Любовта е лудост :)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Feb 06, 2006 3:26 pm

Хареса ми, има много добри попадения, други не толкова, но идеята ми допадна.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Feb 06, 2006 3:30 pm

Хареса ми това последното - че Любовта е сляпа и я води Лудостта :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Feb 06, 2006 5:11 pm

Ахххх да... А какво да правим, когато обектът на любовта не е само един? Ето днес, докато бях на изпит си мислех почти постоянно за готината, мургава, черноока, къдрава колежка... Казах си - ето, днес най-накрая ще събера смелост и ще я поканя някъде... И някакси, бях целия на тръни... исках изпита да свърши по-бързо, за да отида на работа... Баси, любов ли, не знам, ама ме тресе яко. Веднага след изпита обаче си гледам GSM-а. Звъним на номерчето и какво да видим - От София ме търсят - ще се заминава пак за Англия, но на 12-и март, а не някъде през лятото... Еми да - нормално... Съдбата се ебава за пореден път с мен. И не знам, да се смея ли, да плача ли... И така на работа съм - готината къдрава колежка я няма, може би съдбата пак има пръст в цялата работа... Но така или иначе е вече късно. От една колежка, която ми е ухо разбирам, че всъщност другото момиче което харесвам, вече не е бременно... Аборт...Мда, животът е гаден :evil: Тя разбира се не знае за моето слухтене... И така, понеже сме си дружки, аз все пак решавам да я поканя на едно боулингче... А тя смята да замине за Испания след 2 месеца. И така е - в момента ми е супер сдухано и не знам къде се намирам почти. Нямам шанс с нито една от двете и дори няма смисъл да опитвам нещо повече... Може би след година, когато се върна, обаче нещо много простотии са ми минали през главата и това са глупави опити на болния ми мозък да приведе разклатената ми психика в равновесие... Абе, гадно си е. Само да ви кажа - не че не си го знаете де - ако харесвате някой, просто действайте, не разсъждавайте и не чакайте. Аз тая грешка съм я правил не знам колко пъти и все ме довежда до гореспоменатато състояние :x
Пожелайте ми успех и нека силата бъде с Вас, пък и с мен :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Feb 06, 2006 7:00 pm

Сайбър, не че не ти съчувствам и че не съм била в същото положение, но така както го описваш, ми звучи като че ли ти трябва трета любов, истинска за разлика от двете описани...
Аз пък не съм съгласна, че любовта е сляпа. Не знам аз ли съм повредена или какво, но при мен това винаги отнема време и не се влюбвам възоснова на някакъв ирационален импулс. Просто ден след ден човекът си изравя някакво място в сърцето ми и в един момент като се погледна виждам, че той го е заел почти цялото. Затова толкова ми харесваше онази мисъл "Любовта е като гъбите - разбираш дали е добра или лоша чак когато вече е твърде късно."
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Mon Feb 06, 2006 7:03 pm

Все повече и повече се убеждавам, че човек не излиза с някой реален, не той главно излиза с човека в главата си, онзи който си е съчинил.
И или една връзка ще пропадне, когато се разбере, че този човек не съществува някъде извън черепната кутия или ще се окаже нещо друго, човешко, различно, истинско...
“Никога няма да мога да кажа всичките благодаря, всичките съжалявам… никога няма да разбера дали повече те обичам или мразя ала винаги ще зная… че ме научи да плача…”
Image

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Feb 06, 2006 7:20 pm

Прочетох току-що статията в National Geographic и съм на мнение, че не струва. Нито е наука, нито е статия. Вади нещо от контекста и в общи линии извода, поне за мен беше - Аз съм американка, разочарована от американския си съпруг...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Mon Feb 06, 2006 7:55 pm

Eneya wrote:Е да, обаче една позната ме разби веднъж с подписа си, беше цитат от разговор с приятелят й.
"Ти ме караш да бъда по-добър човек".
Да ви кажа нещо ме жегна тогава под лъжичката. Това е невероятно признание и нещо изключително.
Е, да. Хубаво, но кратко.
На мен пък по-лесно ми идва да да карам себе си да бъда по-добра. В случай че ако той ме види да види един що-годе свестен човек. И така нататък. Пък и по-хубаво се чувствам.
Звучи някак глупаво това изказване, личи ми че съм малко луда. Или малко влюбена :) където и да е разликата :Р
В момента страстен почитател на несподелената и почти безнадеждна любов. По принуда :)
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Feb 06, 2006 9:41 pm

събер,и аз мисля че ти трява трета и нещата ше се наредят ше видиш:)))
*тхумбс уп*
Image

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon Feb 06, 2006 11:02 pm

Прави са хората - една англичанка и ще забравиш всичко друго. :P
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 07, 2006 12:35 pm

Syberian wrote:
Eneya wrote:Е да, обаче една позната ме разби веднъж с подписа си, беше цитат от разговор с приятелят й.
"Ти ме караш да бъда по-добър човек".
Да ви кажа нещо ме жегна тогава под лъжичката. Това е невероятно признание и нещо изключително.
Е, да. Хубаво, но кратко.
На мен пък по-лесно ми идва да да карам себе си да бъда по-добра. В случай че ако той ме види да види един що-годе свестен човек. И така нататък. Пък и по-хубаво се чувствам.
Звучи някак глупаво това изказване, личи ми че съм малко луда. Или малко влюбена :) където и да е разликата :Р
В момента страстен почитател на несподелената и почти безнадеждна любов. По принуда :)
Тва не че искам да омаловажавам нечий талант към жените ма е лафче от "As good as it gets" филма с Джак НИкълсън :)
:ninja:

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Tue Feb 07, 2006 2:14 pm

Jaar wrote:Прави са хората - една англичанка и ще забравиш всичко друго. :P
Хммм, ще я видим тая работа - само да не е някоя грозна, дебела или пъпчива или комбинация от горните, че повечето са такива :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Feb 07, 2006 3:01 pm

Хммм, ще я видим тая работа - само да не е някоя грозна, дебела или пъпчива или комбинация от горните, че повечето са такива
it's а figure of speech,my friend.важното е да я намериш мадамата:)
Image

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Tue Feb 07, 2006 3:34 pm

Well, we shall see :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Feb 08, 2006 5:46 pm

Yan wrote:Прочетох току-що статията в National Geographic и съм на мнение, че не струва. Нито е наука, нито е статия. Вади нещо от контекста и в общи линии извода, поне за мен беше - Аз съм американка, разочарована от американския си съпруг...
Супер! Обичам различните гледни точки, но...
"Нито е наука, нито е статия". Хм, NG е научно-популярно списание, стилно, да, но все пак научно-популярно за широката публика, не е нито Ню Сайънтист, нито Лансет. Говори се за любовта, която е и тема на броя предвид редакциона. Чисто научна статия на тази тема малко трудно ще излезе.
Извода за теб е пълнежа в статията за мен - различни гледни точки при прочита.
pulled out

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 08, 2006 7:07 pm

Мен ме подразни маниерът на статията. Научната част откровено не е на ниво. Дават два-три факта оттук-оттам без връзка и обяснение: например съвпаденията в по-ниските нива на серотонина при влюбените и срадащите от ОКР - от текста не става ясно има ли някаква причинно-следствена връзка и каква е тя, нито е направен някакъв сериозен извод. Изводът "има прилика между влюбването и психичното разстройство" на мен ми звучи като "има прилика във вкуса на портокалите и динята, и двете са сочни". Някакви хормони се наблюдават при някакви обстоятелства... и липсват повече данни. Всичко е намеци и догадки.
Останалата част е основно описание на личната съдба на авторката (или лирическата героиня :Р) - постепенното загубване на романтиката в брака й и опитите да си я възвърне чрез посещение на курс по целуване (курс! по целуване!) и други подобни (идиотски мен ако питате) почини.
Статията вероятно е замислена като по-различен поглед към вечния въпрос (който го има и в подзаглавието) "що е то любовта", но според мен дъвките "Love is" с по едното изречение на всяка картинка се справят по-добре, сериозно.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 36 guests