Кът на програмиста...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Aug 26, 2007 5:54 pm

Да, за x86. Виждал съм подкарано, просто ми беше интересно как е производителността. OSx86 проект го водят. Проблемът е, че май някви хора реват, че им се ебава на лаптоп, ако нямат вързан монитор. Едни колеги бяха подкарвали, понеделник ще го поразпитам, сега дърпам 10.4.6 версия...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon Sep 03, 2007 12:26 am

Да отбележа - подкарах осХ-а след няколко неуспешни опита. Върви си почти перфектно. Проблемът му беше че нямаше драйвери за мрежовата ми карта. Което си е проблем... Другото нещо което ме надразни е че гейовете са си сменили инсталера от 7 нещо си до 10.4.8 и не можех да си инсталирам Бруда. Бакуърд компатибилити, това онова? Аз какво съм виновен, че са пипали разни неща и сега не могат да се инсталират програми, които съпортват принципно. На това отгоре не мога и да си изтегля от нета новия инсталер, щот нямам мрежа... Махнах го. Иначе шаренко деба.

И след като си инсталирах първо ХП после Федора (щот и уина ми няма драйвери по дифолт за мрежовата та трябваше да дръпна от някъде все пак), и после пак ХП, проблемите ми тепърва започнаха. Разправя ми значи че екстърнал харда ми бил рау и трябвало да го форматирам. Само дето имам там 30на г книги и 20на г снимки, които са ми невъзстановими. След известно ровене из нета установих, че това ей така си се случвало с външните твърди дискчета на ФАТ32 вързани към НТФС. Хей така, цъкаш цъкаш и се преебава на рандъм по някое време. Някви експерти все съветват от нета: форматирай го и ще се оправи. Баница. Накрая изрових някаква програмка дето ми въстанови буут секторите на фат32. Голяма работа. Testdisk и викат, ако на някой друг му опре отзад...

Мрънкам си. :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Sep 04, 2007 4:47 pm

Трябва ми фрий туулче за конвертиране от един видео формат в друг. Туулчето или трябва да е писано на Джава(та да си му инклудна конвертора), или да не е, но да може да бъде лесно аксесвано през команд шела(примерно toolche.exe -WMV -C:\\tmp\\video.*). Вие сте ми последната надежда :). Иначе ше трябва да се вкарам във филма наречен JMF... :roll:
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 04, 2007 4:56 pm

dellusion wrote:Трябва ми фрий туулче за конвертиране от един видео формат в друг. Туулчето или трябва да е писано на Джава(та да си му инклудна конвертора), или да не е, но да може да бъде лесно аксесвано през команд шела(примерно toolche.exe -WMV -C:\\tmp\\video.*). Вие сте ми последната надежда :). Иначе ше трябва да се вкарам във филма наречен JMF... :roll:
А това тулче трябва да работи под кои платформи?

Ако е само под Windows - пишеш в гугъл DirectShow + езика който ти трябва и готово.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Sep 04, 2007 4:59 pm

Така като гледам, искаш нещо за Windows... Там не съм сигурен, но под Linux и FreeBSD съм много, ама много доволен от Avidemux - http://avidemux.org/; те твърдят, че имат версии и за Windows и че те даже работят, виж дали ще ти свърши работа.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 04, 2007 5:16 pm

Понеже и мен ме интересува - може ли да конвертва и мкв-та огм-и в ави-та?
И още един въпрос - от известно време муви мейкъра ми започна да отваря файлове изключително избирателно (не ще да отваря прости ави-та, които преди съм обработвала с него). Какво трябва да направя - да разкарам и преинсталирам кодеците? И какъв кодек пак да си сложа евентуално?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Sep 04, 2007 5:23 pm

Ами по принцп не знам на каква система ше го рънват. За сега нека приемеме че ми трябва за Линукс. В момента разглеждам avidemux...

Морвен, ако неще да ти отваря само стари файлове, няма да е зле да пуснеш един дефрагмент на диска. Иначе за кодеците - ако решиш да ги преинсталираш, качи си на K-Lite пакета.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 04, 2007 5:38 pm

Доколкото знам мкв и огм съдържат повече информация от ави-та (аудио стриймове, субтитри и т.н.), та се съмнявам да могат просто да се конвертират.

Може би има достатъчно умен туул, който да ти предлага избор от всички стриймове на по-комплексния файл и ти да решиш кой да вкараш в ави-то, но не знам дали има такъв.
This is it. Ground zero.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Sep 04, 2007 5:40 pm

Morwen wrote:Понеже и мен ме интересува - може ли да конвертва и мкв-та огм-и в ави-та?
И още един въпрос - от известно време муви мейкъра ми започна да отваря файлове изключително избирателно (не ще да отваря прости ави-та, които преди съм обработвала с него). Какво трябва да направя - да разкарам и преинсталирам кодеците? И какъв кодек пак да си сложа евентуално?
Пробвай мплейър. :)
http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html

Малко трябва да свикнеш от началото, но ще забравиш за кодеци, а и е най-великата програмка след инфравюто.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Sep 04, 2007 5:41 pm

Понеже и мен ме интересува - може ли да конвертва и мкв-та огм-и в ави-та?
С малко повече играчка се конвертират с Virtual Dub и някои помощни програми, поне за OGM съм го правил и не е особено сложно, а братото е конвъртнал една камара MKV-ta.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Sep 04, 2007 6:23 pm

Какво трябва да направя - да разкарам и преинсталирам кодеците
Да.

И какъв кодек пак да си сложа евентуално?
CCCP. Плюс евентуално CoreAVC (isohunt) ако гледаш H264 кодирани MKV-та. И като стана дума, за такива MKV-та не мога да ти помогна да ги конвертираш в AVI, но принципно е възможно. За MKV-та с по-стари видове кодеци (XVID, DIVX) ти трябва MKVExtractGUI, с който да разделиш аудио и видеопотоците и да получиш отделни файлове, които после се свързват в AVI примерно чрез VirtualDubMod. Но ако аудиото е в някой по-екзотичен формат като AAC, ще трябва и него да го конвертираш, което поне аз правя по твърде досаден начин и ме мързи да обяснявам, така че питай ако опреш дотам.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Sep 07, 2007 2:39 pm

I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Sep 12, 2007 3:03 pm

http://ru.trinixy.ru/pics2/20070907/podborka_145_83.jpg

не точно за тук, но общо взето същите хора ги интересува :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Sep 13, 2007 11:24 am

256ти ден...
Поредния ден на програмиста... :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Sep 13, 2007 2:50 pm

Защо майкрософт убиха гениалната команда undelete?
Защо човек трябва да има простотията наречена recycle bin на десктопа си или да ползва разни смотани utilities които не работят добре на всичкото отгоре?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests