House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 29, 2022 1:56 am

Абе няма нужда да гледате 10 минути измишльотини, сценаристите го обясниха вчера в интервю в няколко изречения:
"There were mistakes made. It was a different time. Alicent saves his life. That's what that final scene is telling you. Alicent goes in there and saves his life and begs for his life and honor with the king and wins. And then he is absolutely, as we see in episode 6, 100 percent devoted to her."
Демек - под протекцията на кралицата е, затова.
Което си е... лейм :D В крайна сметка не знам как младият Ленор, показан в сериала като войн и драконов ездач, си живее десет години спокойно да убиеца на любимия си, а не се опитва да му го върне в някое коридорче или не го дракарис-ва първия месец.

Иначе младия Егон изглеждаше ужасно и сцената на процореца беше мега гнусна, но не се притеснявайте - скоро ще има пак тайм-джъмп и ще го рикастнат, има избран друг актьор.

Като цяло съм все по-недоволен от това колко много подскачат във времето и колко малко развиват отношенията между героите. Тоя Стронг и Лена си отиват направо след камеота. Можеха да направят няколко по-спокойни епизода, да развият персонажите, отношенията, конфликтите - и съответно, когато дойде смъртта им, тя да означава нещо. Сцената с "Дракарис" беше епична сама по себе си, но си остава откъсната и нелогична. Това е героиня, която сме виждали буквално в три сцени, не ни пука особено за нея. За Стронг няма дори да коментирам....

Изобщо, тоя сезон го отписвам, явно ще го карат на юруш и ще допуснат много, много грешки. Но поне е красиво и готино. Дано от втори сезон почнат нормално да разказват историята.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Moridin » Thu Sep 29, 2022 9:18 am

С уговорката, че пичът от In Deep Geek е къде иляда пъти по-як за слушане от сценаристите :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Thu Sep 29, 2022 9:54 am

Dr. Horrible wrote:
Thu Sep 29, 2022 1:56 am

Което си е... лейм :D В крайна сметка не знам как младият Ленор, показан в сериала като войн и драконов ездач, си живее десет години спокойно да убиеца на любимия си, а не се опитва да му го върне в някое коридорче или не го дракарис-ва първия месец.

Като цяло съм все по-недоволен от това колко много подскачат във времето и колко малко развиват отношенията между героите. Тоя Стронг и Лена си отиват направо след камеота. Можеха да направят няколко по-спокойни епизода, да развият персонажите, отношенията, конфликтите - и съответно, когато дойде смъртта им, тя да означава нещо. Сцената с "Дракарис" беше епична сама по себе си, но си остава откъсната и нелогична. Това е героиня, която сме виждали буквално в три сцени, не ни пука особено за нея. За Стронг няма дори да коментирам....

Изобщо, тоя сезон го отписвам, явно ще го карат на юруш и ще допуснат много, много грешки. Но поне е красиво и готино. Дано от втори сезон почнат нормално да разказват историята.
Да не повярваш с доктора сме на едно мнение, ама от-до. Точно това са ми оплакванията от самото начало, но след тайм джъмпа и ръша на шести епизод, всичките пробойни в продукцията станаха твърде големи, за да се игнорират. Било то с ковид или квото там падне. Имат история, персонажи и подложка за интересно развитие, ама с това препускане през ситуациите, без да им се даде време да се разгърнат и още по-смотаното, важни неща често остават извън кадър и просто приемаме, че се случват направо обезсмисля времевите скоци. Идеята на този похват е да се концентрираш само на най-паметните неща в живота на някого, а тук често тлачат нещата и си викаш защо не ми показаха другото. Много по-плавно и внимателно трябваше да пипат.

А Кол засега успява да е най-дразнещото нещо в сериала. Ни един сополив тийнейджър за тия шест епизода не успя да го бутне. Не можа тоя глиган да му види сметката и ренира да се чувства виновна, че прекара цяла нощ в гората.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Totenkopf » Thu Sep 29, 2022 3:56 pm

aiva Ценен коментар, както и на всички други, съгласен съм с всички ви и аз имам подобни проблеми, много неща се пропускат и не стават ясно, ама я чакай малко, защо така, кой, защо? Явно според началниците са маловажни, Ренира правилно отбеляза, че ако онази каменна пустош все още не разбирайки, с какво толкова е ценна има толкова огромно стратегическо значение е трябвало да оставят гарнизон, много ясно, в дългосрочен план се изплаща повече, отколкото оборудването на армията и нова война, а кралицата само и само да и опонира доста кухо, каза, че хазната не е бездънна, а защо няма пари, като има колко 70 г. мир ли беше? Всичко трябва да процъфтява, икономика, търговия, възход. Егати империята, голямо чудо е, разбираемо е че ражда три деца трябва да покаже с нещо превъзходство( кралицата има две), но и аз си спомням как се оплакваше, от съдбата на жените, че трябва да осигурят рода и нямат време за друго, освен да раждат, все едно после бебетата не се гледат от слугите, А като се замислиш, че цялата история можеше да бъде избегната първо, като Краля беше превъзмогнал обидата, уж много интелигентен, уж има емоции и чувства, даже ми харесва как се мъчи да изстиска максимума от ролята как постъпва когато стане дума за него и за държавност, крайно глупаво и нелогично, доста тъжен като цяло персонаж, оценявам го и беше оставил просто брат си за евентуален престолонаследник, жени се и прави после Егон, естествено, или да пришпори сватбата на Ренира с могъщ род, който би подкрепил претенциите и, ако той си замине, преди да му се е родил внук, който да има време да порасне за да е адекватен, виждаме го с Егон, донякъде, все пак в историята има много случаи за регент или регенти дори от по 15-16 г., а може просто да осинови някой свой братовчед и да го подготви лично, може би някой от драконовите ездачи за да е тежък, като воин, нали показаха некъв в битката с ония палячо с маската, уж пират беше, а се биеха на скалата, никви кораби нямаше, само пещери и стрелци от корниза, на гол каменен бряг.

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by филмов критик » Fri Sep 30, 2022 11:36 am

Изгубих интерес към този сериал и НВО вечно ще съжаляват за това.
Кратко резюме на еп. 5:
Spoiler: show
Всички са одъртели само Деймън, Кристън и Ръката не са(това са тези, които забелязах).Свиня , дракони, някакъв дето лъска бастуна и пожар.

Ще го гледам единствено заради драконите.За зрителите които не са запознати с книгата / новелите, ще им е малко трудно да следят какво се случва.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Yan » Fri Sep 30, 2022 2:24 pm

филмов критик wrote:
Fri Sep 30, 2022 11:36 am
Изгубих интерес към този сериал и НВО вечно ще съжаляват за това.
:lol: :lol: :lol:
Сигурен съм, че ронят горчиви сълзи свити в ъгъла :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by филмов критик » Fri Sep 30, 2022 3:57 pm

Yan wrote:
Fri Sep 30, 2022 2:24 pm
филмов критик wrote:
Fri Sep 30, 2022 11:36 am
Изгубих интерес към този сериал и НВО вечно ще съжаляват за това.
:lol: :lol: :lol:
Сигурен съм, че ронят горчиви сълзи свити в ъгъла :D
Ами да, за съжаление те се лишиха от моя интерес и си направиха лоша услуга, защото сега ще им оставя негативен коментар.А можеха да изпозлват моето ескпертно мнение да им напиша положителен...
Като гледам мненията за този сериал, общо взето са "meh" в този форум, въпреки че досега са излезнали само 5 епизода.Не можем да се задоволим обаче с такова качество и предлагам всички да оставим негативни коментари където можем и да бойкотираме зародиша на втори сезон.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by tigermaster » Fri Sep 30, 2022 4:17 pm

филмов критик wrote:
Fri Sep 30, 2022 3:57 pm
Ами да, за съжаление те се лишиха от моя интерес и си направиха лоша услуга, защото сега ще им оставя негативен коментар.А можеха да изпозлват моето ескпертно мнение да им напиша положителен...
Надявам се да не прозвучи грубо, като питам така, обаче кой си ти? От някоя световноизвестна медия ли си, че да накривиш шапката на ХБО с негативно мнение?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Fri Sep 30, 2022 4:42 pm

@филмов критик не забравяй, че значките "мразя елвис" ги пуска на пазара мениджъра му. Има цяла индустрия вече около плюенето на нещо по интернета. Един, два, негативни коментара не са дори плюнка в морето, га става дума за мултимилионни продукции. Малко ме е срам, че трябва да го пояснявам това, ама...

И колко да е застрелян сериалът, бруталния му успех определено му постла да бъде следващата златна крава за телевизията, която да доят. С изключение на премиерата, която беше най-гледаното нещо въобще тая година (макар че има данни, които да викат, че вторият епизод бил дори още по-успешен), и сигурно ще я мине само финала на световното по футбол, всеки епизод на сериала, след първоначалния очакван спад продължава да трупа гледащи.

Нещото е рейтингово чудовище и за разлика от други стрийминг тъпотии, където измерват нещата с часовен гледане (стрейнджър тингс се хвалеше с 1,3 милиарда часа, а човек ако направи бърза сметка на досегашните данни за излезлите епизоди на дракона, идат къде 10 милиарда, та тотално издухаха нетфликс), тук датата е по-лесна за проследяване, тъй като HBO все пак е тв канал първо, стрийм платформа... некъде десето.

Та, да. Сложи му 1 звезда навсякъде и положението е малко бълха ухапа претрепан плъх, чиито труп е на 500 метра от тиранозавъра, който реално иска да нарани.

Виж, ако имаш популярно интернет присъствие, най-вече тикток, че да влачиш младите и изпраскаш яка критика, с която много ще се съгласят и бойкотират сериала, щото е 6/10, а не 9/10, тогава действай.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Martix » Fri Sep 30, 2022 4:50 pm

В интернет сме, все пак, понякога си трябва затварящ [/srcsm] таг накрая на поста.

Аз лично няма да се включа в бойкота, щото ние тука сме всите мощни и ако пуснем по едно негативно ревю, стопро ще кенсълнат не само тоя сериал, ами и другите планирани прикуъли и сикуъли, което пък би накарало Мартин да си допише книгите, което пък ще ме накара мене да препрочета ASoIaF преди излизането на Ветровете на зимата, което не е яко, тва са ненамсиколко хиляди страници. По-добре да си кретаме бавно по вече съществуващия материал и да не дразним лъва.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Fri Sep 30, 2022 5:26 pm

Нещо ми казва, че не сме се хванали на бейт ъф епик трол пропоршънс, макар, честно да ми се иска да е точно така :unsure:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by tigermaster » Fri Sep 30, 2022 5:56 pm

То ако е тролене, не е само в тази тема - питах каквото питах, защото известна част от коментарите на човека са за работата му като професионален критик.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by филмов критик » Fri Sep 30, 2022 6:54 pm

Хе-хе, пичове не приемайте нещата лично или целенасочено :)

Просто реших да отвърна на коментара на @Yan по този начин , което предизвика съответната реакция, от която се позабавлявах.

Иначе @Matrix има добър усет :D

А никнейма е просто нещо, което трябваше да измисля за регистрация ,докато коментирах някаква статия.Исках да включа и "професионален" ама не позволяваше, защото беше много дълго :D

Ето, разкривам се да няма ненужен спам по тази тема.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Wed Oct 05, 2022 4:20 pm

Изненадващо никва дискусия около 7-ми епизод, който беше класически тронове. Най-добрият досега в сезона и макар последните десетина минути да са малко мех, останалото беше безупречно.

Погребението е за учебник. Пука се от атмосфера, всички герои са тук, почти няма диалог, единствено играят с погледи и монтаж разбира се, което наистина означава, че актьорите са си супер много в ролите и са ръководени от много добър режисьор, Сапочник ще липсва в следващия сезон. Обичам как с недоизказани реплики и само с очи казаха толкова много.

Плюс най-добрата екшън сцена досега в сериала, което не го очаквах, взимайки предвид, че общата възраст на участващите е 22 нейде :hihi: :lol:

Полетът с дракона почти докара епиката на същите сцени от How to train your dragon, музиката беше великолепна.

И определено мвп-то беше Емонд. Напомни ми на Аря от първия сезон на троновете, дете-актьор с много силно присъствие на екран, което извлича максимално от текста и не звучи като реплика, ами като реален човек. Много кадърно момче, дано се реализира с мощ по-натам. Жалко че май повече няма да го видим, че иде нов тайм джъмп.

Епизодът беше разкошен. И като гледам предишни коментари и всичките пропуски от книгата, досега целият сезон можеше да е такава сила. Но ако до края задържи това ниво, ще завърши на много висока нота.

И квото @Martix каза е вярно, по-добро игрално фентъзи в момента няма. Макар ковид да си е казал думата и да влияе на някои елементи като цяло нещото изглежда тежко и скъпо. Потапя си ме в света му като стой та гледай и този епизод много ми върна вярата, че това има шанса да го бъде.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by penzata » Wed Oct 05, 2022 11:55 pm

трубадур wrote:
Wed Oct 05, 2022 4:20 pm
Погребението е за учебник. Пука се от атмосфера, всички герои са тук, почти няма диалог, единствено играят с погледи и монтаж разбира се, което наистина означава, че актьорите са си супер много в ролите и са ръководени от много добър режисьор, Сапочник ще липсва в следващия сезон. Обичам как с недоизказани реплики и само с очи казаха толкова много.
Абсолютно! И тази сцена, и сцената с дракариса на Лена бяха бижу, от което още повече ме хваща яд, че не развиха поне малко персонажа ѝ, за да могат сцените да получат плътността и тежестта, която заслужаваха.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests