WandaVision (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 20, 2021 10:12 am

Не исках да дабълпоствам, но 24 часа никой не дава отзиви за епизода! :evil:

МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН!
Слуховете за едночасов епизод бяха силно преувеличени, естествено, но все още имам надежда поне финалните два да са малко по-дългички. Пък и, ако трябва да сме честни, сценаристите наистина успяват да набутат доста в тези 30 минути.
Spoiler: show
It's been Agatha all along!!!!
ЦЯЛ ДЕН ПЕЯ, сигурно 50 пъти гледах песничката! Катрин Хаан е велика, велика! Адски много ми хареса!
Вярно, беше много предвидимо и всички го усещахме още от първи епизод, но все пак беше толкова стилно и готино направено, че нямаше как да не се изкефя! Много ми е интересно какъв точно ѝ е планът. Тя сама каза на Уонда "Децата играят в мазето", тоест умишлено я изпрати там, интересно ми е защо точно в този момент вече реши да се разкрие. Дали защото вече има децата? Предполагам, че е това!
И дали тя ще се окаже някакъв слуга на Мефисто или пък от самото начало си е действала изцяло сама за лични си цели. Иска ми се поне по някакъв начин да го завъртят още малко! И НАИСТИНА ТЯ Е УБИЛА СПАРКИ, НЕЩАСТИНИЦА! :lol:
И за първи път имаме сцена след надписите! Интересно какво ще го правят този фалшив Пиетро - дали ѝ е син или нещо такова, или е просто хенчмен? И къде е Ралф???? Дали заека е Ралф, или Ралф е Мефисто, или какво се случвааааааа???

И рекламата беше много интересна - Nexus. Във филмовата вселена това понятие никога не е било важно, но някои запалени фенове с остро зрение забелязват, че присъства на дъската на селвик в Тор 2 - като някаква пресечна точка между всички реалности. В West Coast Avengers комиксите Уонда е Nexus - същество, което може да вижда и преминава през всичките реалности. Досега рекламите не са използвали комиксите, винаги са си за неща от филмите, но е интересно да видим как ще се развие това. И това с червеното хапче, репликата "anchor you back to your reality, or the reality of your choice" и рефернцията към Thor: Dark World, наистина препраща към етъра, the reality stone, признавам. Обаче нещо не се връзва - нали уж имахме "силно убедителни аргументи", че червеното сокче било препратка към етъра, щото е червено и течно :lol: Току виж сценаристите наистина са решили да сложат такива намигвания, случайни и несистематични, колкото феновете да се побъркват и да има за какво да пишат теории по форумите и туитър.

А разликата между MCU, с бекграунда от комиксите, и космера на Сандерсън е от земята до небето и от небето до земята и пак от земята до небето.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by трубадур » Sat Feb 20, 2021 12:22 pm

беше яко, не знаех че има сцена след надписите, ще се чеква

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Shamajotsi » Sat Feb 20, 2021 1:59 pm

Dr. Horrible wrote:
Sat Feb 20, 2021 10:12 am
Spoiler: show
И НАИСТИНА ТЯ Е УБИЛА СПАРКИ, НЕЩАСТИНИЦА!
Bruh, това мен много ме шокира - веднага я изстреля на номер 2 в класацията на най-големите злодеи в МСЮ.

Иначе, моите впечатления за теориите, които се дискутират тук:
Spoiler: show
като човек, почти незапознат с марвелските комикси (имам Ънлимитед от известно време, ама го ползвам само за Спайдър-рилейтид неща, и то сегиз-тогиз), ако наистина се окаже, че някакви библейски злодеи са в дъното на цялата ситуация, би било разочароващо. Малко ако в следващия Мистборн, да кажем, вземат да се появят героите от The Reckoners - може да се направи добре, но ще трябва солиден сет-ъп, че да не изглежда супер-рандъм за комикс-нечетящите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Sat Feb 20, 2021 8:01 pm

@Shamajotsi Мефисто си е злодей в Марвел от десетилетия, не е от нищото. И го има в трейлъра на Локи, та явно е планиран.

Моята теория е, че Хексът не е създаден от Агата, щото я виждаме как пристига за първи път в 50-тарския епизод. Така че все още не е ясно откъде е почнало всичко.

Аз подозирам, че тя се опитва да призове Мефисто, малко както Локи беше злодеят в първите Отмъстители, но всъщност ИСТИНСКИЯТ злодей - Танос - се появява след надписите.


СПЕКТРУМ!


Бтв, силите на Агата са лилави, така че ПАК имахме Power камъка в този епизод :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Sun Feb 21, 2021 6:33 pm

Аз само искам с известен срам да кажа, че си наруших решението да спра да събирам Funko Pops (даже си продадох по-голямата част от колекцията)... Но нямаше как.

Image

Image
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Xellos » Sun Feb 21, 2021 7:25 pm

Наваксвам бавно и славно.
Двете куклета на Soкovian fortunе teller и лучадорес-а и аз бих ги боднал, 1/2 метафорично. :heart: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Mon Feb 22, 2021 5:39 pm

БТВ един бърз плъгинг за материалите в списанието. Ревюто на последния епизод на Доктора е супер!

Епизоди 1-2
Епизод 3
Епизод 4
Епизод 5
Епизод 6
Епизод 7
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Xellos » Thu Feb 25, 2021 12:12 pm

Много свеж сериал е тва факт. Да не повярваш, че е марвелски :yay: :heart:
Олсен рулз от край време, добре че и отдадоха дължимото тук.
https://9gag.com/gag/ayMx5GM :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Althea
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Mon Feb 15, 2021 9:25 pm

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Althea » Sat Feb 27, 2021 5:43 pm

Изключително много ми хареса новият епизод! Признавам си, че не очаквах точно този отговор на загадката, но страшно много ми хареса. Сцената със салемските вещици в началото беше абсолютен разкош; обяснението защо реалността Уествю е под формата на американски ситком, минаващ през различните телевизионни епохи; начина на изграждането й; разкритията от миналото на Уанда, особено за произхода на силите й... да не говорим откога си мечтая да надникна в тийнейджърските ѝ „доброволчески“ години. :mrgreen: И онзи разговор на Уанда и Вижън в имението на Отмъстителите относно природата на скръбта беше просто прекрасен.
Обожавам този епизод. ❤️ И вече съвсем нямам търпение за развръзката на сериала!
п.п. И въпреки че засега сериалът ме опровергава, продължавам да си смятам своето - че така често споменаваният съпруг на Агнес/Агата Ралф накрая ще се появи или поне мерне за кратко и ще се окаже Мефисто. 😄

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Sat Feb 27, 2021 7:46 pm

What is grief, if not love persevering?

Може би най-доброто развитие на персонаж, което MCU някога са имали. Този сериал за мен е Топ 3 на най-добрите произведения в тази вселена, независимо как свърши другата седмица.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by трубадур » Sun Feb 28, 2021 11:24 am

Извън сцените с Вижън много слабо. Агата е щета. Много слаба като актриса и въобще няма чара на Евън Питърс за куул злодей. Освен това тия магии с ръце беше криндж, а като я цедяха все едно някой я ощипа и толкова. Шефът на сворд едва ли идеята е да е симпатичен но засега човек с най много мозък. Самата Ванда и тя преигра в мазето горката. Поне сцената на леглото беше добре. Качество пада постоянно дори и в технически план толкова невдъхновена работа с камера и слаб монтаж, мислех че след тор три и двата финални аввнджъра сме над това, но посредственост и Марвел явно ще си вървят ръка за ръка доста дълго време. Язък за силния старт на сериала.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Moridin » Sun Feb 28, 2021 1:32 pm

Цитираната реплика беше наистина добра, но и за мен епизодът беше много слаб. Всичко беше трагично предвидимо, Агата е под всякаква (!) критика, и епизодът не сложи нищо ново на масата освен сцената след надписите.
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Dr. Horrible » Sun Feb 28, 2021 2:29 pm

На мен много ми хареса епизодът. Но имам някои забележки :lol:

Агата е прекрасна!!! Но ми се струва, че като беше под прикритие беше по-готина, отколкото е сега. Повече ми харесва с по-стегнато облекло, не развлачени дрипи. Отива ѝ да е стилен злодей!
Уонда много ми харесва! Наистина ми стана адски тъжно за нея, особено в сцената с недостроената къща, беше адски мъчително. Тъжно е, че никой друг не ѝ е помогнал... И, разбира се, репликата с тялото на Вижън - "I can't feel you." - тогава беше ужасно, смаза ме. Елизабет Олсън е прекрасна. Удивителна беше в мъката, но ми се иска като сценарий сега да ѝ дадат и други емоции, които да представи.
Разкритието на мистериите също за момента ми харесва много - много съм доволен от това, че Уонда не е съживила тялото на Вижън, а го е изградила от нищото - това беше голям шок! Това означава, че действително не беше искрена с децата, като ги караше да приемат смъртта на кучето, наистина искаше от тях да проявят зрялост и духовна сила, която тя самата няма.

Обаче, дребна критика е, но на моменти изглежда малко евтино. Примерно в сцената в имението на Отмъстителите, самите стени в имението изглеждаха много картонени и изкуствени, това ме извади от сериала, осъзнавах, че гледам сериал с изкуствени картони.

Цялостно сериала ми харесва много, но предишните два епизода ми бяха по-готини. След финала ще видим къде ще го поставя в общата си класация. Но за момента е определно под четирите филма на Русо. И цялостно ми е по-слабо от Деърдевил и Джесика Джоунс, които си остават ненадминат връх.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by Roland » Sun Feb 28, 2021 5:36 pm

Няма да коментирам сравненията със сериалите на Нетфликс, че ще се изпокараме.

Само ще кажа, че миналите два епизода бяха определено много междинни и нямаше да имат никаква стойност без тазседмичния, който да ги осмисли. Въобще, какъвто и климакс да са планирали, тоя епизод беше емоционалното ядро на целия сериал за мен.

Бтв, пак не го виждам като лицемерие това. Първо, все още не знаем какво точно са близнаците. Дали са буквално част от Уанда, дали са проекции като Вижън, етц. Но самият Вижън не е върнат към живот, така че не бих казал, че е лъгала в сцената със Спарки.


Прочее, вярвам всички сме на едно мнение, че е твърде удобно да имаме безтелесно съзнание на Вижън и безсъзнателно тяло, нали? Марвел може би най-сетне ще върнат мъртъв герой към живот.


А твърдението, че Катрин Хан е "слаба като актриса" е такъв джаз, че думи нямам просто :lol: :lol: :lol: :lol: Особено за хора, които са я гледали в други неща (бтв, тя е гласът на Док Ок в Into the Spider-Verse).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision (SPOILERS)

Post by трубадур » Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Доста няма значение, че другаде става при положение, че леля ти доде и се наака. Една сцена нямаше в тоя епизод където да е убедителна, било то като вещица едно време, докато я смучат, докато смуче макя си, докато е нахакана чешитка (дето се очакваше да лъха същата енергия като от пиетро, ама ударихме на тесла) или накрая с тоя безумен грим и издекламира какво представлява ванда. Пълен смех. Ся, от една страна е трудно да се правиш на магесник пред камера, почти винаги е нелепица, особено ако трябва да ръкомахаш с ръце и после в постпродукцията да налепят светлините, ама затова и му се вика актьорска игра и като става дума за бюджетите, с които боравят марвел човек би помислил, че ще се напънат малко повече актьорите, ама само Олсън се опитва да е малко по в час. Докато нашеница изквака като се едно сутиена й не е на място, докато я цедяха и после обърна посоката, а за кашмерът, където трябваше да чанълва на евън питърс бравадото, ама без харизмата му, суагъра или каквато и да била енергия беше плачевно и брах срам зарад нея.

Донякъде със сигурност е режисьорска и сценарна грешка, щото епизодът беше толкова лешперски заснет, ама след като други актьори въпреки лимитациите, идващи от зад кадър се справят, баш злодеят ти да е толкова вял и жалък, докато се пъне, че е баси тежкарската история бие на недопустимо посмешище.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests