The Last of Us - HBO Max

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Tue Jan 31, 2023 5:20 pm

Гледаме, епизод филър с криндж, това за 3 дни и света го няма ме втрещи, разбрах че и в играта е така, ама иначе всичко спокойно, табели, малки открити камиончета, военни перфектна организация, хората и багаж си носеха как е заразата е инфектирала целия свят за 3 дни, а очевидно има време да се евакуират хора, от незаразени градове с необходимото за това техника, хора, табели, стройна военна организация, явно са успели да подготвят и карантините зони, за защита, за живот, продукти, техника, оборудване, муниции или алгоритъм им мисли сценариите не хора. за извозване на жителите от малките градове към карантините зони, абе той и джуджето мислеше, че за 3 дни ще завладее Киев и тука така .

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by penzata » Wed Feb 01, 2023 1:57 am

трубадур wrote:
Tue Jan 31, 2023 12:55 pm
Никой ли не гледа, бря? Тва се очертава като сериалът на годината и минава под радара на шадоуденсърците. Тука говорим за по-добра продукция от дори скъпите епизоди на The Walking Dead с писане, достойно за Breaking Bad и актьорска игра кат за всяка награда, без да се напъва.
Spoiler: show
минус сцената с рейдърите, ама ко да се прави
Ако така държат качеството до финала, това ще е ебаси бижуто за HBO.
Дюд, гледам и цвиля от кеф на всяка една минута, та не мисля, че чатът има нужда от моите полюции. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Moridin » Wed Feb 01, 2023 10:09 am

Е не е под радара, даже само зарад него седмични ревюта пак почнахме ;р
Аз не го гледам, ама аз явно няма да гледам сериали в следващите 12 години та :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by penzata » Wed Feb 01, 2023 8:41 pm

Moridin wrote:
Wed Feb 01, 2023 10:09 am
Аз не го гледам, ама аз явно няма да гледам сериали в следващите 12 години та :mrgreen:
:mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Thu Feb 02, 2023 12:14 pm

Очаквано 3 епизод си е мамата от гледна точка на рейтинги :lol:

Image

Само за справка оценките са двойно на предишните 2 епизода и е люта война между 10 и 1. Тия т.нар. културни войни ебаха макята на всичко. Няма как да гледаш този епизод и да му натириш единицита просто щото двама мъже се целуват и виждаш космати гърди.

Тва е най-добре написаният и изигран епизод на сериал от последния епизод на 4-ти сезон на Better Call Saul (което беше и последният реално наистина добър епизод на този сериал и за съжаление по него дойдоха цели 2 сезона, ама тва е за друга тема), който се е пръквал последните години.

Най ме кефи иронията от тия, дето квичат, че не е по играта. Много се различавали героите на Бил (най-вече), щото Франк дори не го виждаме (един вид - спойлери за играта просто та няма да навлизам), но в същото време са готови да защитават абсолютната абоминация, която е втората игра откъм уважение към персонажите, където Томи и Джоел са показани като пълни дебили, само за да може да се случи случката. :yay:

пп. реакцията в произволни беге пространства не можеше да е по-очаквана

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by The Dragon » Thu Feb 02, 2023 3:20 pm

трубадур wrote:
Thu Feb 02, 2023 12:14 pm
Очаквано 3 епизод си е мамата от гледна точка на рейтинги :lol:

Image

Само за справка оценките са двойно на предишните 2 епизода и е люта война между 10 и 1. Тия т.нар. културни войни ебаха макята на всичко. Няма как да гледаш този епизод и да му натириш единицита просто щото двама мъже се целуват и виждаш космати гърди.

Тва е най-добре написаният и изигран епизод на сериал от последния епизод на 4-ти сезон на Better Call Saul (което беше и последният реално наистина добър епизод на този сериал и за съжаление по него дойдоха цели 2 сезона, ама тва е за друга тема), който се е пръквал последните години.

Най ме кефи иронията от тия, дето квичат, че не е по играта. Много се различавали героите на Бил (най-вече), щото Франк дори не го виждаме (един вид - спойлери за играта просто та няма да навлизам), но в същото време са готови да защитават абсолютната абоминация, която е втората игра откъм уважение към персонажите, където Томи и Джоел са показани като пълни дебили, само за да може да се случи случката. :yay:

пп. реакцията в произволни беге пространства не можеше да е по-очаквана
Е ако бяха направили любовната история между корава лесбийка (think sarah connor - t2, не butch ) и някое невинно ангелче по добре щеше да се приеме.

А иначе Бела Рамзи ми е тотален фейл - грозновата е и изобщо няма излъчването и ранимостта на Ели ... всичко друго е много добре дори и да ми е малко мех.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Thu Feb 02, 2023 6:21 pm

The Dragon wrote:
Thu Feb 02, 2023 3:20 pm
Е ако бяха направили любовната история между корава лесбийка (think sarah connor - t2, не butch ) и някое невинно ангелче по добре щеше да се приеме.
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Xellos » Sun Feb 05, 2023 1:40 pm

Малко спам, така и не съм играл играта и НЕНАВИЖДАМ зомбита жанра, та шанса е къмто 0 да го гледам ма ся отсекъде ме облъчват, та... :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Last edited by Xellos on Sun Feb 05, 2023 7:45 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Matrim » Sun Feb 05, 2023 3:53 pm

И аз не обичам истории със зомбита затова първоначално нямах намерение да гледам сериала, но след всичките хвалби се прежалих и се оказа, че доста ми харесва засега. Гонитбите със зомбяци на този етап далеч не са в центъра на действието, дано така да продължава. Има и глупости, разбира се, примерно теорията, изказана в трети епизод като обяснение как така в един ден по цял свят са плъзнали орди зомбита по-добре да я нямаше, но това си върви с жанра,
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Sun Feb 05, 2023 6:46 pm

Matrim wrote:
Sun Feb 05, 2023 3:53 pm
теорията, изказана в трети епизод като обяснение как така в един ден по цял свят са плъзнали орди зомбита по-добре да я нямаше, но това си върви с жанра,
ту би хонест, според мен го сложиха не като абсолютната причина, а какво средният тъпанар, останал жив смята, че е станало. Не е като да имат реална възможност да научат баш каква е причината за колапса и всеки е жертва на това, което управляващите сипват на простолюдието.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by The Dragon » Mon Feb 06, 2023 9:32 am

Най-доброто нещо от сериала so far

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Tue Feb 07, 2023 11:01 am

4-ти епизод добре дойде. Доста The Walking Dead вайб имаше, ама то онова не можеш да го избегнеш вече. Хора с хора у зелен зомби постапокалипсис се чегъртат и е ситуация, от която другият сериал изрови всичко, което подобна тематика може да даде. Лошото е, че точно като волкинга вече тъпотиите малко понатежават. Избор на лагер, къде ще спят, прецапването през града... бензинът баце :ninja:
Spoiler: show
си претрепеш доктора заради каръктър дивелопмента висеше глупаво в предишния сериал, тука е същото
Въобще сървайвъл нещата куцат доста. Бонус обаче за добрата тригър дисциплина, докато боравят с оръжия. Некво доста 50/50 са нещата откъм детайли. Щото обстановки, декори, всичко мяза на супер изживяно и с тежест. Ама действията, които се случват на екран чупят имършъна.

Наистина хубавото е, че Педро и дребната продължават да радват. Камеото на Тони като баси добре поддържаният брадат, дългокос чичко, дека е като супермодел беше бижу. Ама он дойде с гласа на Тони, затва сигурно толкова малко реплики му бяха дали. Но строши с присъствие. А мислех, че само с Франк ще минем откъм мъжки южняшки чар. Бе стаа епизодчето.

Дад джоукс са винаги добре дошли.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Sat Feb 11, 2023 10:27 am

5-ти епизод достави с кофите. Изпълнението е толкова здраво, че мога да мрънкам за някакви дребни проблеми, ама качеството компенсира, тъй че нема нужда. Разкошен сериал. Вече преполовихме сезона и поне знаем, че първата половина е стакната. Дано не се съпикяса на финалната права.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by The Dragon » Sun Feb 12, 2023 12:34 am

трубадур wrote:
Sat Feb 11, 2023 10:27 am
5-ти епизод достави с кофите. Изпълнението е толкова здраво, че мога да мрънкам за някакви дребни проблеми, ама качеството компенсира, тъй че нема нужда. Разкошен сериал. Вече преполовихме сезона и поне знаем, че първата половина е стакната. Дано не се съпикяса на финалната права.
тру, но при положение, че в играта точно тази беше перфектно написана и изиграна - промените по никакъв начин не подобриха нещата. Така, че защо им беше да ги правят ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Sun Feb 12, 2023 3:17 pm

Както е видно по-горе, за мен досега най-голямата промяна беше и най-силната. Тъй че не мога да се оплача. И взимайки предвид, че сме в мизъри порн мод нонстоп, един епизод на надежда беше добре дошъл.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests