WandaVision (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision

Post by Moridin » Sun Feb 07, 2021 7:13 pm

Може ли да обясните по-добре, че по-невежите нищо не разбират :D
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision

Post by трубадур » Sun Feb 07, 2021 7:53 pm

офф, ама как да пропусна :spite:

@Roland що не тагваш, като ще си тригърната мекица, поне подскачай в тигана, а не се крий. Второ, спокойно можеше да си спестиш оценката за отношението ми, еле па с такава хипербола. Мен епизодът ме издразни и тригърна :mrgreen: и не виждам смисъл да го крия, само за да ти съхраня крехката психика. Порасни най-после.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 08, 2021 12:17 am

Ще видите! Това съм аз след две-три седмици, като се разкрие измамата на Мефисто!

Image
Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Mon Feb 08, 2021 9:09 am

Moridin wrote:
Sun Feb 07, 2021 7:13 pm
Може ли да обясните по-добре, че по-невежите нищо не разбират :D
Има дистопично количество добре структурирани и кондензирани уикита, както и статии конкретно за тия епизоди, където можеш да научиш буквално всичко много по-бързо и лесно, отколкото ще бъде някой от нас да изпише нужните фермани. Виж кой е Мефисто, коя е Агата Харкнес и защо се теоретизира, че са замесени. Що се отнася до Пиетро/Питър, това вярвам си го разбрал?

@трубадур не знам какво означава "мекица", може ли разяснение? И не е мой проблем, ако ти не следиш темата без да трябва да бъдеш тагван :ninja:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Mon Feb 08, 2021 9:12 am

@Dr. Horrible извън гифчета, имаш ли някаква друга контра на това, което написах, или сме на ниво удивителни в момента? Щото на този етап не можеш да отречеш, че повечето теории са разбити на пух и прах поради доста по-простите отговори на сериала.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 08, 2021 10:23 am

Аз си казах аргументите по-рано, ти им отговори, няма защо да се повтарям и постоянна контра да правя.

Естествено, че мога да отрека, че повечето теории са разбити на пух и прах :lol: Моите теории от самото начало бяха, че някой (Мефисто) манипулира Уонда, че Агнес е негов агент изначално, че МЕЧ искат да ѝ помогнат някак и затова са изпратили Моника Рамбо вътре да я спаси. И вярно, с МЕЧ има малко врътка, но пак в крайна сметка Моника влиза, за да спаси Уонда и все още продължава да иска да ѝ помогне. Голямата драма в 4-ти епизод беше, че МЕЧ по-рано допускаха, че някой причинява това на Уонда, сега вече са убедени, че тя го прави сама. Бъркат :lol: Единствената ми теория, която пропадна миналата седмица, е че Моника е дошла с хеликоптера, който после е станал на играчка. За това сбърках, но не мисля, че е от кой знае какво значение.

Ти отговаряш селективно на аргументите ми - често го правиш. Хубаво, обяснил си защо има логика Куиксилвър да се държи по различен начин. Но защо Уонда ПРИЕМА, че тоя непознат ѝ е брат? Защо Дарси извън балона казва "Тоя е рекастнат", а Уонда в балона казва "Това е брат ми!". Уонда не нарича Доти "Наташа", нито шефа на Вижън "Старк". Що вярва, че тоя ѝ е брат, макар очевидно да няма лицето на брат ѝ? Щото някой си играе с нея и я заблуждава, няма друго обяснение. Защо присъстваше историята с умрялото куче и Агнес? Защо Уонда се молеше на децата да заспят, после да не порастват - очевидно няма контрол над тях. Защо Агнес идва и си отива, когато си поиска и постоянно им се бута? Защо Уонда, разплакана, се кълнеше на Вижън, че няма контрол над всичко, особено на това кой звъни на вратата им в този момент? Лъжеше ли?

И, ако това действително е Куиксилвър от Х-мен филмите, то къде е интригата? Бам - Уонда е отворила мултивърса - вижда се още от пети епизод. Това е първосигналното четене на ситуацията, очевидния отговор. Не е това, естествено. Виждаме, че някой могъщ злодей (Мефисто) манипулира Уонда и се опитва да се представи за неин брат. И ако Марвел бяха кастнали КОЙТО И ДА БИЛО друг актьор за тази роля, реакцията на публиката щеше да е като на Дарси - "ОМГ, къв е тоя, тука има нещо гнило, защо го е рикастнала, тоя май я лъже." За да избегне това, Файги каства актьора, за когото публиката би приела, че може да е Пиетро. И това е гениално!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision

Post by трубадур » Mon Feb 08, 2021 10:38 am

Ми мекица е такова спихнато и на бучки, дето се заяжда без да има нужда :mrgreen:

пп. не ванда отвори мултивърса а договорът на дедпуул, че го присламчиха в марвел :spite:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Mon Feb 08, 2021 5:36 pm

@Dr. Horrible А ти местиш гола пак, както често правиш 8-)

Спорът не беше дали някой я манипулира. ОЧЕВИДНО някой я манипулира. ЕСТЕСТВЕНО, че не е само тя отговорна за ставащото. Спорът беше дали това накрая наистина е Куиксилвър или шейпшифтър. Ясно е, че макар и да е повече осъзната от останалите, и Уанда вижда каквото сериалът иска тя да вижда. Мисълта ми беше, че аргументите ти защо това не е Куиксилвър не работят във вселената на сапунката.

Както и да е, прав си, то ще си покаже в петък.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 08, 2021 6:38 pm

Тоест ти мислиш, че някой я манипулира като довежда непозната за нея версия на брат й от алтернативна вселена? Това ти изглежда по-вероятно от това някой просто да й се прави на брат?
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: WandaVision

Post by Xellos » Mon Feb 08, 2021 7:07 pm

Хех, нямам базата от комикси и бозавите сериали до момента за да имам каквито и да е спекулации, ама и така е свеж фън с тия актьори, поне съм до 4-ти еп. Напомня ми в началото на тая класика
Spoiler: show
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision

Post by Moridin » Mon Feb 08, 2021 9:27 pm

1. Без лични квалификации в темата :evil:
2. Аз все още не проумявам както @Dr. Horrible точно вижда като гениално в това да ползват грешния куиксилвър..
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 08, 2021 10:35 pm

Просто е най-перфектната измама евър! Не виждаш ли в темата как са con-нати всички :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision

Post by Moridin » Tue Feb 09, 2021 6:21 am

Ъм, перфектната измама нямаше ли да е ако беше кастнат умрелия марвелски Пиеро? It's really confusing to me защо заигравката с тая мултивселена е някак по-перфектна измама (за няколкото човека дето изобщо помнят, че има два куиксилвъра и кой какъв е)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Tue Feb 09, 2021 5:54 pm

Да, и на мен ми се струва, че толкова много ти се иска да е тази конкретна теория вярна, че всичко виждаш като доказателство за нея, даже вече си се навил колко разочароващо ще е, ако не е.

Естествено, че за сериал, който си знае аудиторията, ще е много по-умно да използват Уанда да отвори мултивселената и да вкара Х-мен в MCU, отколкото да въведат нов рандъм злодей използвайки супер сложна заигравка с актьор, който ще обърка всички без причина. Ако беше шейпшифтър, нямаше да има НИКАКВА нужда да не използват Ерън Тейлър Джонсън. И дори той да не е на линия, пак има повече логика да кастнат изцяло нов актьор.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: WandaVision

Post by Litz » Tue Feb 09, 2021 6:52 pm

Аз не гледам, Но Еван Питърс е вселени по-як от ЕТДЖ, а га играха в Кикес беше различно :mrgreen:

Най-малкото има повече фенки от Тейт времената насам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests