Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Wed Jan 18, 2012 10:35 am

Аз бях останал с впечатлението, че индиичето е от съпорта на фирмата която продава речника :dunno:

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed Jan 18, 2012 10:44 am

Тъй де, Amazon продава речника, както и още над 1 000 000 заглавия за Kindle. В речника има бъг, както установихте вие. И въпросът е кой трябва да оправи бъга. За мен това е производителят, който все пак подозирам, че е MW.
Всичко това при положение, че изобщо си заслужава допълнителната загуба на време.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Jan 18, 2012 11:09 am

Хаха, тъкмо бях съчинила обстоен отговор на bsb и точно преди да натисна "публикувай", видях че сте писали още 2-3 поста, аз докато си съчиня отговора :lol:

Накратко, bsb, амазон продава продукт, който се оказа несъвместим с киндъл 3, което не е указано никъде в страницата на продукта. Съпорта на амазон ме излъга за пръв път, когато се свързах да разпитвам за продукта преди да го купя, и дадох парите понеже индиеца-близнак на Кенет обясни че речника работи, и да, наистина ставал за дифолтен речник.
После дадох парите, свалих нещо което не ми свърши работата, за която съм го взела, а в крайна сметка съпорта отново ме мота над половин час, за да изкара накрая че: 1) са виновни мойте книги, дето не били купени от амазон и 2) той речника не бил за Киндъл 3, че бил за Киндъл 4.

Така че, в обобщение: не знам има ли бъг, има ли несъвместимост с мойта версия, но некомпетентния съпорт, в комбинация със софтуер, който така и не можах да подкарам да свърши това, за което съм го купила, и факта, че това ми се случва при 2 от 3 покупки на софтуер, ми се виждат повече от убедителни доводи да реша, че с легалния софтуер съм дотук.

Добавено: А въпросът дали става въпрос за бъг, или за подвеждаща информация на сайта на амазон, трябва да се уточни между амазон и Merriam-Webster's. Аз за това не виждам смисъл да хабя още нерви. Merriam-Webster's би трябвало да знаят как им е представен продукта, и да вземат мерки да коригират информацията, а съпрота на амазон би трябвало да предава доклади за проблемите с продукта.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Feb 25, 2012 3:05 pm

Искам да си купя такова нещо, но няма да купувам книги. Ще уточня защо - понеже съм върл фен на книжния формат аз ще продължа да си купувам новите книги, които ме кефят, най-малкото за колекцията. Но има ужасно много книги, които са излизали преди, а сега са буквално неоткриваеми или ако ги открия се разпадат в ръцете ми, а в Читанка ги има безплатно. Именно за такива романи искам да си взема електронна книга. Както и, разбира се, за големи класики, които авторски права отдавна са изтекли. Уточнявам, че на този етап английския ми не е на достатъчно високо ниво и чета на български. Кой е най-удачният за мен вариант на четец и с какви пари трябва да се разделя, за да го получа?

п.п
Не говоря само за Киндъл, а за четците въобще. Един приятел примерно е с Нуук и е доста доволен.

п.п2
Имам още един въпрос към хората, които отдавна използва електронни книги - откакто четете на Киндъли и прочее, носи ли ви същия кеф да четете хартиени книги?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Feb 25, 2012 3:23 pm

Аз чета от около 2 години почти изключително от устройство (и то дори не е четец, а може да се използва за целта и е с много по-малък екран) и забелязвам, че най-големия му плюс (освен че мога да мъкна 100 книги без да ми натежат или да заемат абсурдно много място) е колко по-удобно ми е. Обичам хартиение книги, но напоследък, дори да имам дадена книга на хартия, ми е по-удобно да я чета в електронен вид. Това е от мързел да си държа книгата отворена и да внимавам да не я прегъна, намачкам или измърлям с храна :)
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Feb 25, 2012 8:36 pm

Моделите на Сони са доста яки, особено ако няма да си купуваш книги. По-скъпи са обаче. Тъй че, ако ти трябва само за художествена литература, си вземи най-добре най-евтиния киндъл, мисля, че няма да сбъркаш.

Четенето на ел. четец е един доста голям комфорт. Моят тежи около 100 грама, та, както каза Алексис, вече тежките книги ми се струват крайно неудобни. Побира се в джобовете на всичките ми якета и в тези на някои от летните ми панталони. Вариантът да си купуваш само нещата, които наистина искаш да имаш на хартия, е доста добър, аз се придържам към него, макар че напоследък поради недоимък си купувам доста по-рядко книги.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Feb 25, 2012 10:00 pm

Добре де. Вече станах известен с вечният си въпрос. Как така Киндъл струва 99 долара в щатският амазон а у нас се продава за 350 лева. Същото наблюдавам и с този новият четец на Сони. Струва 120 долара тука ми го предлагат за 360. Са, разбирам, че има мито (което сигурно е има няма 20 лева) и някви други такси.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Feb 25, 2012 10:50 pm

Най-евтиният модел Киндъл, който можеш лично да си поръчаш от Амазон, струва 155$ с доставка и данъци, или близо 240 лева.

У нас може да си го купиш за 280 лева, което е съвсем приемлива надценка.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Feb 26, 2012 4:21 am

beliefcontrol wrote:Най-евтиният модел Киндъл, който можеш лично да си поръчаш от Амазон, струва 155$ с доставка и данъци, или близо 240 лева.

У нас може да си го купиш за 280 лева, което е съвсем приемлива надценка.
Дръжки. Мога да си го купя за 280 лева втора ръка. Както и да е.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Feb 26, 2012 9:47 am

Dante ако имаш парите взимай един Киндъл и въобще не му мисли. Само виж, ако успееш да си намериш тройката или както сега ги водят keyboard. Според мен те са най-удобни. Сони също са хубави, но чинят повечко, а не предлагат нищо в замяна, ако говорим единствено за четене на художествена литература.

Razaelski това е за теб

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Sun Feb 26, 2012 10:01 am

Поразглдах тези четци и се позарибих. Имам въпрос-дали е по-удобно с копчетата да сменяш страници и да навигираш или чрез тъчскрийн?

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Feb 26, 2012 12:58 pm

Mindcrime wrote:Dante ако имаш парите взимай един Киндъл и въобще не му мисли. Само виж, ако успееш да си намериш тройката или както сега ги водят keyboard. Според мен те са най-удобни. Сони също са хубави, но чинят повечко, а не предлагат нищо в замяна, ако говорим единствено за четене на художествена литература.

Razaelski това е за теб
А този линк вече е нещо друго. При тези условия мога да поразмисля и то сериозно.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Feb 26, 2012 6:00 pm

Razaelski wrote:Добре де. Вече станах известен с вечният си въпрос. Как така Киндъл струва 99 долара в щатският амазон а у нас се продава за 350 лева. Същото наблюдавам и с този новият четец на Сони. Струва 120 долара тука ми го предлагат за 360. Са, разбирам, че има мито (което сигурно е има няма 20 лева) и някви други такси.
Да обясня. Известно време амазон имаше промоция, и за щатския пазар киндъл 3 беше на промоционална цена от 99 долара. Иначе, доставчиците в БГ купуват киндълите на стандартната цена от 139 долара и върху нея ти праскат надценка, мита и други подобни красоти.

Иначе, аз моя киндъл 3 Уи-Фи с клавиатура го взех на обща стойност от 214лв, като ползвах ето този български сайт:
http://edepot-bg.com/
Пичовете си имат адрес в САЩ, на който поръчват нещата, и хващат тамошните промоции, така че, както казах, на мен удоволствието ми излезе 214 лв в тотал.

За съжаление обаче, амазонската промоция за САЩ мисля че вече свърши, така че си изтървал влака за 99-те долара. Все пак, бих те посъветвала да драснеш мейлче на пичовете от горния сайт, дори и на 139 долара може да ти предложат изгодна цена. :wink:

Освен това, горния сайт не работи само с амазон, така че през тях можеш да пазаруваш спортна екипировка, облекла, ножове, и т.н. и т.н., и може да ти предложат добра оферта из а сони-четеца.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 26, 2012 6:12 pm

Каквото вика Муунлайт. Една колежка миналата седмица си взе през тях тъчскрийна, който й излезе 238 лв. с доставката. Оня с рекламките, който е. И моят е такъв, нямам оплаквания.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Feb 26, 2012 9:03 pm

jkklouna wrote:Поразглдах тези четци и се позарибих. Имам въпрос-дали е по-удобно с копчетата да сменяш страници и да навигираш или чрез тъчскрийн?
Зависи от рийдъра. При последния Сони тъчът е много удобен за прелистване, но, примерно, ако обърнеш страницата, прелистването става доста удобно и с копчетата.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests