Натура 2000: в какво се превръщат Ираклите

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Натура 2000: в какво се превръщат Ираклите

Post by kalein » Fri Dec 15, 2006 6:44 pm

;)

Хайде на купооооооон!

Купонджия

П.П. Не се заблуждавайте от тона. Тази наистина ще е най-сериозната акция от началото на годината; а ако дойдат достатъчно хора - и от началото на прехода изобщо.
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Fri Dec 15, 2006 7:38 pm

***
Last edited by Hijo de la Luna on Wed Mar 21, 2007 9:13 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Jan 23, 2007 12:35 am

(Hijo. Baya, защо не обаждате, бре?)
Spoiler: show
Здравейте!

След дълги премеждия уточнихме датата за шествието за природата и получихме разрешение от Софийска община ЧЕРНО НА БЯЛО!!! Така че очакваме ви на 23.01.2007, вторник, от 10.00 часа в градинката между Народното събрание и Ректората на Софийски университет, за да връчим заедно подписката "За да остане природа в България!" и Подписката за спасяване на българското черноморие. Събираме се до 10.30 и тръгваме към другите институции без да изчакваме, тъй като трябва да сме там в рамките на тяхното приемно време...

За пореден път се доказа тезата, че всяко зло е за добро. В организационния промеждутък на двете дати към нас се присъединиха кукери, които ще ни помогнат да спрем злите сили и да установим отново изначалната връзка между човека и природата.

Останалото остава същото: приказни герои от животинското царство, музиката на Остава и Анимационерите, балони с нашите послания, всички ние и всичко добро, което носим в себе си, ще се обедини в защита на българската природа и на нас самите като част от нея!
Маршрутът отново - градинката между Ректората и Народното събрание, Министерски съвет, Съдебната палата.

Денят отново е работен, но това се налага, защото целта на шествието е да внесем подписките по институциите (т.е. те трябва да работят). Паралелно с това ние ще изразим гражданската си позиция и ще застанем зад нея с присъствието си. Така че очакваме всеки, който има желание и възможност да се присъедини и обещаваме, че няма да ви задържаме повече от 2 часа и половина!

Моля разпратете информцията до всеки, който би се заинтересувал:)))

Ваши,
Кампания За да остане природа в България (http://www.bluelink.net/zaprirodata)
и гражданска група Да спасим Иракли (http://www.daspasimirakli.com)
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jan 23, 2007 3:39 pm

Калинееееее, обаждам брей!!! Аз го разпратих в понеделник, когато го и получих (единият мейл бе от твоя милост)! :lol:
А иначе нали знаеш че аз се покривам в Барцелона; да не би някой да мА привика за нещо! Ще пратя моя снимка 1:1, да ме носиш на манифестациите (?), че и на 28/01 ме чакат в Брюксел против задължителните здравни осигуровки! :mrgreen: Ма май и за там няма да стане!!! :roll: Твааа, по-натоварен ми e планинга от на Жизел Бюндшен! :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Tue Jan 23, 2007 8:23 pm

***
Last edited by Hijo de la Luna on Wed Mar 21, 2007 9:13 pm, edited 2 times in total.
Gone for good

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Jan 23, 2007 9:25 pm

ииих, и двамата с основателни прични, начи... :D

Днеска беше хубаво (особено като надойдоха онез ми ти кукери... пък аз си мислих, че било големо геройство да се мъкнеш с десет оки ризнижа - преди да им видя чановете.....). В петък пък (като дойде време да се гласуваме) ще стане още по-хубаво.

И така - докато стане наистина хубаво.

Горе главите! (Пазете си носовете!)

К! :D
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Jan 24, 2007 2:26 pm

Hijo de la Luna wrote:A и от както ми заявиха, че съм "антибългарин", "човек, който се опитва да изгони евентуалните инвеститори от България" и "да унищожи всяка надежда за икономическото развитие на нацията", както и любимото ми "убиец на туризма" някакси ми позавехна ентусиазма. Ама вие не се отказвайте де 8-)
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=993908
Ауууу и аз си искам такива звучни титлички! :roll: Hijo, много ама много ти завиждам, да знаеш! :P И аз искам да съм убийца на туризма, по цял свят ако може!!!! :mrgreen:

Alors, maintenant je boude! :roll:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jan 26, 2007 10:03 pm

Несебърските общинари ”приватизираха” Иракли
26 януари 2007 / News.dir.bg
Общият устройствен план на община Несебър ще бъде разширен, като в него ще се включат земите на частните собственици от Иракли, както и всички частни земи в туристическите зони на общината, за да бъдат извадени от “Натура 2000“.
Това прие днес Общинският съвет на Несебър, съобщи БНР и "Фокус". Докладната с предложението е била на председателя на Общински съвет в Несебър - Димитър Янков. Шефът на несебърския парламент аргументира предложението си с официално писмо на Министерствотона околната среда и водите,че Националният съвет по биологично разнообразие на свое заседание е взел решение в “Натура 2000“ да не бъдат включвани населените места, вилните, курортните и промишлените зони, съгласно съответните общи устройствени планове, утвърдени и минали през всички процедури. Това ще бъде предложено и в проекто-решението на решението на Министерския съвет за приемане на списъка със защитените зони по “Натура 2000“, се посочва в официалния сайт на екоминистерството в интернет.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Fri Jan 26, 2007 11:59 pm

***
Last edited by Hijo de la Luna on Wed Mar 21, 2007 9:13 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jan 27, 2007 1:06 am

Прочетох. Колко са ми неприятни NIMBY лицемерите не е истина.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Jan 27, 2007 2:22 am

The Dragon wrote:
Несебърските общинари ”приватизираха” Иракли...
А ето и малко усложнения:
На първо място - дори и без Натура 2000 в ЗУТ (Закон за устройство на територията) реда за изработване на нов ОУП (Общ устройствен план) изисква първо оправомощен възложител (т.е. дали кмета има право да възложи изработването на ОУП), второ заданието за изработването на ОУП да бъде обосновано и да бъде съгласувано с МОСВ и да има преценка за необходимост от екологична оценка (още на етап Задание!!!) и трето промяна на влязъл в сила план може да иска и НПО (стига да е обосновано искането).
Така че стига да се спазва законодателството, нещата не биха били толкова черни, но явно не се спазва. Според мен трябва да се наблегне много силно на това - че местните кметове масово превишават правата си, понякога даже нарушават редица закони, а инвеститорите използват крайно незаконни методи за постигане на инвестиционните си намерения и "разрешаване" на строителството. Да се подават сигнали за незаконно строителство навсякъде, където има и най-малкото съмнение за такова.

За Иракли конкретно може да настоява, че Общия устройствен план на общ. Несебър засяга обект с национално значение - плаж държавна собственост, защитена местност и Натура 2000 място. По тази причина компетентен да възложи (или само да разреши за съжаление) изработването на ОУП е не кметът на НЕсебър, а министър Гагаузов.
По същия начин в момента е избран проектант за ОУП на Ски зона Добринище. Там на всичкото отгоре се засяга НП Пирин и кмета на Банско не би трябвало да има каквото и да било право да възлага какъвто и да е план за държавна собственост, която си има кой да я управлява и има влязъл в сила паркоустройствен план. Отново възложител на ОУП трябва да бъде министъра на основание, че се засяга обект с национално значение - Национален парк.
и
Промяната на ТУП (териториално устройствен план) е нормално съществуваща процедура, която обаче не вади директно територии от защитените зони. ТУП е общо наименование на ОУП (общ устройствен план) и ПУП (подробен устройствен план), в случая става дума за промяна на ОУП, обявен през 1997 г. в посока разширяване на урбанизираните територии. С този акт земеделски земи и земи от горския фонд стават земи, които подлежат на застрояване. Общият устройствен план обаче подлежи на различни видове оценки: оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) и Екологична оценка по Закона за опазване на околната среда и Специфична екологична оценка по Закона за биологичното разнообразие. Това става по задание на Общината, с обществени обсъждания, изговяне на оценки, отново обществени обсъждания....Всичко това е дъъъъъъъъъъъъълъг процес, минимум 6 месеца до година. Да се надяваме, че преди да успеят да променят ТУП вече ще сме успели да предадем адекватен на богатата си природа списък защитени зони по НАТУРА 2000 в Европейската комисия. Нещо, което вече трябваше да сме изпълнили във връзка със задълженията ни към присъединяването ни към ЕС още преди 01.01.2007г.
(Четете си медиите с торба сол.)
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Feb 16, 2007 2:00 pm

Аре нещо лудо, че и без това откачате от изпити.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Feb 16, 2007 2:36 pm

Яко:) Само дето нямам пижама, спя по боксерки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Feb 16, 2007 2:37 pm

Добре де, то е февруари все пак, по пижами ще измрат от студ хората...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 16, 2007 2:39 pm

Какво прави парното с хората...:)
Хм, идеята ме кефи, може би бих тествала ако бях свободна в събота и имах достатъчно морална подкрепа от други луди, ма няма как.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests