Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 21, 2011 8:49 am

Аз безкрайно се зарибих по сони рийдъра на Рандъм. ИСКАМ ГО @@ но не мога да изоставя верния си киндъл 3 :(
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Dec 21, 2011 9:11 am

Това е по-страшно от дилемата жената или любовницата... :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Dec 21, 2011 12:07 pm

Ми значи би трябвало да е приложимо старото гимназиално/университетско/институтско математическо/програмистко решение - Киндълът си мисли, че ползваш Сонито, Сонито си мисли, че ползваш Киндъла, а ти си се подсмихваш тихичко в ъгъла и си четеш добра стара хартиена книжка :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 21, 2011 2:19 pm

Да не забравяме айфона ;р И нейде на предпоследно място Килуа ;р
:ninja:

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Jan 16, 2012 11:32 am

Тъкмо приключих разправиите със съпорта на амазон киндъл и ми е много напушено, та бързам да споделя.

Значи, преди известно време кихнах 10-на долара, за да си сваляей този речник за Киндъл, за да чета на испански и така да усъвършенствам езика. Платих парите аз, вързах се към домашния нет, дръпнах си речника, инсталирах го, пуснах един рестарт за just in case, сетнах го като праймъри речник, качих Hombres de armas и нетърпеливо веднага го отворих да чета... при което установих, че праймъри речник продължава да ми е американския на Оксфорд.
Борих се седмица-две, сменях дефолтни речници, рестартирах... и файда никаква. В сетингите си пише че Primary dictionary e "Webster's Sp-En dictionary", но отворя ли испанско книжле, си върви американския речник...

Та днес вече реших да се допитам до съпорта, някакъв си индиец, по прякор Кенет. Обяснявам аз какъв киндъл имам (Kindle 3 WiFi), обяснявам какъв речник съм купила, пускам линкове и към двете, обяснявам проблема...

В крайна сметка, след като ме въртя 30 минути да трия, да свалям наново, да рестартирам и прочее и прочее, пича изненадващо изтърси:
Kenneth:The type of dictionary you bought is not supported to be a default dictionary (в превод: типа речник, дето сте купили не е предвиден да се ползва като дифолтен речник)
Пускам му пак линка, посочвам текста отдолу, дето пише че именно като такъв е предвиден да се ползва, а той:
Kenneth:Not all devices support this dictionary (не всички устройства поддържат този речник)
И почна едно въртене, едно сукане, че видиш ли, то той тоя речник се ползвал само с книги на амазон, един вид, вий що не купувате от нас, ползвала съм го била на нелегални книги и прочее и прочее... и все суче и върти и не ми отговори на простичкия въпрос "А всичките тия хубави неща къде в страницата на продукта са разказани?"

Адски съм вбесена. Поисках си парите обратно, и в момента щом намеря време, ънлоквам киндъла и си качвам нещо хакнато и без пари.

Аман! Досега съм дала 3 пъти пари за легален софтуер, и в два от трите пъти ме прецакват така... и после защо гоня пиратските копия?!? :evil:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Jan 16, 2012 2:48 pm

Хубу де, като махнеш киндълският речник и оставиш само испанския какво става?

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Jan 16, 2012 3:17 pm

Mindcrime wrote:Хубу де, като махнеш киндълският речник и оставиш само испанския какво става?
Ми не моеш го махнеш, не ти дава да го триеш, неговата кожа... довечера ще се прибера и ще пробвам да сменя имената на двата речника, да видим какво ще се получи... засега друго не ми роди главата. И почвам да чета как се ънлоква киндъла, и да се занимавам... мразя да се занимавам с такива простотии, когато съм затънала до гуша в работа :?

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Jan 16, 2012 4:25 pm

Я ми го прати тоя речник, ако можеш за да го помъча, че ми стана интересно.

Едит: В последната версия на Calibre като избереш книга и натиснеш edit metadata имаш опция за смяна на езика. Пробвай да смениш езика и виж тогава как се държи речника, защото по форумите виждам доста хора които се оплакват от подобни проблеми. Доколкото разбирам в софтуера на Киндъл 4 проблема е оправен, но за тройките засега решение няма:
OK I didn't realize the handling of dictionaries is not the same between firmware 3.3 and 4.x.x : the latter let you choose a default dictionary for each language which is very nice, while firmware 3.3 only let you choose a default primary dictionary.

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Mon Jan 16, 2012 6:29 pm

да това е проблема най-вероятно. Трябва да се смени метадатата на самата книга. Успех.
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Jan 17, 2012 9:49 am

Ауу, супер сте, благодаря, довечера ще опитам :)

Снощи се мъчих да затрия двата английски речника през компа, но не ги намерих из папките на Киндъла, и се бях отчаяла малко :)

Mindcrime, открих 2-мегабайтов файл с .azw разширение, предполагам това е речника (испанския де)? Ще го кача и ще ти го пратя на съобщение.

Иначе, вчера пробвах да сложа и другия английски речник за праймъри, но Оксфордския американски просто не ще да отстъпи, гадината, и си се отваря като дифолтен...

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Jan 17, 2012 12:34 pm

Получих го, следобед ще си поиграя и ще видим какво ще стане.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Jan 18, 2012 9:43 am

Снощи си свалих два безплатни испанско-английски речника, и си ги инсталирах... и двата нямат никакъв проблем да бъдат primary dictionary, за разлика от тоя, за който дадох 10 долара, само дето са с по-малко думи... така че, от днеска вече имам нов девиз:

Никога повече пари за софтуер! Безплатния е по-читав...

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed Jan 18, 2012 9:55 am

Извинявай, ама това изказване е несериозно. Качеството на софтуера и цената му не са пряко свързани.
Все пак може би не е зле да уведомиш производителя на речника за този проблем. Ако е в свободен текст, можеш да добавиш, че никога повече няма да си купиш нещо от него, особено след като има работещи безплатни алтернативи.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Wed Jan 18, 2012 9:57 am

Радвам се че си се оправила. Решението с платеният речник(въпреки че нямах време да му сваля DRM защитата и да го тествам на Киндъла), е чрез Калибрето да едитваш метадатата на всяка книга преди да я качиш като слагаш езика на испански. Щом като безплатният обаче работи и е по лесно си ползвай него :wink:

Едит: bsb ти не прочете ли за епичните й разговори с Кенет :o.
Това ако не е "уведомяване" не знам какво е.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed Jan 18, 2012 10:31 am

Тя се е обърнала към поддръжката на Amazon, не на производителя на речника. Вече ако речникът също е дело на Amazon, това е нещо друго, но останах с различно впечатление. А и в описанието пише, че автор е Merriam-Webster Inc.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests