The Last Kingdom

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Sat Jun 13, 2020 7:48 pm

Аз Етелред го бях гледал в ролята на Джим Хокинс в "Островът на съкровищата". Там беше готин. Само дето, @трубадур, дано не очакваш Етелред и Етелфлед да започнат да се обичат и уважават, понеже това няма да стане. През цялото време между двамата има някаква омраза, която е ясно защо е, а и отчасти заради неговото отношение
Spoiler: show
Етелфлед хлътна толкова яко по единия от водачите на датчаните, които я отвлякоха, че забременя от него.
Иначе самият Етелред в сериала си е типичният Корнуеловски красавец - адски миризливо изпражнение, тоест. В историите на Корнуел винаги има поне по един такъв, и в поредицата за Шарп (където красавеца го играеше Даниел Крейг, бтв, понеже е много красив и изнежен), и в тази за Томас от Хуктън, и в тази за крал Артур (където красавецът е Ланселот)... Едуард също беше тръгнал по този път, обаче се пооправи към края на четвъртия сезон.

Вещицата и мен ме дразнеше, обаче влиянието й го отдавам поне донейде на свръхестествените й умения и на това, че хората ги е страх да не ги омагьоса.
Spoiler: show
Утред като я удави, буквално му ръкоплясках, честно.
А кой е бюджетният Роло?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Last Kingdom

Post by Litz » Sat Jun 13, 2020 8:09 pm

Бе то е ясно, що всички се страхуват от нея, но актрисата е толкова мишеста, че всички сюжетни фактори, за тва влияние биват забравяни от зрителя, щото кой може да го търпи тва.

Примерно, арката на Брида, в четвърти сезон беше супер по-безумна, но Емили Кокс е добра актриса и аз лично ѝ вярвах. Смятам, че при Скейд, вината за несполучливостта е изцяло на актрисата. То горкото няма нито излъчването, нито таланта да изиграе тая роля.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Sat Jun 13, 2020 8:45 pm

Не очаквам да има подобрения с русия красавец, Мартин поне знае как да пише еднопластови злодеи, дето да имат смисъл. Тука е мизерия. Аз съм до средата на трети сезон нейде... май 3-4 еп. Направо по бийтове ми се нижат епизодите, една изненада да няма. Като няма някаква много голяма цел, тия исторически хроники просто се нижат докато има рейтинг. Ако голямото нещо е Утред да си го върне на чичо му, това толкова да не ми дреме, а и чичото като получава къде 20 секунди екранно време, ептем никва тежест няма тая история.

Много, много достави оня епизод га се събраха Рагнар, Брида и Утрет, отмъстиха си, намериха сестрата, беше просто перфектен финал.

Бюджетният Роло е гаджето на русата никаквица. Дето само го нахайпиха, то чеп за зейе не става от него. Иначе таз русата изисква женище. Анджелика Хюстън в прайма й например. То си трябва присъствие, обаяние, те взели първата кифла от мола. Но не мисля, че вината е само на актрисата. Много зле е написано добичето.

Между другото, ако наистина са насрали Едуърд, евала просто. Мани че векове на пича не се отдава дължимото, поне тука можеха да го представят като хората. Но взимайки предвид кво правя с Етелуод не ме учудва.

пп. @Litz мерсаж за коментара относно гримове, причоски, ала бала. Аз повече такива неща прощавам заради модерните камери, дето хващат много повече, отколкото на всеки му се иска. Те са доста основна причина гримът в Хобитът да изглежда по-евтин и скапан от тоя във властелина, а реално не е. При такива продукции рядко го отдавам на човешка некдарност, просто щото по принцип се взимат хора с умения, но като нищо при смяна на екипи и ръшнати продукции гафове валят.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Last Kingdom

Post by Litz » Sat Jun 13, 2020 11:13 pm

Не е от камерата душа, Ривърдейл и Сабрина са сериали правени по едно и също време от един и същи човек, даже у ривърдейл женките сами се гримират, и гримът изглежда супер, докато в Сабрина е нема такъв потрес.

В последното кралство, аз нямах проблем до четвърти сезон, където главните проблеми са с Етелсуич и една нова героиня. Както и косата на Утред. Но както казах, сменят гримьорката, та оттам идва проблемът.

Иначе Тоби Ригбо, демек Етелред, го бях гледала в Рейн, и пичът и там беше класи над всички останали. Всички останали са якото бездарие, дори за СВ сериал и са толкова бутафорни, а тоя пич играеше вселени над всички останали и беше едитнат от неква друга продукция баси, щото беше толкова добър.

Аз очкавах,че @трубадур поне ирландеца ще го изкефи, но не би.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Sat Jun 13, 2020 11:59 pm

Групата на утрет е горе-доле. Ирландецът бива, но Хилд и попа са най-пекани и разбира се най-рядко около него. От цялата плява харесвах най-много съпругата му и те взеха, че я прекинаха с раждане. Рагнар като цяло е по-готин персонаж от Утрет, засега вторият го държат на косъм да мине в досадната категория. Ше видим. Иначе Стеапа над всичко :metal:

От цялата тълпа в тоя филм обаче няма по-кефещ от Алдхелм. Просто като добавка към Етелред правят ебати комбото. И толкова беше тъпо да ни покажат втория като кретен по най-елементарния и глупав възможен начин. По-добро писане и с тоз актьор щеше да е страхотен герой.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Last Kingdom

Post by Litz » Sun Jun 14, 2020 1:42 pm

Алдхелм сцепва, но Етелред е пичът, дето заслужава всичко. Не е истина ква сила е тва момче. У всичко, в което е участвал дори супер долнопробните неща, неговата играе винаги е супер хвалена, щото пичът е страхотен и има много харизма. Надявам се да почне да участва в по-качествени продукции, макар че прякорът му "Младият Шон Бийн" му отива :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Last Kingdom

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 17, 2020 5:28 pm

Litz wrote:
Sat Jun 13, 2020 11:13 pm


Иначе Тоби Ригбо, демек Етелред, го бях гледала в Рейн, и пичът и там беше класи над всички останали. Всички останали са якото бездарие, дори за СВ сериал и са толкова бутафорни, а тоя пич играеше вселени над всички останали и беше едитнат от неква друга продукция баси, щото беше толкова добър.

Хм, наистина ли ти е харесал толкова много?
За мен беше от по-неприятните елементи на Reign. Съгласен съм, че селият сериал си е бутафория, то това му е идеята и в много моменти си личи как създателите на продукцията директно се стремят към това, вместо да го избягват. А Франсис не ми беше интерсен, дори ме дразнеше и актьорът изобщо не ми направи някакво добро впечатление... За мен откровението там е Рейчъл Скарстен в ролята на Елизабет, като четвърти сезон дори тя прекаляваше, в трети бяха всичките ѝ най-силни моменти. И Меган Фолоус, кралица Катрин, беше много яка, особено в комедийните си изпълнения в по-късните сезони. Успяваше да поднесе разни банални реплики толкова велико, че ме убиваше от смях :D И много си харесвах Джонатан Келц, благородното хлебарче, което стана войник, трябва да видя има ли други роли след това.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Mon Jun 29, 2020 6:34 pm

Трети сезон беше тва, дето мислех, че е.

Въобще историческите хорники не ми се ядват, както казах, за мен сериалът завърши с епизод 5 на втори сезон. Ся ще е само некво точене, докато им писне. И нямаше да е чак такъв проблем, ама викинги съществува. Същото е. Години се нижат, хора се предават и съюзяват, интриги, тотално насиране на реалната история.

И етелред се оказа ебаси никаквият персонаж, а толкова можеха да направят с него, язък че го прекараха през толкова болка. Датчаните бяха под всякаква критика, до един идиоти и с липса на харизма. Нещата в мърсия почнаха да стават малко по интересни, но и твърде тийн сапунена опера в същото време. Битките са кървави дигитално основно и смешни за съжаление. Поне правилно Утред е най-интересният от цялата кочина и поне него още не са съсипали.

Последната му сцена с Алфред беше доста яка.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last Kingdom

Post by Totenkopf » Wed Aug 19, 2020 3:18 pm

Сериалчето ме кефи, даже наскоро разбрах, че е от писателя на Шарп, първия сезон ме запали и гледах с удоволствие следващите 2, Краля Алфред беше силен персонаж, мега лукав, същия актьор игра и крал във Викингите или го бъркам с крал Елла? Единия от двамата беше. Харесва ми обстановката, изглежда правдоподобен. Монаха Беока разцепи, жалко че го ликвидираха. Тоя подлизуркото ме изкефи, ебахти ролята направи. При все че видимо му вдигнаха бюджета 4 сезон нещо накрая го изгледах малко на мъка, почна да бие повече на GOT. Препоръчвал съм го и на други хора и всичко останаха доволни от него. Чао, че пуснах "Страната на Лъвкрафт".

Edit : Един приятел ги гледа и 4-те сезона един след друг и ми каза, че в последния актьора на Утред говорел с променен глас и го дразнело това.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Sun Aug 23, 2020 12:45 pm

@Litz почнах 4-ти сезон, до средата съм, ужасен е :mrgreen:
ама обоснови се - доста мяза на мтв версия на викинги омесени с лудио макс естетика, ама ми е интересно кое на теб ти бърка в здравето

бтв, много автогол си вкараха с некви спомени от първи сезона га косата на утрет беше най-яка

пп къможаа да
Spoiler: show
утрепат етелред бе, не е истина колко падна общото актьорско iq след като го нема
барабар с
рип стеапа и попа, както и чичака на утред (който в Колелото на Времето ще е перфектен за Лан бтв баси колко кадърен народ изринаха
бтв може ли само пичът на Утред да тренира, у битката всички толкова нефелно изглеждаха, че джизъс

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Last Kingdom

Post by Ghibli » Sun Aug 23, 2020 8:45 pm

Не гледам сериала и нямам представа за кой персонаж говориш, така че моля, дай линк към актьора, който играе "чичака на Утред".
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Sun Aug 23, 2020 9:13 pm

Ghibli wrote:
Sun Aug 23, 2020 8:45 pm
Не гледам сериала и нямам представа за кой персонаж говориш, така че моля, дай линк към актьора, който играе "чичака на Утред".
Те тоз, на снимки е бая ухилен, но в сериала тука го раздава само суров и ядосан. Ептем няма да се насилва да го раздава пън с "длбиоки чувства", ама само за тия, които го познават, докато за останалите е скала

Joseph Millson
https://www.imdb.com/name/nm0590243/
Spoiler: show
Image
Според мен щеше да пасва повече от буквалния супер модел, който взеха за Лан, ма кво да се прави :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Mon Aug 24, 2020 1:40 am

трубадур wrote:
Sun Aug 23, 2020 12:45 pm
бтв може ли само пичът на Утред да тренира, у битката всички толкова нефелно изглеждаха, че джизъс
Те Александър Дреймон са го взели за ролята поне отчасти защото цял живот е тренирал бойни изкуства :) Извънредно правилно решение, бих казал, макар че визуално е толкова тотално различен от литературния първообраз, че няма накъде повече, без да му сменят расата.

Иначе като реагираш така на тая битка, нямам търпение да стигнеш до Сигтригр, честно :twisted:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Last Kingdom

Post by Ghibli » Mon Aug 24, 2020 10:14 am

трубадур wrote:
Sun Aug 23, 2020 9:13 pm
Joseph Millson
https://www.imdb.com/name/nm0590243/
Аха, благодаря :) Ама няма сини очи...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Mon Aug 24, 2020 10:30 am

Бат Сашко е сила, в мелетата стои много добре и само калпавата хореография с ебеееем ти откриването на тяло и глава чупи имършъна, но просто мечът му е част от него. И как се движи, въобще лудница. Много се кефя на такива изпълнения. Хенри като гералт е същата раота. Кофтито е, че наистина тоя сезон го забиха в трета глуха и едва ли не е некъв там помощник у некъв ескорт куест в дебилна фентъзи игрица.

Толкова рязко го лишиха от всичката му мотивация, и героите, които затриха няма с какво да ги заместят.
Spoiler: show
хестън е само меме вече, кнут си взе, брида и тя пак тъкмо почнаха да се случват неща и обратно в обора, както казах стеапа, попа и цялата мисия на утрет с бебембърг вече е в клозета, оти некъв рандъм ама леджит пич го притежава и малко на утрьо клейма отиде по гяволите

Етелред, тая легенда, и него вече го няма и просто останаха некви много мижави и хахави персонажи, които трябва да бутат напред история, за която не знам на колко хора им дреме.
Тоя сериал се нахендри в позицията на Борджията на Том Фонтана... че по едно време имаше два сериала за тва тъпо семейство. И просто ако не ти дреме за персонажите квито и ще засукани политически интриги да навържеш пак не лови окото. А в борджиите поне с това се бяха постарали и пак мрех от скука. Тук хем се опитват да държат темпото на предишните сезони, хем да е много длибока политическа залагалка, а то горкото елементарно на любеница. И не знам как не осъзнават, че основната им сила са утред и дружината. Бтв, синът му ме кефи. Доста бързо мина на негова страна, ама не е като това да не е типично за сериала, няма време да се лутат.

Но бак ту дъ битка. Кнут също беше ок, но останалите държаха тия мечове все едно са нагорещени и ебаси колко често сочеха към земята. Топ кек беше и как некви мъжаги се хвърлят мега покосени пред хилавия крал, тийн синето, брида и дъщерята на алфред (а па нейния романс с утред е толкова нелеп, че повече няма накъде). Язък за определено набитите пари за солена масовка и пипнатите ефекти на касапница.

Но ми остават 4 епа, сигурно ще е фат форвърд и ще видим ко са направили с Сигтригр. Ясно беше ча тоя кнут няма да е баш истинския кнут, ама чичо сигт е шефче у реалния свят, но тва име пак е некой друг век по-късно от случващото се в сериала.

@tigermaster мош ми го спойлнеш, що очакваш да го видя, мели се на копиле или е паркинсон фиеста

@Ghibli Daniel Henney също :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests