WandaVision (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: WandaVision

Post by Xellos » Tue Feb 09, 2021 9:04 pm

Сценаристите го играят с високи залози тоя сериал. :D
специално за жоро
https://9gag.com/gag/aYoLPWN :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Tue Feb 09, 2021 10:36 pm

Moridin wrote:
Tue Feb 09, 2021 6:21 am
Ъм, перфектната измама нямаше ли да е ако беше кастнат умрелия марвелски Пиеро? It's really confusing to me защо заигравката с тая мултивселена е някак по-перфектна измама (за няколкото човека дето изобщо помнят, че има два куиксилвъра и кой какъв е)
Хиляда пъти обяснявам :(
1. Ако беше дошъл оригиналният актьор от Age of Ultron, то тогава всичко щеше да изглежда наред - Уонда е съживила Пиетро, чудо голямо, те марвелските герои никога не остават мъртви.
2. Ако беше някой случаен актьор, нещата щяха да са прекалено подозрителни - къв е тоя, това определено не е Пиетро, нещо тука е яко сбъркано.

Евън Питърс е единственият актьор на света, който е по средата между тези две реакции. За него публиката хем ще си каже "Уонда е върнала Пиетро", хем обаче ще каже "ама май нещо намирисва". Той е възможен Пиетро. Никой друг актьор на света не може да изиграе възможен Пиетро. Оригиналният актьор е истинският Пиетро, всеки друг актьор е очевидно неистински Пиетро. Евън Питърс е баланса, най-добрият пакет.

И това нямаше да е възможно, ако навремето Марвел и Фокс не бяха споделяли правата за няколко персонажа. Само няколко, mind you, споделените персонажи винаги са били ограничен брой. И Уонда и Пиетро бяха от тях - и двете студия можеха да ги ползват, с някои уловки, примерно марвел не можеха да споменават думата "мутанти" или да направят Магнито техен баща, а пък Фокс не можеха да споменават, че двамата са "отмъстители".
Когато Марвел обявиха, че ще използват персонажите в Age of Ultron, от Фокс се ядосаха, че са ги изпреварили. И затова в последния момент промениха частично сценария на X-men: Days of Future Past, за да набутат там Пиетро за една сцена. Става дума за момента, в който героите спасяват Магнито от затвора - в оригиналния сценарий там е бил тийнейджър Джъгънорт, което звучи по-логично като ти трябва да измъкнеш някой от затвор. И така Фокс изпревариха Марвел и първи представиха Куиксилвър и то му посветиха особено внимание и му дадоха най-яката сцена във филма. Грешката на Фокс беше, че дори не се опитаха да направят Уонда. Марвел заложиха на това и в последствие развиваха само нея, специално ѝ посветиха повече внимание от първоначалните им планове. Още в края на Age of Ultron има сцена, когато Уонда тържествено се появява с нов костюм като член на отмъстителите. Тази сцена първоначално е била предвидена да е появата на Капитан Марвел, но от Марвел са решили да завършат филма с Уонда и да наблегнат на това, че Уонда има бъдеще, и да оставят Капитан Марвел за по-нататък, като й дойде времето.

Малко се отплеснах. Таааа.... общо взето Марвел бяха в доста кофти позиция, с това, че Фокс им откраднаха възможността да покажат първи героя. Но от този дефект, сега Марвел направиха ефект, щото ползват това, че зрителите познават х-менския Пиетро :) Някой писа из нета, че ако пуснеш епизода с аудио дискрипшън в Дисни+, се чува описанието "когато Уонда отваря вратата, вижда Пиетро от Х-мен филмите". Това е толкова яко!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision

Post by Moridin » Tue Feb 09, 2021 11:08 pm

Мерси, по-ясно ми стана :mrgreen: Има резон...
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Wed Feb 10, 2021 6:29 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Feb 09, 2021 10:36 pm
1. Ако беше дошъл оригиналният актьор от Age of Ultron, то тогава всичко щеше да изглежда наред - Уонда е съживила Пиетро, чудо голямо, те марвелските герои никога не остават мъртви.
Още тука си в грешка.
Spoiler: show
Целият епизод е посветен на бягството от загубата и има ДИРЕКТНА сцена, в която Уанда в прав текст обяснява, че не е способна да върне мъртвите към живот. Всъщност най-силният аргумент за мултивселената е, че тя толкова силно иска да си върне брат си, че тъй като не може да го съживи, прави the next best thing и подсъзнателно издърпва негова алтернативна версия от друга вселена.
Dr. Horrible wrote:
Tue Feb 09, 2021 10:36 pm
Някой писа из нета, че ако пуснеш епизода с аудио дискрипшън в Дисни+, се чува описанието "когато Уонда отваря вратата, вижда Пиетро от Х-мен филмите". Това е толкова яко!
Пуснах си епизода да проверя, наистина е така. Но if anything, това само демонстрира, че те искат да е ясно кой е това, не да объркват зрителите допълнително.

Прочее, в тази сцена когато Уанда казва "Пиетро?", Еван Питърс прави леко лимонена физиономия в стил "I mean, I guess?", сякаш не е супер сигурен. Така както "Джералдин" не беше сигурна какво ѝ е името. Понеже тази версия се казва Питър, аз го виждам като падане под влиянието на Хекса, не имитатор.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 10, 2021 8:36 pm

Аз анализирам сериала от гледна точка на заигравка със зрителските очаквания и манипулация на зрителските реакции, ти ми казваш "в грешка си" и обясняваш някаква in-universe логика. Която логика дори не е вярна. Естествено, че ако пожелаят, сценаристите могат да намерят хиляда начини да съживят някой герой или да го върнат като робот, телепатична илюзия, астрална проекция и т.н. Особено пък в омагьосан град, където хората през двайсет минути прескачат в ново десетилетие. :lol:
Целият епизод е посветен на бягството от загубата и има ДИРЕКТНА сцена, в която Уанда в прав текст обяснява, че не е способна да върне мъртвите към живот.
И теб лично успя ли да те убеди Уонда? Според мен точно този момент е там за да покаже колко лицемерна е станала тя - в една сцена краде мъртвото тяло на мъжа си, за да го съживи в магически град, а в следващата обяснява на децата си "Sorry, deal with it, кучето ви умря, не мога да го върна." Тоест иска децата ѝ да прояват емоционалната зрялост, на която самата тя не е способна. И това е тъжно и красиво, защото иска да станат по-добри и по-мъдри от нея.

А моята интерпретация на лицето му съвсем не съвпада с твоята. Уонда е шокирана и объркана, не знае какво се случва, а той се усмихва чаровно, съвсем готов да се включи в играта, напълно осъзнаващ какво се случва, владеещ положението. Всички негови вербални и невербални сигнали говорят за увереност. Джерадин беше много объркана, особено преди Уонда да я докосне.

Чух се по телефона с един приятел вчера, той ми обяснява, че е сигурен, че злодеят е Мефисто. Аз се изненадах от прозорливостта му, тъй като той през живота си не е отварял комикс за Уонда, от Марвел чете най-много Спайдър-мен. И го попитах как е стигнал до това заключение, очаквайки да ми каже моите железни аргументи, които вече знам. Но той ми каза "Ами нали този сериал ще е свързан с Доктор Стрейндж Мулитвърс и Спайдър-мен 3? На края на предишния филм всички разбраха самоличността на Спайди. В комиксите също имаше такава история и Спайди, за да накара всички да забравят самоличността му, сключи сделка с Мефисто. Затова мисля, че още тук ще го въведат и по-късно ще го ползват." И, като се изключи арогантността да ми обяснява комиксова история все едно не я знам и не съм я чел, момчето има добра идея! Не знам дали MCU действително биха поели натам, между нас казано за момента клоня към не, но пък всичко е възможно. Подхвърлям го тук като тема за размисъл, а не железен аргумент.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Wed Feb 10, 2021 9:50 pm

Dr. Horrible wrote:
Wed Feb 10, 2021 8:36 pm
Аз анализирам сериала от гледна точка на заигравка със зрителските очаквания и манипулация на зрителските реакции, ти ми казваш "в грешка си" и обясняваш някаква in-universe логика. Която логика дори не е вярна. Естествено, че ако пожелаят, сценаристите могат да намерят хиляда начини да съживят някой герой или да го върнат като робот, телепатична илюзия, астрална проекция и т.н. Особено пък в омагьосан град, където хората през двайсет минути прескачат в ново десетилетие. :lol:
Целият епизод е посветен на бягството от загубата и има ДИРЕКТНА сцена, в която Уанда в прав текст обяснява, че не е способна да върне мъртвите към живот.
И теб лично успя ли да те убеди Уонда? Според мен точно този момент е там за да покаже колко лицемерна е станала тя - в една сцена краде мъртвото тяло на мъжа си, за да го съживи в магически град, а в следващата обяснява на децата си "Sorry, deal with it, кучето ви умря, не мога да го върна." Тоест иска децата ѝ да прояват емоционалната зрялост, на която самата тя не е способна. И това е тъжно и красиво, защото иска да станат по-добри и по-мъдри от нея.
Ъъъ, да, убеди ме всъщност. И от наративно-структурна гледна точка това връзва много повече смисъл отколкото твоите хаотични теории. И не че не смятам, че е възможно да си прав, но мисля, че това ще е по-слабо произведение, ако си.

1. Уанда иска да живее в щастлива идилия. Няма НИКАКВА логика (вкл. вътрешна) тя да откаже да съживи кучето, ако е способна да го направи. Вместо това тя е принудена да екстернализира собственото си страдание в този момент - нещо, което знаем, че не иска да прави.

1.5. В който случай, и предвид колко очевидно е, че нямалко от нещата, които Уанда върши, са несъзнателни, теорията, че отчаяното ѝ желание да върне брат си се е проявило в разбиване на преградите на мултивселената, е много по-резонна за мен от фльонгата от "ня ня ня ня ня" трикове към зрителите, които ти си представяш, за да се въведе нов злодей.

1.5.addenmdum. (Аз всъщност много искам Мефисто и бтв вероятността е огромна, предвид че той е видим като икона в трейлъра на Локи.)

2. Вижън е тотално различна ситуация, защото той не е бил никога "жив". Той е машина. И е очевидно, че тя не е способна да го поддържа жив извън Хекса от репликата ѝ, че не могат да напуснат Уествю.

2.5. Аз имам теория, че тя ще издърпа Mind Stone от друга реалност, за да го възстанови напълно. Което ще е супер.
Dr. Horrible wrote:
Wed Feb 10, 2021 8:36 pm
А моята интерпретация на лицето му съвсем не съвпада с твоята. Уонда е шокирана и объркана, не знае какво се случва, а той се усмихва чаровно, съвсем готов да се включи в играта, напълно осъзнаващ какво се случва, владеещ положението. Всички негови вербални и невербални сигнали говорят за увереност. Джерадин беше много объркана, особено преди Уонда да я докосне.
Виж сцената отново. Виж му лицето точно след като тя казва "Пиетро?" Буквално прави кисела физиономия за момент преди да я прегърне и не казва нищо. За нейното лице не коментирам в момента.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 10, 2021 10:12 pm

Еми, tough luck, аз мисля, че точно ако моята интерпретация е вярна, тогава произведението ще е по-хубаво, описах горе на Жоро защо. Това е уникален в историята шанс да направят подобно нещо, ще е срамота да го изпуснат. И за мен ще е много по-яко да направят именно това, вместо просто да покажат как герой от друг филм е дошъл в този.
фльонгата от "ня ня ня ня ня" трикове към зрителите, които ти си представяш
Ще очаквам извинението ти в тази тема в близките седмици.

И наистина го изгледах пак и определено не е кисела физионимия, съвсем уверено си стъпва. Изгледай пак реакцията на Джералдин, с която търсиш паралели. Той се появява в най-неудобния за Уонда момент, чука на вратата ѝ, усмихва ѝ се, приближава се към нея - пък секунда по-късно правел кисила физиономия за момент. Не го виждам така.

Аз не мисля, че може Уонда да вземе камък от друга вселена, за да си възстанови Вижън. Това ще обрече другата вселена, както обясни Тилда Сиунтън. По-скоро ще се измъкне от капана на Мефисто, ще остави Вижън да почива в мир и ще се фокусира върху децата си. For the children!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Thu Feb 11, 2021 6:58 am

Децата ѝ ще са твърде заети да са в Young Avengers с Кейт Бишъп и Камала Кан в борба с Канг, за да ги отглежда.

А заради тоя безумно дразнещ тон, извинение от мен ще видиш точно никога, ако ще кадър по кадър всичко да стане според фантазиите ти :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision

Post by Moridin » Thu Feb 11, 2021 8:02 am

Айде спрете се и двамата, уникално е как дори от сериал дето и двамата харесвате, успявате да се скарате :< :ninja:
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 11, 2021 9:22 am

We both like Wanda, but we have a different vision :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Thu Feb 11, 2021 5:52 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Feb 11, 2021 9:22 am
We both like Wanda, but we have a different vision :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Това ме накара да гигълснортна...
And you can't dance with a devil on your back...

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: WandaVision

Post by lightning peregrine » Fri Feb 12, 2021 7:12 pm

Пародията на Малкъм в началото на 6ти много ми харесва, слушам я поне двадесет пъти и още не ми е омръзнала.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Fri Feb 12, 2021 10:09 pm

Мразя този сериал! :lol: Епизодите са толкова кратки и винаги свършват толкова бързо и толкова рано! Не издържам да го гледам седмица за седмица!

СПОЙЛЕРИ за епизод 6

Spoiler: show
Харесва ми идеята, че има два злодея - един земен злодей, специалист по роботи и оръжия, който иска Вижън, и магически злодей, който иска Уонда. Това е много яко, не очаквах така да го развият!

На Агнес изобщо не ѝ вярвам, че беше истински впецепенена. Играеше театър за пред Вижън. Беше прекалено ненормална дори когато трябваше да е нормална. Подвежда го, кара го да вярва, че Уонда е напълно зла и трябва да бъде спряна.

Децата са толкова сладки!!!! Прекрасни са. Били е великолепен! Елизабет Олсън изглежда феноменално с тази диадема, НЕВЕРОЯТНА Е, С КОСАТА И НАМЕТАЛОТО И ВСИЧКО! Обичам, че е облечена като гадателка от Соковия, че този костюм не е просто случаен :)

И, както предполагах, това определено не е Куиксилвър - нито от Х-мен филмите, нито Авенджърс. Постоянно ѝ задава въпроси, никога не отговаря на нейните, дори ѝ казва в прав текст, че тя му е сменила лицето, защото другото лице ѝ носело много мъка... Ужасен е! Много ме дразни. Добре, че си го получи накрая :D Но малко се пропуква теорията ми, че точно той е Мефисто, трябва да го призная - изглежда много повече като хенчмен на Мефисто, отколкото като истински Мефисто (макар да крещи на децата "създайте ад, демонски изчадия" и да си е направил класическата комиксова Куиксилвър прическа по-скоро като дяволски рогца). Питаше я как го е направила, как използва силите си, много се верше и разпитваше... Идиот! Хората говорят за Nightmare, но аз се съмнявам, защото Килиън Мърфи официално е избран за Nightmare в Доктор Стрейндж 2, съмнявам се да го покажат първо тук точно с тоя актьор... Но може да е друг миниън на Мефисто? Не знам, не искам Мефисто да е толкова тъп :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sat Feb 13, 2021 9:08 pm

lightning peregrine wrote:
Fri Feb 12, 2021 7:12 pm
Пародията на Малкъм в началото на 6ти много ми харесва, слушам я поне двадесет пъти и още не ми е омръзнала.
Много малко хора забелязаха, че при все, че музиката и шрифтът са от Малкълм, стилът е от Алф.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sat Feb 13, 2021 9:14 pm

@Dr. Horrible
Spoiler: show
1. И мен ме кефи това с потенциално двата злодея. Макар че ми се струва, че Хеуърд е по-скоро точно за каквото се представя, нежели някакъв коварен злодей.

2. И аз не ѝ вярвам. А и не беше ли споменала, че и тя е дошла в Уествю наскоро в първи епизод?

3. Мен ме издразни много силно тоя образ. Сериалът почна да става too cute. Половината му реплики са свързани с Ада, другата половина имат буквата Х, все едно те знаят точно какви ще са теориите на феновете и ни дразнят нарочно. Което ме води към..
Мисли за епизода:
Spoiler: show
Не му беше времето толкова късно на "междинен" епизод. Почна да ми лази по нервите как всичко е загатвания и намигвания, без ясна граница между двете.

В добавка, липсва ми "пренаписването", когато Уанда нещо не я кефи. Сега тя просто отговаря на тия реплики.

Бтв, рекламата този път фийчърваше камъка на времето, но в добавка ДЕБЕЛО намеква, че някой се опитва да се храни с магията на Уанда ("Yo Magic") и че това е за "survivors". Възможно ли е Ред Скъл да е замесен по някакъв начин? Единствено го казвам защото момченцето се превърна в скелет, а Ред Скъл "оцеля" директен контакт с тесеракта в първия Капитан Америка...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests