Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Oct 05, 2011 11:03 am

А каква е всъщност разликата между Киндъл 3ка и 4ка? Аз вече обмислям дали да не налетя на новия модел с тъчпада, стига да не е прекалено солен (330лв ми се виждат добре, ако са толкоз...).

Добавено:
И втори въпрос - има ли магазини в София, където продават Киндъл? Не можах да намеря дружка с таквоз устройство, явно ще трябва да се пробвам в някой магазин.. :?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Oct 05, 2011 11:28 am

myebook.bg - разбираш се с тях да пробваш в офиса им.
В Хеликон е възможно да има (поне в Бургас имаше).
moonlight wrote:А каква е всъщност разликата между Киндъл 3ка и 4ка? Аз вече обмислям дали да не налетя на новия модел с тъчпада, стига да не е прекалено солен (330лв ми се виждат добре, ако са толкоз...).
4-ката е по-лек и е махната физическата клавиатура. Стандартния (тоя дето НЕ Е тъч) е с по-малко памет от 3-ката (2 ГБ срещу 4ГБ) и бутоните за прелистване са отстрани (имаше някакви отзиви в нета, че не били толкова удобни като старите).
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Oct 05, 2011 11:33 am

Демек, да гледам да си взема тройка с клавиатурка, да ми е чиста работата :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Wed Oct 05, 2011 12:04 pm

moonlight wrote:Демек, да гледам да си взема тройка с клавиатурка, да ми е чиста работата :)
Да аз това ти препоръчвам.

Това което Ян казва също е опция, отиди до някой Хеликон и можеш да ги видиш наживо. Там цените на устройствата са малко по дебели - продават Киндъла за 345 лв. мисля, но поне ще можеш да го видиш с очите си и да го пробваш как ти седи в ръката(не всеки път имат отворена кутия обаче).

До Феанор. Повярвай ми, ако в момента съществува нещо за което можеш да си дадеш парите и после да не съжаляваш - това е Киндъл.
Независимо дали ще си купуваш книгите или ще ги пиратстваш си заслужава всяка стотинка която ще дадеш. Една от главните причини да си го купя беше, че не можех да намеря на пазара(освен при търгашите на Славейков чийто цени са адски завишени) маса книги, които са вече изчерпани или издавани преди много време. Какво да ти кажа? Само с това което изчетох за около месец, месец и нещо избих вложените средства(при положение че алтернативата е да отида и да си ги купя на онези завишени цени).

За всички неща които те интересуват относно характеристиките на Киндъла,(не бих ти препоръчал никое друго устройство за момента) ти препоръчвам да видиш ревютата написани на тези два сайта:
myebook.bg
reader.bg
Там хората са си описали всичко което има нужда да се знае, има и сравнителни ревюта между различните модели.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Wed Oct 05, 2011 5:39 pm

Moridin wrote:За удобство при пазаруване - за съжаление все още съм главно в пиратския лагер откъм книги, но поне гледам да свалям само неща, които имам на хартия. Имам закупени няколко книги, но не от сайта на Амазон (които за мен са прекалено надценени). Има доста онлайн книжарници, които поддържат разумни цени.
Кои сайтове ползваш? Досега не съм открил книга, която е по-скъпа в амазон отколкото в другите книжарници, но често се случва да видя някоя с безумно висока цена, на която пише "price set by publisher." Тези книги са на еднаква цена навсякъде.
Moridin wrote:Друго, което ми липсва спрямо книгите, е възможността да прелиствам лесно (аз лесно се разсейвам и обичам да прелиствам и да чета напред, а и да мога да потърся нещо и да оценя обема на книгата , или главата). Киндълът не ми представя добър заместител на тия дейности.
Почти всички купешки книги идват с работещо съдържание, което ти позволява да прескачаш до която глава искаш. Освен това можеш да скачаш до всичките си notes & highlights и до последната прочетена страница.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 05, 2011 5:58 pm

http://www.amazon.com/Fallen-Angels-ebo ... 5I4V3AKFT2

http://www.webscription.net/p-137-fallen-angels.aspx

не че в случая разликата е толкова голяма, но само да си кажа, че тия дивотии с "price set by publisher"..... не че и пъблишърите не са прасета разбира се.

Както и да е, не съм супер компетентен по тоя въпрос, за съжаление аз главно пиратствам.
Почти всички купешки книги идват с работещо съдържание, което ти позволява да прескачаш до която глава искаш. Освен това можеш да скачаш до всичките си notes & highlights и до последната прочетена страница.
не е същото :( а и прелистването е супер трудно. Не можеш просто да разтвориш на рандъм страница и да се зачетеш и ако няма нищо да отгърнеш на друга рандъм страница и т.н. За да го направиш на киндъл трябва да натиснеш Menu->Go to->Page->Sym->Page number->Sym->Go. Е извинявай ама то да ти се отще да прелистваш...
This is it. Ground zero.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Oct 05, 2011 6:14 pm

Moridin wrote:не е същото :( а и прелистването е супер трудно. Не можеш просто да разтвориш на рандъм страница и да се зачетеш и ако няма нищо да отгърнеш на друга рандъм страница и т.н. За да го направиш на киндъл трябва да натиснеш Menu->Go to->Page->Sym->Page number->Sym->Go. Е извинявай ама то да ти се отще да прелистваш...
Защо би направил такова нещо, ВТФ :).
Аз също сякаш все още предпочитам истинска книга, но това е изцяло на сантиментална основа.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Oct 05, 2011 6:16 pm

Moridin wrote:Не можеш просто да разтвориш на рандъм страница и да се зачетеш и ако няма нищо да отгърнеш на друга рандъм страница и т.н.
Можеш просто да затвориш очи и да щракаш рандъм пъти с левия и десния...
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 05, 2011 6:22 pm

да.... около 200 рандъм пъти....

@делюжън - защото така ми харесва!
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Wed Oct 05, 2011 7:15 pm

Хмм, явно има различни цени в америка и европа- на мен ми дава $2.99 от амазон и $4 от webscription.
Moridin wrote:не е същото :( а и прелистването е супер трудно. Не можеш просто да разтвориш на рандъм страница и да се зачетеш и ако няма нищо да отгърнеш на друга рандъм страница и т.н. За да го направиш на киндъл трябва да натиснеш Menu->Go to->Page->Sym->Page number->Sym->Go. Е извинявай ама то да ти се отще да прелистваш...
Вярно е. Едно време си купих второ поколение DX с идеята да чета учебници на него, обаче така и не започнах- твърде често ми се налага да гледам няколко страници едновременно пък и повечето учебници са pdf, които са доста неприятни за четене дори на големия киндъл (главно защото все пак е по-малък от разбера на учебник).

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Thu Oct 06, 2011 3:01 am

Благодаря на отзовалите се :) Явно ще технологизирам родителското тяло тази есен / зима.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Oct 06, 2011 9:42 am

Ето ви едно много хубаво ревю на Киндъл 4

@Moonlight тук можеш да видиш как точно работят речниците в Киндъл по принцип.
Досега лоши неща чувам единствено за трудноста при прелистването на страници когато устройството се държи с една ръка, тъй като бутоните са разположени леко под ъгъл. Но все пак за 79 долара не трябва да има оплаквания.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Oct 06, 2011 9:53 am

@Мор - има и по-лесен начин за набиране на цифрите. Alt + буквите от най-горния ред, подредени са като цифри в нормална клавиатура.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Fri Oct 07, 2011 9:06 am

Явно тоя за 79 долара не го доставят до България. Жалко, тъкмо им броях парите...
Important Message
Kindle, Wi-Fi, 6" E Ink Display - includes Special Offers & Sponsored Screensavers cannot be shipped to the selected address. A non-US address was selected for this US-only Kindle. For the best wireless coverage and fastest shipping to Bulgaria, please visit the non-US Kindle page and choose the country in which this Kindle will be used.
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Fri Oct 07, 2011 12:35 pm

Да, тия със Special Offers са само за Америка. Иначе струва 109 д.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests