Почивки, пътувания, екскурзии...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 14, 2006 11:59 pm

ако имахте финансовата възможност да пътувате къде бихте отишли през отпуската си?
Камбоджа и Тайланд, защото съм виждала покъртително красиви гледки от там. Повечето европейски столици или исторически градове също ме привличат много, без, малко парадоксално, Париж, твърде голямо клише ми е. И все пак, мисля, че ми трябва просто произволно място с много море, много звезди и няколко по-стръмни скали. И да е топло. И без медузи. Добре де, олях се.
Иначе според мен не винаги желанията за пътуване и почивка се припокриват. Имам предвид, всъщност вероятно бих искала да видя едно огромно количество места, без да се заседявам много в тях.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Tue Aug 15, 2006 1:01 am

На мен би ми се искало да поживея за по-дълго в Африка, Близкия Изток и Австралия, да пообикалям повечко из Южна Америка, а другото - за 7 дневни почивки/екскурзии е ок! 8-)

Живик, таз' оферта е невероятна! Да я запомниш, че някой ден може да те питам от къде е. :wink: Бтв, интересно ми е какво включва.

Иначе за някои конкретни "региони", човек ако има малко повече свободно време и се организира сам, може да види много повече, да усети духа на мястото, да се потопи в атмосферата, пък и да се чувства малко приключенец. И да спести малко пари. Или парите, които ще даде за 7-дневна отганизирана екскурзия, ще му стигнат за две седмици... Но времето, времето...
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Aug 15, 2006 9:08 am

Jaar wrote:Живик, таз' оферта е невероятна! Да я запомниш, че някой ден може да те питам от къде е. :wink: Бтв, интересно ми е какво включва.
Ами доколкото си спомням, предлагаха я от Zig-Zag Holidays (това е българска фирма), в сътрудничество с някакви французи. Иначе пакета включваше самолетен билет (включително и до София, иначе се лети през Париж) и водачи за цялото време (основния език е френски). Не си спомням за спането през първата седмица, честно казано, но може и да е включено, тъй като Перу е сравнително бедна страна. Екипировката и храната всеки си я поема сам, но все пак не става дума за алпинизъм, а за планински преходи. За цената не съм напълно сигурен, но съм убеден, че не беше повече от 2000 евро, така че някъде в диапазона 1500-2000 евро смятай.
This signature is not yet rated

User avatar
Belphegor
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Jun 20, 2006 2:16 pm
Location: В ъгъла
Contact:

Post by Belphegor » Wed Aug 16, 2006 8:35 pm

@@@
Last edited by Belphegor on Mon Mar 26, 2007 9:48 pm, edited 1 time in total.
@HdlL - Някой ден ще разбереш...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 16, 2006 9:25 pm

Същата работа :)
:ninja:

User avatar
Crystal
E'lir
Posts: 167
Joined: Wed Mar 29, 2006 11:23 am
Location: somewhere in Dreamland

Post by Crystal » Thu Aug 17, 2006 10:35 pm

Моята отпуска вече мина :cry: , изкарах 10 прекрасни дни на Китен (в момента си поплаквам като пиша това), но за съжаление ми беше твърде малко, както винаги на връщане си поревах в колата от Бургас до към Айтос някъде, за голям смях на гаджето (както всяка година между другото) и вече сериозно се замислям да разпитам мама дали пъпа ми не е хвърлен по моретата някъде та съм толкова докачлива на тая тема.

Колкото до мечтаните 7 дни с неограничени финансови ресурси, мога да кажа само: Венеция, Венеция и пак Венеция. Ма като се замисля като цяло цяла Италия ми е голямата мечта, както и поречията на Сена и Лоара далеч от големите градове. А, искам и в Южна Америка, и в Австралия, и в Африка, и в Индия (въпреки огромните количества змии на квадратен метър :x ), изобщо много искам и спирам да пиша щот много се размечтах :lol:

А ако успея и спонсор да си намеря ви обещавам картички отвсякъде :wink: 8-)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Aug 18, 2006 8:54 pm

Az otpuska niamam...
Ama si planiram dulga pocivka kato se pribera, dokato si cakam durjavnia izpit...
Shto se otnasia do mectite- Norvegia.
Niakak mi e fiks ideia tazi strana. Ama bih predpocel da otida prez zimata..
A realnostta e ce imam dve pokani za gosti v Rumunia i Polsha, a sega imam pari da gi realiziram, taka ce ako neshto ne se precaka moje da otida da posetia zamuka na graf Drakula tazi godina :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Aug 21, 2006 10:37 am

Част от моята почивка приключи вчера. Успях да се занеса до Виена за 5 дни. Градът е така впечатляващ на пръв поглед (и още повече на втори, трети и т.н.), че усещането е като удар с чук по главата. Накъдето и да погледнеш - забележителна барокова и модернистична архитектура, готически или барокови катедрали, паркове с много фонтани и градини с цветя. Изобщо един адски добре устроен, подреден и много красив град, от който не ми се прибираше :cry:.

Тук има снимки --> Pictures from Wien
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Severina
Commoner
Posts: 29
Joined: Sat Feb 04, 2006 10:08 pm

Post by Severina » Mon Aug 21, 2006 5:36 pm

И аз отпуск няма да видя тая година. А ми се щеше да намина към Гърция като лани, да се поплацикам... :(
Иначе - да, Нова Зеландия най-вече искам да видя.
Ама не бих отказала и из Европа да се разходя - тва Прага, Будапеща, Виена, Рим, Барселона, че и Лондон и Париж даже...
На Карибите съм била вече. Не че в миг не бих хукнала да видя пак тоя невъзможен морски цвят...
Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 21, 2006 6:32 pm

Elayne wrote:Част от моята почивка приключи вчера. Успях да се занеса до Виена за 5 дни. Градът е така впечатляващ на пръв поглед (и още повече на втори, трети и т.н.), че усещането е като удар с чук по главата. Накъдето и да погледнеш - забележителна барокова и модернистична архитектура, готически или барокови катедрали, паркове с много фонтани и градини с цветя. Изобщо един адски добре устроен, подреден и много красив град, от който не ми се прибираше :cry:.

Тук има снимки --> Pictures from Wien
Ех, изпуснала си за малко момента, гледай какви неща ставали в Австрийско:
Виенски фотомаратон
"Дневник" | днес, 18:17

Традиционният виенски фотомаратон ще стартира на 9 септември 2006 г. в кметството на австрийската столица, а в конкурса могат да участват професионалисти и любители от целия свят. Единственото условие, което поставят организаторите, е участниците, чийто брой е неограничен, да имат на разположение обикновен или цифров фотоапарат. Идеята на маратона е да бъде опозната Виена и популяризирането на фотографията като изкуство и хоби.
На старта всички участници получават 24 теми, които трябва да заснемат за 12 часа по възможно най-оригинален начин. Към всяка тема трябва да има по една снимка и фотосите да са подредени според заданието. За първи път тази година в рамките на фотомаратона се провежда и конкурс за участници на възраст от 10 до 16 години.

Таксата за участие е 20 евро, като в нея е включена цената на един филм (200 ISO, 24 кадъра) или една карта "памет", а също и ободряващи напитки на различните тематични станции.
Официалното награждаване ще се състои 4 седмици след провеждането на конкурса, когато ще бъдат съобщени и имената на призьорите (първите 10 фотосерии), а най-добрите фотографии ще бъдат включени в специална изложба. Наградата за първо място е почивка в луксозен хотел за двама.

Желаещите да участват във виенския фотомаратон могат да се регистрират в интернет на адрес http://www.foto-marathon.at.
This signature is not yet rated

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Aug 21, 2006 7:21 pm

Mushu wrote:Ами нашата почивка вече мина - бяхме на Трявна за една седмица и беше разкошно, просто се влюбих в това градче. Живот и здраве, началото на септември може да отскочим и до морето за 3-4 дни :) А иначе за 7 дни не бих могла да обиколя мечтаните места ;) Ех, едно време си бях направила списък, ама кой знае къде е :roll: Италия, Испания, Египет, Чили, Перу, абе едно дъъълго околосветско пътешествие за мен, моляя 8-)
Мушу, заповядай. За сега се ширим на дядовата ръкавичка, така че си дожлечи и я надуваем дюшек, я палатка (за терасата). :lol:

Аз да си кажа честно - не съм имала ваканция от 4-5 години. Само между две работи; почивала съм търсейки поредната (работа, разбира се).

И може да звичи доста невълнуващо, но за 15 дни на Пирин, бих се отказала от следващите 3 години ваканция. Ама за сена нема, како!

:<
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Aug 30, 2006 6:53 pm

Аз освен да изгаднея и да пратя на всички поздрави от Созопол :twisted: :twisted: :twisted:

Хубаво е, но както се казва във вица, дето не е виц, в Кушадасъ е по-евтино :?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Aug 31, 2006 6:12 pm

Изгадня много успешно 8-), тука е студено вече, вали и аз трябва да се заточвам вече и да уча ли уча... :cry: :cry: :cry:. No море за мене и тая година.
Поне при вас временцето държи ли се?
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Sep 02, 2006 5:06 pm

Не, студено стана и тук последните дни. Надявам се да се пооправи, но и така не пречи, то ние главно мързелуваме вкъщи :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat Sep 02, 2006 7:17 pm

Ghibli wrote:Не, студено стана и тук последните дни. Надявам се да се пооправи, но и така не пречи, то ние главно мързелуваме вкъщи :)
Човек да е на море и да не знае какво да прави... :?
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests