Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Aug 28, 2013 2:54 pm

Нямаш ли някаква гаранция?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 28, 2013 3:24 pm

Ми Май месец мина година, ама го отпуших тамън с ръчкане на usb и цъкане френетично на пауър бутона, никакъв интернет повече през него обаче няма да рискувам. :evil:

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Aug 28, 2013 4:42 pm

Моят киндъл също заби, някъде през многото почивни дни през май. И подозирам че се прееба докато го захранвах, и без това имах разни подозрения към оня разклонител, ама след дъжд качулка и да псувам, какво толкоз...

След множество упорити опити на рестарт накрая успях да го подкарам, макар и да не мога да кажа кое точно сработи - и рестарти имаше, и ъпдейти (през уифито), а накрая като му пуснах рестор дифолт сетингс след Н-тия рестарт тръгна почти нормално. Само си загубих всички книги, ама може да е било и заради синхронизацията, дето я пусках в един момент... абе с две думи, не се отчайвай :)

Киндъла се оказа че е по-идиотоустойчив, отколкото си мислех :)

Само си направи бекъп преди това, че да не останеш без инфо.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Sep 27, 2013 5:06 pm

Някой има ли си представа как могат да се конвертират много файлове в един? Свалих от Читанка разказите на Стърджън, които са десетки и са качени един по един и просто не ми се занимава да конвертирам и качвам ръчно.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 27, 2013 5:27 pm

Mмм calibre може и да конвертва накуп много документи, после копи пейст на папката и готово не съм разцъквал дали може да мърджва.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Sep 27, 2013 5:45 pm

Това е ОКЕЙ, обаче е и малко некомфортно когато ги сложа в Киндъла и после ми се разбъркат с останалите книги...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 29, 2013 1:21 pm

Има някаква програма Sigil за epub гледам се споменава из нета. То ако ги слееш от doc или pdf иначе нямаш и съдържание как да правиш автоматично и ще е забавно ровенето в самия док с киндъла.

User avatar
Flavii
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:21 pm

Post by Flavii » Sun Sep 29, 2013 4:14 pm

Между другото утре Киндъл пускат нов подобрен модел на Пейпъруайт.
http://www.amazon.com/dp/B00AWH595M/ref=sa_menu_kdppnwf

Видях и че са пуснали нов ъпдейт за Kindle Touch преди два месеца.
http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... =200790650

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Sep 29, 2013 4:57 pm

Dante wrote:Някой има ли си представа как могат да се конвертират много файлове в един? Свалих от Читанка разказите на Стърджън, които са десетки и са качени един по един и просто не ми се занимава да конвертирам и качвам ръчно.
Става с хамалогия - сваляш от читанката в тхт, копи пейст на общ файл, после конверт...

User avatar
Elnahir
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Sun Sep 29, 2013 10:31 pm
Contact:

Post by Elnahir » Mon Sep 30, 2013 9:15 pm

Да се разпиша и аз с един Paperwhite (1-о поколение :Р).

Не съм виждал инфо в Amazon или Calibre-related блоговете, но някой случайно да знае дали (част от?) функциите на 2-то поколение ще потекат надолу като софтуерен ъпдейт?

Не мога да съм по-доволен от джаджата, ама не пречи да се попита за някоя евентуална айлящина. :)

@ Flavii, ей тука има малко информация, а тука изреждат random Calibre plugin-и. Добавките към програмката са доста полезни, btw, и често остават недогледани (hint: можеш автоматично да си слагаш книгите в колекции без да трябва да ръчкаш през четеца).

И последно, ей тоя сайт е пълен с ужасно готини tips & tricks за kindle-то. =)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Sep 30, 2013 9:22 pm

Аз лично не съм си ъпдейтвал Киндъла от както го купих и не виждам защо :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Sep 30, 2013 11:01 pm

Ми доста по-добре му работят менютата и интернета с ъпдейта, имитира пейпъуайта май, иначе не препоръчвам експерименти с друго поне за touch-a.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Fri Mar 07, 2014 10:35 pm

Здравейте, понеже съм пълен лаик в темата(от днес имам kindle paperwhite, който ми е първия четец изобщо. Здравей нов век). Та проблема е в това, че очаквах да поддържа речник с повече езици измежду които и нашия роден. Както всички знаете, това не е така. Като съвестен гражданин потърсих в маркетплейса им английско-български речник, но не открих такъв. После се разтърсих в google и намерих едно приложение от някойси Страцимир Колчевски(браво за труда), което евентуално може да ми свърши работа. Въпроса ми е дали някой го е ползвал и дали има отзиви. И дали е редно да си инсталирам такива пиратски приложения, понеже се притеснявам софутера да не започне да прави някакви проблеми? Иначе го закупих главно за да чета книги на английски, където тълковния им речник също е доста полезен, но в някой случаи просто ми се ще да може да се преведе. Не го знам перфектно и за мен би било от помощ.

Ето и линк към приложението за което говоря:

http://kindle.us.cloudlogin.co/
http://dbs-books.net/?p=1056

Edit: Свързах се със support-a им и ми махнаха Специалните Оферти безплатно, понеже не са активни извън USA. Сега се сменят едни много приятни снимки за screensaver, вместо едни много безвусни реклами.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Mar 08, 2014 6:00 pm

Е ми аз съм с този речник вече втора година (моят Киндъл е Тъч), проблеми не съм имала.

Няма нужда да му слагаш кирилизация, тя е за по-старите модели.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Mar 08, 2014 6:15 pm

yotoland wrote:
Edit: Свързах се със support-a им и ми махнаха Специалните Оферти безплатно, понеже не са активни извън USA. Сега се сменят едни много приятни снимки за screensaver, вместо едни много безвусни реклами.
Wow, наистина?? Какво точно им каза? При мен са си активни рекламите (май)?
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 43 guests