Почивки, пътувания, екскурзии...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Почивки, пътувания, екскурзии...

Post by Elayne » Sun Aug 13, 2006 9:35 am

Така де, в опит от най-добро желание да посъбудим нещата в Main форум-а да пусна тази тема.

Лято е, ако и дъждовно през два-три дни, но все пак е сезонът на по-големите отпуски/ваканции през годината и повечето хора са си планирали почивка някъде - планина, море, село, сочна екскурзия в чужбина :lol:. Та първият ми въпрос: къде и как ще прекарвате почивните дни (ако имате такива, ако нямате кажете си да ви посъчувстваме най-искрено :cry:)?

Другият въпрос: ако имахте финансовата възможност да пътувате къде бихте отишли през отпуската си? Примерно имате 7 дни и достатъчно пари да отидете където си поискате, къде бихте избягали? Европа, Азия...?

Би било интересно ако имате възможност да пуснете някоя картинка/снимка (в линк), за да видим мечтаното място.

На мен ми се ходи в Япония, дали някога ще отида е голямо неизвестно. Другото място, което особено много ме вълнува последните две години е Португалия - искам да я видя много подробно и да поживея 1-2 месеца там. Не че и това ще се осъществи скоро, а дали изобщо :? ...

So, споделете :)
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 13, 2006 10:04 am

Ами аз ще си карам 20-те дена отпуска в Канада при гаджето. Живот и здраве, другата неделя ще сме на Ниагара.

Иначе, ако ми дадат пари и 7 дена бих отишла да разгледам северна Италия. Миналата година видях голяма част от Рим, но остана още бая - а аз съм просто влюбена в този град! Та бих искала да видя още Венеция, Милано и т.н. Разказвали са ми много хубави работи за тях.
Испания и Португалия също искам да ги разгледам. Не съм била и в Австрия и Германия, а чувам, че столиците им са прекрасни. Та така :) Европа е моята любов. Нещо не се напиням много да се влача по другите континенти.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Aug 13, 2006 11:50 am

Амели, Берлин си заслужава наистина! За съжаление съм бил само за ден там и не бих отказал още 7, но при така поставеното условие на задачата... Къде ли не... От друга страна на за повечето места, където искам да ида, 7 дни са доста недостатъчни. :D

7 дни в Кайро никога не бих отказал, разбира се. 8-) Но при октомврийското време, което се намърда при мен от две седмици и психическата умора, събирана от месеци, бих отишъл я на Балеарските острови, я на Канарските... И може би шях да отида, ако не беше "невероятната" организация с колегите... :?
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Aug 13, 2006 1:18 pm

ами аз съм си нон-стоп на морето,но за съжаление лятото във Варна е работно за повечето варненци:(иначе за 7 дни ми се ще много места из Европа да видя,а може и на прословутия остров Ибиса:)
Image

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 13, 2006 2:05 pm

Тази година мисля да пропусна почивката :) Иначе бих отишъл за поне 1 седмица в Лондон, може и повече, тъкмо този път бих разгледал повече неща :) като Мадам Тюсо и Бъкингамският дворец отвътре ...

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Aug 13, 2006 2:55 pm

herairness wrote:ами аз съм си нон-стоп на морето,но за съжаление лятото във Варна е работно за повечето варненци:(иначе за 7 дни ми се ще много места из Европа да видя,а може и на прословутия остров Ибиса:)
Може и да е глупава представата ми, но след работно време или през уикенда не остава ли време за плаж. Какво по-прекрасно място за почивка през лятото?
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun Aug 13, 2006 3:43 pm

Аз искам да се оплача :cry:

След една година нон стоп работа в уебхостинг компания с екип, който трябва да е на линия 24/7 ми се падат две седмици платена отпуска, която почва от днес, НО трябва да карам сега двуседмичен стаж в МВнР (поне съм чувал, че имали хубав стол там) и няма да мога да се прибера. А съм родом от Бургас - морето ми е до колене и курортите са на една ръка разстояние...
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Sun Aug 13, 2006 5:36 pm

Аз в момента съм в разгара на археологическия сезон и до края на септември няма мърдане. Но през октомври, ако не ми мине голяма черна котка път ще си взема един месец отпуск. Половината време ще съм на разкопки в района на Бяла Слатина, другата половина - ще мързелувам някъде.

А мечтаната ваканция, изживяна в съкратен седемдневен срок - тя е нейде из района на Троя, Ефес и Чатал Хююк. За вдъхновение, че занаята ми е тежък, но за сметка на това неблагодарен.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Aug 13, 2006 10:07 pm

Ами нашата почивка вече мина - бяхме на Трявна за една седмица и беше разкошно, просто се влюбих в това градче. Живот и здраве, началото на септември може да отскочим и до морето за 3-4 дни :) А иначе за 7 дни не бих могла да обиколя мечтаните места ;) Ех, едно време си бях направила списък, ама кой знае къде е :roll: Италия, Испания, Египет, Чили, Перу, абе едно дъъълго околосветско пътешествие за мен, моляя 8-)

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Aug 14, 2006 7:40 am

Може и да е глупава представата ми, но след работно време или през уикенда не остава ли време за плаж. Какво по-прекрасно място за почивка през лятото?
по принцип не е глупаво,само че моето работно време няма от 9 до 5,както няма и уикенди,защото както казва татко ден година храни:(мечоците събират мед,а ние парички за зимата,така е в туризма,какво да се прави :shock:
Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 14, 2006 9:20 am

На мен вече половината от отпуската ми мина, като прекарах няколко дни на Несебър, съчетани с концерта на Стинг :)

Така че втората половина сигурно ще я изкарам на планина, но най-вероятно не нещо организирано, а по-скоро ходене насам-натам - има толкова китни места, много ми се иска да се поразходя повечко из Родопите, може би и до Перперикон, кой знае ...

Иначе много бих искал и аз да се поразходя до Португалия, или до северна Испания - доколкото си спомням, някои нови участници във форума живеят в Барселона, така че да не се скатават :)
This signature is not yet rated

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon Aug 14, 2006 10:53 am

herairness wrote:по принцип не е глупаво,само че моето работно време няма от 9 до 5,както няма и уикенди,защото както казва татко ден година храни:(мечоците събират мед,а ние парички за зимата,така е в туризма,какво да се прави :shock:
Тогава всичко е ясно. Освен да пожелая да събереш достатъчно, че да има за слънчева почивка през зимата. :wink:
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Mon Aug 14, 2006 11:41 am

Аз вече ходих на море :) Бях две седмици в Поморие. И аз не очаквах, че тази година ще мореплавателствам толкова дълго! А колко беше гаднооо...ужас! :lol: Ако можеше поне още толкова да поостана ама на! За сметка на това пък вече седмица и отгоре не мога да се адаптирам и да премина на работен режим :?
Най-голямата ми мечта е някой ден да направя околосветско пътешествие. Обаче, както съм го замислила, май и седем години няма да ми стигнат! Имам предвид, че ми се иска да отида на възможно най-много места и ако може за повече време. Все пак идеята е да се почувства атмосферата на местата, които се посещават. Лошото е че няма кой да ме спонсорира!!!
А за 7 дни бих отишла в Гърция. Много ми се ходи там - хем да се видя с приятели, хем любимо място да посетя :wink:
Image

CREDENDO VIDES!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Aug 14, 2006 4:27 pm

Ммм моите предпочитания за отпуски обикновено клонят към море. Планината принципно е по-трудоемка, отколкото ми идва добре за отпуска, но все пак и там е красиво.

Ако имах неограничени финанси, първо и доста клиширано бих се насочил към някой тропически остров. Може да няма никви забележителности, ама ми писна само по филмите да ги гледам :twisted:

Япония, Корея, Тайланд, Китай са ми следващите в списъка.
От Европа бих видял основно Средиземноморието. Централна Европа я гледах вече (Виена и Прага), не е лошо, ама малко разнообразие трябва ;) Испания и Италия са ми фаворити. Друго европейско - Естония и Ирландия. От Франция бих видял главно Париж.

В Африка нищо не ме влече, в Южна Америка бих направил една врътка, но и там не виждам къде ще си почивам :mrgreen:

И не на последно място Австралия и Нова Зеландия (крайбрежията), но там за живеене си ми е едно от слабите места, не толкова за гледане :) Животът, разправят бил лесен и песен :P
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 14, 2006 5:45 pm

Ех, и на мен много ми се живее за по-дълго в Нова Зеландия :) Само дето щяхме да имаме много повече шансове, ако бяхме неомъжени жени в детеродна възраст :( Но какво да се прави, надеждата умира последна :)

Иначе като стана въпрос за далечни земи, веднъж попаднах на едно пътуване, което със сигурност ще напрявя някой ден. Става дума за три седмици в Перу: първата седмица се обикаля насам-натам, Лима, Куско и се стига до Мачу Пикчу. Следващите две седмици, обаче, се прави преход по древните пътища на инките в Андите, от Мачу Пикчу до езерото Титикака, целият път над 4000 м. надморска височина. Това ще е просто невероятно преживяване, когато видях офертата беше около 1500 евро, но някой ден определено ще отида, надявам се скоро :)
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] and 85 guests