House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Delegat » Thu Oct 20, 2022 12:34 pm

Killua wrote:
Wed Oct 19, 2022 9:21 pm
Аз си се вълнувам като малко дете на всеки епизод, но ей на, правя грешката да видя какво мислят в шадоуданс по въпроса :Д
И аз така, дори не усещам кога минава времето докато гледам поредният епизод.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Thu Oct 20, 2022 8:15 pm

Зарад вазе получаваме средняшки продукти :nono: :spank:

Аз реално имам сума проблеми с троновете (най-вече като бягаха от написаното в книгите и дори първите сезони страдаха от тая мания за величие), ама наистина ли никой не помни колко добре бяха написани в над 90% от времето си? Щуротии като последователност и логика правят поредицата. И последните сезони на сериала ясно показаха какво става като се опре до клишета, вместо да се мисли и важното е да ръшнем до "якото". Като спекакълът е водещ имаме 7-ми сезон и цялата кочина, която беше 8-ми. От пети и шести дори не мога да кажа, че помня нещо, освен че колко очевадна ще е болката като приключат с книжния първоизточник.

Докато от 1 до 4 са ми бая пресни, което е постижение, за нещо, което последно гледах преди вече наближаващи 9 години. Толкова са минали от 4-ти сезон.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Marfa » Fri Oct 21, 2022 8:44 am

АХАХАХАХАХААА :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://9gag.com/gag/aoKjx60
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Mon Oct 24, 2022 3:17 pm

Първи сезон реално свърши прилично. Все още се движи като дисни фенътзи филме с пусвни и сцени на насилие, но дълбочината липсва. Обаче последните десет минути се видя къде е отишъл бюджетът. Беше разкошно. За съжаление не ми дреме за персонажите и интригите, нещата идват или твърде плоско, или квартално едно такова, размахът го няма и далеч не говоря само за празните зали. В троновете ситуациите и отношенията бяха далеч по-пиперливи и сочни. Разбирам че се водят по чикиджийството на мартин да си ниже историческа хроника, ама тва никакво извинение не е. Имаш по 50 минути да запълваш със съдържание.

От друга страна е ясно, че този сезон беше уводен за кочината, която предстои, което е хем смело, хем нагло. Още повече, че спокойно можеха да карат по-бавно и наистина да изстискат максимума от показаното досега. Нямаше нужда от времеви скоци и глупости. Вместо цял сезон да отдадат дължимото на връзките между тия тъпанари, манипулации, тая пуста игра на тронове и да е основно нагнетяване на напрежение, те ръшнаха като за световно. Ако бяха пипали по-умело ударът на следващия сезон щеше да е в пъти по-силен. То реално финалът сега щеше да е. В момента става просто щото е кадърно направен, изглежда внушително и все пак актьорите се раздават. Децата изринаха. Досега най-добрите сцени са все с тях.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Matrim » Mon Oct 24, 2022 3:34 pm

Весело беше като Ренира чак сега реши да търси съюзници. И като Деймън се изцепи, че Алисънт трябва да е убила брат му, нищо че беше ходещ труп като го видяха преди два дни и тя нищо не печели от смъртта му, защото беше на власт с негово одобрение.
Драконите бяха хубави, но това, че единият беше около 37 пъти по-масивен от другия накрая ми се видя тъпичко.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by трубадур » Mon Oct 24, 2022 3:40 pm

Мащабът определено беше вгз. И даже напомни на финала на първия как да си отгледаш дракон и просто нашият трябваше да форсира тва дебелото да направи същите грешки като в анимацията, ама тва е сериозен филм за възрастна аудитория :mrgreen:

Те и затова показаха как деймън извади некъв масивен спесимен, че явно тия двамата да може да се пердашат по-натам.

Иначе други забавни моменти бяха диалогът на моста (и как с монтаж скриха слизането на русата от дракона, че на тая теснотия, освен да се метне през ръба друго не й остава) и финалното й лице. Трябваше да я оставят в гръб вместо да са й казали покажи ни war face си и да изглежда сякаш е със запек. А уж добър режисьор има този епизод. :dunno:

Но реално сезонът като качество върви: 7-ми еп, после този, донякъде първи и останалите са взаимнозаменяеми провали. Пак е по-добро от властелина и то с много, тъй че браво на хбо, набиха безос.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Matrim » Mon Oct 24, 2022 6:15 pm

Важно е веднага след финала на сезона да има пространни интервюта с обяснения "какво е искал да каже авторът". Няма много глупости, особено в сравнение с бисерите на създателите на Rings of Power, но все пак има някои интересни цитати:
You’re seeing what Viserys probably saw in her, that she’s capable of nuanced thought and the ability to think through problems. While all the men around the table, including Daemon, just want to immediately jump on dragons and go burn King’s Landing, she’s not quite ready to do that just yet. But it doesn’t mean that you won’t.
Ама естествено, всички мъже искат война, а жените са по-нюансирани, нищо че войната на практика вече е почнала. Визерис сега пък явно трябва да се счита за прозорлив владетел, а не главен виновник за въпросната война.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by penzata » Wed Oct 26, 2022 4:34 pm

Баси, явно аз съм доста бос, защото последните два епизода ми бяха колосална скука, а чисто сценарно - дъното на сезона, и като чета хвалебствените коментари на критици за сериала и последния епизод, се чудя дали сме гледали едни и същи неща. :dunno: Общо взето им търпях простотиите 8 епизода, дали носталгично, дали заради отварящата песньовка, дали защото ми се гледа нещо подобно, ама последните два епизода ме съсипаха. :facepalm: Ще скоча на пауъ-ра сега, за да се довърша. :mrgreen:


п.п. приятелката гледа троновете, до 4-ти сезон е някъде, чат-пат гледам по някой епизод с нея. ами подобни изказвания от критиците, че драгъна бил надминал троновете, не само като зрелище, а и като драматургия, нинам как да коментирам изобщо. даже като ги гледаш успоредно, драгъна тотално се дъни във всички направления. баси, даже яд ме хваща, а нищо не очаквах от този сериал, че даже в началото отказвах и да го гледам.
The hardest battles are fought in the mind.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Totenkopf » Fri Oct 28, 2022 1:27 am

Май ще пасувам за втория сезон, ако така продължава едно от най малоумните неща, което съм гледал тази година.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: House of the Dragon (SPOILERS FOR THE TV SHOW)

Post by Xellos » Sun Nov 13, 2022 10:13 pm

:mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests