Shadowdance #43

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Sun Dec 10, 2006 12:31 am

Нещо се позагубих последната година-две,
но този брой наистина ме удари-ударно
Поздравления за яките работи.
Между другото,

Невероятно Уважение за Ян, Роланд и Co

Благодаря ви, че си губите времето, за да се опитвате да развивате нещо в тази скапана държава, пълна с нещастни политици, чиновници и тем подони костюмирани боклуци (мислех да напиша копелета, но айде да пазиме красивия език).
Отделно от това тънкия отклик към фентъзи феновете - как може да се подираваш по този начин с Тери и с Мартин. Просто не мога да повярвам, че човек, който се кефи на този жанр може по този начин да мисли, а на всичкото отгоре и да прави някакви изкуствени анализи......

Лично аз се кефя на Пулман и на Едингс (с изключение на Алтал-а), но подобни сравнения отиват малко към фенщината тип Левски - ЦСКА......
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Dec 10, 2006 12:13 pm

Най-накрая и аз прочетох целия брой и ви казвам едно голямо БРАВО ттт :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

специални адмирации за Рол и Трип относно ВИП хейтърите-просто не мога да повярвам как може някой да пише такива неща и да си вярва.обаче вие просто го разбивате при това с факти:)благодарско,че сте си направили този труд заради всички нас 8-)
също много добра идея е това с кориците на книгите,приятна изненада,продължавайте в същия дух,ние сме с вас :mrgreen:
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 10, 2006 12:16 pm

Мерси (както и на останалите ;)). Между другото, корици имаше и в миналия брой.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Wed Dec 27, 2006 8:37 pm

редакционното е възмутително.
I walk through the streets and memorize the city

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 27, 2006 11:53 pm

Право на мнение ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Dec 28, 2006 11:38 am

Invisible Child wrote:редакционното е възмутително.
Мани, чак аз се възмутих :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Sat Dec 30, 2006 9:32 pm

Броят е супер и както вече бе упоменато, това си е напълно в реда на нещата.

Статията за "Вип-Омразците" също е много хубава, ама имам една основна - единствена, но значима - забележка и сега ще говоря от позицията на ХП фен.

Първо, в момента се виждам като мюсюлманин, осъждащ самоубийствен атентат. Сериозно . Т. е. въпросното ръсещо титли лице, чиято статия контрира обсъжданата, не представлява основната маса почитатели на "поредицата за очилатия магьосник". Изброяването на наградите на авторите в заключителната част на статията звучи не толкова като отговор "писанията на един луд", а заклеймяване на последно-изброените писатели. Тук подчертавам (буквално) - не квалифицирам авторите по никакъв начин, човек ако е прочел внимателно текста, трябва да е наясно с тезите и да не вади грешни заключения! Е, да бе, ама ето, пак започнаха дискусии кой къде може да стъпи на другия. Ето моята позиция - Ганди нийде не може да стъпи на Ботев, ама и обратното също е вярно. В смисъл, не че не уважавам историята си и литературните гении на моята страна, а просто нещата са несъпоставими. ОК? Пийс?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 30, 2006 9:37 pm

Уел, пийсът си е пийс, но в крайна сметка уж всички изброени пишат в един и същи жанр, нали?
And you can't dance with a devil on your back...

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Sat Dec 30, 2006 9:48 pm

(Тук много сори за офтопика, ама се отвори любимата ми тема :twisted: ...)

Да бе, ама на мен и през ум не би ми минало да сравнявам, примерно, Прачет с когото и да е било. Глупости! Аз някои от книгите му не бих ги сравнил с други негови от "жанра". Просто това, което се мъдри в кавичките, е бая всеобхватно.

Иначе идеята на моя пост беше: единствените хора, които Джо напада така яростно, както г-н С. напада "Вип Хейтърите", са гадовете, които злоупотребяват чрез иБей. Същото се отнася и за типичните й почитатели/лки, макар не и за съжаление за разните му там недорасляци и недорасъли дорасляци... Така че: Мир между социалистическите републики!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests