WandaVision (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

WandaVision (SPOILERS)

Post by трубадур » Thu Jan 14, 2021 6:36 pm

Викам да имаме тема за сигурно най-чаканото теве нещо за следващите няколко месеца.

Image

Първи сериал в мсу вселената баш под шапката на дисни, с изключително респектиращ бюджет, файги е начело на екипа, аз лично очаквам 9 часов филм с възможно най-скучните персонажи от авенджърите да ме зарада. Просто, макар да мязаха на централни, в инфинити вора и ендгейм, те двамата бяха повече предмети, отколкото образи, а имат потенциала да са доста интригуващи. И тук им се предлага пълната възможност най-после да ги разгърнат.

На 15-ти дебютира с 2 епизода и натам ще бъде по епизод на седмица, като с мандалориана. Явно така смятат дисни да държат интереса, което при тях има смисъл, за разлика от амазон например, където телевизионният им отдел се радва на населението, което се сеща, че с прайм абоната идват и някакви оригинални детски.

пп. тв предаването на годината вече излезе - A Perfect Planet и за пореден път бебецето изтрепаха с качество. Но на Атенбъроу нещата по принцип са доста над всичко останало, та няма смисъл да се слагат до останалите.

ппп. Да сменя ли реално името на мсу марвелски сериали или нещо, че идват и зимния войник съвсем скоро, после и локи, та всичко да е на едно?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Thu Jan 14, 2021 9:28 pm

Възпламенявам се от нетърпение!
Душата ми е зов! Душата ми е стон!

Честита WandaVision Eve! В навечерието сме!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WandaVision

Post by Martix » Fri Jan 15, 2021 3:03 pm

Юрош на маслинитее, епизоди 1 и 2 излязоха. Честито на day 1 зарибеняците.

Аз ще си го изгледам като излезе целия сезон, очаквам го с интерес. Вдъхновението от Legion и Mr. Robot е видимо силно, тоя сериал няма как да не е як.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision

Post by трубадур » Fri Jan 15, 2021 9:53 pm

Много са добри първите 2 епа. Жалко, че явно по-бързо ще заебат ретро стилистиката, това леджит си е баси сладкия беззъб комедиен следобеден сериал и се кльопа като такъв с кеф. Но и обещанието, че отзаде има 150 милиона долара епика го прави още по-интригуващ. Но комедията е основното засега и се получава без да е форсирано даже. Сигурно най-доброто марвелско нещо, което можеше да пуснат. Такава рязка разлика с всичко досега, че евала.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Fri Jan 15, 2021 10:14 pm

Изгледах ги още на обяд, МНОГО СА ГОТИНИ!
Харесва ми, че от една страна изглежда безобидна комедийка, типичен ретро стил, весело, забавно. Но същевременно аз мисля, че ни дават доста сериозни намеци за това какво правят. Мистерията е много интересна и по много хубав начин е вплетена в голяма част от епизодите, без реално да се набива на очи!

Какво се случва? Кой причинява това на Уонда? Защо са там? Нямам търпение!

Рекламите на тостера и часовника бяха много, много готини. Ето я моята хипотеза за тях:
Spoiler: show
Мисля, че рекламите показват събития от живота на Уонда, от миналото ѝ.
Започнаха с тостер Старк, който имаше мигаща червена светлина. Според мен това е метафора за бомбата на Старк, която е убила родителите на Уонда и е оставила нея и брат ѝ закопани за два дни.
После видяхме часовник Фон Стръкър. Това за мен е препратка към Барон Фон Стръкър, чиито научни експерименти задействат силите на Уонда. Много е готино часовникът да е символа на науката - точност, последователност, измерване!
Иначе аз имам теория за това какво се случва и как ще се развият нещата. Базирана е на някои сюжети от комиксите и съм толкова убеден в себе си, че директно ще я тагна като спойлер :lol:
Spoiler: show
Според мен Мефисто манипулира Уонда, поставил я е в тази реалност, за да я изманипулира тя да го доведе чрез силите си в нашия свят.
Тази любопитната съседка е всъщност негова пионка. Тя няколко пъти спомена мъжа си, но той никога не се появи. Това е популярен похват в ситкомите - често има герой, за когото говорят много, без той да се появи на екран. Но мисля, че в случая Дявола ще е мъжа ѝ :D Пък и тя доста говореше за него, споменаваше го. Когато друга героиня каза "Дяволът е в детайлите", тази отговори "И не е само там." И е смешно, щото пасва на ситуацията, ама има и по-дълбоко значение за мен.
Забелязахте ли как всички постоянно питаха Уонда кога ще има деца и няма ли вече да има деца и защо още няма деца. Мисля, че дяволът иска да я накара да роди, и да влезе в нашия свят през телата на децата ѝ. В комиксите има такава история и мисля, че точно това се случва тук. Същевременно SWORD (космическата версия на ШИЙЛД) искат да ѝ помогнат, затова изпратиха този хеликоптер, който в реалността ѝ се появи като детска играчка. Предполагам, че е бил истински и с него е дошла чернокожата съседка, която тепърва има да се разкрие като супергероинята Фотон :)
МНОГО Е ОБЕЩАВАЩО!!! За първ път имам възможност да градя такива големи теории за това какво ще стане и да знам, че отговорът няма да дойде във филм след година и половина, а вместо това всяка седмица ще има нови разкрития!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sat Jan 16, 2021 8:55 pm

Според мен пък тоя сериал е задължително седмично гледане, не накуп, щото има маса място за спекулации.

За рекламите:
Spoiler: show
Мисля, че са повече камеота и яйца, а не намеци. Примерно тостерът освен дето е Старк, прилича и на първата версия на Ултрон, който е създател на Вижън. В добавка, и двата епизода са пълни с подобни референции към комиксите.
За съседката:
Spoiler: show
Не е агент, поне не умишлен, щото има в трейлърите сцена с нея, където пита Уанда дали е дошла да ги "спаси". Но това с Мефисто не е съвсем в джаза, има и други намеци.
S.W.O.R.D.? Знаем, че в MCU не е срещу извънземни, а срещу разумни машини, което се връзва с Вижън. Но да видим.

Бтв, ендинг анимацията е в арт стила на това как Уанда манипулира реалността в House of M.

Супер ме израдва, но съм несъгласен с @tigermaster, че работи като ситком. Което е и мерилото, според мен, за добра мета комедия. Ако не може да работи самостоятелно като това, което коментира, добре е да не се застоява в него. Поради което и ме радва, че изглежда бързо ще движат нещата.

Прочее, друга теория - Моджо?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: WandaVision

Post by tigermaster » Sat Jan 16, 2021 9:13 pm

^Това май трубадура го казва.

Бтв, понеже сериалът изглежда донейде интригуващо, обаче нямам никакво намерение да сядам да пиша домашно върху марвелската споделена вселена, да питам - гледаем ли е за човек, който от "Зимният войник" насам не е гледал почти нищо от поредицата?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sat Jan 16, 2021 10:32 pm

tigermaster wrote:
Sat Jan 16, 2021 9:13 pm
^Това май трубадура го казва.

Бтв, понеже сериалът изглежда донейде интригуващо, обаче нямам никакво намерение да сядам да пиша домашно върху марвелската споделена вселена, да питам - гледаем ли е за човек, който от "Зимният войник" насам не е гледал почти нищо от поредицата?
Еми след един бърз гугъл, който да ти каже къде са Уанда и Вижън в края на Ендгейм, се гледа спокойно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 17, 2021 3:57 pm

Roland wrote:
Sat Jan 16, 2021 8:55 pm

S.W.O.R.D.? Знаем, че в MCU не е срещу извънземни, а срещу разумни машини, което се връзва с Вижън. Но да видим.
Откъде го знаем това? Те никога не са се появявали в MCU, нито са били споменавани. Но е интересна възможност. Иначе - на тетрадката на човека, който седеше пред екрана в края на епизода, се видя логото на SWORD. Кръгче с меч вътре.

А за съседката съм сигурен, че е в играта.
Spoiler: show
Виж как тя въвежда постоянно Уонда в този свят, обяснява ѝ кое как трябва да се прави, тя я пита често за деца. И виж как се появи на секундата, когато Уонда разглеждаше падналото хеликоптерче. Тотално подставено лице е! Не бих съдил по репликата от трейлъра, защото тази реплика сме я видели единствено извън контекст, не знам в каква ситуация го казва и дали не е опит да ги заблуди и обърка още повече.

Между другото, за тъмнокожата ѝ приятелка, Джералдин
Spoiler: show
Направиха ми впечатление в туитър, та пак гледах сцената, в която се запознават - тя не си знае името и не може да го каже. Чак когато Уонда я докосва, тогава се сеща как се е казвала. Тоест тя е пример за невинен човек, който е попаднал в ситуацията. Мисля, че е агент, изпратен да спаси Уонда, но при влизане в територията на тази реалност си губи паметта. Истинското ѝ име е Моника!
Към @tigermaster - според мен само след Winter Soldier няма смисъл да го гледаш - не познаваш тези герои и нямаш връзка с тях. Ако си харесал Winter Soldier, можеш да изгледаш Avengers: Age of Ultron, който се развива веднага след него и после да изгледаш оставащите три филма от режисьорите на Winter Soldier - Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame. Общо взето точно тези четири филма, които ти остават, са най-важните са марвел вселената. И съответно те не зависят от други филми - другите зависят от тях :) Ако изгледаш тях, ще си виждал ВСИЧКИ появявания на Уонда и Вижън и ще си повече от подготвен за сериала.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision

Post by трубадур » Sun Jan 17, 2021 4:53 pm

Е то инфинити вора и ендгейм са си задълже филми въобще (и тва идва от човек, който много не харесва марвелията, ама тез два филма са си властелина левел от гледна точка на влияние и бутане на технологии напред), но да, само те двата и реално цивилната война и друго ти не трябва @tigermaster, даже и без тях може да гледаш сериала, щото във филмите ванда и вижън са повече плот пойнтове вместо герои (с изкл. на ванда във втория авенджърс), в сериала напълно им използват химията заедно и са доста яко комбо, че не мога да им се нагледам. Въобще целият каст на сериала досега е много добре подбран, а и самото нещо е толкова извадено извън досегашната марвелщина, че ми напълни душата.

Иначе аз гледам по-повърхностно на нещата
Spoiler: show
уанда е в неква мега депресия и некой я експлоатира :dunno:
пп. еповете са по 20 минути + 10 финални надписи. Еваларщина на мах демек

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sun Jan 17, 2021 6:01 pm

@Dr. Horrible

Не знам от къде е информацията, но я има онлайн:
https://collider.com/wandavision-sword-explained-mcu/

"World" е заменено с "Weapon".
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: WandaVision

Post by Vash » Fri Jan 22, 2021 11:42 am

Доста забавни първи два епизода. Cringy old school хумора ме забавлява много. Радва ме, че MCU пробват нещо по-различно - в последните няколко филма до Endgame ми се стори, че повтарят една и съща скучна формула във всичко - екшъна, хумора, представянето на героите. Сега като са се наложили се надявам да са по-спокойни да правят шантави неща като това. В крайна сметка комиксите си позволяват доста повече странности и оригиналност, отколкото са показали във филмите до сега.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Fri Jan 22, 2021 12:48 pm

Vash wrote:
Fri Jan 22, 2021 11:42 am
В крайна сметка комиксите си позволяват доста повече странности и оригиналност, отколкото са показали във филмите до сега.
Да, това е напълно вярно. Аз съм огромен фен на филмите, както знаете, но е факт, че са несравнимо по-бедни от комиксите. Затова този сериал е толкова важна стъпка!

Трети епизод в началото ми се стори малко скован, но после стана чудесен. Много дръпна сюжета и имаше МНОГО невероятно емоционално моменти, напълни ми се душата. Страхотно се развива всичко, нямам търпение за другата седмица!
Spoiler: show
"I’m a twin. I had a brother. His name was Pietro." - абсолютно велико поднесена реплика от Елизабет Олсън. Хареса ми как акцентът ѝ се променя, когато произнася "Пиетро". Това е първият път, когато изобщо споменават Пиетро от смъртта му насам....
И нататък беше СУПЕРМОЩ! Наистина започваме да виждаме истински Алената вещица и Олсън успява да докара мощта и харизмата, които са необходими. Феноменално!

БИЛИ И ТОМИ, ДОБРЕ ДОШЛИ В MCU! :heart: :heart: :heart:

И Агнес с нейното "Съпругът ми изглежда по-добре на тъмно." НЕ МОЖЕТЕ ДА МЕ УБЕДИТЕ, ЧЕ НЕ ГОВОРИ ЗА МЕФИСТО!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sat Jan 23, 2021 11:57 pm

Излях си всичките конспиративни теории в ревюто, но ще кажа само, че не съм бил толкова надъхан за нов епизод на сериал от години.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 24, 2021 1:11 pm

Еее, недей така - "написах си теориите в текст, който още не можете да видите". Драсни и тук някакви впечатления, спомени нещо, продължи дискусията!
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests