пък аз имам сериозни подозрения, че НЕ Е - че Шейхът е само роля. (Ето това имах предвид с въпросите ми в 2А - да поясня, ако някой не е разбрал.)

И ако моите подозрения са правилни - тогава разбираш ли защо на Алекс даже няма да му се наложи да се промени, за да е друг?

(Проблемът всъщност е, че ние, простите юзъри, трудно променяме представите си за един човек. Аз се пенявя толкоз в тая тема, понеже искам най-сетне да спрем да гледаме през филтрите си и да видим - това, което Е. Колкото се може по-изчистено от разни предварителни нагласи. Това ще ни помага навсякъде... не само в тоя форум.)

По 2: много ми харесва как си казала в прав текст "на мен" и "май". Щом видя тия думички, нямам повече възражения.

Имам само поздравления - разбрахме се! :)


- - -

Валери - то и аз тука с една бутилка пелин ги пиша тия постове. С 22 билки в нея. *надигам, задавям се, разхилвам се*

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 19, 2007 1:15 pm

kalein wrote:Ланис:

...Наистина много хубави неща си казала - пак благодаря, аз точно тъй обичам да си лафя с хората.

(Ксел - ти що съ прайш на проз, ами ни мъ читеш кат Ланис? Къф ти е проблема?)
Щото не обичам масивно празнодумство и в момента се дзверя и се мая за чуй се правиш на адвокат на Алекс при положение, че той си има прекрасно дар слово и акъл. Пък и не му е скука. Просто сам се набутваш нейде дет ше си го отнесеш покрай цялата неразбория, пък ме кефиш и мислех ти го поспестя. Иначе секи си праи сметката де.

Стига дъвкане по въпроса, който иска си говори и мери, да си уреди среща навън!
Last edited by Xellos on Wed Dec 19, 2007 1:16 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 19, 2007 1:15 pm

Последният пост в този топик (засега):

1. Алекс Султанов Е Шайхири, винаги е бил, винаги ще бъде, единственото, което ще се промени (на теория) е начинът му на общуване (не и мотивите за него).

2. Не е луд който яде баницата, а който му я дава. Това на всички ПРАВЕДНИ ВЪЗМУТЕНИ ЛЮДЕ, ОТ КОИТО МИ ПИСНА ВОВЕКИ ВЕКОВ АМАН!!!!!!!!
This is it. Ground zero.

Алекс Султанов

Post by Алекс Султанов » Sun Dec 23, 2007 9:13 pm

Ранното осъзнаване на принципа във втората точка, ти прави чест, Мор. :) Но очевидно води до много покъсани админски нерви впоследствие. :(

Изводът в първата точка обаче те свежда обратно до обикновен зрител - не че съм очаквал нещо много различно, де, при положение, че целенасочено съм ти спестявал база за реална преценка. :wink:
Moridin wrote:
7. Да, от двете години, през които се познаваме, вярвам, че Шайхири е един чудесен шут, който раздава чудесни шутове (но никога злонамерено - пък и нали са шутове от думи, всеки сам решава дали да се нацепи на тях, или да ги пусне покрай себе си с усмивка). Алекс, от друга страна, може да бъде много сериозен, когато поиска; изключително коректен е, щом става дума за работа; държи на приятелите (и приятелките) си и е готов да ги защити. Дори в екстремни ситуации.
И да, и не. Не смятам обаче да коментирам личността на Алекс, понеже това ще разводни темата. В момента говорихме за неговите "актьорски" способности, а според мен истината е (и ти сам я знаеш), че дори той да има всичките черти, които си изброил, то голямо количество от чертите на Шайхири (ниско самочувствие, водещо до изхвърляния, склонност към замазване на грешки, attention whorism) също са си негови лични, а не са плод на актьорска игра. Само че ми е неудобно така да говоря за човек в трето лице пред самия него (дори в случая той реално да е ПОКАНИЛ да го правят с действията си), така че да оставим тая тема.

Вчера си говорих по тая тема с още една непредубедена (разбирай нова) читателка на форума ви. Тя, без изобщо да познава Алекс, също се забавлява на Шайхирските изцепки - и се чуди защо хората тук го приемат толкова насериозно. "Вижда се ясно, че той нарочно ги будалка, Ама са малки още, връзват му се" - ми вика... при което аз се понамръщих, но това вече е друга история.
Тук сме на едно мнение - провокациите на Шайха определено са прозрачни и аз никога не съм доумявал защо човек трябва да му се връзва, но не мисля, че това има връзка с актьорските му заложби, по който единствено въпрос аз спорех (задочно) с теб.

ОБАЧЕ: Добри примери за почти пълна непрозрачност са героите ни в ролевите игри, особено тия на живо, не компютърните. Защо ти е трудно да допуснеш, че Алекс е добър ролевик?
Защото реалността веднага опровергава допускането. Считам се за достатъчно добър "емпатик", за да мога да си правя добри изводи за Алекс на живо, Алекс във форума, Алекс у тях си и връзката между всички тях. Не казвам, че го разбирам перфектно, но определено няма нищо странно, немотивирано и неразбираемо във форумното му поведение. Ако казваш "ролево" в смисъла на "играя роля" - есествено, така е, играе роля. Но тази роля не е толкова различна от истинския Алекс отзад - това се опитвам да кажа. Между другото ако наистина си имал преживяване с ролеви игри, не намираш ли, че там има два типа хора - тези, които играят нещо подобно на себе си (несъзнателно), и тези, които играят нещо тотално различно (и обикновено не им се получава).
По-горе съм ти болднал единственото място, на което тезата ти се доближава до истината. (Можеш да пробваш пак.) Останалото, опасявам се, е изцяло по адрес на Шайхири. В което - пак да кажа - няма нищо странно. Ще свикнете, но бавно. Цяла година интензивна връзка с Шайха, все пак. :)

Интересно, че увереността в силата на "емпатичността" ти те кара без да се замислиш да застанеш срещу думата на един честен човек от кръга на близките ми приятели. :idea: Калин ме познава много отпреди Шайхири и, разбира се, изобщо не ме е виждал в този образ (или в друг). Шайхири си беше до голяма степен сефте и 100% ШД ексклузив.

Въпреки всичко това ти решаваш да заявиш, че по-скоро той греши. :? Това проява на арогантна самоувереност ли е или още една заявка за качествата на шайх-изпълнението? По-скоро второто. :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Dec 23, 2007 9:16 pm

Определено на първото (единственият ми пункт на останало самочувствие ;р) и бтв този пост за пореден път само доказва тезата ми :mrgreen: менторизмът ти ме оставя неизменно ухилен.

Разбира се има я възможността ти и Калин толкова да си вярвате, че чак да наричате същото нещо с друго име :P Интерсно дали и той те смята за близък приятел обаче :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] and 31 guests