The Last of Us - HBO Max

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

The Last of Us - HBO Max

Post by Yan » Sun Dec 04, 2022 11:02 am

HBO Max пуснаха официален трейлър и предвид актьорския състав и хората, които стоят зад него, може би сериалът си заслужава отделна тема. Аз съм умерено оптимистичен.
TLOU.jpg
TLOU.jpg (163.78 KiB) Viewed 2403 times
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by penzata » Sun Dec 04, 2022 12:51 pm

Мдаа, нахайпен съм на макс. :mrgreen: Ко д се праи. :ninja:
Take on Me (намигане към двойката) и Сантаолала в трейлъра, чудничко. :mrgreen:

малко постерчета: https://www.eurogamer.net/hbos-the-last ... -and-frank

Spoiler: show
1:33 и 1:53 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Mon Jan 16, 2023 6:12 pm

penzata wrote:
Mon Jan 16, 2023 5:18 pm
Не съм ти чел поста, защото ще гледам довечера епизода, но вече има тема, дюд :mrgreen: :

viewtopic.php?f=20&t=7204

Е те тъй кат стани :mrgreen:
Ма ни мом изтрия другата тема... садж



Първо донякъде негативите, щото просто няма как да не се сравнява с други неща. Но Down of the Dead на снайдер римейка съществува, който до ден днешен е с най-здравата о-шит, зомбетата идат, отваряща сцена. Хаосът и размахът на онази сцена още не могат да бъдат бутнати, и The Last of Us е пореднията кандидат, който върви по отъпканото и не прави кой знае какво с неговата си презентация на първите минути от края на дните.

Друг проблем е, че все пак The Walking Dead има един от най-добрите пилотни сезони, правени някога, та и това.

С тва на ум, супер добро и обещаващо начало. Има такова нещо като твърде буквална адаптация, ама това си е леджит. От всеки кадър крещят парите, които HBO са налели. Педро беше ясно, че ще изнесе приличен Джоуел, макар на края на епизода да мязаше повече на Виктор от ънчартед, та може и да е било нарочно. Очакванията Бела да не нацели Ели бая бързо се изпариха. Много добре я е напипала. Тес и Томи също са много добре паснати. А най-запомнящата се игра дойде от актрисите зад Сара и Марлен.

Изненадващо имаше бая камеота от разпознаваеми актьори в малки роли, ама паметни. Особено отварящият сегмент, който може да е малко прекален за запознатите с историята, но за нови зрители е бая ценна сламка, просто показва, че тоя сериал си е примиум качество и не са щадени средства, а става дума само за тв интервю от едно време.

Много добър екип има зад кадър и е фраш от впечатляващи декори, костюми и въобще са пресъздали света на играта до най-малкия детайл. Старанието да направят всичко да се чувства достоверно и тежко личи от километри. Единствено гъбясалият труп смятам, че можеше да е по-добре, ама то само защото Анихилация показа как се прави арт плакат с телесни останки по стената.

Как да е. Супер доволно начало. Ще се следи с интерес.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Mon Jan 16, 2023 7:23 pm

И аз я изгледах, ще се гледа със сигурност!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by penzata » Mon Jan 16, 2023 8:25 pm

Зеро негативи, мьен, епизодът е убийствен. :heart: :heart: :heart: Така се прави адаптиран сценарий - яко фенсървис, където трябва и идеално добавени нови неща, защото е друга медия.

Разбирам, донякъде, защо сравняваш с Даун ъф дъ Дьед и Волкинг Деьд, но ми е някак безсмислено - историите имат различни цели, които е нелогично да се постигнат по един и същ начин. Началото на епизода е перфектно. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Mon Jan 16, 2023 9:16 pm

Безмислено вика, то и тва (демек играта) почва точно като dawn of the dead
Spoiler: show
главнио губи дете и кварталът гърми от зомбета
просто филмето на снайдър хваща за джигера, докато ноти дог искаха сапун и тъй като нашите адаптират нещо, което реално е по-лабаво, поне можеха да флекснат технически, а те само решиха, че продължителен кадър без монтаж е истината. Което пак у dawn of the dead е направено по-добре... и да не повярваш, щото нали снайдер, е пипано с внимание и не прекаляват.

Няма как иначе да не се сравнява. Зората върна парите у зомбитата, The Walking Dead с все всичките си кашмери Е зомби сериалът, срещу който всичко се измерва.

Ма както казах - бели кахъри, супер лесно преодолими и просто ги напрасках, че да не е всичко цветя и рози, щото този пилот реално е впечатляващо добре направен. Толкова много неща има в него, които харесвам и ми липсваха от години в нещата на HBO, че даже не смея да се радвам, да не е да се подлъжа като се нахайпя самичък.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by penzata » Tue Jan 17, 2023 1:23 am

Съвсем обективно, не от фенбойска (какъвто съм аз :mrgreen: ) гледна точка:
играта има култов статус, както и самото ѝ начало, без значение дали е копирано от някъде, или колко приличало на някое друго.
Никой не искаше да гледа сериал, едно към едно с играта, защото можеш да си пуснеш един стрийм на синематиците и си готов, обаче въпреки това, дали гласно признато или не, това начало надали някой е искал да бъде променяно и разбираемо защо, тъй като е катализатор за цялата история.
Очакванията бяха началото да е (възможно) едно към едно с играта и точно това получихме. Оттук насетне, дори и да променят цялата история, надали ще има недоволни, защото дори и непризнато, всички очакваха встъпителната част да е непроменена. За мен е абсолютно разбираемо, защо дори и технически, нищо не пипат по нея, особено продължителния кадър, който също е фенсървис. Пичовете разбират материята, с която боравят, и доставят. :metal:

В този ред на мисли, има страшно много кадри едно към едно с играта и си личи колко е пипано в детайли, хем да има страхотен фенсървис, хем шоуто (съдейки само по първия епизод, де :mrgreen: ) да си е пълноценна единица.

Началата част с интервюто беше великолепна. :heart:
Тес, Марлийн и Сара са страхотни. :heart:


п.п. и баце, когато излезе играта, не само хвана за джигера, а и още държи тези, които са я играли, сапун или не. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by penzata » Tue Jan 17, 2023 10:12 am

Малко смях :mrgreen: , не е спойлер за историята:
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Sun Jan 22, 2023 10:27 am

The Last of Us co-creator 'isn't getting a credit or a nickel' from the HBO show

https://www.pcgamer.com/the-last-of-us- ... -hbo-show/

уелп...

И ако бейонета ситуацията е някаква пълна кочина:
https://www.thegamer.com/i-was-wrong-ba ... g-scandal/

То първо на мик гордън ситуацията с дуум:
https://medium.com/@mickgordon/my-full- ... 98266b27ce

Сега и с чичо Брус и ноти догс, са бая големи имена, които показват каква простотия е корпоративната страна на забавния бизнес, особено като става дума за игри. Реално скипнах отварящата шапка на шоуто и въобще не знаех, че на човека дори не са му дали кредит, че все пак е съ-създател.

Макар да не го познавам, след години на какво ли не, то не беше крънч, заплахи, тормоз в тая малоумна компания - дръкман е прасе

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Tue Jan 24, 2023 11:00 am

Втори епизод почва да личи липсата на бюджет. Явно са хвърлили кинчите за първия епизод и предполагам за финала. Върви като филър епизод реално, но бутнаха достатъчно, че да си обоснове съществуването.

Дръкман е кенеф разбира се, видях какво са направили в началните надписи и е бая гнусно. Играта е създадена от Ноти Дог (демек дава кредит на корпорацията а не на реален човек). И е корпорация, която скоро време ще е изцяло под негово влияние. Но е написана от него, та получава всичкия кредит за нящото. А не знае как да си позиционира актьорите като грийн скрина му е шит. Дееба и гнусната гнида, такива работи така сговняват целия кеф от нещо. Като знаеш, че този на върха е миризлива цвичка е трудно да разграничиш арт от гъз.

пп. надявам се всеки епизод да има отварящ сегмент, който е напълно дистанциран от основната история. Засега са най-добрите сцени.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by aiva » Tue Jan 24, 2023 12:42 pm

На мен втори епизод не ми стои като филър - по-бавен е сякаш, но това ми се стори оправдано, и имаше достатъчно нови неща и събития.

Мандалорианът и малката мечка имат много яки взаимоотношения за момента - основно са снарки коментс един към друг, но са нацелили баланса, та хем да внасят малко свежест в натегнатата обстановка, хем да не е прекалено.

Не очаквах
Spoiler: show
да загубим Тес толкова рано, радвах се да гледам пак Оливия :(
За сега сериалът е доста добър, нямам търпение за следващите епизоди.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Tue Jan 24, 2023 9:28 pm

Това със запалката беше доста слабо, при положение, че имаше сандъче с ръчни гранати. Хем бензинът се запалва и от искра, а камъчето си беше наред. Ама инак "Зипо" и изобщо бензиновите запалки са така - ако се затоплят в ръката, винаги има шанс да се хване пламък.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Mon Jan 30, 2023 2:44 pm

Дежурното Дръкман е вгз, да не се забрави, а и се съмнявам и една добра идея в сериала да идва от него.

Как да е, трети епизод ме съсипа.
Spoiler: show

Тва беше отварящата сцена от Up на стероиди.
:yay: :yay: :yay:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Tue Jan 31, 2023 12:55 pm

Никой ли не гледа, бря? Тва се очертава като сериалът на годината и минава под радара на шадоуденсърците. Тука говорим за по-добра продукция от дори скъпите епизоди на The Walking Dead с писане, достойно за Breaking Bad и актьорска игра кат за всяка награда, без да се напъва.
Spoiler: show
минус сцената с рейдърите, ама ко да се прави
Ако така държат качеството до финала, това ще е ебаси бижуто за HBO.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Martix » Tue Jan 31, 2023 1:19 pm

Аз ще си изчакам март месец излиза за PC първата игра и чак след това сериала, бонус точки, дотогава ще се е събрал един сезон.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests