Кът на програмиста...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Sep 15, 2007 1:55 pm

Ми явно всичко разбираме превратно, съдба.
Все пак си погледни началният абсолютистки и казан с пълна сигурност и капс лок цитат и помисли защо сме те разбрали превратно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Sep 15, 2007 1:56 pm

Защото си търсите за какво да се заядете? :roll: :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Sep 15, 2007 1:58 pm

Айде не продължавай да тролиш. Честно, почвам да се дразня.
щото е добре известен факт (кому? на теб, на мен, на БАН?), че на жените (не повечето жени, жените) липсва (не е намалена, въобще отсъства) базова интуиция (тук въобще не говорим за някакъв талант, особена нагласа, етц... базовите неща липсват, братче) за работа с компютър, НЕ ЧЕ Е ЛОШО, ПРЕОДОЛЯВА СЕ, СПОКО (покровителствено потупване по главичката, мерси)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Sep 15, 2007 2:14 pm

Не е като да се дразниш за пръв път, не?

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Sep 15, 2007 2:17 pm

Мдам, аз всъщност съм съгласен да оставим темата - ако всички сме на една вълна с уговорката, че става дума за нашето си общество в момента, което е въпрос и на възпитание, а не само на вродени заложби и интуиция - според мен и интуицията, от която тръгна цялата история, си е по-скоро нещо вродено, а не възпитано впоследствие. Със сегашната ситуация ни остава само да я приемем и да насърчаваме жените, които искат да се занимават с компютри - да не оставяме тези, които казват твърдо "от жена програмист не става", да ги обезкуражават.

И Жоро, не, не се заяждам - просто това наистина ми е болна тема от много години насам(*), от време на време мога да я подмина и да оставя без реакция някоя случайна забележка на някой случаен човек, но формулирано точно по този начин точно тук - не можах :) А ако някой ден прочетеш изказванията - и моите, и на Corwin, и на Dragon - ще видиш, че аз това на Тънди изобщо не съм го коментирал пряко :)

Както и да е... не, не се опитвам да държа спор жив или да имам последна дума или нещо такова, но все пак ми харесва това, че от "интуиция" и "генетично" и ти самият стигна до сегашното социално-икономическо-кволиощене-кажгоде... освен ако не си го казал само колкото да успокоиш топката де :P Ама и така да е, пак става :)

(*) Мррф. И май все пак трябва да го кажа - да, може би моята позиция е до голяма степен определена от моите лични възприятия - все пак хората, които ми помогнаха да заобичам компютрите, бяха майка ми и баща ми - и двамата електронни инженери, запознали се в Централния институт по изчислителна техника, тя програмист и хардуерист, той само хардуерист, тя дори с по-висока научна степен от него (тя го докара до кандидат на техническите науки, той си остава старши научен сътрудник)... и всъщност това за приликата между жената-инженер и морското свинче ми го обясни именно майка ми :) Но факт е, че позицията ми е повлияна и от по-нататъшния ми житейски опит.
Last edited by Roamer on Sat Sep 15, 2007 2:34 pm, edited 1 time in total.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Sep 15, 2007 2:24 pm

Като сме тръгнали - я да направим списък на технологиите които трябва да бъде забранено със закон на "програмистите" да ползват.

Засега съм установил:

1. Рекурсия
2. Мултитрединг
3. Наследяване на класове повече от едно ниво
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Sep 15, 2007 3:08 pm

Roamer wrote: В обществото, в което живеем, с митовете, които то си е изградило, се получава хубавата self-fulfilling prophecy за жените-инженери и морските свинчета (да, първоначално е било за инженери, не за програмистки, и съм го чул от жена, която е завършила ВМЕИ през '75 или '76 и оттогава насам си изкарва хляба с много качествено програмистване :)). В обществото, в което живеем, една жена, която на 14 години е започнала да пише асемблерски фърмуер за рекламни табели, и баща й и брат й са се доверили на това, което е написала, и са го сложили по улиците на голям български град - тази жена на 21 години, с вече три години официален трудов стаж като програмистка, кандидатства за нова работа - и отсреща й казват "Ми то хубаво, видях какво си правила, разпитах те, знаеш, можеш, тестовата задачка я направи прекрасно, ама според мен от жена програмист не става, съжалявам". Да, чула е дословно тези думи - "според мен от жена програмист не става". Е, кажи ми как в такова общество едно 11-годишно момиче да реши да се занимава с програмиране?!
Да това е идиотско.
Разбирам ти и причините поради които спориш, не съм особено съгласен с крайните ти изводи, но това е от тези спорове дето могат да се чешат седмици и накрая никой да не си промени началното мнение, тъй че не виждам смисъл да продължаваме, в крайна сметка темата е за съвсем друго нещо...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Sep 15, 2007 3:45 pm

The Dragon wrote:Като сме тръгнали - я да направим списък на технологиите които трябва да бъде забранено със закон на "програмистите" да ползват освен ако не могат да го избегнат.

Засега съм установил:

1. Рекурсия
2. Мултитрединг
3. Наследяване на класове повече от едно ниво
fixed :ninja:

За спора men vs women друг път, въпреки че мога още много да добавя :) По-добре като се видим :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Dragonsnake
Farmer
Posts: 61
Joined: Sun Apr 22, 2007 8:09 pm
Location: Earth, Solar System, Milky Way galaxy

Post by Dragonsnake » Mon Sep 17, 2007 12:48 am

Ако някой има желание, да погледне тази страница.
http://the-electric-church.com/
Това е игра ARG, която е най-вече за програмисти, по мое мнение. Ако се заинтерисувате от загадките, втория код е побликуван в един пост по-долу, този за радиолюбителите.... Ако искате повече информация - на ваше разположение съм.
Между другото сме зацикликли на тази картинка .

http://the-electric-church.com/the/end/ ... friend.htm

Ако някой не го мързи да го мине през Photoshop, Adobe ImageReady или друга някаква програма , та да ни каже за какво става дума...Не че сме се святнали до момента.
"My motto is: Misinformed opinion." Jeff Somers

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Sep 17, 2007 1:24 am

Майкрософт се изправя пред съда
- 16 Септември 2007, 15:46
Съдиите в Люксембург ще си кажат думата на 17 септември по казуса дали Майкрософт е виновен в злоупотреба с господстваща позиция на пазара, както го обвинява Европейската комисия.
Решението им може да принуди американския гигант да промени търговските си практики, носещи му големи печалби. Становището на Комисията датира от преди повече от три години, припомня АФП. На 24 май 2004 г. тогавашният комисар, отговарящ за конкуренцията, Марио Монти наложи на производителя на програмни продукти рекордната глоба от половин милиард евро – най-високата, налагана от Брюксел на компания. Комисията освен това атакува същността на търговската стратегия на Майкрософт. От една страна тя принуди компанията да преустанови „свързаните си продажби”: Майкрософт продаваше автоматично своя продукт Media Player с експлоатационната си система Windows. Позицията на Комисията бе, че действайки по този начин, компанията изтиква от пазара всички свои конкуренти на аудио-видео програми. От друга страна Марио Монти изиска от компанията да предостави по-добра техническа документация на конкурентите си. Според еврокомисаря конкурентите на Майкрософт фактически не могат да създадат програмни продукти, съвместими с Windows версията на сървъри за работни групи. Решението от 2004 г. е важно, тъй като има толкова хора – било частни лица, училища, университети, или пък предприятия и правителства – които използват компютри и 95% от тези машини работят благодарение на експлоатационната система Windows, припомни неотдавна Джонатан Тод, говорител на Нели Крууз, която пое поста от Марио Монти през ноември 2004 г. Майкрософт държи монопол на пазара на експлоатационни системи за персонални компютри от повече от 15 г. Ако може да злоупотребява с този монопол, за да изтика конкурентите си от други пазари, от това ще пострада предлагането на потребителите и обновлението, посочи Тод. Според него историята доказа, че Комисията е права: докато през 1998 г. Майкрософт държеше 40-процентов дял от пазара на експлоатационни системи за сървъри за работни групи, сега делът надхвърля 80%. От своя страна Майкрософт дава наляво и надясно пресконференции, за да доказва своята добросъвестност. Макар присъдата на първа инстанция на Европейския съд да се чака с нетърпение, има опасност тя да не е така категорична. В Брюксел много наблюдатели очакват двойно решение: Майкрософт да спечели по въпроса за свързаните продажби – жизненоважна стратегия за компанията, а Европейската комисия да надделее по въпроса за документацията. Но и от страна на Майкрософт, и от страна на Комисията предупреждават, че съдът не веднъж е предизвиквал изненада. Единственото сигурно е, че последната присъда за злоупотреба с господствата позиция, анулирана от съда, е отпреди близо 30 г. Краят на сагата едва ли ще е в понеделник: двете страни ще разполагат с два месеца и 10 дни, за да обжалват решението.
И един интересен поглед върху монопола на Майкрософт. С който може би до голяма степен съм съгласен.

http://scruffylookingcatherder.com/arch ... -evil.aspx
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Sep 17, 2007 1:26 am

Moridin wrote:еми Шайха днеска спи, кой да троли??? :mrgreen:
Мне, просто бях игнорнал темата, щото откакто беше станал въпрос за а*алния секс, не съдържаше нищо интересно за мен. Ма днеска чух, че някой ми гази в територията, и се наложи да проверя.

Очевидно е, че на оплаквания по повод изначалната неравнопоставеност на половете имат право само прецаканите от нея.

[пауза за осмисляне]

Като онова митично момиче, което много искало да стане добър програмист и даже взело, че станало - колкото и невероятно да е - но не искали да му го признаят, щото било момиче. Тя има право да негодува. За разлика от Морви. Която не е програмист, нито е с някаква друга мъжка професия. Доколкото знам.

Иначе, аз тръгнал ли съм да се оплаквам, например, от по-ниския праг на чувствителност към болка при мъжете?! Не, търпя си кат пич. (И без това болката е само сензорна илюзия. 8-) ) И не ми се зловиди, че момичетата ги боли по-малко, даже изключително кавалерски се радвам за тях.

Защото не ми бърка в копанката. Опрем ли обаче до зловещия проблем със (само)наложената асексуалност на основната част от женския род, вече имам право да вия на умряло. Защото пряко ме засяга. Image

Горните примери, ако се чудите, демонстрират, че и Мор в случая не е прав да яде жените за вродените им несъвършенства. Не е като някоя да му е гръмнала харда, нали? Но той си е признал, че троли.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Sep 17, 2007 8:34 am

Като онова митично момиче, което много искало да стане добър програмист и даже взело, че станало - колкото и невероятно да е - но не искали да му го признаят, щото било момиче. Тя има право да негодува. За разлика от Морви. Която не е програмист, нито е с някаква друга мъжка професия. Доколкото знам.
И докато мен не ме пребият нямам право да негодувам срещу престъпността по аналогия. Ще го имам предвид, Алекс :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Sep 17, 2007 2:06 pm

Потвърдиха глобата на Майкрософт. На, че ще ги ожаля, но защо няма глоба за Apple? MacOSX идва с медия плейър и интернет екплорър също/

И една добра новина :)

http://biz.yahoo.com/prnews/070914/laf040.html?.v=101
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Sep 17, 2007 2:26 pm

Уф... точно това със SCO не знам доколко добра новина е всъщност :( Да, съгласен съм, че това значи, че гадовете вече няма да повдигат абсолютно смешни и безсмислени съдебни процеси - но те си имаха и legitimate business... и по света все още има доста - не твърде много, но доста - инсталации на SCO Unix (мда, все още има такива стари неща) и UnixWare (някои инсталирани съвсем наскоро), които може изведнъж да останат без поддръжка от производителя :(

Да, знам, че в press release-а изрично се казва, че "реорганизацията" е именно с цел запазване на нормалните business дейности на компанията - и силно се надявам това наистина да се получи. Хубу де... ако идеята на това съобщение е да каже "да, сбъркахме с абсолютно смешния и безсмислен съдебен процес, повече няма да правим така, ама оставете ни сега да си запазим истинския бизнес, не ни взимайте хляба" - ако е така, тогава наистина е добра новина; ако обаче вземе да се окаже, че не е, от идиотщините на Дарл и компания ще пострадат доста повече хора.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Sep 17, 2007 2:46 pm

Morwen wrote:
Като онова митично момиче, което много искало да стане добър програмист и даже взело, че станало - колкото и невероятно да е - но не искали да му го признаят, щото било момиче. Тя има право да негодува. За разлика от Морви. Която не е програмист, нито е с някаква друга мъжка професия. Доколкото знам.
И докато мен не ме пребият нямам право да негодувам срещу престъпността по аналогия. Ще го имам предвид, Алекс :lol:
Ще го кажа по-просто, за да не бъркаш аналогиите. Какъв смисъл има да се оплакваш, че жените не са толкова добри в информатиката? Да не би това да ти е мечтаната професия? Да търсиш пълна равнопоставеност м/у половете (като възможности) е като да отричаш самата си природа, което е извращение само по себе си.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests