Jane the Virgin

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Jane the Virgin

Post by Demandred » Sat Oct 10, 2020 10:38 pm

Litz wrote:
Sat Oct 10, 2020 9:35 pm
Но ще ми се БОГА МИ да не политизираме и тая тема. Не е ли много по-забавно да хейтим Джейн? И да въздишаме по Петра и как тя е богиня?
Съгласен, това за славяните в сериалите по-добре да го продължим в Social Justice темата, ако има интерес.

Anyway, аз напоследък като не ми се гледа нещо ново си rewatch-вам само сцените на Петра в няколко епизода и скипвам всичко друго, така е доста по-приятен сериала, особено 4-5-ти сезон. Толкова забавни сцени има, а епизода, в който раждаше, е може би най-любимия ми в целия сериал.
Spoiler: show
"Anna and Elsa. Like in Frozen?
Well, no one except for you would think of that."
Освен това стискам палци от HBO да одобрят новия проект на Yael Grobglas - Yael Grobglas to Star in HBO Max Comedy From Jane the Virgin Boss
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Sun Oct 11, 2020 8:04 am

Litz wrote:
Sat Oct 10, 2020 9:35 pm
@Killua е то Джейн и семейството й не са бели.
Да бе, не съм казвала, че са бели. Макар че, технически погледнато, са си от "бялата раса" май, или поне така съм учила в училище преди двеста години. Ениуей, съгласна съм и аз за политизирането, никога не ми е била особено интересна тази тема така и така.

А в случая не ми е особено мъчно за горките онеправдани чехи, като са толкова забавни персонажи. И Иван беше картинка, много ми беше забавно, като се опитваше да получи съвет за измъкване от белезниците от теленовелата с Рохелио :Д
Конкретно имам усещането, че майката на Петра, Магда, в началото хич не говореше толкова безобразно и не се блещеше така, но в някакъв момент почна да става пълен клоун и ми беше особено забавно да я гледам. И аз прихнах на момента с
Spoiler: show
куката и окото, като дърт прогнил пират, баси, както и на Фроузен момента - особено как билднаха към него преди това - Рафаел и Петра избират индивидуално по едно име, супер романтика цари, поглеждат се и - да, тези двете имена вървят съвършено. И зрителят се чуди какви ли са имената
:mrgreen:

Бтв доста добре описват всякакви майчински неща в сериала дотук, да, с хумор и т.н., ама са си свършили работата по проучване и прочие, доколкото мога да преценя, а езикът е спот он. Да, малко с насмешка гледат на някакви по-модерни неща (например как отсвириха бавачката с естествената бебешка хигиена, тоест дето е против пелени, EC или elimination communication на английски), но то и това си е в реда на нещата, с толкова силни семейни връзки във фамилията на Джейн.

При едното от ражданията съм малко изненадана на това, че изродиха близнаци фул търм естествено, тук изобщо не се прави, а там не изглеждаше дори да се притесняват особено, въпреки че бременността беше рискова. Но те в САЩ май секцио правят само ако си на умирачка каквото съм чувала. Една приятелка я оперираха от тумор на белия дроб в петия месец примерно, изрязоха й половината дроб и тя се възстановява супер дълго и прочие и накрая с ужас разбра, че все така не се класирала за секцио и я измъчили с естественото раждане (при което после плацентата се пръснала вътре и я събирали часове наред след раждането).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Jane the Virgin

Post by Demandred » Sun Oct 11, 2020 12:55 pm

Killua wrote:
Sun Oct 11, 2020 8:04 am
При едното от ражданията съм малко изненадана на това, че изродиха близнаци фул търм естествено, тук изобщо не се прави, а там не изглеждаше дори да се притесняват особено, въпреки че бременността беше рискова. Но те в САЩ май секцио правят само ако си на умирачка каквото съм чувала. Една приятелка я оперираха от тумор на белия дроб в петия месец примерно, изрязоха й половината дроб и тя се възстановява супер дълго и прочие и накрая с ужас разбра, че все така не се класирала за секцио и я измъчили с естественото раждане (при което после плацентата се пръснала вътре и я събирали часове наред след раждането).
По-скоро това се случи, защото е сериал и искаха да покажат класическа сцена с напъване и надъхване от близките и да направят паралел с раждането на Джейн, секциото си е доста популярно в САЩ, при близнаци почти всички раждания са така, особено за богати майки като Петра.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jane the Virgin

Post by Litz » Sun Oct 11, 2020 1:12 pm

Между другото, освен че Джейн е тъпа патица, актрисата й също ме дразни много. Имаше едно интервю, където бяха раундтейбъл с доста комедиини актриси, включително и Рейчъл Блум, и Джина Родригез се държеше ужасно с Рейчъл, прекъсваше я на всяко изречение, държеше се страшно надменно с нея и въобще цялото нещо беше нелепо. Ето откъс https://www.youtube.com/watch?v=oeWQ_4myGzE

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Jane the Virgin

Post by Moridin » Sun Oct 11, 2020 2:33 pm

цялото нещо кринджее яко, нз Рейчъл кво прави с тия :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Sun Oct 11, 2020 3:05 pm

Буу, никой няма право да прекъсва Богинята на комедията.
Тя тази актриса комедийна ли се води изобщо? Ролята й в Джейн не е от най-комедийните, почти не се сещам някакви забавни сцени, които да са забавни заради нея или нейната игра... За мен тя в сериала е, както писах и по-горе, за автентичност спрямо оригинала :Д Ксиомара също бтв ми е в този регистър, но Абуела е забавна :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jane the Virgin

Post by Litz » Sun Oct 11, 2020 3:26 pm

Мисля, че май са актриси номинирани за комедиен сериал за златен глобус или нещо такова. Тва беше само откъс. В оригиналното видео 90 процента от коментарите са заслужено солене по Джина, щото е неква сериозна обсесия да прекъсва Рейчъл на всяко изречение.

Рейчъл казва "Аз имам несигурност що се отнася до..."
Джина я прекъсва и казва "Тва е твой личен проблем, аз съм много яка, и фиърс и нямам такъв проблем"

Да не говорим, че и двете гостуваха в два последователни сезона на РуПолс Драг Рейс, и Джина беше супер мех и никой не я хареса, а цялата публика на тва риалити се влюби в Рейчъл и колко е яка, нищо че даже си партнираше с Джеф Голдблум.

И така, мен Джейн много ме дразнеше и с неината прекомерана моралност и многострадалност като например тва е спойлер за втори сезон
Spoiler: show
проблемът й с това, че Рохелио плаща университета. ВТФ??? Много грозно беше от неина страна.
. Както и винаги ме е дразнило изключително отвратителното й отношение към Ксиомара, все едно че е няква проста пачавра там. :neutral:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Sun Oct 11, 2020 3:32 pm

Това поведение повече говори за несигурност всъщност. Сигурно не се чувства много на място до титани на комедията като Рейчъл!

Относно спойлер тага:
Spoiler: show
Ама какво имаш предвид? Той беше сетнал измислена стипендия, само и само да не разбере Джейн, която разбра, защото се оказа, че не е платил за цяла година. Но точно тогава той нямаше пари и тя не искаше да го притеснява и не му каза, че таксата не е покрита изцяло и трябва да търси варианти да си я покрие сама. Изобщо те помня да е имало проблем и като цяло този момент не беше за мен по никой начин дразнещ. Нещо да не съм пропуснала тук? :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Jane the Virgin

Post by aiva » Sun Oct 11, 2020 8:40 pm

Jane the Virgin :heart:

Малко ми беше странен в началото и ми трябваха няколко епизода, за да навляза, обаче после изгълтах всичките сезони на един дъх!! Според мен си държеше нивото до предпоследния сезон, в самият последен (май беше пети) много неща се рехашват и някак може би си личеше, че затварят нещата и беше малко по-неорганично.

Майкъл е най-омразният ми герой, според мен той е доста ужасен човек и е много по-лош от Рафаел, въпреки че вторият се води "лошо момче". Джейн и тя е някаква дразнеща шматка, която се има за голяма работа и гледа всички от високо, и особено като се съберат двамата с Майкъл, ми бяха много трудни за изтърпяване. Моето впечатление беше, че Джейн всъщност не е нито добра писателка, нито добра майка, нито добър човек, но все пак е главната героиня и гледната точка на сериала е дефакто нейната, така че нямах някакъв проблем с това, че постоянно я бутат да е всичките тези неща - все пак тя вярва, че наистина е. Но Петра и beautiful sister са велики, разказвачът и той и суматито му различни начини за представяне на събития. Като цяло, доста неочаквано супер много ми хареса сериалчето и ми беше малко тъжно, че свърши (но щеше да ми е по-тъжно, ако все пак беше успял да задържи нивото до самия край).

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Mon Oct 12, 2020 4:01 pm

@aiva, защо смяташ, че Майкъл е ужасен човек? Аз съм малко преди средата на трети сезон и засега, като изключим изцепката му най в началото, когато за кратко лъжеше Джейн, е доста свестен всъщност. По-нататък ли става зле?

Мисля, че това, което ми харесва в този сериал и което е различно от сапунките, е, че всяка една драма, която въвеждат, я разрешават супер бързо. Няма го това "той знае, ама не казва нищо 50 епизода". Тук буквално за един-два епизода максимум и всичко се разрешава. И после следва нова драма, разбира се, но така се намалява фрустрацията от това примерно злодеите да виждат сметката на всички положителни герои в рамките на почти целия сериал, а добрите да страдат тежко, да са разделени и т.н. Още помня как в "Наричат я Мари Амор" Урбано, главният, сигурно мразеше Беба половината сериал, че и повече, мислейки, че тя е направила нещо, което не беше направила.
Та да, това при Джейн хич не е както при теленовелите и съм доволна :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Jane the Virgin

Post by Demandred » Mon Oct 12, 2020 6:06 pm

Аз наскоро rewatch-вах първите няколко епизода и ми направи впечатление, че разликата между това как Майкъл е представен там и как е представен в следващите сезони е доста фрапираща.

От друга страна, актьорът, който го играе, определено има по-добра chemistry с Джина Родригез (Джейн), отколкото играещия Рафаел, затова аз съм по-скоро Team Michael като по-малкото зло.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Mon Oct 12, 2020 6:28 pm

Играещият Рафаел няма химия с никого дотук :Д
Иначе да, в началото беше бая неприятен, но после правят рязък завой с него, така че засега и аз съм категорично Тийм Майкъл.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Jane the Virgin

Post by Matrim » Mon Oct 12, 2020 6:32 pm

В първите епизоди аз буквално очаквах всеки момент Майкъл да скочи да бие шамари на Джейн, защото актьорът доста се беше попрестарал със заплашителните физиономии. По-нататък вече се оправиха нещата.
Мисля, че това, което ми харесва в този сериал и което е различно от сапунките, е, че всяка една драма, която въвеждат, я разрешават супер бързо. Няма го това "той знае, ама не казва нищо 50 епизода". Тук буквално за един-два епизода максимум и всичко се разрешава. И после следва нова драма, разбира се, но така се намалява фрустрацията от това примерно злодеите да виждат сметката на всички положителни герои в рамките на почти целия сериал, а добрите да страдат тежко, да са разделени и т.н.
True that, макар понякога развитията да са прекалено бързи.
Моето впечатление беше, че Джейн всъщност не е нито добра писателка, нито добра майка, нито добър човек, но все пак е главната героиня и гледната точка на сериала е дефакто нейната, така че нямах някакъв проблем с това, че постоянно я бутат да е всичките тези неща - все пак тя вярва, че наистина е.
Проблемът при Джейн е, че е типична главна героиня, всичко се върти така, че да я представи в по-добра светлина, сценаристите не поемат особени рискове с нея и т.н. Аз затова при почти всеки сериал с един баш главен герой предпочитам повече второстепенните герои. Освен при Wynonna Earp. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Jane the Virgin

Post by Moridin » Mon Oct 12, 2020 6:34 pm

Абе да не се бутам между шамарите, ама как успявате от тия зилиони сериали в Нетфликс, от които очевидно не сте гледали всичко, пак да гледате все едни и същи неща?! Разбирам да бяха фантастики да каже човек общ вкус в тоя форум, а то некви семейни драми и ситкомки?!
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Jane the Virgin

Post by Matrim » Mon Oct 12, 2020 6:52 pm

По-активните постъри на тоя подфорум май не са чак такива фенове на фантастиките.

Нека се радваме, че има активност, не като на книжния форум. А и по-голяма боза от Вещера или третия сезон на Dark трудно ще намериш, така че не е като фантастика по Нетфликс да е някакъв еталон за качество. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests