Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Litz
Forsaken

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Jun 14, 2021 1:20 pm

Ериксен получил сърдечен арест, защото бил ваксиниран в Пфайзер. Ни моа с фейк нюз

coldie
Forsaken

Post by coldie » Fri Jun 18, 2021 3:31 am

Някой може ли да разясни какви ще са условията за излизане в държави от ЕС след 1-ви Юли? Както е записано в официалния документ на мен ми е мъгляво.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

The Dragon
Elder God

Post by The Dragon » Fri Jun 18, 2021 8:03 am

coldie wrote:
Fri Jun 18, 2021 3:31 am
Някой може ли да разясни какви ще са условията за излизане в държави от ЕС след 1-ви Юли? Както е записано в официалния документ на мен ми е мъгляво.
Никога нямаш условия за излизане в държави от ЕС.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Shamajotsi
Adept

Post by Shamajotsi » Sat Jun 19, 2021 1:32 pm

Не знам дали това е официялния документ, за който разправя Колди, но ако не - според мен този сайт доста добре обяснява всякакви условия:

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_en.htm

coldie
Forsaken

Post by coldie » Fri Jun 25, 2021 6:01 pm

Shamajotsi wrote:
Sat Jun 19, 2021 1:32 pm
Не знам дали това е официялния документ, за който разправя Колди, но ако не - според мен този сайт доста добре обяснява всякакви условия:

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_en.htm
Точно този е, само че съм го чел на български и сякаш беше малко по-различен. Може грешката да е в мен но не намерих изрично на 100% упоменати условията за издаването на този серификат. Това, което имам като инфо не го намерих официално, но с една дума - трябва да си сложил ваксина. Другите обстоятелства са половинчати. Може и за ваксината да греша, затова и питам.

И отделно бях карантиниран като контактен и не знам въобще мога ли след 1-ви юли да пътувам до друга държава от ЕС ( е то сигурно мога но ми трябва да ми е изяснено на максимум), защото не мога да тръгна за Холандия и да ме върнат.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Fri Jun 25, 2021 10:38 pm

На няколко пъти съм се отказвал да коментирам по-подробно темата. Не само тук, въобще. По ред причини. То и сега няма да го правя колкото знам. Но ще кажа, че доколкото означава нещо, то в семейството и сред роднини има достатъчно медицински работници от най-различен ранг и екпририънс.
И не съм се интересувал специално за Ковид-19, но то информацията си върви и без да я търся. Изводите са си лично мои и те са в главни линии:
1. Ковид-19 наистина не е "обикновен грип".
2. Стандартни изследвания, примерно рентген дават измамни резултати в смисъл че "утайки" от това нещо , може да се наблюдават с месеци.
3. Вирусът е комбиниран с паразит, който атакува мозъка.
4. Антибиотиците са необходими и в някои случаи задължителни поради това, че се активират заболявания, най-вече на горните дихателни пътища. А дори да си оставам що-годе скептик към конвенционалната медицина, поне в това вярвам, че примерно пневмония не се лекува без антибиотици.

Двата най-щекотливи въпроса за мен са дали имуностимулаторите подхранват заразата, каквото мисля, че беше мнението на Мангъров и дали заразата атакува директно мозъка или индиректно. Според мен индиректно, защото ако е директно е или/или.

Тука може и да мина в някакъв абсурден нюанс, понеже ми се струва, че тази зараза има някакъв външен катализатор по примера на зергите от играта Старкрафт.

Струва ми се, че в момента е лебедовата песен на т.нар. Втора вълна, моите очаквания са че лятото ще има ихууу, курорти, ЕП, ОИ и към късна есен очаквам настъпването на т. нар. Трета вълна.
94.34 Out of the limits.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Fri Jul 02, 2021 7:40 pm

Най-сетне се доредих и аз за ваксина и съм proud Biontech girl. Тъпото е, че ме тресе бруталният пмс и не знам симптомите от него ли са или от ваксината.

В работа имаме некви супер нелепи ковидиоти, които обясняват как ваксините ще ни стерилизират, а точно тва като ги погледнеш са хора, дето наистина трябва да се стерилизират и от външен вид и откъм ум. Ковидиотите му накараха да вярвам в евгениката. :ninja:

coldie
Forsaken

Post by coldie » Sun Jul 04, 2021 6:05 pm

За съжаление не мога да се оттърва от това усещане, че има преломен момент. Айде, не е Апокалипсиса от Библията, но намирсва на всичко или нищо.
94.34 Out of the limits.