House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Tue Sep 13, 2022 10:52 am

Да, тва с оръжията е един път. Върълдбилдинга на сериала е тотална щета и пак е по-добре от този във властелина, там просто като елронд и бримбор сякаш цъкнаха до джуджетата, се едно са съседната улица и то сами, със същите дрехи дори, беше :lol:

Та къщата на дракона печели основно в момента, че не е ринговете на силата, щото ако нямаше друг несретен фентъзи келеш в момента, да видим реално колко зле може да бъде, съмнявам се хората да продължаваха да бъдат толкова благосклонни. За мен 4-ти епизод беше толкова нищоправене, клишета до ента степен и тоооолкова много филър, направо да им се неначудиш.

Чичо чука племенницат (в очите на хората), тва най-после преля чашата за Визерис (за около 50-ти път, ама тоя път наистина), Ото не му е ръка повече. Дали имаше и 10 минути важното. Поне Paddy Considine изрива в тая роля.

ПП. Аман от на хбо манията да разголват статисти, а да крият главните. А и манията им за оргии поне може да я поразнообразят малко. Без значение дали ще е Рим, два метра под земята или сега това, то бива да действаш по калъп, ама малко въображение бе!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Dr. Horrible » Tue Sep 13, 2022 12:39 pm

Хора, какво става, различен сериал ли гледаме :lol:

Това беше най-хубавият епизод до момента. Страхотно разгърнаха отношенията, имахме много хубави сцени на взаимодействие между героите, конфликтът назрява много добре и изобщо отвсякъде съм доволен 8-)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Tue Sep 13, 2022 1:55 pm

Явно :lol:

Аз от години меля колко са по учебник на хбо продукциите, а тук дори диалогът го няма. Тва ясно, че едни и същи хорат снимат по калъп едно на ръка. Поне е достатъчно кадърен шаблона, че да не боли окото, но поне в предишни продукции се изнасяше от жив диалог. GoT шоу без остроумие е престъпление по принцип, а като идва от телевизията зад сопрано, the wire и всичките им именити заглавия, тва трябва да минава за новия им флагшип?

True Blood дет всички го насраха (с голямо право) до последния си сезон вадеше култови реплики и ситуациите бяха по-пиперливи. Този епизод дори разточена сапунена опера ще оспори пейса.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Matrim » Tue Sep 13, 2022 2:17 pm

Да, отрано взе да бие на сапунка, в която всичко се развива със скоростта на охлюв, освен действията извън екрана, където важни развития се споменават с две-три изречения, колкото да не забравим, че светът извън кралския дворец все още съществува.

На мен в четвърти епизод ми беше най-забавно как кандидат-женихите се бяха подредили чинно като на опашка за олио и ги интерюираха един по един на всеослушание. Все едно предават цялото нещо като риалити шоу.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by филмов критик » Tue Sep 13, 2022 2:24 pm

Заради хайпа почнах да гледам сериала и визуално изглежда много изглежда добре , но действието е малко мех засега.Интригите и секс сцените им не ме интересуват, надявам се да видим повече битки и дракони.
Преди заспиване върши работа да си изключа мозъка.
Иначе, прочетох "Принцесата и Кралицата или Черните и Зелените" и "Принцът-ренегат или Братът на краля" за да видя каква е историята.

Offtopic: "Огън и кръв" струва ли си да се чете и историята същата ли е като посочените две творби?В крайна сметка не съм вече емоционално обвързан с Джордж Мартин по очевидни причини, просто от скука.....

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Dr. Horrible » Tue Sep 13, 2022 2:39 pm

филмов критик wrote:
Tue Sep 13, 2022 2:24 pm
Offtopic: "Огън и кръв" струва ли си да се чете и историята същата ли е като посочените две творби?В крайна сметка не съм вече емоционално обвързан с Джордж Мартин по очевидни причини, просто от скука.....
За мен лично си струва страшно много :)
Първо, тя обхваща много по-голям времеви период, започва още от завоеванието на Егон. Първите 20 страници са бая скучни - само се изреждат имена на измеслени домове и територии, но след това става като приказка и е много интересно.

А историята на Ренира е много по-богата в "Огън и кръв". Общо взето "Принцът-ренегат или Братът на краля" горе-долу покрива по-голямата част от текста, който е и в книгата. Но "Принцесата и Кралицата" е много, много съкратена версия на това от "Огън и кръв" - новелата е около 30 000 думи, а в "Огън и кръв" са разширени до 60 000. И някои неща са направо престъпни. Например новелата свършва супер незадоволително - някои от главните фигури са премахнати от дъската и това е. В книгата има още 20 страници след това, подробно разрешаване на целия възел и излизане от конфликта. Струва си!
от телевизията зад сопрано, the wire
Малко офтип и от мен, но честно казано ми е тотално писнало от постоянното споменаване на тези два сериала, приключили преди 15 години. Много пъти съм опитвал да гледам единия или другия, никога не съм стигал повече от 3-4 епизода макс :lol: Тъпи са ми и са ми скучни и това, че HBO ги е направило, не значи, че десетилетия наред трябва да мрънкаме защо новите им сериали не са като тея двата. Ми аз лично се радвам, че не са :lol: От по-класическото HBO любимите ми сериали са Big Love и Six Feet Under, за които сигурно също ще кажете, че са "бавни сапунки". Но на мен ми харесва да проследявам развитието на отношенията и в сърцето ми има любов към семейните драми :)

От новите им неща много повече харесвам и оценявам продукции като The Leftovers, Big Little Lies и Lovecraft Country, които за мен са просто чудесни във всеки един аспект.

Но така, де, Драконите също за момента са чудесни. Единственият ми страх е, че ще го ръшнат, но дано се окаже неоснователен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Tue Sep 13, 2022 3:02 pm

Реално са сопранотата, дъ wire, рим, първият сезон на тру блъд, първите 2 на boardwalk empire са най-доброто на хбо, от което съм им гледал, и то от километри, други са оз, два метра под земята, първите 4 на троновете, deadwood, band of brothers, карнавал, treme, до един тия сериали са с топ левел диалог и то по различен начин. Еднаквостта идва от техническата част и че голяма част от тия сериали помогнаха на хбо да си напипат тяхната формула.

Аз не искам драконите да са като тях, не е като буквално да казах, че ми е писнало от формулата на хбо - не знам кво е тва произволно четене. Казвам, че драконите са ръководени именно като тия сериали (най-малкото голяма част от същите хора го правят), ама баш къде е трябвало най да се внимава са изтървали положението. Диалогът, героите и ситуациите са кухи. Важни неща се случват извън кадър.

Тва е сериал с големи скоци във времето, което означава, че ще се спират на наистина важни събития, вместо това газят в една и съща локва вече 4 епизода. :yay:

Дай да видим сега как това мнение ще бъде неразбрано и копнато половин дума от него. :ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Moridin » Tue Sep 13, 2022 8:53 pm

Така. Доста тъпотии са изписани тук, та малко яснота да вкараме :mrgreen:

1. На @трубадур му било ясно как сетъпват Деймън срещу Ренира. Нищо подобно не сетъпват, та по-добре чилл. Тре малко от малко да се чете, не може само на сериалите, труба.

2. 4 еп бил скучен, битката на 3ти била смешна. Сега, битката си беше смешна, но хората си изпълниха чекбоксите. Писмото на Визерис ядоса Деймън, че няма да успее да се докаже и като всеки човек евър пред дедлайн, той събра сили и изригна. Кой ще хвърли първия камък? Колкото до 4 еп, беше очевидно най-доброто дотук от сериала, трябва някаква специална жлеза да ви липсва, за да ви е скучен, дано я открият учените скоро.

3. Пейсингът е идеален. И всички грешите - този сезон очевидно ще свърши с началото на войната, който айде няма да спойля за нечелите. То няма какво толкова да стане дотогава иначе.

бонус точка. Сексът си беше екстра, момичето е много шест.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Tue Sep 13, 2022 9:45 pm

Moridin wrote:
Tue Sep 13, 2022 8:53 pm
Така. Доста тъпотии са изписани тук, та малко яснота да вкараме :mrgreen:

1. На @трубадур му било ясно как сетъпват Деймън срещу Ренира. Нищо подобно не сетъпват, та по-добре чилл. Тре малко от малко да се чете, не може само на сериалите, труба.
Къде па го казах тва? :roll: :shock:

Трябвало да се чете вика. :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Moridin » Tue Sep 13, 2022 9:46 pm

трубадур wrote:
Wed Sep 07, 2022 10:34 am

Виждам какво се опитват да направят. Хората ще последват такъв човек, дори първоначално да му се носи славата, че не е много стабилен у главата, ама виж го на какво е способен. Още повече, ако алтернативата е разглезена принцеса, която просто няма къде да се докаже като воин и пълководец, но ми се струва, че можеха по-елегантно да стигнат до това без да се нуждаят от пауър рейнджърс изцепки.
ей тук ;)

п.п. @филмов критик -> https://www.shadowdance.info/magazine/b ... and-blood/
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Tue Sep 13, 2022 9:48 pm

Добре че липсва останалото от мнението и реално какво искам да кажа, ма карай.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Moridin » Tue Sep 13, 2022 9:55 pm

трубадур wrote:
Tue Sep 13, 2022 9:48 pm
Добре че липсва останалото от мнението и реално какво искам да кажа, ма карай.
well, do go on, какво си искал да кажеш, което не е, че противопоставят деймън на ренира за престолонаследник (интрига, която приключи инак в първия еп)
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Tue Sep 13, 2022 10:03 pm

Беше ми девилс адвокат момента относно характеризацията на Деймън в очите на хората у неговата вселена и как лемав драскач би подходил към нея. С други думи да не ми беше цялото мнение само негативно и да мина за великодушен. Датс ол. Плюс, че наистина не ми дреме кой накъде отива, което е проблем на сериала и не трябва да разчитам на първоизточника бтв. Докато дебелия не завърши песента друго негово не мисля да пипам.

Пиша от телефон тъй че тва е разбора, по детайлно не ми се занимава, ама се надявам стана ясно.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by aiva » Sun Sep 18, 2022 9:23 am

Къде е лелката, дето трябва да ходи по петите на принцеска и да я гледа като очите си, за да не стане някой гаф?? Сумати пъти обясниха, че мъжете можело да спят с когото си поискат, а женит не, колко нечестно! Обаче никак не го налагат това, нашата се шматка както си иска. Това беше даже по-зле миналия епизод, където пред очите на всички отпраши с мъж да спи в гората.

Другия wtf момент е, когато лордовете си наизвадиха мечовете и почнаха да се млятат под носа на принцесата! Единия даже го убиха, ама на героите им е все тая. И кога тя ще спре да обижда важни хора в лицето им пред публика? Сумати народ видяхме вече, дето ще се обърне против нея при първа възможност заради такива остроумия от нейна страна.

Като цяло принцеската е мега зле, изключително privileged и out of touch with the real world. Втори епизод по ред казва "ох, колко ми е зле на мен" и някой друг се опитва да й обясни, че всъщност на нея й е най-добре в тоя свят, ама тя не вдява. Този път разговорът беше даже по-силен, защото епизодът ни показва колко й е зле на Алисънт всъщност, въпреки че се преструва иначе. Да не говорим каква лъжкиня се извъди малката в тая сцена, да вземе да впрегне тоя си талант в нещо полезно и интересно.

Не си спомням как се развързва тая история в книгата, но засега изглежда сякаш Ренеря е главният герой, на чиято страна да сме в сериала. Обаче тя просто не го заслужава, чакам да дойде някой по-ставащ. Този сериал почна доста добре, ама в момента интригата и политическите драми нещо ги хвана липсата.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Matrim » Sun Sep 18, 2022 3:07 pm

Във Вестерос прислужниците, придворните дами и т.н. общо взето ги е хванала липсата по принцип. Церсей повече от десетилетие изневеряваше на краля без някой да я издаде. Щом трябва да се върши нещо потайно, замъците стават пусти като плажове през декември.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests