WandaVision (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Martix » Wed Mar 10, 2021 10:03 pm

Излезе, изгледах го, изящен е, искам още!

Но все пак май има истина в думите, че пандемията не е простила на продукцията. Последния епизод, беше значително по-слаб визуално.
И е жалко, че трябваше да разводнят иначе страхотната история със MCU-щини като цялото участие на sword и още тийзъри за други неща, които със сигурност ще са посредствен пълнеж. Този сериал щеше да е още по-добър, ако действието си беше останало в хекса.

9.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 12, 2021 12:51 am

Spoiler: show
Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Fri Mar 12, 2021 1:37 am

:cry: :cry: :cry:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Sat Mar 13, 2021 5:26 am

Днес излезе разкошен Making-of, почти час дълъг.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Ambartanen » Sat Mar 13, 2021 5:55 pm

Окей, догледах го, обмислих го, прочетох цялата тема и имам две заключения. Първо много интересна и ценна дискусия с абсурдно груб тон. Може да е стандартно за форума but come on people. Второ, Марто явно дължи извинение на Симеон, щото нищо от теориите му за Куиксилвър и Мефисто не се оказа вярно.

За самия сериал трябва да кажа, че почти имаше цели седем много добри епизода и от финала на седми епизод нататък се разпадна брутално. Не, че осми епизод нямаше някои от най-силните моменти в сезона, ама там и особено на финала имах чувството, че гледам Тор 2 или Age of Ultron. Разпитах Марто за някои от неясните ми неща (къде се дяна Белия, кво го диреше Моника Рамбо в тоя сериал, кво се случи с Агата и т.н.) и общото ми заключение след като изгледах отново съответните сцени е, че той ми дава отговори базирани на комиксите, щото сериала просто не ги обяснява тези неща.

За да не съм твърде негативен, да си кажа, че повечето актьори се справяха добре и моментите фокусирани на Уонда и/или Вижън почти всички работеха. За нещастие всичката MCU-щина ми дойде в твърде много и яко ме издразни. Така и не разбрах каква е Агата Харкнес и защо не успя да си изпълни какъвто и план да имаше (пи, пи, пи силите на Уонда и така и не ги изпи); не разбрах нищо от нишката на МЕЧ (защо някакъв рандъм дрон ударен със силите на Уонда можеше да съживи тялото на Вижън, но нищо друго не можеше, или как директора на МЕЧ знаеше това или защо беше решил по този безумен план да се опита да я накара да го направи или с каква идея прати Рамбо там пък после се опита да я разкара); изобщо не разбрах от разговора на двата Вижъна що Белия си тръгна; какво беше в крайна сметка този Куиксилвър и какво се случи с него...

Не съм се чувствал особено объркан от финала де, по-скоро безкръвната комиксова патаклама с два боричкащи се Вижъна и две замерящи се със CGI вещици ми беше просто скучна. Също така минимално замисляне ме кара да осъзная, че не разбирам мотивациите на никой от героите освен Вижън.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Sat Mar 13, 2021 8:22 pm

@Ambartanen честно това звучи повече като несъответствие между твоите вкусове и това какво е MCU, щото тоя сериал винаги щеше да бъде част от тази вселена и началото на нова фаза в нея и не е резонно да очакваш да няма връзки и да не поставя начало на някои нови линии.

По въпросите ти:

- Къде се дяна белия? Паркиран е, докато не решат да го върнат. Отворен финал за него. Ditto Агата.

- Моника Рамбо помогна на Уанда да не се удави в самосъжаление и автовилификация. Оттам насетне тя ще се върне в Капитан Марвел 2 и цялата линия води към Secret Invasion, която история е обявена, че предстои, но не е ясно как ще се разиграе, щото Скруловете в MCU не са представени като злодеи засега.

- Планът на Агата в първите епизоди беше да събуди Уанда без да я травмира допълнително (щото Агата всъщност не е изцяло злодей). Когато въпросният се провали, тя директно ѝ скочи. Защо не успя да ѝ изпие силите? Защото Уанда я надцака с руните в стените на Хекса. Това ѝ позволи да си върне всичко, което Агата беше изсмукала, и да събуди Алената Вещица.

- Дронът беше зареден с Chaos Magic от Уанда и по-конкретно енергия от Mind Stone-а, който беше зарядното на оригиналния Вижън. Съответно това беше единственият тип енергия, който можеше да го съживи. Директорът на S.W.O.R.D. не го знаеше това, просто trial and error - всичко друго бяха пробвали, освен енергията на Уанда.

- Хейуърд прати Рамбо в Уествю, щото си нямаше идея какво става там и си мислеше, че е някаква рутинна боза. Това, че Уанда се криеше там, беше неочаквано съвпадение. Опита се да разкара Рамбо после защото тя му се пречкаше.

- Белия си тръгна, когато Илюзията му отключи всички спомени и по този начин му разкара терминатор-директивата. Сега той е свободен агент, демек нямаше причина да стои там повече. Има спомените, но няма чувствата, свързани с тях, щото не ги е той преживял. Пак казвам - паркиран е за в бъдеще.

- Куиксилвър беше FUCKING DISAPPOINTMENT, is what he was. Рандъмляк-актьор от Уествю, когото Агата използваше, за да майнд-фъква Уанда. Буквално Агата говореше през устата му и силите идваха от нея. Но тъпото е, че цялото нещо беше направено, за да е мета коментар към феновете, а аз нямам нужда да бъда тролен от сериал, който се очаква да е драма.



Бтв, всичко това идва само от MCU и в по-голямата си част директно от самия сериал, не от предишните истории. Демек, тия отговори са в сериала, не е нужно човек да е чел комикси, за да ги получи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Ambartanen » Sat Mar 13, 2021 11:48 pm

Roland wrote:
Sat Mar 13, 2021 8:22 pm
@Ambartanen честно това звучи повече като несъответствие между твоите вкусове и това какво е MCU, щото тоя сериал винаги щеше да бъде част от тази вселена и началото на нова фаза в нея и не е резонно да очакваш да няма връзки и да не поставя начало на някои нови линии.
То не е до дали има или няма, а какво е количеството. Конкретно в случая огромни части от финалния епизод бяха некадърен екшън и MCU worldbuilding без всъщност да има интересен конфликт между героите или реални stakes. За пример бих дал битката между Вижъните, което беше ултра тъпа и спря като им омръзна (щото нищо не си правеха). Разговора между тях беше много по-интересен, но нямаше общо с боричкането преди това.
Roland wrote:
Sat Mar 13, 2021 8:22 pm
Моника Рамбо помогна на Уанда да не се удави в самосъжаление и автовилификация. Оттам насетне тя ще се върне в Капитан Марвел 2 и цялата линия води към Secret Invasion, която история е обявена, че предстои, но не е ясно как ще се разиграе, щото Скруловете в MCU не са представени като злодеи засега.
Не знам как да обясня защо това за мен е незадоволителен отговор. Ти имаш цялата тази информация предварително, гледаш сериала и си сглабяш тези спекулации и се кефиш. Аз съм гледал не само сериала до този моменти ми и (почти) всички MCU филми, обаче като ми се показват светещи очи и превръщане в jell-O shot устойчив на куршуми и така нататък, очаквам това да има някакво отношение към творбата, в която се случва, а то няма. Реално развиването на суперсилите на Рамбо нямаше никакво отношение към тези събития и на никой герой не му пукаше.
Roland wrote:
Sat Mar 13, 2021 8:22 pm
Планът на Агата в първите епизоди беше да събуди Уанда без да я травмира допълнително (щото Агата всъщност не е изцяло злодей). Когато въпросният се провали, тя директно ѝ скочи. Защо не успя да ѝ изпие силите? Защото Уанда я надцака с руните в стените на Хекса. Това ѝ позволи да си върне всичко, което Агата беше изсмукала, и да събуди Алената Вещица.
Това с руните ясно, ама не можеш сериозно да ми кажеш, че жена хилеща се маниакално, докато убива кученце не е "баш злодей." This is Cruela Deville levels of evil. Иначе началото на епизода показа колко време й отнема да изпие силите на кралица на вещиците барабар с целия й coven- десетина секунди. Смучеше силите на Уонда над 10 минути и пак не ги изсмука. Това е, at minimum, провал в това да естаблишнат каква всъщност е заплахата за Уонда. Също така или не научихме мотивацията на Агата, или има най-скучната възможна мотивация- да трупа повече сила просто ей така. Ако наистина мотивацията й е било това второто, също няма как да не е зъл герой.
Roland wrote:
Sat Mar 13, 2021 8:22 pm
Дронът беше зареден с Chaos Magic от Уанда и по-конкретно енергия от Mind Stone-а, който беше зарядното на оригиналния Вижън. Съответно това беше единственият тип енергия, който можеше да го съживи. Директорът на S.W.O.R.D. не го знаеше това, просто trial and error - всичко друго бяха пробвали, освен енергията на Уанда.
Директорът беше организирал цялата сценка с разчленяването на труп на Вижън пред Уонда, за да я накара да налее магията си в него, след което безкрайно heavy handed я попита защо не се опита да го съживи. Не може да ме убедиш, че стреля в тъмното. Въпросът ми е обаче защо Уонда реши да зареди този дрон и само този случаен дрон с магията си, след което да замери МЕЧ с него? Виждаме много други неща, които биват ударени по подобен начин от нейната магия и никое от тях не е "заредено."
Roland wrote:
Sat Mar 13, 2021 8:22 pm
Хейуърд прати Рамбо в Уествю, щото си нямаше идея какво става там и си мислеше, че е някаква рутинна боза. Това, че Уанда се криеше там, беше неочаквано съвпадение. Опита се да разкара Рамбо после защото тя му се пречкаше.
С оглед на горния ми параграф може би е ясно защо не мога да приема това обяснение.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Dr. Horrible » Sun Mar 14, 2021 9:26 am

За Куиксилвър и двамата с Роланд бяхме много разпалени и подходихме с много емоция, но без достатъчна прозорливост :D
Аз твърдях "Това е Мефисто!", той "Това е Куиксилвър от Х-мен вселената" и аз изписвах подробно защо според мен изобщо не е истинския Куиксилвър и как си играят със зрителите, той изписваше подробно защо няма да въведат такъв злодей по тоя начин... Ами и двамата бяхме прави, че другият греши, ама не бяхме прави в оригиналната си теза :lol:

Изобщо, много на дълбоко влязохме. Тези дни излизат постоянно интервюта със създателите - обясниха, че рекламите са били изцяло за миналото на Уонда и че всякакви рефернции към камъните (които Роланд приемаше за важни) са били напълно случайни и не са целенасочени. Също каза, че всички споменавания на Дявола и референции към него (които аз приемах за важни), са били напълно случайни и не са целенасочени :lol: Изобщо, доста... заземяващ беше тоя финал.

А Хейуърд се интересуваше от Хекса, защото беше видял, че там има огромно количество вибраний, който хем е сплотена маса, хем се движи из града. Според мен така е видял, че силите на Уонда категорично могат да дадат живот на Вижън и трябва да се напъва още в тая посока.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Ambartanen » Sun Mar 14, 2021 2:15 pm

Tbh аз бях чул преди да излезе дори спекулации, че щяло да има Мефисто в сериала. Като човел нечел комиксите имам само някаква частична втора ръка информация какъв е той в Марвъл вселена, но бях убеден, че е Хейуърд. Сериозно ли само на мен сцената с Хейуърд и Уонда в щаба на МЕЧ ми се стори като сетъп на таен злодей, който се опитва да манипулира Уонда и знае, че тя може да съживи Вижън?

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Martix » Sun Mar 14, 2021 3:42 pm

Не си само ти, и на мен ми се стори така, но събитията по-късно опровергаха теорията, така че явно не е било това, Хейърд просто е бил задник, за да има поне една зла правителствена организация във всеки сериал/филм.

Иначе това, че били споменавали случайно думички свърани с ада, не го вярвам особено, по-скоро си пазят Мефисто за доктор Стрейндж 2, иначе защо биха слагали кукичката с децата накрая. То вярно, че много пъти се е случвало post credit сцените да са подвеждащи или незначителни in the grand scheme of things, ама ще видим.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Sun Mar 14, 2021 4:26 pm

@Ambartanen no offence, my dude, но продължава да ми се струва, че голяма част от оплакванията ти за неконсистентности и прочее са просто вариации на тема, че не ти е харесал сериалът достатъчно. Не го казвам, за да се заяждам, ама това на Агата колко време ѝ отнемало да изсмуче коя вещица и защо дронът имал енергията на Уанда не са ми сериозни теми за спор. Мисля, че тук ще си останем на ниво на кого какво му е по-важно.

@Martix тая финална сцена определено може да е подвеждаща, но със сигурност няма да е незначителна, предвид колко важна я направи тоя сериал Уанда.


Иначе буквално никой не може да ме убеди, че нямаше намигвания към инфинити камъните в рекламите, ако ще Джак Шейфър да ми почука на вратата и да ми се развика :lol: Това да имаш репликата "when you just want to get away", последвана секунда по-късно от СИН FUCKING КУБ, и да ми приказваш, че нямало инфинити камък там, е гаслайтинг :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Ambartanen » Sat Mar 20, 2021 12:17 pm

Не знам дали не са го видяли вече всичко, ама [поздрав с WandaVision Honest Trailer|

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Killua » Sun Mar 21, 2021 9:30 am

Dr. Horrible wrote:
Sun Mar 14, 2021 9:26 am
Също каза, че всички споменавания на Дявола и референции към него (които аз приемах за важни), са били напълно случайни и не са целенасочени :lol: Изобщо, доста... заземяващ беше тоя финал.
Не знам, то на мен ми правеха впечатление тия ремарки за дявола, дето нямам идея ат Мефисто. Не ми се вярва да са случайни, дори някой да твърди иначе.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Althea
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Mon Feb 15, 2021 9:25 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Althea » Sun Mar 21, 2021 2:42 pm

И аз си мисля, че ремарките за дявола са препратка за нещо в бъдещето на MCU. Че Мефисто рано или късно ще се появи и именно Уанда ще има „удоволствието“ да се разправя с него.
Сега голямата загадка за мен е къде са децата и също така какво са – за Вижън разбрахме, но не и за тях.
Spoiler: show
Дали и те като него са частицата от Камъка в Уанда + любовта ѝ, или са нещо съвсем друго? Направи ми впечатление фразата ѝ „Благодаря, че ме избрахте за ваша майка“. Това може да е просто дежурна фраза, но може и да е ключ към загадката за същността им. Според мен децата не са просто част от Уанда, а са самостоятелни единици, доведени в нашето измерение от нея. Интересно ми е къде са сега и откъде я викат за помощ.
А може да не съм права, да са си част от нея и гласовете им в сцената след надписите просто да са изражение на нейните страхове и страдание.
Но финалната сцена определено ме вдъхнови и нямам търпение за „Доктор Стрейндж“. :heart:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Martix » Sun Mar 21, 2021 3:01 pm

Доста е вероятно, да си пазят развитието с децата и Мефисто за doctor strange 2, и затова да се правят на ударени, че било всичко случайно. Но тези продукции се променят постоянно по време на снимките, така че може и да сменят историята, само и само да издразнят феновете. :lol:
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests