Идиот ли е Буш?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 05, 2008 12:01 pm

Бе, войната се води донякъде точно за да има евтин нефт. И се предполага, че е станал богат именно щото знае цената на парите, както и че това че е богат ще го предпази от това да бъде подкупен срещу смешни суми.

Както и да е, и аз предпочитам Барак Обама определено.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Sep 05, 2008 12:05 pm

Има ли някой, който не предпочита Барак Обама, всъщност? Честно, интересно ми е.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 05, 2008 12:06 pm

Super M wrote:Има ли някой, който не предпочита Барак Обама, всъщност? Честно, интересно ми е.
rednecks and illiterates?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 05, 2008 12:10 pm

Morwen wrote:Бе, войната се води донякъде точно за да има евтин нефт. И се предполага, че е станал богат именно щото знае цената на парите, както и че това че е богат ще го предпази от това да бъде подкупен срещу смешни суми.

Както и да е, и аз предпочитам Барак Обама определено.
Аз не знам защо се води... Знам само резултата, а той е много скъпи горива. Пък и идеята някакъв тип, който се е трепал във Виетнам да стане президент на най-могъщата държава в света, ме плаши. Меко казано... Ужасява ме :) Кой го знае каква му е психиката и к'ви тикове получава, докато не го гледат :wink: Това само американци биха били толкова глупави за да го изберат.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 05, 2008 12:44 pm

За сега знаем, че го втриса съмнителен Алцхаймер щом го попитат за личната му хазна. Понеже се съмнявам някой да е повярвал, че не помни колко точно къщи има Маккейн!! :evil: Т.е. - 7, да го такова слон с проказа няколко пъти! :evil:
А за Сара Пейлин, ще си замълча, че иначе ще имам припадък. От онея с пяна на устата ... ! :twisted: (За нея има точен израз на испански, ама хайде от мен да мине!! :roll: )
:idea:
Единственото което акъл ми не побира е чаааак толкова голям олигофрен ли е средния американец, че не усеща по какъв отвратителен начин го осмива и срами факта, че избира такъв тип хора, за да го "представят"?! :shock: И да взимат решения вместо него! И да не говорим за нечестни, нападателни войни из цял свят; всякакви манипулации на световната политика и интереси; системно преебаване на държави и народи за едната Хамериканска гордост и т.н., и т.н., и т.н. ... !
Last edited by BaYa on Fri Sep 05, 2008 12:47 pm, edited 1 time in total.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 05, 2008 12:46 pm

Кажи го израза де! И го преведи!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 05, 2008 12:51 pm

Най-лесното, от раз и без да насилвам мозък - Hija de puta. Който израз май дори няма нужда от превод! :wink:
Но най-приятно ми става, при всяка нейна поява из вестниците, да слушам колегите и страхотно креативните им коментари от типа на моя слон с проказа от по-горе. :twisted: Много находчиви колеги и колежки имам, ей!! :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Fri Sep 05, 2008 1:31 pm

Super M wrote:Има ли някой, който не предпочита Барак Обама, всъщност? Честно, интересно ми е.
ами аз :oops: , определено предпочитам Маккейн.
Ако така ще постъпваш,
нищо не би постигнал,
а хората ще го нарекат глупост.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 05, 2008 1:37 pm

Охооо, добре дошъл отново!! :wink:

Сори за спам-а! :oops:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Fri Sep 05, 2008 1:40 pm

BaYa wrote:Охооо, добре дошъл отново!! :wink:
не можах да се въздържа :D тази тема е много специална за мен :wink:
Ако така ще постъпваш,
нищо не би постигнал,
а хората ще го нарекат глупост.

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Fri Sep 05, 2008 3:16 pm

Nheela wrote: Пък и идеята някакъв тип, който се е трепал във Виетнам да стане президент на най-могъщата държава в света, ме плаши. Меко казано... Ужасява ме :) Кой го знае каква му е психиката и к'ви тикове получава, докато не го гледат :wink: Това само американци биха били толкова глупави за да го изберат.
по ме притеснява психиката на шубелии, които се скатават като стане напечено. Или татко ги урежда на лека службичка (Буш), или търсят оправдания (Клинтън). Обама е точно такъв тип: като сенатор 130 пъти е гласувал с "не съм сигурен". Маккейн и Сара Пейлин са принципни хора, въпреки че и мен някой от принципите им не ме кефят. Между другото, относно парите на Макейн: направил ги е по лесния начин - оженил се е за тях.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Sep 05, 2008 4:04 pm

Признавам си, че по едно време бях по-склонен да подкрепя Маккейн, отколкото Обама, главно защото Маккейн ми изглеждаше по-сериозен, а и за републиканец възгледите му са доста прогресивни - не случайно Джон Кери го беше поканил да бъде негов кандидат за вицепрезидент. В последните един-два месеца, обаче, Маккейн все повече почна да се поддава на партийното статукво, правейки твърде много компромиси, което поставя въпроса доколко той е по-различен от Буш, колкото твърди.

Номинацията на Сара Пейлин беше върхът на всичко, защото никой не може да ме убеди, че изборът и е нещо друго, освен опит да се спечели радикалната десница, традиционно значима част от гласоподавателите-републиканци. Колкот повече научавам за тази жена, толкова повече се убеждавам, че религиозният фанатизъм граничи с невменяемост. Питам се, каква майка трябва да е тя, за да роди дете, за което е знаела, че ще има синдром на Даун? Коя жена би причинила такова нещо на детето си, а и на цялото си семейство? Разбирам това да беше първото и дете, но то всъщност е ... петото.

Да не говорим как тя управлява щата си чрез стимулиране на петролния бизнес в защитени територии, и чрез значителни федерални субсидии, две неща, срещу които Маккейн се бори с години, и са основна част в кампанията му. Да не говорим, че изборът и е бил само след два разговора, първият от който е бил 15 мин (според източници на The Economist). Кара те да се замислиш за способността на Маккейн да взема правилни решения, само за да може да угоди на партията си.

Колкото до Обама, идеологически съм по-близо до него, а и признавам, че той наистина има някакво позабравено излъчване, което не е виждано от 60-те. Обаче, притеснението ми винаги е било, че зад добрите му намерения може да не стои нищо особено. Не говоря толкова за липса на опит, колкото за спопособност да управлява ефективно. Да не говорим, че той е поредният търговски изолационист, тези американци не могат ли да разберат, че ако въведат мита пред вносните стоки, всичко ще им излезе по-скъпо?

Освен това, много хора доста илюзорно се надяват, че ако Обама стане президент, изведнъж САЩ ще почнат да водят някаква напълно алтруистична външна политика. Държа да отбележа, че и по времето на Клинтън САЩ водеха доста твърда линия, и дълбоко се съмнявам, че Обама ще избере да постави САЩ в по-неизгодна позиция, само за да угоди на Европа, например.

В крайна сметка, ако имах право да гласувам в САЩ, щях да дам гласа си за Обама, въпреки че и той не е идеален. Но на фона на това, в което е започнал да се превръща Маккейн, аз честно казано съм разочарован от него.
This signature is not yet rated

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 05, 2008 4:15 pm

Живик - едно е твърда политика, друго е краен унилатерализъм.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Sep 05, 2008 4:19 pm

Така е, но и Клинтън не беше цвете, без да си кривим душата. Просто не смятам, че Обама ще тръгне по-далеч дори и от него, особено в днешния свят. Казвам това, защото в голяма част от Европа посрещат Обама като едва ли не заклет унилатералист, и вероятно ще има известно разочарование, ако Обама стане президент.
This signature is not yet rated

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 05, 2008 4:23 pm

унилатерализъм означава склонност към едностранни действия. Т.е. - европа очаква от Обама съвсем друго нещо.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests