Йеееееее поредното световно!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 16, 2006 12:40 am

Гадове, да ме саботират една минута преди края... :?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jun 16, 2006 1:32 am

Morwen wrote:Гадове, да ме саботират една минута преди края... :?
Щом аз съм писал едно на нула значи ще те саботират като едното нищо. :D

Англичаните дотолкова ги влачи кьоравия късмет, че и срещу тъпите немци да играят ще викам за домакините.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 16, 2006 9:11 am

Възмутена съм! Нацуп! :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 16, 2006 9:40 am

Я да разпитам аз за един ебентуален казус:

В задачата са дадени два отбора, които се класират на второ място в групата, като имат еднакъв резултат, една и съща голова разлика и мачът между тях е бил равен.

Търси се:

Как се определя кой отбор ще продължи? :roll:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Jun 16, 2006 10:16 am

Мисля че тогава в класирането се намесваше мястото им в световната ранглиста на FIFA, но това са мои смътни спомени от преди време. И аз бях задавала този въпрос, заради идеята.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Jun 16, 2006 12:03 pm

С риск да си навлека праведния гняв на някои ВАЦ-офоби признавам, че обзет от носталгия си купих диска с мачовете от Световното-94. Ех, спомени :)

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Jun 16, 2006 2:17 pm

Че какво им е лошото на спомените от `94? Е, малко повече ги недолюбвам французите и шведите след онова световно, ама иначе си беше сладка емоция :lol:

Иначе все повече се убеждавам, че така наречените "големи отбори" са ужасни късметлии. Сякаш печелят заради самия принцип.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Fri Jun 16, 2006 6:16 pm

Дааам. Първия мач за деня беше катастрофа за братята сърби. Не че не си го заслужаха с оглед на това, което показаха - такава апатия и абсолютна незаинтересованост към случващото се на терена отдавна не бях виждал. Аржентина изглеждаха все едно са на тренировка и отиграват заучени положения. Сърбите пък бяха в ролята на чучела, около които аржентинците обикаляха и си тренираха финтовете. След четвъртия гол темпото спадна драстично и двата отбора почнаха да се разхождат по терена. Но и това не спаси комшиите от нови два гола във вратата им. Май най-доброто което Сърбите магат да направят в този момент е да се върнат предсрочно у дома преди да са се изложили тотално и в следващия си мач, който както изглежда ще им бъде и последния на това световно.
Gone for good

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 16, 2006 7:08 pm

Туй ко ще рече?! 6:0?! Олилееей...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Crystal
E'lir
Posts: 167
Joined: Wed Mar 29, 2006 11:23 am
Location: somewhere in Dreamland

Post by Crystal » Fri Jun 16, 2006 11:49 pm

доста безрезултатен мач (но за сметка на това доста красив) на Мексико и Ангола бих казала, тия анголци се оказаха бая корави май, а и на Рафа Маркес хич не му върви играта тази вечер :? , с две думи, браво на анголците, като за дебютанти се представят доста добре до момента :P

edit: и момчетата току що си взеха първата точка от световни финали :P

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Sat Jun 17, 2006 12:33 am

Брау, брау. Брау на анголците, жалко само за сънародниците

<-
...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Jun 17, 2006 7:50 pm

Люто като добър съфорумник(по съвместимост болен фен) реши да ви обдари със своите предсказания и прорицания:

Аржентина, които вчера унизиха славянското ми достойнство и възнаградиха съседската ми злоба, ще се представят добре на това първенство. Бих казал, че вероятността да стигнат до финал, а оттам и до титла, е доста голяма. Но въпреки че голът на Камбиасо ми сгря сърчицето, не тръпна от желание да станат световни шампиони. Прекалено много коса, бейби.

От Англия се очакваше да са смешни, но ми се струва, че се престарават с тази задача. Ако продължат да се заблуждават, че случайни голове в края на мача се случват по поръчка, осминафиналите ще бъдат тяхното лобно място. От друга страна, Питър Крауч се е зарекъл да се изложи като гол задник на слънчеви бани, ако спечелят титлата, така че една микроскопична част от мен ги подкрепя заради Робота™. Не казвайте никому.

Германия се къпят във всенародна любов и обожание, което само по себе си е гот, но ония професионални загубеняци Мецелдер и Мертесакер ми се сториха много съмнителни в откриващия мач. Да не говорим за Михаел Балак срещу Полша, който с присъствието си само правеше сянка на тревата, а се очакваше едва ли не да покрива терена от врата до врата. Ма нищо де, най-вероятно ще играят все по-добре с всеки изминал мач. Там отборен дух, тинтири-минтири, това е Германия все пак. Вече чувам "Дойчланд! Дойчланд!" да се носи от юлската страница на календара.

Чехия са обект на засилен интерес от моя страна, главно защото се обзаложих с един съученик, че ще стигнат до полуфиналите. Всеки прави грешки, но няма да призная тази преди да отпаднат с гръм и трясък. Тъй че, Чехия го-го-го-го! В момента им трябват най-малко два гола срещу Гана, та се опитвам да излъча позитивизъм към стадиона.

Бразилия, ах, Бразилия... Няма да спечелят, мога да го ПОМИРИША във въздуха. И, да не се лъжем, като изгубят титлата, за която сигурно вече са си запазили място в самолета, на мен ще ми е топло и пеперудесто в стомаха. Съдбата ще ги накаже, задето така и не се прежалиха за едни шини на Роналдиньо, а аз ще наблюдавам с удоволствие.

Италия са ми толкова мазни и антипатични по принцип, че няма как да не предрека падението им от ръцете и на Чехия, и на САЩ. Уви, може би няма да се вслушат в мъдрите ми слова и току-виж сами решат, че стават за нещо. Разбира се, изобщо не се съмнявам, че ще окапят като амазонски комари на екскурзия в Норвегия, та всичко е наред.

Австралия имат Гус Хидинк, какво повече? Бетон за полуфиналите :р

А накрая, естествено, трябва да спомена и обичната Украйна. Без никакво съмнение, те всички ще бъдат намерени самоубити в хотелските си стаи след следващия мач. Помнете ми думата...



(И накрая печелят германците)

А, да, Марфа дето питаше... Тайбрек след головата разлика не е позицията на отбора в световната ранглиста, а брой отбелязани голове.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jun 17, 2006 8:17 pm

Ама брой отбелязани голове къде и кога, о, Тирезие?! :twisted: (На Чехия точно в момента й трябват поне три гола, ама не им ще :P )
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Crystal
E'lir
Posts: 167
Joined: Wed Mar 29, 2006 11:23 am
Location: somewhere in Dreamland

Post by Crystal » Sat Jun 17, 2006 8:29 pm

а Гана направо посрамва горките чехълчета :shock: (въпреки че пропуснаха да вкарат дузпата), направо ме изумяват :shock: Чешката защита буквално спи, Петер Чех сам си играе и вратар и защитници, като се превръща в безспорен герой на мача
Last edited by Crystal on Sat Jun 17, 2006 8:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Jun 17, 2006 8:35 pm

Ми брой на головете, които е отбелязал отборът под въпрос, о, Одисее, спускащ се в отвъдното царство да ми прави компания след смъртта... Вече съм мъртъв и гледам Канал 1 от Ада, ако се чудиш какво имам предвид.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests