За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Killua » Fri Jan 27, 2017 2:08 pm

Arvandor wrote:Здравейте, аз съм Виктор на 20 години от (горе-долу) софия. Тук съм защото си търся форум за фентъзи и сай-фай след гибелта на последните два в които бях. И.... В общи линии тук изглежда приятно и някакси... Не-абсолютно-пусто-и-празно.
горе-долу? :D Аз също бих казала "горе-долу" (макар досега да не ми беше хрумвало), щото съм родена в София и доста години живея тук, но мама е от Кюстендил, тати от Бургас!
Друг вариант за "горе-долу" ми е да си от Герман или някое друго близко село :)

Добре дошъл! Форумът не е твърде активен (особено в сравнение с преди), но има живец чат-пат, тук-там! ^_^
shadow dance nikoga ne luje

Arvandor
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 27, 2017 1:32 pm
Location: The Pthumerian

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Arvandor » Fri Jan 27, 2017 2:15 pm

Killua wrote:
Arvandor wrote:Здравейте, аз съм Виктор на 20 години от (горе-долу) софия. Тук съм защото си търся форум за фентъзи и сай-фай след гибелта на последните два в които бях. И.... В общи линии тук изглежда приятно и някакси... Не-абсолютно-пусто-и-празно.
горе-долу? :D Аз също бих казала "горе-долу" (макар досега да не ми беше хрумвало), щото съм родена в София и доста години живея тук, но мама е от Кюстендил, тати от Бургас!
Друг вариант за "горе-долу" ми е да си от Герман или някое друго близко село :)

Добре дошъл! Форумът не е твърде активен (особено в сравнение с преди), но има живец чат-пат, тук-там! ^_^
Е, кв. Ботунец.
П.П
Като допълнение съм и зъл чародей на свободна практика.
I bid my people follow and, like all good equations they follow. For full endowment of purpose they do submit. In turn, I am resigned to a role inhuman, impossible and unaccountable....

User avatar
Aravala
Arcanist
Posts: 938
Joined: Fri Jun 01, 2012 3:57 pm

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Aravala » Fri Jan 27, 2017 3:09 pm

Arvandor wrote:Здравейте, аз съм Виктор на 20 години от (горе-долу) софия. Тук съм защото си търся форум за фентъзи и сай-фай след гибелта на последните два в които бях. И.... В общи линии тук изглежда приятно и някакси... Не-абсолютно-пусто-и-празно.
Добре дошъл! Надявам се ще си прекараш приятно във форума - не само изглежда готино :D ! Движение има, изобщо welcome!
Аз нося жега, покой и чистота.
Аз съм огън – изгарям в красота.
Воин съм още – роден във светлина,
И единствено дете на кървава зора.

"Who'd want to ignite things one at a time?" - Chandra Nalaar

Arvandor
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 27, 2017 1:32 pm
Location: The Pthumerian

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Arvandor » Fri Jan 27, 2017 3:14 pm

Aravala wrote:
Arvandor wrote:Здравейте, аз съм Виктор на 20 години от (горе-долу) софия. Тук съм защото си търся форум за фентъзи и сай-фай след гибелта на последните два в които бях. И.... В общи линии тук изглежда приятно и някакси... Не-абсолютно-пусто-и-празно.
Добре дошъл! Надявам се ще си прекараш приятно във форума - не само изглежда готино :D ! Движение има, изобщо welcome!
Ти ми звучиш познато. Не беше ли ти от цитаделата случайно?
I bid my people follow and, like all good equations they follow. For full endowment of purpose they do submit. In turn, I am resigned to a role inhuman, impossible and unaccountable....

User avatar
Aravala
Arcanist
Posts: 938
Joined: Fri Jun 01, 2012 3:57 pm

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Aravala » Fri Jan 27, 2017 3:19 pm

Ахахха за много малко, преди доста време съм се вясвала в Цитаделата. Чак съм изненадана, че някой помни :D :D :D
Аз нося жега, покой и чистота.
Аз съм огън – изгарям в красота.
Воин съм още – роден във светлина,
И единствено дете на кървава зора.

"Who'd want to ignite things one at a time?" - Chandra Nalaar

Arvandor
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 27, 2017 1:32 pm
Location: The Pthumerian

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Arvandor » Fri Jan 27, 2017 4:05 pm

Aravala wrote:Ахахха за много малко, преди доста време съм се вясвала в Цитаделата. Чак съм изненадана, че някой помни :D :D :D
Аз съм оня Арвандор. The One Hater To Stay Without Ban.
I bid my people follow and, like all good equations they follow. For full endowment of purpose they do submit. In turn, I am resigned to a role inhuman, impossible and unaccountable....

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by aiva » Tue Mar 21, 2017 9:30 pm

Здравейте, аз съм Ани от Бургас (currently in England). Преди много (ама МНОГО) време търсих ревю на Ерагон и оттогава често, но потайно се навъртам по тези места. Не знам защо реших да се присъединя официално чак сега, ама как да е.
Бтв, седмицата за жените във фантастиката беше невероятна инициатива, повече такива да има!!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Roland » Tue Mar 21, 2017 11:39 pm

Добре дошла! :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Killua » Fri Mar 24, 2017 4:08 pm

aiva wrote:Здравейте, аз съм Ани от Бургас (currently in England). Преди много (ама МНОГО) време търсих ревю на Ерагон и оттогава често, но потайно се навъртам по тези места. Не знам защо реших да се присъединя официално чак сега, ама как да е.
Бтв, седмицата за жените във фантастиката беше невероятна инициатива, повече такива да има!!
Привет!
Относно седмицата за жените - планирали сме вече нова тематична седмица, скоро ще е!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
yanapm
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Thu Oct 26, 2017 2:09 pm

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by yanapm » Thu Oct 26, 2017 2:36 pm

Кхм, здравейте, от мнооооого отдавна ви се възхищавам отдалеч, не знам защо реших да се регистрирам, сигурно ми е скучно на работа. Аз съм Яна, в момента живея в Поморие, често се допитвам до вашите ревюта като се чудя какво да чета, а напоследък и какво да гледам, 90 процента от случаите вашите мнения съвпадат с моето, което е приятно като ми трябва нещо за разсейване. Обожавам фентъзи, харесвам фантастика, като цяло гледам и чета si-fi, напоследък се увличам по история и везба, имам си мъж, син и котка, мисля че толкова е достатъчно да ви занимавам с моята особа.
Of all the things I've lost
I miss my mind the most

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Moridin » Thu Oct 26, 2017 2:45 pm

Здравей, Яна! Винаги се радваме на нови гласове из форума, та ти пожелаваме добре дошла!
Това с везбата е интересно - имаш ли нещо с фантастичен мотив за показване? :)
This is it. Ground zero.

User avatar
yanapm
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Thu Oct 26, 2017 2:09 pm

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by yanapm » Thu Oct 26, 2017 2:59 pm

Засега се уча, там е много пипкава работата, така че готов фантастичен мотив нямам, особено във поп вариант, мен по ме влече към народните мотиви, от там история, древни религии и приказки, много материал има, а толкова малко време :) Свързано е много с древния свят, древната символика, фантастичното, древните богове, забавно е и като цяло доста фентъзи ориентирано занимание с бабешки привкус хаха.
Of all the things I've lost
I miss my mind the most

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Moridin » Thu Oct 26, 2017 11:31 pm

По въпроса за народни мотиви и фентъзи, моментално препоръчвам цикъла на Йоан Владимир, повечето от него е достъпно на нейния сайт:

http://johanvladimir.com/main.htm

а последният е в нашата Библиотека Хипертекст - http://www.shadowdance.info/magazine/hy ... rd-wolves/
This is it. Ground zero.

User avatar
yanapm
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Thu Oct 26, 2017 2:09 pm

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by yanapm » Fri Oct 27, 2017 11:32 am

Четох го, разкошен е, търсих нещо друго от автора, но попаднах на стари интервюта и не работещи сайтове, благодаря за линка!
Of all the things I've lost
I miss my mind the most

User avatar
Ilverin Sedai
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Mon Dec 11, 2017 5:10 pm
Location: Pleven

Re: За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

Post by Ilverin Sedai » Tue Dec 12, 2017 6:50 pm

Здравейтеее! Набързо да се представя - казвам се Ивана и живея в София. Познавам LightOne от няколко години и също като него съм необяснимо голяма фенка на Колелото на Времето (може би си личи от ника...). Както и да е, напоследък (от около година-две) станах и голяма фенка на Брандън Сандърсън по разбираеми причини, та това ме духна насам, евентуално да си намеря с кого да обсъждам книгите :D

AAAAANYWAY, приятно ми е ииии нека да попостваме малко :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 18 guests