Gamers' Workshop спира да излиза

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Sun Feb 03, 2008 12:35 pm

спрях да го купувам още преди 2 години, а да го чета - преди 3. не съжалявам, защото според мен списанието вървеше в низходяща градация през последните 2-3 години. при все това желая успех на всеки един от тях.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Feb 03, 2008 1:38 pm

Elan Morin Tedronai wrote:спрях да го купувам още преди 2 години, а да го чета - преди 3. не съжалявам, защото според мен списанието вървеше в низходяща градация през последните 2-3 години. при все това желая успех на всеки един от тях.
Като не си го чел как знаеш, че е низходяща градацията?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Feb 03, 2008 1:54 pm

Той Чаво ги разбира тия работи...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Sun Feb 03, 2008 1:58 pm

ми знам. беше наблъскано с някакви грозни манекенки и статиите на нищо не приличаха. така че може и да не съм го чел за последните 2 години, но според мен тогава не беше на добре говорейки от перспектива. пък и това, че не съм го чел от кора до кора не значи, че не съм го разлистял. купувах го за идеята около половин година. после спрях да го чета. в последствие само го купувах, но и това спрях. така че в момента не знам как е, но щом го спират от употреба явно не е на добре.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Feb 03, 2008 2:02 pm

Elan Morin Tedronai wrote:ми знам. беше наблъскано с някакви грозни манекенки и статиите на нищо не приличаха. така че може и да не съм го чел за последните 2 години, но според мен тогава не беше на добре говорейки от перспектива. пък и това, че не съм го чел от кора до кора не значи, че не съм го разлистял. купувах го за идеята около половин година. после спрях да го чета. в последствие само го купувах, но и това спрях. така че в момента не знам как е, но щом го спират от употреба явно не е на добре.
Определено си личи, че даже не си го разслиствал списанието...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Sun Feb 03, 2008 2:08 pm

бе я делегация... не се опитвам да те убеждавам.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Feb 03, 2008 2:37 pm

така че може и да не съм го чел за последните 2 години, но според мен тогава не беше на добре говорейки от перспектива.
Шайх учи се от професионалистите в жанра, братле!

Хем не го е чел, хем е низходяща градацията. Освен това очевидно е изклатил няколко ДЕСЕТКИ броя Мис Свят, щом онези били грозни.

И последния монументален бисер:
така че в момента не знам как е, но щом го спират от употреба явно не е на добре.
Абсолютен ТРИУМФ на Логиката и Свързаността! :lol:

Сериозно: Дюд, очевидно не си чел нито един брой откакто местните звезди Симеон и АлДим започнаха сериозно да пишат там, а тези всичките броеве с малки изключение са доста, доста добри. Да не говорим и че на Шрайка зачестилите "надъхващи" статии си рутят.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 03, 2008 4:53 pm

AlDim wrote:
Както казах истината е да заебат ревюта и подобни и да направят едно прощаване- целия брой без игри и глупости- по една статия от всеки един, едно припомняне на историята .
И това го има, естествено. Но е безумно така да се пълнят целите 80 страници. Освен това ГВ е списание за игри и сещаш се, че предпочитаме да пишем за тях, а не да си смучем от пръстите безкрайни сълзливи слова. :)
Иначе в случая със сайта и излизането на броя всичко зависи от Корала, Бакала и датаджии. Авторите отдавна сме си свършили нашето и току чуем някоя мълва...
И аз не споря че е за игри ама споменатите игри (освен ако няма ретро нещо) са вече на по 2-3 месеца и няма никакъв смилъсл да ги предствавят. Най- ме е яд че всъщност брой има , авторите са си написали всичко както трябва - просто шибаните датажии не щат да го пуснат!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Feb 03, 2008 5:05 pm

Muad_Dib wrote:Шайх учи се от професионалистите в жанра, братле!
Впечатлен съм, да. :) Тва обаче не означава, че няма 50% шанс да е прав, нали? :lol:

Мен по ми хареса как го купувал цяла година по инерция, без да го чете. За мен тва е дефиниция на глупост, сори.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 03, 2008 8:42 pm

И аз не споря че е за игри ама споменатите игри (освен ако няма ретро нещо) са вече на по 2-3 месеца и няма никакъв смилъсл да ги предствавят. Най- ме е яд че всъщност брой има , авторите са си написали всичко както трябва - просто шибаните датажии не щат да го пуснат!
Е, сещаш се, че когато писахме за тях бяха на доста по-малко. Аз съм завършил всичките си материали още преди близо 2 месеца.
Всъщност направо ще обобщя цялата ситуация. И без това, както вика Дууми, всичко вече е минало заминало и датаджиите са ми точно през уя. В последната си реинкарнация списанието вървеше нагоре и финансово варираше от минимални печалби до минимални загуби (което си беше направо мечта на фона на гигантическото вътрене от периода на Фрийман). Въпреки приличното положение, обаче, датаджии започнаха да заплашват със спиране от началото на лятото, използвайки като довод намаляващите реклами (сещате се - рекламен отдел в списанието не ни бяха назначили и отговорните, безотговорни и каквито други редактори имаме бяха пълни зелки в това отношение), а и доколкото ми е известно, точно тогава фирмените пари на собственика отиваха за ъм... разни по-частни приложения (от това го отнасяхме и ние, авторите, защото датаджии хич не ги ебеше дали 10-тина автора без договори ще си получат заплатите навреме). До края на лятото бяхме пуснали 2 уж последни броя, хранени главно от творчески ентусиазъм (поне според мен всеки от тях беше сред най-добрите на списанието въобще; става въпрос за тези с Е3 и Bioshock), докато най-накрая от датаджиите не беше изврънкан един официален прощален брой за декември месец. Работата вървеше съвсем прилично, като се има предвид, че на авторите тепърва се плащаше за летните броеве, когато около седмица преди предполагаемото завършване на материалите ни заявиха, че кинти за печат ще дадат чак януари месец. И ето, че януари дойде и след здраво следновогодишно моткане от страна на екипа броят беше завършен преди 2 седмици. Тогава, разбира се, дойде поредната бомба от датаджии, а именно - искат сайтът (който не мисля, че е достатъчно близко до завършване) да бъде пуснат преди да снесат париците. С други думи - не пожелавам на никого да работи в списание, което е собственост на селяни (и в буквалния, и в метафоричния смисъл).

А ако някой се чуди защо сайтът не е пуснат досега, при положение че беше планиран за преди година и няколко месеца - проектът се опитва да бъде нещо като IGN/Gamespot/1UP с бюджет от около пет лева, което автоматично го поставя в категорията "силно нереалистичен" и не знам колко уеб дизайнера са се изредили с обещания, че ще го довършат.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 03, 2008 9:33 pm

AlDim wrote:.А ако някой се чуди защо сайтът не е пуснат досега, при положение че беше планиран за преди година и няколко месеца - проектът се опитва да бъде нещо като IGN/Gamespot/1UP с бюджет от около пет лева, което автоматично го поставя в категорията "силно нереалистичен" и не знам колко уеб дизайнера са се изредили с обещания, че ще го довършат.
Мда, и аз си мислех че ще е точно така... Абе честно казано от датата май само си търсят повод да не се занимават, затова са почнали да увъртат с ясното съзнание че пари няма да дадат.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Sun Feb 10, 2008 10:12 am

хубаво списание беше.
е,квото било - било.
аз лично отдавна загубих потребителски интерес към списанието (хората се менят,както аз,така и авторите предполагам),но си беше неприятна новина,че въркшопа отива в канафката,докато разни полюции в хартиен вид продължават паразитното си съществуване...
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Feb 12, 2008 1:59 pm

Лично аз смятам за излишни опитите да се правят гейм списания в България.
Всъщност като се замисля всякакви опити да се прави каквото и да е било тука са излишни :roll:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Feb 12, 2008 2:01 pm

Е не, пиратските сайтове, примерно, процъфтяват. :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Feb 12, 2008 2:11 pm

Като и мутренсикя бизнес, корупцията и прочее все светли и благородни дела.
оффтопик:
Пиратството ограбва :wink: ще ползвам дълбокото клише, което е: ако имах западна заплата или бях дете на червен партиец щях да си копувам музиката и игрите в оригинал. Но понеже съм нито едно от двете ползвам пиратки :mrgreen:

Което автоматично ни връща на темата за това как една добра идея като GW пропада поради липсата на финанси. Докато разни други тъпи списания, няма да ги цитирам, преуспяват.
Но както вече казах,смисъл не виждам.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 2 guests