Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 16, 2012 10:32 am

Четох малко назад, но не ми се четат 40 страници, та някой може ли да каже евентуалните предимства и недостатъци на Киндъл Тъч и конкурентният модел на Сони (който и да е той) ? Сестра ми иска да си купува киндъл и може би на мен и искам съвет. По - точно ето този. http://www.amazon.com/Kindle-Touch-e-Re ... ndle+touch
Екранът намалява ли чувствителността си с времето, като на разни смартфони? Може ли да си качваш пиратски pdf-и и как е положението с фентъзито и фантастиката при e - book каталога? Когато става дума за купуване, трябва ли само от Амазон да се купува или може от други сайтове? По - удобно ли е да се прелиства така или като на други рийдъри и на по - старите модели със странични бутони?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Aug 16, 2012 11:10 am

http://prilivi.eu/2012/05/library-in-a-pocket/

Вземи си с офертите, по на далавера е. Екранът няма нищо общо с екрана на смартфоните, пдф-и е мъка да се четат, с помощта на Калибре можеш да си преобразуваш всякакви формати в mobi, така че киндълът ти да си ги чете кат пич.
Last edited by Marfa on Thu Aug 16, 2012 11:14 am, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Aug 16, 2012 11:14 am

Никога не съм ползвала Сони, но Киндъла ми е фрашкан догоре с пиратска литература плюс музика и аудио книги и безплатен испанско-английски речник (сложен за дифолтен), и досега една книжка не съм си купила от амазон (като не броим речника, за който съжалих че дадох пари, и ги овиках, за да ми ги върнат).
.pdf-ите хич не вървят на киндъл, но пък има чудесни онлайн конвертори, които се справят без проблеми с текстови пидиеф-файлове (справочници, чертежи и прочие не стават, както и книги тип енциклопедии, където текста е по две колони на страница) и всякакви други формати. Аз лично ползвам http://ebook.online-convert.com/convert-to-mobi - конвертира всичко във всичко :)
От киндъла през уифито без проблем чета и директно от сайта на читанката, има си режим "Article mode".

Тъй като четеца ми е "Kindle 3 Wi-Fi with keyboard" не мога да кажа нищо за тъча - на мен ми е добре с бутоните (и клавиатурата), с тъчскрийна на телефона още свиквам. За това някой друг да каже :)

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Aug 16, 2012 12:44 pm

Ако ще четеш само художествена литература, май няма голяма разлика между Сони и Киндъл. Сонито има малко по-красив интерфейс, де. Иначе ако смяташ да четеш и нехудожествена, статии с колонки, таблици, картинки и прочие, Сонито е по-удачният вариант - има по-читав зуум, чете пдф-и много прилично и има доста опции как да си направиш учебниците четими на него. Но пък е по-скъпо. Тъй че, както казах, ако ще е само за худ. книги, по-добре Киндъл от гледна точка на цената. А и магазинът им за ел. книги е по-голям. Иначе при пиратските книги няма разлика коя марка ползваш, общо-взето.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 16, 2012 2:38 pm

Е аз не искам да изпростявам, покрай пиратските ще си купувам и легални. :lol: Иначе, точно че може за в бъдеще да ми помага за учебници на английски... Хм, а Сони работи ли добре с пдф и ако не има ли я тази опция да пращаш файла на имейл, който да ти го преобразува в правилния формат като на амазон?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Aug 16, 2012 2:45 pm

Random wrote:...Сонито [...] има по-читав зуум, чете пдф-и много прилично и има доста опции как да си направиш учебниците четими на него. Но пък е по-скъпо.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Aug 17, 2012 2:40 am

А това с пращането на файловете на e-mail като че ли стана малко излишно в момента, в който се появи Calibre - инсталираш си я на своя компютър и си конвертираш каквото искаш в каквото искаш с каквито искаш опции и, ако си много хитър, с разни plug-ins, свързани с досадни неща като DRM и тям подобни щуротии.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Sep 08, 2012 12:59 pm

:ninja:

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sat Sep 08, 2012 2:24 pm

Даа, вече има и светещ Киндъл, а базовият им модел е, както пишат, подобрен и поевтинен (69 долара!). В американския Амазон са повечето новости: http://www.amazon.com/

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Sep 10, 2012 10:22 am

Ммм, прекалено добре ми е с Киндъл тройчицата, за да кълва на таблет... :)

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Sep 10, 2012 11:12 am

Аз понеже се замислям за втори семеен киндъл, може да тествам този светещия сравнително скоро. Ако се случи ще дам отзиви.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 10, 2012 12:11 pm

Аз изтрещях от избиране. Тамън се бях навил на тоя Киндъл и сега нямал хардуерни бутони за прелистване, егати. Тамън се бях навил на Сони-то и сега чета, че новата версия влошили ПДФ съпорта (но пък можеш да синкваш статии, които си си запазил от evernote и да ги четеш на устройството). Пак ебаси... :D

p.p. накрая нуука освен...
This is it. Ground zero.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Mon Sep 10, 2012 2:11 pm

Нуука не е по-добър от Киндълите като става дума за pdf съпорт обаче. Виж кво, в крайна сметка какъвто и четец да си вземеш, като почнеш да го ползваш, няма да съжаляваш. Тия дреболии, дето всяка марка уж си има като предимства са преди всичко маркетингов ход. Много е кофти като те обеземе психологията "бе вярно, че имам мега яката джаджа, ама Пешо я има същата с един-ква-си-екстра" и почнеш да се тормозиш.

На практика дали ще е Киндъл, Нуук, Сони или Кобо, няма такова значение. Разлика се усеща чак като слезеш едно ниво надолу - примерно баща ми сега си взе един деветинчов Покетбук и макар да е доста як големия дисплей и сам по себе си да е страхотно устройство, се забелязва колко значимо по-бавен е от Нуука ми и колко по-слаб е контрастът му. Такава разлика между Киндълите, Нууковете и Сонитата просто няма (може би само с изключение на хардуерните бутони, които са наистина важни за някои хора).

Но дори тези разлики не би трябвало да правят впечатление при e-четците. Поне аз винаги съм ги схващал като джаджи, които стоят малко встрани от тая истерия с постоянно осъвременяващия се хардуер и ъпгрейдите заради самия ъпгрейд и не толкова заради функционалността. Взимаш го да се четат книги на него, в крайна сметка. Ескпириънса не се разваля, ако не е топ модел четец.
Last edited by Lord on Mon Sep 10, 2012 2:13 pm, edited 1 time in total.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Sep 10, 2012 2:12 pm

Moridin wrote:Аз изтрещях от избиране. Тамън се бях навил на тоя Киндъл и сега нямал хардуерни бутони за прелистване, егати. Тамън се бях навил на Сони-то и сега чета, че новата версия влошили ПДФ съпорта (но пък можеш да синкваш статии, които си си запазил от evernote и да ги четеш на устройството). Пак ебаси... :D

p.p. накрая нуука освен...
Новия киндъл е и с по добър дисплей от конкуренцията. Което е доста важно
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 10, 2012 3:12 pm

Lord wrote:Нуука не е по-добър от Киндълите като става дума за pdf съпорт обаче. Виж кво, в крайна сметка какъвто и четец да си вземеш, като почнеш да го ползваш, няма да съжаляваш. Тия дреболии, дето всяка марка уж си има като предимства са преди всичко маркетингов ход. Много е кофти като те обеземе психологията "бе вярно, че имам мега яката джаджа, ама Пешо я има същата с един-ква-си-екстра" и почнеш да се тормозиш.

На практика дали ще е Киндъл, Нуук, Сони или Кобо, няма такова значение. Разлика се усеща чак като слезеш едно ниво надолу - примерно баща ми сега си взе един деветинчов Покетбук и макар да е доста як големия дисплей и сам по себе си да е страхотно устройство, се забелязва колко значимо по-бавен е от Нуука ми и колко по-слаб е контрастът му. Такава разлика между Киндълите, Нууковете и Сонитата просто няма (може би само с изключение на хардуерните бутони, които са наистина важни за някои хора).

Но дори тези разлики не би трябвало да правят впечатление при e-четците. Поне аз винаги съм ги схващал като джаджи, които стоят малко встрани от тая истерия с постоянно осъвременяващия се хардуер и ъпгрейдите заради самия ъпгрейд и не толкова заради функционалността. Взимаш го да се четат книги на него, в крайна сметка. Ескпириънса не се разваля, ако не е топ модел четец.
Не е в това работата. Аз просто искам перфектното решение, а тъпите бизнеси не ми го осигуряват и на всеки му липсва по нещо, което е силно дразнещо. Склонен съм да дам повече пари за джаджа, която върши всичко както трябва. Но Киндълът сере пдф-ите и не чете епуб, Нукът е с бъгава и грозна ОС и пак сере пдф-ите, Сони-то не свети, изобщо.... ебаси толкова ли е трудно да направиш устройство, което:

а. да свети
б. да има якия екран на киндъла
в. да ползва адобското АПИ за пдф и да може да им реже марджините и да ги пинчзумва реално както старото Сони
г. да има хардуерни бутони за прелистване

ама не, амазон държат да си продават неприятно локнатото откъм кънтент и лишено от всякаква ОС-естетика усторйство, с якия хардуер и засрания софтуер за 100$, вместо да направят перфектното устройство за пазара и да го продадат за 150$. Еми аман!

Драгъне - Кобото е със същия дисплей. Кобо Гло това.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests