За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Thu Jan 10, 2008 7:48 pm

RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR wrote:Добър вечер, казвам се Петър, а ника ми е тотално рандъм. На 16 съм и доколкото виждам съм доста под средната възраст, ама споко, ще се опитвам да пускам умни постове :lol: Почитател съм на фентъзито (главно, но чета всичко попринцип (грешка, всичко без розови романи)), а наскоро и на фантастиката. Започнах с "Камъните на Силата" на Гемел (R.I.P. :( ), а оттам изядох доста хубави книги, а и доста бозици. Любими автори са ми Пратчет, Дъглас Адамс, Ле'Гуйн и отскоро Зелазни. Най-голямата прецаквация, която съм правил е, че почнах Колелото на Времето, след 7мата са доста зле :?
Обичам да ям пица и предпочитам брюнетки, а през свободното си време преосмислям възгледите си за света и дали трябва да си сменя някога чорапите. Падам си малко шизофреник и често си сменям настроението. Като цяло, приятелите ми ме определят, като гениален идиот на свободна практика.
Попаднах напълно случайно на ШД и списанието рулира, постоянно се съветвам с него за някоя книга и засега не ме е разочаровало, за разлика от други места...
Ревютата са гениални, особенно последните за Салваторе :lol: Има много добри статии + разкази анд адър яки стъф. Та реших да се регна и във форума, токувиж станала някоя дискусия :D
Ми... това е, не се сещам нищо друго :mrgreen:

бтв Весела Нова Година със закаснение, сичко най-убаво :P
мараба , Блъди
пп : мисля , че един ден човек , като теб ще спаси света
Image

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jan 11, 2008 10:44 am

Morwen wrote:
Roamer wrote:
JaimeLannister wrote:Хора, не се шегувайте с шизофренията...
Ммм, ако с това си визирал мен и моето изказване за "достатъчно откАчен" - мне, хич и изобщо нямах предвид частта със шизофренията - достатъчно откАчен си изглежда по всички други параграфи :)
Не визираше теб, а изказването "Падам си малко шизофреник и често си сменям настроението." на RatS. Пък доколкото Джайм е имал контакт с шизофреници това му нявява по-различни асоциации.
Така де, така, ясно, че за RatS-овото споменаване на шизофренията ставаше дума; просто реших, че Джайм е решил, че аз съм имал предвид това споменаване в репликата си за откачеността... или нещо такова, вече и аз започвам да се обърквам, а явно още не съм се събудил дори :) (ааа-ха, следваща стъпка: бял заек с часовник и после "do cats eat bats? do bats eat cats?", което в случая дори може да бъде разширено до "do cats eat rats? do rats eat cats?" или дори до "do bats eat rats?") А явно ми липсваше малко контекст относно Джайм... хубу де, разбрахме се май така или иначе :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Fri Jan 11, 2008 12:39 pm

Извинявам се, за това си изказване, повече няма да се шегувам с ментални проблеми, верно си е гадничко :?
ааа-ха, следваща стъпка: бял заек с часовник и после "do cats eat bats? do bats eat cats?", което в случая дори може да бъде разширено до "do cats eat rats? do rats eat cats?" или дори до "do bats eat rats?"
Омг, това не го сванах :roll: .

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jan 11, 2008 12:44 pm

Ми... нещо доста старо, но на мен поне много любимо - и цялата книга, и тази сцена сама по себе си :) За Луис Керъл говоря, "Алиса в страната на чудесата", глава първа - "Down the Rabbit Hole":
Lewis Carroll wrote:Down, down, down. There was nothing else to do, so Alice soon began talking again. Dinah'll miss me very much to-night, I should think!' (Dinah was the cat.) `I hope they'll remember her saucer of milk at tea-time. Dinah my dear! I wish you were down here with me! There are no mice in the air, I'm afraid, but you might catch a bat, and that's very like a mouse, you know. But do cats eat bats, I wonder?' And here Alice began to get rather sleepy, and went on saying to herself, in a dreamy sort of way, `Do cats eat bats? Do cats eat bats?' and sometimes, `Do bats eat cats?' for, you see, as she couldn't answer either question, it didn't much matter which way she put it. She felt that she was dozing off, and had just begun to dream that she was walking hand in hand with Dinah, and saying to her very earnestly, `Now, Dinah, tell me the truth: did you ever eat a bat?' when suddenly, thump! thump! down she came upon a heap of sticks and dry leaves, and the fall was over.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Fri Jan 11, 2008 12:48 pm

Да, и аз се замислих да не е от там (белия заек ми подсказа). Аз не съм я чел (признавам си без бой) и сега отивам да се самонаказвам в ъгъла.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jan 11, 2008 1:08 pm

Тц, хич в никакъв ъгъл няма да се самонаказваш, ами скачаш до най-близката книжарница и се снабдяваш с "Алиса в страната на чудесата" и "Алиса в огледалния свят" - ако искаш - на български, ако искаш - на английски, има много добри сравнително нови издания. Това го казвам съвсем сериозно - двете книги за Алиса (както и повечето произведения на Луис Керъл) не са точно детски - т.е. могат да бъдат четени от деца, но мнооооого добре и забавно и интересно могат да бъдат четени и от не-толкова-деца.

Моята препоръка би била да се опиташ да си намериш направо някое от изданията на пълните събрани съчинения на Луис Керъл - там си има Алиса, има си поемата за ловенето на снарка, има куп други стихове и разни историйки за Бруно и какво ли не още.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 11, 2008 1:40 pm

Е, ся, нека види първо дали Алиса ще му хареса, преди да скача на пълните съчинения :D
Иначе аз трябваше да порасна, за да ми хареса Алиса, всъщност ми се вижда по-скоро книга за възрастни, отколкото за деца.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Jan 11, 2008 2:13 pm

На Славейков, видяхме с Ленчето едно много хубаво издание на Алиса-та. И преди седмица, го имаше все още. :wink:

Morwi, тя е за възрастни. Също както приказките на братя Грим, двама видни граматици и лексиковеди, които са си правели лигвистични проучвания събирайки стари народни приказки. 8-)
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 11, 2008 2:34 pm

Доста хора не харесват Алиса, което за мен си е странно, аз я обожавам :)
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Jan 11, 2008 2:56 pm

Алиса е страхотна, но определено трябва да се препрочита през десетина години. Както и Мечо Пух. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Jan 11, 2008 4:34 pm

Moridin wrote:Доста хора не харесват Алиса, което за мен си е странно, аз я обожавам :)
Ми, леко трудносмилаема е. Което си е нормално, имайки предви че е бил върл наркоман и е писал книгата офуфтян с кокайн до козирката.
Но на мен ми харесва много. Книгата, не останалото! :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Fri Jan 11, 2008 6:13 pm

BaYa wrote:
Moridin wrote:Доста хора не харесват Алиса, което за мен си е странно, аз я обожавам :)
Ми, леко трудносмилаема е. Което си е нормално, имайки предви че е бил върл наркоман и е писал книгата офуфтян с кокайн до козирката.
Но на мен ми харесва много. Книгата, не останалото! :lol:
мисля , че книгата е извратена
Image

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jan 11, 2008 6:28 pm

Извратена - спрямо, примерно, "Пипи Дългото Чорапче", "Емил от Льонеберя", "Макс и Мориц" и други подобни детски класики? :) Извратена - спрямо, примерно, "Ян Бибиян", "Ние, врабчетата", "Ну, погоди!" и други подобни детски класики? :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Fri Jan 11, 2008 6:36 pm

Roamer wrote:Извратена - спрямо, примерно, "Пипи Дългото Чорапче", "Емил от Льонеберя", "Макс и Мориц" и други подобни детски класики? :) Извратена - спрямо, примерно, "Ян Бибиян", "Ние, врабчетата", "Ну, погоди!" и други подобни детски класики? :)
базикам се , не е нужно да ми оронваш достойството публично ( ако в форума се смята за публично де )
Image

User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Fri Jan 11, 2008 7:19 pm

Вероятно ще я чета на компа и сега си търся английската версия на Алиса, ама нещо нямам успех :x Само на Бг ми излиза. :evil:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests