Идиот ли е Буш?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 04, 2008 2:24 pm

The Dragon wrote:Пак грешиш...
Всъщност би ми било за сефте. :wink: Да видим.

Ясно, че Бушистите са засрали максимално нещата, макар и не колкото комунистите у нас към този момент. Тва означава ли, че няма смисъл да ги махнат?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 04, 2008 2:26 pm

Не, никой не казва това, просто означава, че останалите ти изводи са грешни.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jun 04, 2008 2:31 pm

Малко по-темата за общия идотизъм на щатите ;)

http://www.ft.com/cms/s/2/2a8dbbfe-30d8 ... 07658.html

http://www.dailykos.com/story/2008/6/3/ ... 495/528363
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 04, 2008 2:44 pm

Morwen wrote:Не, никой не казва това, просто означава, че останалите ти изводи са грешни.
Изводи прави Драгън. Въз основа на общото инфо и някакъв common sense. Докато аз просто казвам, че ако Бушистите бъдат отстранени, скъпоценният му нефт ще продължи да пада, включително доста под 100$. Ще видим кой прав, нали? 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jun 04, 2008 2:46 pm

shayhiri wrote:
Morwen wrote:Не, никой не казва това, просто означава, че останалите ти изводи са грешни.
Изводи прави Драгън. Въз основа на общото инфо и някакъв common sense. Докато аз просто казвам, че ако Бушистите бъдат отстранени, скъпоценният му нефт ще продължи да пада, включително доста под 100$. Ще видим кой прав, нали? 8-)
Шайх, какво знаеш за нефта, добива, преработката му, търговията с него?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Jun 04, 2008 2:48 pm

The Dragon wrote:
shayhiri wrote:
Morwen wrote:Не, никой не казва това, просто означава, че останалите ти изводи са грешни.
Изводи прави Драгън. Въз основа на общото инфо и някакъв common sense. Докато аз просто казвам, че ако Бушистите бъдат отстранени, скъпоценният му нефт ще продължи да пада, включително доста под 100$. Ще видим кой прав, нали? 8-)
Шайх, какво знаеш за нефта, добива, преработката му, търговията с него?
Нищо :wink: Но иначе е баси спеца.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 04, 2008 2:52 pm

Достатъчно, Драгън, казах ти, че според common knowledge-a цената му ще продължи да се качва, някои предричат и 300$ съвсем скоро, за твое щастие. Ако си достатъчно уверен, направи прогноза за цената три месеца след евентуална победа на Обама, както сторих аз. Останалото не е чужда работа.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 04, 2008 3:26 pm

ОФ ФАК ШАЙХА И НЕФТА, мое ли да се върнем на темата, а не на некво конкретно нейно проявление, което дефинитивно не уорънтва две страници флейм?
This is it. Ground zero.

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Wed Jun 04, 2008 6:28 pm

О.К. ако приемем че външната политика на САЩ при бушистите е тъпа и безотговорна спрямо останалия свят (както е и според мен), това не означава че ВП по времето на Клинтън беше по-стока. Просто, by default, американската външна политика открай време си е така. И това е факт с който повечето държави са принудени да се съобразяват.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 04, 2008 6:41 pm

Аз всъщност говоря за вътрешната им политика. :) Американците са 10 пъти по-зле сега отколкото преди 8 години. И всеки по-умен си умира от срам, че са го допуснали. (Те поне имат НЯКАКЪВ избор, за разлика от българите, чийто се свежда до това да продължават ли да преживяват тук.)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 06, 2008 11:42 pm

И един интересен и относително достоверен анализ на икономиката на щатите.

http://www.alternet.org/story/83555/?page=1
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 07, 2008 12:08 am

shayhiri wrote:Аз всъщност говоря за вътрешната им политика. :) Американците са 10 пъти по-зле сега отколкото преди 8 години. И всеки по-умен си умира от срам, че са го допуснали. (Те поне имат НЯКАКЪВ избор, за разлика от българите, чийто се свежда до това да продължават ли да преживяват тук.)
Според теб какъв избор имат с малоумната си изборна система?
Селянията във средния запад винаги гласува по най- малоумния начин и обезмисля гласуването на останалите. Вчера чатих с един американец от Охайо- човека ми описа някаква коренно различна америка от тази която е наложена по новините. Човека абсолютно убеден ми каза че 90% от града му щели да глауват против Обама само защото бил мръсен негър! Какво има да говорим повече.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 12, 2008 10:31 am

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 12, 2008 10:48 am

Удивителни идиоти, не че и тук няма да е така по някакви подобни въпроси, даже по-зле...

Авторът ми изглежда пак леко американизиран тип по някои показатели, т.е. книгата едва ли е някакъв ревелейшън, но тая му статия е добре написана все пак.
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Jun 28, 2008 5:49 pm

Once again 1 picture = 1000 words:
Image
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests