Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Sep 28, 2011 8:18 pm

И АЗ ИСКАМ ДА ЗНАМ ЗА ДИСПЛЕЯ!!! Извинете... Кхм... Някой да има инфо? :oops:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Wed Sep 28, 2011 10:32 pm

Display: Amazon's 6" diagonal most advanced E Ink display, optimized with proprietary waveform and font technology, 600 x 800 pixel resolution at 167 ppi, 16-level gray scale.

Това е всичко.

Бих помолил, ако може някой добър човек да ми обясни откъде поръчването е по-изгодно за получаване в България - американския или юкейския амазон и съвсем сбито каква е процедурата :)

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Wed Sep 28, 2011 10:45 pm

С E Ink Pearl са всички, без таблета. По средата на страницата има сравнителна таблица на всички настоящи Киндъли:

http://www.amazon.com/gp/product/B00589 ... mstripe_kt

Освен това...
Kindle Touch with Special Offers & Sponsored Screensavers is only available in the U.S.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Sep 28, 2011 10:58 pm

Do want! :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Sep 29, 2011 8:00 am

Интерпретър - точно няколко поста над твоя има пост с линк за това как се слага кирилица за писане. Не ми беше трябвала (човекът, който постна линка, изтъкна като употреба единствено търсенето онлайн през киндъла в читанката, което честно казано ми е през оная, киндъла ми вече има достатъчно книги за пет години напред), но си прав, че търсенето в книга на български позасмуква.

Някой ако знае как можеш да инпутваш на други езици (специално японски и тайландски) да си каже :mrgreen: за съжаление конкретно японския дори на компютър не е особено лесно, та се съмнявам скоро да го видим на киндъл...

едит: усещам, че въпреки рекламирания "мултитъч", продължава да няма pinchzoom на пдф-и. абсолютни кретени :( и ВСЕ ПАК, ако поне позволяват тъч-драгване на зумнат пдф, поне са наполовина в играта спрямо възможностите на айпада. разбира се има го принципният момент с рифреш рейта на е-инк, което донякъде би оправдало липсата на пинч-зуум, но очаквах повече!

едит2: силк изглежда яко :)
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Sep 29, 2011 8:34 am

Затова си взимаш за 200 долара един от таблетите им. И стига мрънкал за тия пдф-та. И на айпада е зверски неудобно да се четат. Просто формата си е малоумен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Sep 29, 2011 8:42 am

мн големи и си остават без е-инк :)

спирам :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Sep 29, 2011 8:48 am

Amazon Fire на размери е колкото сегашния киндъл. Как това влиза в прекалено голям?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Sep 29, 2011 9:03 am

Това не го бях регистрирал
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Sep 29, 2011 10:25 am

Ама простете лаишкият ми въпрос, но нали има и модел без специални оферти? Не е като единствената такава възможност да е в по-старата версия, а????
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Sep 29, 2011 10:27 am

Marfa wrote:Ама простете лаишкият ми въпрос, но нали има и модел без специални оферти? Не е като единствената такава възможност да е в по-старата версия, а????
Има. Ама няма причина да си го купиш :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Sep 29, 2011 10:34 am

Ами причината е, че специалните оферти ги виждам да се продават май само в щатско.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Sep 29, 2011 8:58 pm

Moridin wrote:Интерпретър - точно няколко поста над твоя има пост с линк за това как се слага кирилица за писане. Не ми беше трябвала (човекът, който постна линка, изтъкна като употреба единствено търсенето онлайн през киндъла в читанката, което честно казано ми е през оная, киндъла ми вече има достатъчно книги за пет години напред), но си прав, че търсенето в книга на български позасмуква.
Не си ме разбрал явно. Това, което Mindcrime предлага като връзка засяга шрифтове (и то за киндъл2 и ДХ). И то за четене. За киндъл3 няма проблем с това. Трябва просто едно елементарно разширение на виртуалната клавиатура sym, така че да включи всичко от ascii (както се наричаше в палеолита). Тогава ще можеш да сърчваш в български (и произволен почти) текст, и да го ползваш както при четене, така и ако работиш в мрежата. Толкова ли е трудно? Ми събрали сте се професори в програмирането тука, на времето го направих с basic на Правец 8Д, shift-alt и си превключиш на латиница, кирилица или гръцки, но нямам време да ги уча новите езици сега :roll:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Sep 30, 2011 7:36 am

Interpreter wrote:
Moridin wrote:Интерпретър - точно няколко поста над твоя има пост с линк за това как се слага кирилица за писане. Не ми беше трябвала (човекът, който постна линка, изтъкна като употреба единствено търсенето онлайн през киндъла в читанката, което честно казано ми е през оная, киндъла ми вече има достатъчно книги за пет години напред), но си прав, че търсенето в книга на български позасмуква.
Не си ме разбрал явно. Това, което Mindcrime предлага като връзка засяга шрифтове (и то за киндъл2 и ДХ). И то за четене. За киндъл3 няма проблем с това. Трябва просто едно елементарно разширение на виртуалната клавиатура sym, така че да включи всичко от ascii (както се наричаше в палеолита). Тогава ще можеш да сърчваш в български (и произволен почти) текст, и да го ползваш както при четене, така и ако работиш в мрежата. Толкова ли е трудно? Ми събрали сте се професори в програмирането тука, на времето го направих с basic на Правец 8Д, shift-alt и си превключиш на латиница, кирилица или гръцки, но нямам време да ги уча новите езици сега :roll:
Е точно това което искаш съм пуснал :D

Няма проблем, ще ти пусна подробни инструкции какво точно да направиш на лично малко по-късно.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Sep 30, 2011 7:52 am

Стига мрънка и чети по-внимателно :idea:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests