Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Oct 22, 2021 11:05 am

Броят на ваксинираните обаче скача рязко.

Само едно не разбрах как само в БГ имат висок брой антитела и това им е оправданието. Впрочем, колкото и изкушаващо да обвиняваме ГЕРБ или Кацаров, за провала, огромна вина носят лекарите, които масово съветват хората да не се ваксинират дори при най-малкия проблем.


Лелята на майка ми и тя лекар, мъж ѝ умря от Корона, тя също беше много зле, и казала на майка ми, че няма да се ваксинира, щото щяли всички да раждат деца с увреждания. Иронията, тя има син аутист :lol:


Много ми е смешно как ги е страх от ваксините и прословутото безплодие. Е отиде на купони, разболя се, зарази баща си и той умря.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Fri Oct 22, 2021 8:52 pm

Тъжният извод е, че сме нация лишена от емпатия. Явно най-ценното за българина са кръчмата и мола и щом са заплашени е готов да се боцне бързо... :(
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Oct 25, 2021 11:01 am

https://aej-bulgaria.org/pseudoscience-and-media/

Доста готин анализ на отразяването на темата с ваксините и Ковид в медиите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Mon Oct 25, 2021 1:19 pm

Шапка от фолио mode on:
Аз вече си развих собствена теория на конспирацията. Като се има предвид, че медиите в България са зависими и с просто око се вижда как определени събития се отразяват (или не се отразяват) по начин, който е на светлинни години от това, което в нормалния свят се нарича журналистика, вече смятам, че предоставената трибуна на Мангъров и ко. не е само плод на некомпетентност, а част от целенасочена стратегия.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Oct 29, 2021 11:35 am

@Ghibli според мен хич не е шапка от фолио, а самата реалност.


Ся от медиите не спират да пускат изявления на Атанасов, големия герой, дето цитира учебници от преди половин век и не носи маска. Масово виждам, че лекари казват на хората да не се ваксинират, което ме плаши.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Tue Nov 02, 2021 2:04 pm

Днес починалите от ковид са 310 човека.

Народът:
- АМА ТОВА Е ЗА ДВА ДНИ, КО ТОЛКО!

Управлението:
idioti.jpg
idioti.jpg (75.7 KiB) Viewed 1233 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Demandred » Tue Nov 02, 2021 2:49 pm

Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Tue Nov 02, 2021 4:21 pm

Междувременно той не се спира:

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/atanas-m ... deleniyata
Spoiler: show
Атанас Мангъров нарече "цирк" ужаса в COVID-отделенията

Доц. Атанас Мангъров отново наля вода в мелницата на антиваксърите, като се обяви в отрицание на всякакви противоепидемични мерки, предприемани от здравните власти, заклейми въвеждането на зелени сертификати и тестването на малките ученици при връщането им в училище.

Верен на себе си, Мангъров нарече "представление" показания от медиите колапс в болниците, където в реанимациите хората се борят за глътка въздух, лекарите изнемогват, но няма кой да ги отмени в дежурствата.

"Аз искам да попитам само: защо тези хора, които бяха там, става дума за лекарите и въобще медицинския персонал, защо бяха люто маскирани и забулени? Това са хора, които или са ваксинирани, или са преболедували. Тоест, защо беше нужен този цирк?", коментира кадрите от COVID-отделенията Мангъров. "Ние в нашата клиника не работим по този начин много отдавна. Просто, това беше едно представление, чиято цел беше да сплаши хората", остана верен на себе си доцентът в интервю за Радио "Фокус

Той оправда рекордната смъртност към днешна дата с факта, че било вторник, когато се обобщават данните от уикенда. "Смъртността е толкова висока днес, защото сме вторник, и във вторник се събират данните от двата почивни дни. Да не забравяме и това, което вече почна да звучи като опорка, че в една страна, която в спокойно време е била винаги начело по смъртност, защо трябва да очакваме във време на едно такова природно бедствие да се случва нещо по-различно?", попита Мангъров.

Той си обясни ситуацията с достигане на пика на сегашната вълна.

"Мислим си, че ако се затворим и скрием, нещата ще преминат. От едно време ние винаги искаме да се снишим и да изчакаме нещата да отзвучат. Просто в момента сме на върха на вълната и трябва да задържим още 1-2 седмици, докато нещата преминат", коментира инфекционистът, като мнението му все пак съвпада с това на здравните власти, министър Стойчо Кацаров и изчисленията на математиците.

Лекарят от Инфекциозна болница обяви за дискриминация зеления сертификат и каза, че хората са прави да протестират.

"Хората са напълно прави да протестират, защото тези зелени сертификати, от епидемиологична гледна точка, са напълно безсмислени. Те бяха замислени по времето, когато се считаше, че тези ваксини ще успеят да създадат групов имунитет, но впоследствие се оказа, че това не става, и всъщност в момента се вижда, че хората, които са ваксинирани, са способни да се заразяват и съответно да заразяват други хора", каза медикът без да представи доказателства и данни за това. Но пък, по думите му, било безсмислено да се дава свободата на ваксинираните да ходят по заведения, след като можело да заразяват, а останалите хора да бъдат затворени и ограничени. Мангъров коментира и хипотезата от въвеждане на локдаун за неваксинираните.

"Ако това се случи, то ще доведе до много голямо социално напрежение, защото това си е чиста дискриминация. Просто, ако някой реши да прави това, ще си вкара страхотен автогол. Още повече, че то е напълно безсмислено от епидемиологична гледна точка", продължава да твърди своето Атанас Мангъров.

"Също така, децата трябва да тръгнат на училище, защото те са тази част от населението, през които тази инфекция трябва да премине", добави Мангъров. Щадящите тестове тип "близалка" за малките ученици са напълно безсмислени и ненужни, категоричен беше лекарят, който от самото начало отрича абсолютно всички мерки срещу ограничаването на заразата.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Tue Nov 02, 2021 6:53 pm

бахти олигофрена, тва дори не се чете като реалност, а все едно еджи тийн се е ръгнал да се прави на интересен

пп. ковид е тема само в бегето и само сред българи, бтв, тук от месеци вече не се е чувало и не е новина

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Tue Nov 02, 2021 11:04 pm

Най-ужасяващото е, че казва достатъчно истини, но ги изопачава и манипулира по начини, които ги правят много убедителни и "логични" от гледна точка на антиваксърите.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Wed Nov 03, 2021 1:04 pm

@Marfa Това е по добро

https://instagram.fsof8-1.fna.fbcdn.net ... sid=4f375e

Image
Last edited by The Dragon on Wed Nov 03, 2021 8:11 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Wed Nov 03, 2021 7:56 pm

Да, със сълзи се хилих! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Nov 03, 2021 10:42 pm

Хайде, нова заповед от здравния министър. Да ни е честито:
https://www.mh.government.bg/media/file ... 1_2021.pdf
Ако разбирам правилно, влизаме в горе-долу същия локдаун, в който бяхме миналата пролет. Еваларчицата.
Ето това ми направи впечатление обаче:
Часовете по физическо възпитание и спорт се провеждат на открито.
Дали нямаше да е по-добре изобщо да няма часове по физическо, отколкото децата да се пращат на студа навън?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Wed Nov 03, 2021 10:55 pm

Не го разбираш правилно - всичко продължава да работи със сертификати. Даже не съм сигурен каква е разликата с допреди 3.11, вероятно в обхвата.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Nov 03, 2021 11:01 pm

Не съм дочел явно. Сори :)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests