Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Oct 15, 2021 1:32 pm

@Marfa усетих, че си се объркала, но аз Методи Лалов имах предвид. Той е виновен, щото нали буни духовете!

Мен много ми дразни, това че ДБ не споменават факта, че са си подали документите 45 минути преди края. Или се оправдават, че и други ги били подали в последния ден. Само дето има разлика дали ще ги пуснеш в 9, 12, 14 или 4 и 15.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Fri Oct 15, 2021 4:22 pm

Litz wrote:
Fri Oct 15, 2021 1:32 pm
@Marfa усетих, че си се объркала, но аз Методи Лалов имах предвид. Той е виновен, щото нали буни духовете!

Мен много ми дразни, това че ДБ не споменават факта, че са си подали документите 45 минути преди края. Или се оправдават, че и други ги били подали в последния ден. Само дето има разлика дали ще ги пуснеш в 9, 12, 14 или 4 и 15.
И защо проявяват БГ стартъп менталитито да се опитваме да ползваме електроника само защото я има.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Oct 15, 2021 4:26 pm

Бе те да я ползват, ама да си вържат гащите. Примерно във Варна що нямаше проблеми? Щото беше направено като хората, ето затова.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Oct 15, 2021 5:12 pm

Мен изключително ме дразни ДБ сектантството в момента. Хората им казват "Несериозно е в 4 и 15 да подавате документи" и отговорът на Спирова примерно, ами ако искат и в 4 и 59 могат да ги подадат. После що не е написал Славов "Вярно с оригинала" и пак " Ми щото не е нужно"

И всичко опира до "ГЕРБ се страхуват от нас и ни саботират".. Еми не, пичове. Просто кажете "Процедурата е тъпа, ма и ние сгрешихме и готово"

Въпреки че има читави хора, тая арогантност почва да ми лази по нервите и ме кара напук да гласувам за нещо друго (не че има много избор де).

30 минути преди крайния срок не е момента, да си играем на принципи.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Fri Oct 15, 2021 8:07 pm

Принципите не са нещо, което да си прибереш в джоба, за да не ти пречи и да го вадиш само когато е удобно.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Oct 15, 2021 8:21 pm

@Ghibli да, но точно от ДБ, когато Лалов почна да прави разкрития казаха, сега ли е времето да ги говори тия неща и да си играем на принципи. И всичкото това с принципите, щеше да е чудесно, ако не подаваха заявления 45 минути преди края, като лентяите в университета.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Fri Oct 15, 2021 10:05 pm

Със сигурност ДБ са в правото си и решението веднъж на РИК, и още повече това на ЦИК, е скандално (достатъчно е да се гледа видеото на РИК за взимането на решението). Това не оправдава магарето на мост от страна на ДБ в случая, които можеха да не го правят на скандал, ами да си подпишат и хартията, но ние да се правим, че каквато и да е част от тоя институционален тормоз или ако щете некадърност и невежество, е ОК, е пълен дизгрейс, та моля ви не се дизгрейсвайте :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Oct 16, 2021 10:31 am

Това че администрацията е шитец е факт. И все пак, ако са приели листи с електронен подпис април и юли, ако са били приети регистрациите на ДБ с електронен подпис във всички останали градове освен Стара Загора, защо по дяволите няКОЙ, който си е наумил да унищожи ДБ, защото не били създали правителство ще тръгне да ги унищожава в Стара Загора точно, дето едвам са събрали 3 процента предния път? Несериозно е.

Иначе снощният епизод на Панорама е най-добрата българска комедия в последните години.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sat Oct 16, 2021 11:41 am

Moridin wrote:
Fri Oct 15, 2021 10:05 pm
Със сигурност ДБ са в правото си и решението веднъж на РИК, и още повече това на ЦИК, е скандално (достатъчно е да се гледа видеото на РИК за взимането на решението). Това не оправдава магарето на мост от страна на ДБ в случая, които можеха да не го правят на скандал, ами да си подпишат и хартията, но ние да се правим, че каквато и да е част от тоя институционален тормоз или ако щете некадърност и невежество, е ОК, е пълен дизгрейс, та моля ви не се дизгрейсвайте :)
Чак пък със сигурност. Фактите на Марфа верни ли са? Спазили ли са регламента? Не знам дали е некадърност или невежество, но със сигурност е безотговорност да се занимаваш с бюрокрация и да не ти е изпипано всичко до последната запетайка.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Sat Oct 16, 2021 1:27 pm

Мен ме съмнява това, че било задължително да се праща по имейл, смятам, че това е някакво измислено условие, което го няма из регламентите и законите. Не ми се чете обаче да търся потвърждение. ДБ твърдят, че са спазили изискванията, като са занесли флашката.

Мен ме вбесява вторачването в действията на потърпевшия и ми беше много неприятно да го видя и от вас тук. Ама що били отишли в края на работното време, ама що не се подчинили на тъпите измислени изисквания на някаква лелка, те не знаят ли с кого си имат работа и че тука е така. Не трябва да е така, хора, законите трябва да се спазват. Като е обявен някакъв час за край на работното време не трябва да има значение дали си отишъл 15 минути или 5 часа преди затваряне, пак трябва да те обслужат, защото работното време не е свършило. Като е казано в закон, че електронният подпис не е нужно да се заверява на хартия, значи не е нужно. Все едно вие не сте се сблъсквали с идиотизма на българската бюрокрация в живота си, не сте се чувствали унижени и ядосани и не сте мечтали някой да им покаже на тия как се работи нормално. ДБ се опитват да им покажат и аз съм изцяло на тяхна страна.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sat Oct 16, 2021 2:54 pm

+8000000000000

Полина от Свободна Европа беше изяснила всички факти, на стената на Славов има и видео от РИК, и т.н. очевидно е, че са спазени всички изисквания. А истинският скандал впрочем дори не е РИК и Стара Загора, те са просто некадърни и не знаят закона. Истинският скандал е решението на ЦИК, което ретроспективно се опитва да анулира още 6-7 регистрации, въпреки че на последните Х на брой избори са приемали електронно внесени документи и се произнасят по електронно внесена жалба, а твърдят, че електронно можело само подписки да се подписват, тотално втф и очевиден акт за мотане, скандал и ходене на съд.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Oct 16, 2021 3:35 pm

Аз мисля, че тук никой не смята, че това на ЦИК с електронните подписи е адекватно. Не е и е безумно. Това не се е дискутирало тук. Всичко почна от въпроса на Драгъна, касаещ старозагорските листи конкретно и какво е станало там. Четох статията на Полина още вчера и там положението е "РИК казват това, Славов казва онова."

Никой тук не е казал, че решението на ЦИК е адекватно.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Oct 26, 2021 1:41 pm

Туй не бях убедена в Донорите ли да го сложа, тук ли, но ви моля да видите вчерашното представление на Луна, защото не може само аз да се хиля като идиот.

https://bnt.bg/news/debatat-za-balgariy ... 2news.html

Някъде от 33:50 почва. Прегледайте и кандидатът Жельо Желев, също не лъже. Но сериозно обмислям да гласувам за Луна. Жената е написала писмо до Байдън да го моли да върне откраднатите пари на България, които по някаква причина седят на бюрото му.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Martix » Tue Oct 26, 2021 4:24 pm

:metal: :yay: Не, тва не може да е истина. Кажете ми че Луна си прави пиар за нов албум. И защо Желю Желев изглежда като пародия на себе си по шоуто на Слави. И какъв е тоя малък хитлер wannabe Расате. Май добре съм направил че спрях да следя бг политиката преди години. Жална ни майчица с такива президенти. Май и аз съм за Луна, слагаше си очила за четене, а като стана на въпрос май може и да чете.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Tue Oct 26, 2021 7:11 pm

btv.jpg
btv.jpg (101.17 KiB) Viewed 827 times
Тъкмо си кажеш, че по-нагло не може и ей го на...
Онова момче от НСО можеше да стане герой, ама на, пропуснатите възможности :(
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests