The Affair

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Affair

Post by Killua » Sun Oct 11, 2020 7:49 am

По първия спойлер таг (втори сезон):
Spoiler: show
Бих вярвала повече на версията, в която Ноа е гъз, Хелън е мега пристрастна що се отнася до него :Д
По втория спойлер таг (втори сезон):
Spoiler: show
Хахаха, това и аз като го чух, си казах, че край, това е, Луиса ще му забие един. Много low момент.
Дай линк към форума. Жалко, че не знаех за него, докато гледах сериала. Никога бтв не съ пропускала сцени от сериал на първо гледане. Тоест при повторно гледане си го правя това, да, избирам само любимите моменти. Ама така ако почна да искам да пропускам, направо го зарязвам.

Относно мистерията - нямах идея до последно кой ще е убиецът бтв, само още в първия сезон почти направо си казват кой ще умре в някакъв момент, не помня кога. Но после не съм се и занимавала да мисля кой може да е, не ми беше очевидно.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Affair

Post by Matrim » Sun Oct 11, 2020 2:02 pm

Дал съм линк в предишния пост. ;)

Спойлър за епизод 02.09
Spoiler: show
Хахаха, това и аз като го чух, си казах, че край, това е, Луиса ще му забие един. Много low момент.
Да, проявява някакво почти нечовешко търпение към него. Само не ми е ясно за какво го окуражава да се сдобри с пропадналото му семейство, след като знае Скоти що за стока е. И Ноа, и Коул май стигнаха до дъното. Винаги може и по-зле в този сериал, но подозирам, че ще има все пак известно подобрение, макар и временно.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Affair

Post by Killua » Sun Oct 11, 2020 3:07 pm

Matrim wrote:
Sun Oct 11, 2020 2:02 pm
Дал съм линк в предишния пост. ;)
Оф, тия невидим линкове :mrgreen: :oops:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Affair

Post by aiva » Sun Oct 11, 2020 8:56 pm

Този сериал наистина имаше много интересна идея с представянето на едно действие от няколко гледни точки. В добавка към вече изписаното, на мен ми направи впечатление кък по едно време виждаме Coul от неговата си гледна точка в някакъв супер low poit - и той е изморен, измачкан, с шкембенце, жалка гледка. И после го виждаме пак него от друга гледна точка и си е същият като преди, добре изглеждащ и без шкембенце.

Иначе на мен на куп ми дойде малко много и го спрях след края на втори сезон. Чудя се сега дали пък да му дам втори шанс и да го пробвам пак, след като си починах от него. :unsure:

За голите сцени, хич не ми е направило впечатление да са прекалено много, помня само, че имаше бая аawkward (вместо секси) такива, което само допринесе за реалистичността на сериала. Но не знам какво става след втори сезон.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Affair

Post by Matrim » Mon Oct 12, 2020 3:44 am

Свърших втори сезон, не знам колко ще издържа повече, защото финалът на сезона ми се видя болезнено тъп. Алисън в този сезон е някаква черна дупка, чиято мотивация се мени през епизод в зависимост от нуждите на сюжета. За другото в спойлър тага (не четете ако не сте гледали всичко до 3-ти сезон):
Spoiler: show
Имам чувството, че сценаристите нямат особена идея какво да правят с Алисън. Особено покрай тия прескачания на месеци, че и почти година от епизод на епизод. Изведнъж без абсолютно никакъв сетъп я виждаме в някакъв университет и пет минути по-късно го напусна. После пък нямаше гледна точка когато взе важното решение в какво да си вложи парите. Цял сезон 1 беше супер депресирана в Монтаук, сега изведнъж реши, че “just a girl from Montauk” и много и харесва да си живее там. Нулев сетъп - абе да има там някакви обрати. “Кой е бащата на детето” е сюжет по-подходящ за някоя теленовела. И накрая какво - 18 месеца така и не можа да поръча един ДНК тест, за да е сигурна чие е детето? WTF?
Ноа пък реве, че нямал време за писане заради бебето - нищо, че виждаме, че си имат бавачка! Гениалното му умозаключение, че “cheater => “great man” просто изби рибата, но пък си беше напълно in character. В следващият епизод беше изумен от самата идея, че Алисън крие нещо важно от някого. Както му каза Макс: “You did have an affair with her, (аз бих добавил “you moron”)”. Но все пак, колкото да е гнусен, той не е тотална енигма като Алисън откакто напусна хипи комуната или каквото беше там, в средата на сезона.

Коул и той, милият, мисли около 10 минути преди да купи ресторанта, надявам се да фалира зловещо, защото двамката си търсят белята.

Съвпаденията във финала също бяха като в някаква тъпа сапунка - Хелън е поканена на сватбата на Коул (!?!), двамата с Ноа се напиват като мотики, но вместо да си хванат такси, решават да шофират и идва черешката на тортата - Алисън блъска към пътя Скоти точно като минава колата на двете пияндета. Окей. Много мразя като "изкуплението" на някой герой е да го набедят за нещо, което не е извършил и това да се счита, че оправдава всички други глупости, които е натворил, Ноа май точно натам се е запътил.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Affair

Post by Killua » Mon Oct 12, 2020 5:23 am

Според мен трети беше най-слабият сезон, макар че имаше някакви нелоши неща и в него, но четвърти и пети са доста интересно завъртяни плюс Алисън според мен я оправят доста.
Относно финала на втори сезон -
Spoiler: show
Хелън я поканиха заради майка й, или по-скоро майка й си я е поканила, предвид че хостваше самата сватба заради дългогодишната служба на майката на Луиса.

Алисън и университета - тук не е толкава неясно, тя самата се лута каква иска да бъде, мислеше си, че иска това, но се отказа, като й стана трудно.
С въпросното лутане аз поне си обяснявам и заниманията й с хипитата, точно след като му беше изневерила на Ноа, решението за ресторанта, Монтоук и т.н. Импулсивна е, депресивна е и все още няма идея какво иска.

Относно бебето, не мисля, че тя не знае чие е, в страхотната сцена с песента на Скоти тя казва, че не е на Ноа. Според мен предвид тайминга на секса си е знаела от самото начало чие е, а това беше и нейната гледна точка от момента със споделянето за Джоуни, доколкото помня.

Но както казах по-рано, така и не разбирам докрай връзката между Ноа и Алисън, някак тя не ми изглежда супер влюбена в него в нито един момент и не знам защо изобщо е с него.

Бтв от всичко във финала най-неясно за мен всъщност е бутането на Скоти от Алисън. Всичко останало си има нататък обяснението или последиците. Например возенето със субстанции не се случва за пръв път на герои на сериала, няма и да е последен и предвид броя инциденти по пътищата хич не ми е странно или нелогично, човек, като се понапие, прави глупости. Но това с Алисън нямаше никакъв билдъп, нито това с посягането на Скоти да я изнасили и т.н. Според мен е било сложено само заради драмата и по-нататък нищо не правят с него и не знам изобщо защо е трябвало да го има освен за шок от финала на сезона и за да може Ноа (белият мъж спасител :Д) едновременно да предпази и двете жени в живота си. За мен трябваше тук да е само за Хелън и Ноа и ако бях сценарист на сериала, така бих го направила :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Affair

Post by Ghibli » Mon Oct 12, 2020 10:40 am

Killua wrote:
Mon Oct 12, 2020 5:23 am
Но както казах по-рано, така и не разбирам докрай връзката между Ноа и Алисън, някак тя не ми изглежда супер влюбена в него в нито един момент и не знам защо изобщо е с него.
Струва ми се, че такива въпроси не водят доникъде. Това си е стандартното положение в живота по принцип - доста често хората се събират и остават заедно без самите те да знаят защо.
Не знам колко е спойлер но за всеки случай го крия, става въпрос за неща от първи сезон:
Spoiler: show
В самото начало на връзката им Алисън е в невероятна дупка, появява се Ноа и я измъква оттам. Сексуалното привличане между тях също е фактор.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Affair

Post by Killua » Mon Oct 12, 2020 10:53 am

О, да, напълно съм съгласна. Може би по-скоро имах предвид не толкова рационални/нерационални причини да са заедно, ами не знам, самата химия между двамата ми е особена и не ги усещам като влюбена двойка в нито един момент. И затова са ми странни заедно.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Affair

Post by Matrim » Mon Oct 12, 2020 2:01 pm

Спойлъри за втори сезон:
Spoiler: show
Нямам изобщо против това Алисън да се лута в живота, но много ме дразни това, че лутанията са до голяма степен извън екрана и в зоната на догадките. За чий дявол се записа да учи медицина пред детето й да навърши и година? Нямаме представа. Същото важи и дали наистина се отказа защото й е трудно (което само по себе си е странно след като вече е работила години като медицинска сестра) или защото се беше записала колкото да си запълва с нещо времето. Хич не е ясно и дали изпитва особена вина затова, че лъжеше и Ноа, и Коул, не е ясно и доколко е привързана към детето си (много лесно го заряза заради ресторанта), въобще твърде много празноти и обрати на случаен принцип, за да може да се "изненадаме". Щом казваш, че има подобрение може все пак да има надежда, дано да направят като третия сезон на Friday Night Lights и бързо-бързо да зарежат цялата история за убийството, но едва ли.
Като стана въпрос за убийството, няма как да не цитирам едно забавно мнение за целия процес:
I'm surprised there is even a trial for this mess. First witness, pathologist, "Scotty was shit faced drunk, he probably walked into traffic and that's what happened. No mystery here. Case closed.".
Но, разбира се, гениалните разследващи от самото начало тръгнаха с идеята, че някой е дебнел Скоти и нарочно го е прегазил, която е абсурдна. Не знам и как Ноа очакваше да се измъкне след като подкупи техника от сервиза по най-глупавия възможен начин. Като се замисля, можеха да решат случая на следващия ден - обаждат се на всички сервизи в района (колко ли ще има в близост до това мижаво градче) и питат някой идвал ли е кола, която очевидно е блъснала нещо живо? Ноа подкупи пича от сервиза доста по-късно, така че оня щеше да го издаде.
Същата работа беше и като Коул подпали къщата на Алисън - не само, че нямаше последици за него ами и никой и дума не е обелил какво се е случило след това.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Affair

Post by Killua » Mon Oct 12, 2020 4:26 pm

@Matrim, а, това, че на мен нещо ми е харесало, не значи, че и на теб ще ти хареса :Д Имали сме разминаванията си!
Спойлер за втори сезон:
Spoiler: show
Споко, нататък не ни занимават много със самото убийство всъщност. Мен бТВ ми беше СУПЕР странно как се говори за този случай като за тежко предумишлено убийство. И нататък в сериала се говори за "килър" и целият вайб е все едно говорим за сериен убиец, видиш ли. Не казвам, че трябва да се гледа с лека ръка на убийство по непредпазливост след консумацията на алкохол, ама някак, идваше ми в повече реакцията. Може би в САЩ са супер стриктни за този тип хит енд рън случаи, не знам.

Алисън, поне от показаното, беше доста несигурна относно завръщането си като сестра, помня, че веднъж избяга от старото си работно място. След това все пак реши да запише, за да си припомни, но доколкото разбрах, това като материя никога не го беше учила, беше й много по-трудно, отколкото очакваше, и се отказа, но междувременно изникна далеч по-познатият и лесен за нея вариант с ресторанта, към който си хвърли с отворени обятия. А това с навършването на година, итс ан американ тинг. Там майчинството е много кратко, една година си е направо дърто дете готово за женене според техните разбирания. Същото го виждаме и в Джейн, където детето й е на месец-два и тя се юрва да записва университет. Там се връщат на работа само няколко седмици след раждането и изобщо го няма явно цялото това, което е при нас.
В ретроспекция цялостното лабилно поведение на Алисън донякъде го отдавам на неща, които се случват в следващите сезони (и които за съжаление също са донякъде извън екран и не наистина показани). Разбира се и дали си обича детето, или не, също от следващите сезони. :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Affair

Post by Matrim » Mon Oct 12, 2020 5:54 pm

Ясно, че има различни мнения, но все пак ми даваш надежда. :)

Спойлъри за втори сезон:
Spoiler: show
Чак толкова да са стриктни в САЩ ме съмнява, точно от там е печално известният случай с Аffluenza Teen, който убива четирима като кара пиян и се отървава само с пробация.
Иначе за краткото майчинство си е така... ако нямаш кинти. При Ноа и Алисън има някакви безкрайни драми кой да гледа бебето, кой няма време за нищо покрай бебето, кой е супер изтощен заради бебето - нищо че могат да си вземат не една, ами три бавачки ако трябва. От друга страна е възможно наистина да го гледа почти само бавачката, но двамата да се правят на жертви от собствените си гледни точки. ;)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Affair

Post by Matrim » Tue Oct 13, 2020 11:31 pm

Изгледах първия епизод от трети сезон. Незнайно защо бяха решили, че трябва да е цял епизод само от гледната точка на Ноа и имах много поводи да се провикна:
Spoiler: show
Get off the cross, man!

Имаше и някакви студенти, все едно измислени с цел да представят най-големите възможни клишета за студентския живот и някаква професорка французойка (Professor Eau Sau French, както я нарече някой на форума и ме разби от смях), която бе по-клиширана и от тях и по непонятни за мен причини реши, че Ноа е супер интересен. Най-весело стана като Студентско клише № 1 попита Ноа дали не знам си каква сцена от книгата му била изнасилване, все едно книгата е буквално автобиографична, а не все пак леко завоалирана. И той, милият, каза в прав текст "It's not rape if she enjoyed it". От една страна е интересно, че слагат такива провокативни реплики в устата на главен герой, от друга страна тоя разговор беше толкова неестествен, че съм 99% сигурен, че са го сложили, защото феновете са ревали в туитър за сцената с дървото.
Ще обяснят ли как успя Ноа да фалира напълно или просто ще трябва да го приемем на доверие? Все едно хората ще спрат да купуват книгите му, защото, видите ли, блъснал някакъв наркопласьор?!?
Като цяло, надявам се все пак при другите герои да има подобрение, защото ако не май скоро ще зарязвам сериала, колкото и да е интересен за обсъждане.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Affair

Post by Dr. Horrible » Wed Oct 14, 2020 8:17 am

Аз изгледах първите два епизода от втори сезон :D

Първи сезон цялостно беше наистина много хубав. Много ми харесва Алисън! С всичко, което е преживяла и трагедиите в живота ѝ... Много силен образ, много хубаво направен. И изигран по изключително чувствен начин. Ще вземи да ми стане любимото изпълнение за годината. Нейната част в девети епизод беше най-върховният половин час в сериала. Страшно ми е интересно духовното ѝ пътуване.
През целия сезон си напомнях, че тя още в първи епизод каза, че трябва да се прибира при детето си. И си гледах сезона с тази мисъл и си казвах "Спокойно, спокойно, ще дойде нещо хубаво за нея". Изобщо много ми е любима!

За финала на първи сезон
Spoiler: show
Мисля, че беше грешка да не разкрият повече от мистерията. Провлачено изглежда. Иначе бяха много хубаво направени епизодите. Не знам как се чувствам от това, че Алисън е с Ноа - тоз мъж е много тъп, не е за нея :D
Много ми беше забавен детектива. Цял сезон обяснява ту как се разделил с жена си, ту как продължавал да обича жена си... И аз се чудя каква ли е мистерията около него, дали ще обяснят. Пък накрая се оказа, че той хич нямал жена, а мъж :D Не е най-великият pay-off на мистерия, но много ме развесели, с глас се смях.
АЛИСЪН ИМА МОМИЧЕНЦЕ. Много ѝ се зарадвах. Не разбирам обаче малко хронологията. Те в първи епизод казаха, че първата им среща е била преди много години и аз очаквах, че наистина поне пет-десет години са минали от тази среща до разследването. А те май ще се окажат две, най-много три.
За първите два епизода на втори сезон:
Spoiler: show
ЗАЩО ИМА СЦЕНИ НА ЖЕНАТА НА НОА????
Това е ужасно, тази героиня е толкова покъртително скучна. Едвам издържах тея 25 минути, исках да спра сериала направо... Подобен персонаж изобщо не става за по-битов сериал. Ако същата героиня, изиграна по същия начин, беше някаква директорка на шпионска организация в шпионски сериал, която не ходи по мисии, но от базата ги командва и раздава задачи, щеше да ми е доста симпатична. Но за битов сериал ми е мега скучна, нищо интересно няма в нея, и дори да се случат някакви събития с потенциал, тя ги преживява по скучен за зрителя начин... Дано я променят, че така не става за гледане.

И изобщо малко съм разочарован от началото на сезона. Вече два епизода, а сме видели само един ден, в който не става нищо особено интересно. Някак са решили да разказват историята по-широко вместо по-дълбоко. Не съм сигурен, че да дадат перспектива на Хелън и Коул е добър ход. Но ще видим. Алисън си е чудесна и в бъдеще си има детенце, така че всичко е окей!
Основната ми критика към сериала - накрая винаги пускат различна песен. Не е добро решение, това е сериал, на който МНОГО би му отивало да си има end credits theme. Да си е една и съща музичка, само инструментал, която да звучи в края на епизода и да ѝ се радвам. Да ми създава чувство на завършен епизод. Тук го няма и това малко ме дразни. Но за сметка на това началната песен е трепач. Всеки път като почне и си крещя:
I WAS SCREAMING
INTO THE CANYON
AT THE MOMENT
OF MY DEATH

Видях, че в по-късните сезони, и даже май много по-късните, ще участва Ана Пакуин! Няма как да не си изпитвам любов към каста на Х-мен! Интересно каква роля ще ѝ дадат. Само дано не е някоя тъпа любовница на Ноа, че няма да го понеса.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Affair

Post by Matrim » Wed Oct 14, 2020 1:19 pm

Някак са решили да разказват историята по-широко вместо по-дълбоко.
За мен това като цяло е големият проблем на сериала след първи сезон, поне докъдето съм стигнал. Не само заради увеличеният брой гледни точки, а и заради многото прескачания във времето. Стават някакви много важни неща - обаче често извън екрана. Например (леки спойлъри за втори епизод на трети сезон):
Spoiler: show
В началото на трети сезон виждаме Алисън и вместо да ни покажат дори и малко от случилото се в нея в двете (ако помня правилно) години изминали след финала на втори сезон, те ни го изсипват под формата на двуминутен инфодъмпинг разговор с Оскар of all people?!? И събитията, които са прескочени така грубо включват нервна криза за Алисън - нещо, което Рут Уилсън вече показа неколкократно, че може да изиграе страхотно - и аз мисля, че нейната част в девети епизод беше върхът на сладоледа.
Интересно ми е ще си промениш ли мнението за Хелън и Алисън. Че Ноа е много тъп е ясно, радвам се, че сме едно мнение по този въпрос. :)

Едит: Сори за неяснотата с цифрите, замених ги с думи. :)
Last edited by Matrim on Wed Oct 14, 2020 1:34 pm, edited 1 time in total.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Affair

Post by Killua » Wed Oct 14, 2020 1:31 pm

Ана Пакуин е в пети сезон :)
На Мат спойлерите са за трети сезон втори епизод, ама така, както е написано, на мен поне не ми е съвсем ясно дали се има предвид трети сезон втори епизод или втори сезон трети епизод.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 8 guests