Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Wed Jan 05, 2022 7:12 pm

Годината мина под мотото “In a hole in the ground there lived a hobbit.", та не мога да се оплача, въпреки разните near death експириънси дето някои вероятно ги отложихме за тая година :ninja: :roll:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Wed Jan 05, 2022 11:33 pm

При мен почти цялата година (без последните два месеца) мина под съпровода на "Down in a hole" на Alice in Chains, за да завърши с "Wake up" на Rage Against the Machine. Ин ди енд, катарзисът, който получих, си заслужаваше цялата мъка. :metal:



п.п.
трубадур wrote:
Tue Jan 04, 2022 11:30 am
Успях да напиша, редактирам и въобще да става за нещо (според мен) роман на английски, ся остава да намеря как да го продам на някого, ама като гледам колко надолу го слагам сред "постиженията" май ще положа повече усилия откъм пазарно разгръщане в следващи проекти.
Кюл! Дай някакво инфо, туй-онуй. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Thu Jan 06, 2022 12:22 pm

penzata wrote:
Wed Jan 05, 2022 11:33 pm
п.п.
трубадур wrote:
Tue Jan 04, 2022 11:30 am
Успях да напиша, редактирам и въобще да става за нещо (според мен) роман на английски, ся остава да намеря как да го продам на някого, ама като гледам колко надолу го слагам сред "постиженията" май ще положа повече усилия откъм пазарно разгръщане в следващи проекти.
Кюл! Дай някакво инфо, туй-онуй. :mrgreen:
ако успея да я издам или въобще издам нещо, ще споделя, че ся квото и да кажа ще е доста ватевър, но вътре има всичко, дето обичам у живота, хорър, блата и много високи мъже. :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Thu Jan 06, 2022 9:30 pm

трубадур wrote:
Thu Jan 06, 2022 12:22 pm
хорър, блата и много високи мъже. :mrgreen:
спечели ме още на блата!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Thu Jan 06, 2022 10:04 pm

penzata wrote:
Thu Jan 06, 2022 9:30 pm
трубадур wrote:
Thu Jan 06, 2022 12:22 pm
хорър, блата и много високи мъже. :mrgreen:
спечели ме още на блата!
понекоги забравям, че по-голем ценител у форома от тебе няма, ама ей тъй ми припомняш :yay:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Fri Jan 07, 2022 9:04 am

Блата като множествено число на блато или като блат за торта членувано?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Fri Jan 07, 2022 10:02 am

Marfa wrote:
Fri Jan 07, 2022 9:04 am
Блата като множествено число на блато или като блат за торта членувано?
да

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Sat Jan 08, 2022 2:49 pm

The Dragon wrote:
Mon Dec 20, 2021 9:39 am
В метро бяха пуснали свинска плешка за по 5 кинта. Бях забравил колко е лесно дърпаното свинско - ръсиш с подправки, фурната на 110 и на сутринта си го прибираш
Аз пък си зех и сувидка/термоциркулатор наскоро, да е още по-лежерно готвенето. Освен това за вакумиране уредче дет си го имах. :ninja:
Гугата е институция за тия неща. сори не мога го накарм да тръгне от начало клипа


апа за телефон на Joule sous vide е разкошен дори да не си с тяхната машинка вързан те води за ръчичка.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Tue Jan 25, 2022 12:51 pm

Омикрон е навсякъде около нас, но мен ще ме хване класическа настинка :lol:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Shamajotsi » Mon Feb 14, 2022 10:29 pm

Днес отсякоха брезичката в градината ни, която беше като нарисувана, погледната от прозореца ни. Някакъв съсед се бил оплакал на хазяина, и той измислил това радикално решение. Яд ме е, защото имах време да сторя нещо по въпроса, писах на този-онзи, но се бях туткал твърде много и днес видяха сметката на дръвчето.

Опитах да преброя пръстените - почти съм сигурен, че е било по-старо от мен. Та затова днес съм малко emotional wreck.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Yan » Tue Feb 15, 2022 10:54 am

@Shamajotsi I feel you. При нас по някакъв безумен начин осакатиха една ябълка в градинката пред входа на блока, която явно пречеше на някакъв дебил :( Грозно и тъпо поведение.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Shamajotsi » Tue Feb 15, 2022 11:25 pm

Днес се разходих със СтрийтВю-то на гугъл мапс из моя комплекс - снимките са от 2014 и на тях има доста повече брези (допускам, че са били засадени '95, когато са изградени блокчетата), та явно с нещо пречат на собствениците. Oh well... Една от общинарките, които се опитаха да помогнат, предложи да говоря с хазяина дали дава да засадя друго дърво, а аз вече разглеждах тази опция, тъй че I might as well do that.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Mushu » Thu Feb 17, 2022 2:04 pm

Имаше нещо за брезите конкретно, май боледуват често, не помня вече. Но поне като се отсече, правилно би било да се посади друго....

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Fri Feb 18, 2022 1:58 am

Просвирих на бас :)
Подарих си го за Коледа, обаче покрай купищата неща за превод нямах много време да му отделя допреди няколко дена. Забавно е. Добре че доста от уменията с китарата се прехвърлят върху баса, че иначе деанам. Много по-физически натоварващо е, иначе, понеже инструментът е по-голям и по-тежък и струните са като корабни въжета.

Оказа се, че да поръчам бас, усилвател и калъф от "Томан" от Германия ще ми излезе по-евтино, отколкото да взема нещо от еквивалентен клас от български магазин, бтв. Супер мега тъпотията. Преди време в разни музикантски форуми четох, че трябвало да се подкрепят български магазини, а не да пазаруваме от чужбина, ама защо да го правя това, като ми е по-скъпо бре, да му таковам таковата? И по-миналата година като си взех процесор за китарата - дето в българските онлайн магазини цената беше с, ако помня правилно, шейсетина процента отгоре и доставката щеше да е по-бавна, отколкото от немския магазин.

Оказа се, че с баса трябва да проявявам някаква изобретателност. Или не съм го усетил, като пристигна, понеже нямах много време да си играя с него, или резките смени в температурата преди няколко седмици са ми изиграли лош номер, понеже в един момент усетих, че прагчетата са леко щръкнали извън грифа и ми режат пръстите. Изчегъртах ги с пила за нокти :) И сега инструментът се държи добре в ръцете ми. Сега остава да намеря време да науча някоя песен от край до край.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Wed Feb 23, 2022 3:55 pm

От две години имаме нов ректор. Това е медицинският университет във Варна.

Аз, знаете, работя в библиотеката. Доскоро вадехме карти на студентите, а също и на служителите, които ги използват и за достъп до библиотеката, и да се чекират с тях, като идват на работа. Същите карти се използват и за стола.

Нещата обаче ескалираха. Беше назначен човек в самостоятелен Отдел за управление на достъпа или както там се казва, който човек никой не го знае къде работи, рядко си отговаря на мейла и невинаги вдига телефона. Единственото, което е известно за него, е фамилията му. Казаков. Обаче този човек решава дали съответната карта да получи достъп до сградата. Освен това, досега ако си изгубиш картата, идваш в библиотеката, плащаш само пластиката и ти вадят нова карта. Сега обаче трябва преди това да напишеш доклад в свободен текст до ректора, в която подробно да обясниш обстоятелствата около загубата на картата, и да помолиш да ти бъде издадена нова. След като получиш разрешение, отиваш в библиотеката, вади ти се карта, след което се праща мейл до Казаков, в който се описва номерът на старата карта, номерът на новата и молба в свободен текст служителят да получи достъп. Което, ако той все пак си види имейла, може и да се случи в някакъв необозрим момент.

Но това не е всичко. Днес излезе заповед, че карта въобще се вади само след разрешение от Казаков. Няма значение карта на служител ли е, на студент ли е, на кво е. Ти си студент, искаш да имаш карта за библиотеката, но трябва да получиш разрешение от Казаков за това. Няма обяснение как ще става това. Студентът ли трябва да пише до Казаков, ние ли да го кандърдисваме, всичко е в сферата на Досиетата Х. Освен това се забрани на филиала във факултета по фармация да издава карти, щото там не било много сигурно. Вероятно се предполага, че вадим карти на черно и търгуваме с тях, не знам.

Хора, повярвайте ми, НЕ МОГА ПОВЕЧЕ.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 2 guests