Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by Xellos » Sat Nov 20, 2021 10:01 am

Дет се вика, оригиналът е толкова добър, че дори и Нетфликс не могат да го съсипят съвсем с тяхната си криворазбрана модернизация. :mrgreen:

Свиква му се почти на Вишъс (изглежда като някой учил актьорско майстворство от клипове в ютюб фен на Хавиер Бардем :neutral: ), иначе са омешали по няколко героя в събирателен образ, оня тедибеър бомбаджията с другия с кораба, ама няма Анди каубоя уви нито тъсенето на бетамакса.
Спойлер:
Мех, оставиха Ед за следващият сезон, ама поне доста добре я докарва актрисата. :(

Доволен съм какво са сътворили, не че има много избор. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by Vash » Sun Nov 21, 2021 7:46 pm

Ed е отврат, попадна ми сцената случайно и ме отказа тотално да гледам тази помия, който иска да си причини болка ето я
https://www.youtube.com/watch?v=g-0CF_Ch0DI&t=1s

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by Xellos » Sun Nov 21, 2021 9:35 pm

Същият изрод е Ед като в анимето, същият маниер с гумени крайници и ръмжене, не виждам проблем някакъв. Вишъс ми е щетата единствено.
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by alshu » Mon Nov 22, 2021 12:33 am

Xellos wrote:
Sun Nov 21, 2021 9:35 pm
Вишъс ми е щетата единствено.
И Джулия, и всичко дето е Синдикатът.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by трубадур » Mon Nov 22, 2021 10:59 am

Мен впечатленията от първия епизод са по-скоро положителни. Всичко (извън джет) е мискастнато на поразия, макар бюджетните бандерас и салма хайек да се ядваха, основният каст (и добри, и зли) са тотална щета. Хубавото е, очаквано, музиката. Придава много легитимация присъствието й. Космическите работи - бетон са. И донякъде визията, яд ме е, че няма една тежка, хубава черна сянка и всичко е доста избледняло поради което и придава на цялото нещо бая по-евтин вид и липса на тежест, но поне се опитва да е по-различна.

Лошото е - кастът и желанието да придадат аниме усещане на игрален филм. Да се бяха научили от японците, аниме тертипите не работят в игрална форма (толкова много злополучни адаптации има, нямаше нужда и тази да се спъва в същите проблеми). Трябва да гониш ритъма и усещане, а не буквално кадровката, сричането на реплики и чупенето на пози. В скот пилигрим е показано как се прави, тук за съжаление се дъни. Но далеч не се взима насериозно и съм склонен доста да прощавам. А и важното е, че ми беше забавно. Темпото е добро, все пак има мегдан да се подобри натам, след като представиха основните играчи.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by alshu » Tue Nov 23, 2021 6:54 pm

6-ти епизод: оплескаха Mind Scratch (още го обединиха излишно с една друга история), имаха идиотски проблеми с двигателя на Bebop в стил Firefly, за капак тъпа имагинерна драма между Спайк и Джулия.
7-ми епизод: оплескаха историята на Фей след събуждането от криогенния сън, "майката" на Фей ме дразни безкрайно, не-имагинерната Джулия ме дразни безкрайно, Минк ми харесва обаче, планът на Вишъс е идиотщина (да, в анимето сработва, но с малко помощ), оплескаха куеста за VHS плейъра (и не рябваше ли да е Beta?).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by трубадур » Thu Nov 25, 2021 9:26 am

Ние сме 3 епа вътре и мани, че е супер гледаемо, ами е и забавно. Химията между спайк и джет работи вече, личи, че зад кадър се е правило с кеф, музиката е трепач, ефектите радват. Ако държат нивото, тоз сериал ще бъде оценен след години подобаващо. Зася сме още на нетфликс адаптация мемето откъм гледна точка.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by Xellos » Thu Nov 25, 2021 11:22 am

Има голям ентусиазъм в направата ако не друго, ма е... нетфликс осъвременяване. Не е за чичаци с база за сравнение. 8-) За нови зрители дет не гледат аниме ще е бая хит.
Визуално е много яко, а Десперадо вайба и мексиканският филтър в Тихуана ме спечелиха от раз. :mrgreen:
Иначе Азимов, Абдул с афрото и най-вече Пиеро бяха добри като изпълнение. Екотерористите бяха ок и те.
Ама това обединяване бая ме бъгва на другите баунтита, сляха в тоя сезон и махнаха с Анди каубоя и Хеви метъл куин идиотщините и Музиката към тях за некъф по-стандартен бомбаджия. Гаранция, че ще има още сезони поне. Ед ме кефи лапето. Грен е забавен, как па не кастнаха Тучи там.

Спайк и Джет си изнасят добре ролите и питат за още, въпреки мискаста.
Обаче Вишъс и Джулката са трагедия. :cry:
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by Martix » Mon Nov 29, 2021 3:18 am

Много яко се е получило сериалчето. Бинжнах го като стой та гледай и искам още (така че май е време да ходя да гледам Arcane). Да, актьорската игра варира и не всички важни сцени са се получили идеално. Да, Вишъс все едно е дошъл от съседния сериал The Watch. Да, Джулия беше леко ръшната накрая (но като цяло ми хареса). Да, Рад Ед не трябваше да участва или трябваше да й преправят характера изцяло, щото това просто няма как да работи в игрален вариант (не че работеше и в анимето), но това последното успех да го прокарат сред феновете. Но всичко това това са дребни косури. Сериалът е турбо гледаем, уловил е духа на анимето, но и го е осъвременил кадърно без да дразни прекомерно нито една от страните, които биха искали да се изкажат и да доставят присъда по интернет. Визуално е страхотен като за ТВ продукция, музиката е 10/10 (duh.), историите на епизодите са горе долу интересни и добре навързани. Актьорите в началото не ми харесаха, но като изгледах 2-3 епизода и им свикнах започнаха да ме радват всичките (без Вишъс). Кучето си остава най-добрия актьор от групичката, но и по-стария и обръгнат Спайк работи доста по-добре от обичайния аниме шитец в анимето с изглеждащи на 20-25 момченца дето вадят опит и знания все едно са на по 50. А Джет Блак е перфектен просто. Не знам дали актьорът е гледал с аромат на маргаритки но сега започнах да си представям рибуут с него в ролята на Емерсън Код.
Жалко само, че адаптираха кажи речи всичко важно от анимето, и сега като нямат материал вероятността да не оплескат втория сезон е доста малка, а изглежда че такъв ще има.
8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by alshu » Mon Nov 29, 2021 3:01 pm

Не мога да се стегна да изгледам последните три епизода. Някой ден ще го направя, но най-вече заради клоуна, който изглежда добре в OP-то.
Всички мрънкат за Ед, ама откъсът с нея дето го цитират навсякъде бива, доста е in character. Няма да се учудя да е толкова близко, колкото е Джет до оригинала.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by трубадур » Thu Dec 09, 2021 11:02 am

В опщи линий фот @Martix -a вика, с тази разлика, че на мен все пак вишъс накрая върза и даже имаха бая сносна химия със спайк. Фоопщте цялото нещо е доста приятно, супер гледаемо и пипнато, единствено отвореният за продължения финал не ми се понрави, че мегдан за осиране като вече разчитат на собствени идеи е бая голям, и съдейки по съседната тема, форома взе много палаво и грешно решение да следи точилото на времената вместо калбоя. Тука е истината. Джулия, вишъс и брадата на джет с времето освен, че не пречат, даже радват. Джет е мвп-то, кучето е разкош, а Ед си е 1 към 1 с първоизточника... което е минус :mrgreen:

6.8 в имдб е лъжа, много, ама много по-висока оценка заслужава. Просто темпото, харизмата на каста и реално бая смелите визуални решения на моменти показват бая хъс за правене на нещо яко.

И, да, музиката е баси майката.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by трубадур » Fri Dec 10, 2021 9:28 am

Канселираха го. Рип

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cowboy Bebop (Netflix TV Series)

Post by Xellos » Fri Dec 10, 2021 9:53 am

Скъп им се е видял на тия мизерници, искат яко кинти тук и сега всичко да им е.

От друга страна свободни съчинения точно от Нетфликс културата, дето имат навика да смачкат нещо популярно в техен калъп с единствена цел сигурни пари не държа да гледам.

Ся работели по лайв на One Piece, което звучи още по-обречено.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests