"Как да се сдобием със спартански коремни мускули"

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 27, 2007 2:25 pm

Moridin wrote:Не, Давид наистина е трагичен от гърдите надолу.

А жените не трябва да си мислят, че много разбират от хубави мъже. Причината за това е чисто математическа. Не може едновременно да си мислиш, че по-добре от мъжете можеш да оцениш хубава жена (както всички жени си мислят) и да си мислиш, че по-добре от мъжете можеш да оцениш хубав мъж (както всички жени си мислят). Това те прави нагъл, самовлюбен индивид с неоправдано полово самочувствие и дискредитира мнението ти и по ДВАТА въпроса :mrgreen:
Неоправдано полово самочувствие? Хаха, че защо, съвсем оправдано е. И не виждам нищо лошо в имането на самочувствие :P. Та не, мнението ми не биде дискредитирано ;) и по двата в-са. И да, след като мъжете СПРАТ да намират естетика в чашка Д++ изкуствен силиконов бюст, който НЕ седи естествено, ще ги призная за имащи реален поглед върху кое е естетически привлекателно и кое не (макар че всеки лично знае какво го привлича или не, но има горе-долу универсални стойности - като например, жена 180 кг е универсално НЕпривлекателна, както и жена с цици, които стърчат два метра пред нея - също).

И като хетеросексуална жена мога да преценя хуабав мъж като го видя, защото... дъъъ, харесвам мъже, възбуждат ме мъже и знам кое ми харесва, а както се оказва, що се отнася до телосложение, не само моя милост е на това мнение.

Едит: статуята е безвремеви шедьовър и олицетворение на един идеал и тва е все едно да кажеш, че Бах не струва, щото е остарял и не може да се нарече хубава музиката, която е творил.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 27, 2007 2:27 pm

Гибли, и Мона Лиза е идеал за красота :mrgreen: въпреки, че е тетка, която в най-добрия случай може да получи определението "интересна".

днешните времена са показали много по-добри образци на добре развита анатомия от Давид :) просто някога си не е било така и затова е бил идеал ;р

Освен това аз не споря с жените за това те какво харесват, аз споря с тях за това кое е хубаво :mrgreen:

Аз лично съм на мнение, че всеки пол най-добре преценява именно за собствения си пол кое изглежда по-добре. Просто живее в такова тяло. Тялото на отсрещния пол го вижда само отвън. Можеш да твърдиш, че едикое си е по-привлекателно или възбуждащо за теб, но това не ти дава меродавност по отношение на представата за идеално тяло. Мен също повече ме възбужда повече плът по жените и по-големи дупета, но не съм седнал да твърдя, че това е идеалното женско тяло, просто щото от анатомична (и специално относно мускулатурата) гледна точка не е :mrgreen:

Блейд, не те разбрах съвсем. Ами за мен именно твойта аксиома не е вярна. Освен това ти нещо се обърка - за мъжете ли говориш, или за "всеки с нормално мислене"? Аз пък съм горд със себе си, че не я спазвам, независимо, че в свят, в който повечето й се подчиняват, по-скоро това е повод за страдание :)

едит: Дима, бъркаш възбуда с естетика. А че е неоправдано, неоправдано е, просто жените принципно нямат особено понятие от справедливост и равноправие, колкото и да го бутат за междуполова ценност :mrgreen:
Last edited by Moridin on Fri Apr 27, 2007 2:29 pm, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 27, 2007 2:28 pm

Elayne wrote:
Moridin wrote:Не, Давид наистина е трагичен от гърдите надолу.

А жените не трябва да си мислят, че много разбират от хубави мъже. Причината за това е чисто математическа. Не може едновременно да си мислиш, че по-добре от мъжете можеш да оцениш хубава жена (както всички жени си мислят) и да си мислиш, че по-добре от мъжете можеш да оцениш хубав мъж (както всички жени си мислят). Това те прави нагъл, самовлюбен индивид с неоправдано полово самочувствие и дискредитира мнението ти и по ДВАТА въпроса :mrgreen:
Неоправдано полово самочувствие? Хаха, че защо, съвсем оправдано е. И не виждам нищо лошо в имането на самочувствие :P. Та не, мнението ми не биде дискредитирано ;) и по двата в-са. И да, след като мъжете СПРАТ да намират естетика в чашка Д++ изкуствен силиконов бюст, който НЕ седи естествено, ще ги призная за имащи реален поглед върху кое е естетически привлекателно и кое не (макар че всеки лично знае какво го привлича или не, но има горе-долу универсални стойности - като например, жена 180 кг е универсално НЕпривлекателна, както и жена с цици, които стърчат два метра пред нея - също).
Дали ше ти е угодно да ни спестиш сексизма? Прекрасно знаеш, че примерно половината мъжко човечество изобщо не се кефи на големи цици, ебати.
Elayne wrote:И като хетеросексуална жена мога да преценя хуабав мъж като го видя, защото... дъъъ, харесвам мъже, възбуждат ме мъже и знам кое ми харесва, а както се оказва, що се отнася до телосложение, не само моя милост е на това мнение.
А минава ли ти през ума, че хетеросексуалните мъже пък имат много по-изострени естетически представи за добре изглеждащия мъж, бидейки желаещи да СТАНАТ такъв? Не е нужно да си обратен, за да имаш право на мнение за собствения си пол...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Apr 27, 2007 2:29 pm

Roland wrote:Ми и аз мисля, че е много зле. Тя мое се води за квито си иска идеали, но от съвременна естетическа гледна точка не струва. И като ше показваш идеално тяло, показвай снимки, а не статуи, омг :shock:
Ся, не знам как по-деликатно да ти го кажа, но вкусът ти за мъже е повече от ужасен :Р И никакви съвременни естетически гледни точки не те оправдават.

Колкото до статуята, сори, ама това е идеално пресъздадено мъжко тяло.
А минава ли ти през ума, че хетеросексуалните мъже пък имат много по-изострени естетически представи за добре изглеждащия мъж, бидейки желаещи да СТАНАТ такъв?
Ами практиката показва, че повечето мъже всъщност са много зле откъм естетическите си представи :twisted: Доказателството е, че един добре облечен мъж в повечето случаи е а) гей; б) с дрехи подбрани от жена му. Има и изключения, разбира се, но една разходка по улиците доказва тезата ми :twisted:
Last edited by Ghibli on Fri Apr 27, 2007 2:33 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 27, 2007 2:31 pm

В общи линии в крайна сметка фактът, че жените нямат никаква представа от хубаво мъжко тяло, е положителен, така и ние, простосмъртните, имаме шанс да предадем ген-два на поколенията :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 27, 2007 2:32 pm

Roland wrote:
Elayne wrote:И като хетеросексуална жена мога да преценя хуабав мъж като го видя, защото... дъъъ, харесвам мъже, възбуждат ме мъже и знам кое ми харесва, а както се оказва, що се отнася до телосложение, не само моя милост е на това мнение.
А минава ли ти през ума, че хетеросексуалните мъже пък имат много по-изострени естетически представи за добре изглеждащия мъж, бидейки желаещи да СТАНАТ такъв? Не е нужно да си обратен, за да имаш право на мнение за собствения си пол...
О, минава ми през ума, драги, но хетеросексуалният суетен мъж може да прави квото ще с тялото си, щото така му харесва, но все пак ще се опитва да изглежда привлекателен на жена, бидейки хетеро, не на мъж. А повечето жени, imho, не харесват масирания релеф по мъжкото тяло. Та, да, свободен си, 'ф корш, да правиш квото искаш, друг е въпросът как ще те възприемат отстрани. Разбира се, на теб може и да не ти пука, само че не знам кой губи от това...


Едит: Сега видях това за циците, което си писал, Рол и не няма да си спестя сарказма, щото омг, вероятно само 5-ма души мъже познавам, които не се кефят на големи цици, останалите, уви - се, прекалено много.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 27, 2007 2:35 pm

Аз се кефя на всякакви цици, стига да не стигат до пъпа. Повечето мъже всъщност не подбират никак, кат стане дума за цици :mrgreen:

Специално за красота, малките до средни са по-красиви за мен лично, просто харесвам нежни очертания.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 27, 2007 2:36 pm

Elayne wrote:
Roland wrote:
Elayne wrote:И като хетеросексуална жена мога да преценя хуабав мъж като го видя, защото... дъъъ, харесвам мъже, възбуждат ме мъже и знам кое ми харесва, а както се оказва, що се отнася до телосложение, не само моя милост е на това мнение.
А минава ли ти през ума, че хетеросексуалните мъже пък имат много по-изострени естетически представи за добре изглеждащия мъж, бидейки желаещи да СТАНАТ такъв? Не е нужно да си обратен, за да имаш право на мнение за собствения си пол...
О, минава ми през ума, драги, но хетеросексуалният суетен мъж може да прави квото ще с тялото си, щото така му харесва, но все пак ще се опитва да изглежда привлекателен на жена, бидейки хетеро, не на мъж. А повечето жени, imho, не харесват масирания релеф по мъжкото тяло. Та, да, свободен си, 'ф корш, да правиш квото искаш, друг е въпросът как ще те възприемат отстрани. Разбира се, на теб може и да не ти пука, само че не знам кой губи от това...


Едит: Сега видях това за циците, което си писал, Рол и не няма да си спестя сарказма, щото омг, вероятно само 5-ма души мъже познавам, които не се кефят на големи цици, останалите, уви - се, прекалено много.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Повечето жени "imho" омглолхакзорз!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Затуй де що има гол мъж по филми, реклами, билбордове и т.н. места, дето се търси естетика, е релефен...

А за петимата мъже - собственото ти гадже не се кефи на големи цици, аз също. И още маса народ, които познавам. Ма на вас, жените ви е по-лесно да лепите етикети, отколкото всъщност да забележите кой кво мисли. Бтв, "сексизъм", не "сарказъм", чети внимателно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 27, 2007 2:37 pm

Вероятно щото доста от въпросните филми са правени от мъже?
И аз наистина се замислям дали да не пуснем една анкетка със снимки тука.


Едит: Вие сами не забелязвате ние какво мислим, а на моето и на Гибли мнение, Жоро обяви, че жените не разбират от мъже и тва е то. Кой лепи етикети?

Едит 2: Собственото ми гадже откъде го знаеш по-добре от мене питам, особено по тоя в-ос, а? Щото имам претенциите, че познавам вкусовете му по-добре от теб или който и да е в тоя форум.
Last edited by Elayne on Fri Apr 27, 2007 2:40 pm, edited 1 time in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Apr 27, 2007 2:39 pm

Roland wrote:Затуй де що има гол мъж по филми, реклами, билбордове и т.н. места, дето се търси естетика, е релефен...
По същата логика затуй всичките попфолк певици са със силиконови бюстове, заради естетиката...
И освен това просто не си прав. Не са само "релефни" (аз им викам "напомпани", някак по-добре отразява гледката) мъжете там.


Edit: между другото Блейд е единственият, който храбро се бори с вълната спам и се мъчи да завлече темата в някаква по-сериозна посока, така че го приветствам за усилията му 8-)
Last edited by Ghibli on Fri Apr 27, 2007 2:45 pm, edited 2 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Blade
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Mar 02, 2007 11:17 am
Location: bourgas/sofia
Contact:

Post by Blade » Fri Apr 27, 2007 2:39 pm

Моридин, говоря за човека по принцип.
А доколкото това кое е привлекателно и кое е красиво - това си е много коварен въпрос. Значи от една страна имаме генетично вродени критерии, според които оценяме другите хора. Та от тази гледна точка, природата определено не би искала да ни внуши, че връзката с някакъв динозавър в човешки образ с 2000000000 тона сланина и нос до ташаците е нещо привлекателно. От друга страна имаме културата, общественото мнение, рекламите и кориците на списанията, които ни сервират някакъв полуфабрикат откъм визия на перфектно изглеждащите мъж и жена. Да открие човек ясна граница между двете влияния що се отнася до собстената му преценка според мен си е непосилна задача, предполагам сте чували за култури, където осакатената жена се смята за особено красива. ОБщо взето това е строго субективен въпрос - просто на един му харесва едно на друг друго и съм 100% убеден, че да убедиш отсрещния в собствената си правота е бая трудна задачка.
And to the fire-ey'd maid of smoky war
All hot and bleeding we will offer them:
The mailed Mars shall on his altar sit,
Up to the ears in blood...
Shakespeare

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 27, 2007 2:43 pm

Дима, аз просто ОЦЕНЯВАМ твойто мнение, а не си го ИЗМИСЛЯМ, както в случая с лепенето на епитети ("мъжете се кефят на големи цици") :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 27, 2007 2:45 pm

Elayne wrote:Вероятно щото доста от въпросните филми са правени от мъже?
Ми... не, не са. Поразучи малко.
Elayne wrote:И аз наистина се замислям дали да не пуснем една анкетка със снимки тука.
Go 4 it.
Elayne wrote:Едит: Вие сами не забелязвате ние какво мислим, а на моето и на Гибли мнение, Жоро обяви, че жените не разбират от мъже и тва е то. Кой лепи етикети?
Това е аналогично на "не, пък, ти си лош", т.е. никъв отговор на моето обвинение не е :) Плюс тва ЯВНО наистина не разбирате:lol:
Elayne wrote:Едит 2: Собственото ми гадже откъде го знаеш по-добре от мене питам, особено по тоя в-ос, а? Щото имам претенциите, че познавам вкусовете му по-добре от теб или който и да е в тоя форум.


Ми имай си :) Аз го познавам от години преди теб и на тая тема ПРИНЦИПНО мъжете говорят помежду си много повече, отколкото с половинките си.
Ghibli wrote:
Roland wrote:Затуй де що има гол мъж по филми, реклами, билбордове и т.н. места, дето се търси естетика, е релефен...
По същата логика затуй всичките попфолк певици са със силиконови бюстове, заради естетиката...
Логиката далеч не е същата, щото попфолк певиците са символ на ЕДИН конкретен вкус. Както напомпаните сланинести мутри от фолк-клиповете не са репрезентация на масовия женски вкус впрочем. А моделките на бельо такива ли са? Или всички певици по принцип? Или всички актриси? Не, само всички са стройни и изваяни, което вече Е общото разбиране на мъжете за добре изглеждаща жена. Същото е и с обратната страна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Apr 27, 2007 2:49 pm

"Стройни" и "изваяни" са две противоположни неща, между другото :)
Това обобщение за "всички" не знам откъде го извади, честно. Понеже много едитвам може би не си го видял, но писах, че просто не си прав и не са всички такива.

Между другото, твоята теория за съвременния вкус ми дава повод да се сетя за измененията му :twisted: Типичният пример от най-ново време са пишните модели от 80-те, заменени от хероиновия шик и "интересните" (разбирай грозни) лица през 90-те, до завръщането на формите днес, но при съпътстващата тенденция жените в модата и киното да стават все по-анорексични. И какво, де ти я "естетиката" и "съвременното разбиране"?
Last edited by Ghibli on Fri Apr 27, 2007 2:54 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 27, 2007 2:52 pm

Ghibli wrote:"Стройни" и "изваяни" са две противоположни неща, между другото :)
Това обобщение за "всички" не знам откъде го извади, честно.
Ъъъ:

Image

= Стройна и изваяна

Image

= Строен и изваян

Как изобщо го реши тва, че са противоположни "между другото"? :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests