Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 11, 2014 10:47 pm

То това хубаво, ама става само за художествена литература. За техническа, с картинките, схемите и каретата по страниците - успех.
This is it. Ground zero.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Wed Mar 12, 2014 1:22 am

Защо на някои книги в Амазон ми пише "Pricing information not available."? И каква е наистина логиката да не могат да ти доставят електронна книга в определени страни!? Мен ми звучи лишено от всякаква логика...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 12, 2014 9:16 am

Разпространителски права. Екнигите подлежат на тях. Ковто е бая тъпо, но...
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Mar 12, 2014 9:21 am

yotoland, логиката е, че на територията ти на регистрация някой друг държи правата на книгата. Именно затова моя Киндъл си е регистриран през американския амазон и няма бг/европейски адрес.

Жоро, всъщност не са проблем картинките и схемите, но ако формулите са като текст, а не картинка, те представляват проблем. Аз понякога и учебници си конвертирам така, но при мен формулите са извънредна рядкост.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Wed Mar 12, 2014 6:50 pm

Не се бях замислял в тази насока. В това вече има логика, макар и да е малко глупава, защото аз все пак съм клиент на техния магазин. Ако закупя хартиеното копие да домашния си адрес, надали ще платят част от парите на тези, които държат правата за България. А ако не се лъжа не мога да пазарувам от amazon.co.uk или от някой от другите(de, es), които би трябвало да отговарят за нашия регион, нали? Излиза, че има книги, които няма как да се закупят. Не мога да пазарувам едни, понеже не съм в Америка, а от Европа не мога да ги закупя, понеже регистрацията ми е в американския Амазон. Това наистина е доста глупаво и недоизмислено...

Tолкова позитивно съм настроен, а тем подтикват към пиратството.

П.С. Имам и един друг въпрос: Свалих си "Аз съм легенда" от Читанка, понеже я търся от страшно много време, но самите редове не са подравнени в дясно. Другото, което забелязах е, че явно устройството идея си няма къде свършва главата, защото ми показва еднакво времетраене, като това до края на книгата. Предполагам второто няма как да се оправи, такъв си е файла, но има ли начин да си подравня буквите и отдясно? И така ли ще е на всички книги, на които сваля пиратски версии?

П.С.2 - Още един въпрос. Долу като страница ми изписва "Loc"(предполагам от Location) и някакви цифри, които се качват с по 20-30 на всяка страница и като цяло ми изглеждат доста произволни и безсмислени. Какво имат предвид с това нещо и има ли как да го направя да си брои наистина страниците, понеже така изобщо не се ориентирам... Разбирам, когато ми изчислява времето до следващата глава, но в случея на "Аз съм легенда" или трябва да избера откачените числа, или колко време ми остава до края на книгата...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Mar 12, 2014 7:13 pm

Ами то всичко си зависи от файла. Просто в този случай не е бил направен добре. От Читанка все пак съветвам да сваляш epub версията и да я конвертираш в моби през калибре.

Инак принципно ако файлът е направен така, че да е страниран, ще видиш на коя страница си.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Wed Mar 12, 2014 7:24 pm

Понеже нямам никаква програма с която да боравя и написах в google -->> epub to moby и ми излезе един сайт, който го направи online. Но ще сваля програмата, за която казваш.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Mar 12, 2014 7:32 pm

yotoland wrote:П.С. Имам и един друг въпрос: Свалих си "Аз съм легенда" от Читанка, понеже я търся от страшно много време, но самите редове не са подравнени в дясно. Другото, което забелязах е, че явно устройството идея си няма къде свършва главата, защото ми показва еднакво времетраене, като това до края на книгата. Предполагам второто няма как да се оправи, такъв си е файла, но има ли начин да си подравня буквите и отдясно? И така ли ще е на всички книги, на които сваля пиратски версии?

П.С.2 - Още един въпрос. Долу като страница ми изписва "Loc"(предполагам от Location) и някакви цифри, които се качват с по 20-30 на всяка страница и като цяло ми изглеждат доста произволни и безсмислени. Какво имат предвид с това нещо и има ли как да го направя да си брои наистина страниците, понеже така изобщо не се ориентирам... Разбирам, когато ми изчислява времето до следващата глава, но в случея на "Аз съм легенда" или трябва да избера откачените числа, или колко време ми остава до края на книгата...
За първото съгласна с Марфа, сваляй .epub и конвертирай в .mobi. Интересното е, че аз когато си правя сама .mobi-тата, не си правя труда да си подравнявам двустранно текстовете и въпреки това Киндъла ми го прави автоматично.

Относно времето до края на главата, него го дава, само ако самия файл има изначално инфото за глави. Не мисля, че съм видяла нещо в читанка с такова оформление.

Лично аз съм винаги на Loc, защото така ми е по-удобно. Колкото до това какво значи, предположенията са, че локацията е в прака зависимост от обема инфо, според това:

http://www.engadget.com/question/what-d ... esent-fi6/

на всеки 128 байта инфо (не символа) имаш промяна в локацията с 1 (ил поне аз така го разбирам).

БТВ, можеш да избереш и да не ти дава нищо (поне на Paperwhite)

EDIT: Calibre е наистина супер удобна програма за Киндъл, а вероятно и за други рийдъри.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Mar 12, 2014 8:08 pm

Има в читанката така оформени, особено от по-новите качени. Имам няколко такива оттам.

Енивей, калибре е истината. Безплатно и лесно за работа.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Thu Mar 13, 2014 8:52 pm

А има ли как да си сменя корицата с друга или да сложа снимка на книга, която няма корица?

Тази статия ме подсети :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 13, 2014 9:21 pm

Има.. но точно от тия корици се жалвам две страници вече.

Между другото след като успях поне моби-тата да докарам с корици, внезапно като опитах да отворя някое от тях сюрпризче - киндълът не можел да зареди книгата. ВТФ. Всички конвертирани последно са така. Грандиозно ВТФ и леко аман.
This is it. Ground zero.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Thu Mar 13, 2014 11:37 pm

А как ги оправи? Четох в някакъв сайт, че след като добавиш корица на книга, която няма или искаш да смениш, трябва отново да я конвертираш в .mobi и стана. Всичко е ок. Но имам няколко книги, които си имат корици, не са пиратски, а съм ги свалял преди време от разни промоции и те продължават да нямат корици, дори след като ги преконвертирам :? Някакви идеи? 2 от книгите бяха пуснати във форума "Seed" и "Osiris", някой да ги е свалял и да помни имал ли е проблеми с тях?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 14, 2014 12:40 am

Свалях ги и си имаха корици. Не знам как съм оправил каквото и да е, уви, тъй като пробвах хиляда неща, и накрая се докарах дотам, че имам корици и нямам книги.

Но каквото и да правя, не мога да сложа корици на пдф-ите, което ми смазва OCD-то от тормоз
This is it. Ground zero.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Fri Mar 14, 2014 1:31 am

Аз се справих с проблема и дори разбрах как:) Малко е занимавка, но държах да имам кориците и така:

Дори и на книгите, които имат корици им влизаш в метадатата и подменяш корицата, ако трябва със същата. На някои ми ги намери при "download" на други аз си ги търсих и свалях от google и ги добавих мануално. След това конвертираш в същия формат в който е била и до момента -->> pdf, mobi и т.н., качваш повторно на четеца и вече ще ги имаш. До сега имах 5-6 книги, които в Calibre ми излизаха с корици, но в kindle - не(същото, както при теб). След тази процедура всички са ок и сега спокойно може да поспя няколко часа :)

П.С. Пробвах книгите и работят.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 14, 2014 8:34 am

Ама дори пдфи???
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests